menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #65621  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 13:06
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A gdybyś był bank, to z czyjej kieszeni bys to przewalutowywał/ własnej czy .... ?????????????
Jeszcze raz w zgodzie z Amelia powiem, że nie rozmawiamy o katakliźmie, a normalnym zjawisku wystepującym w układach między stronami zawartymi w formie umów cywilnych zgodnych z obowiązującym prawem.
To ciut podobna histeria do czasu kiedy wybuchła afera z kasą grobelnego i z Ambergold. nawywijaliśmy sami licząc na miliony, a potem ręka w nocniku i ludziiiiiiieeeee pomóżta.
A dlaczego miałbym przyjąć punkt widzenia banków, najlepiej prosperujących instytucji w naszej gospodarce, które znaczną część zysków transferują poza granice kraju?
To zupełnie jakbyś namawiał Czerwonego Kapturka do "wejścia w skórę wilka" w tych leśnych podchodach wokół babcinego domku. Wszakże wilk posilić się musi, więc po co mu się uganiać się za dziką zwierzyną, skoro ma smaczny kąsek pod nosem.
Twierdzisz, że rozmawiamy o "normalnym zjawisku występującym w układach między stronami", a porównujesz to z Grobelnym lub aferą Ambergold. To też były normalne Twoim zdaniem zjawiska?
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65622  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 13:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Twierdzisz, że rozmawiamy o "normalnym zjawisku występującym w układach między stronami", a porównujesz to z Grobelnym lub aferą Ambergold. To też były normalne Twoim zdaniem zjawiska?
Zjawiska frankowiczów, Amber Gold i Grobelnego mają wspólną cechę. Brakło tatusia lub mamuci aby powiedziała dziecku nie rusz bo to cuchnie. A, że były to normalne zjawiska świadczy fakt, że były zarejestrowane i działały legalnie. Stały się nielegalne jak zrobił się wrzask "złodzieje". A tak nawiasem to giełda jest legalna czy po krachu przedwojennym nie ma nauczki tylko pazerność??
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65623  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 15:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pazerność

nie zna granic:
Cytat:
Prokurator żądał trzech lat bezwzględnego więzienia dla Piotra Cz., wieloletniego burmistrza Kraśnika i prominentnego działacza lubelskiej PO. Dokładnie taką karę za przyjmowanie łapówek wymierzył samorządowcowi w poniedziałek sąd. Ma oddać to, co dostał od ludzi, którzy dzięki niemu zasiadali w radzie nadzorczej miejskiej spółki. Powinien też pokryć straty, które wynikły z wypadu na narty do Austrii, oficjalnie nazwanego szkoleniem.
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,487...#ixzz3PvuqXJro
Kara dopadła grzesznika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65624  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 17:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Kara dopadła grzesznika.
Szkoda chłopa.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65625  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 17:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Kara dopadła grzesznika.

Tylko w cytacie pominęłaś kawałek, że były [od 6 lat] członek PO i że pod czujnym okiem Palikota samorządowiec wzrastał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65626  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 17:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
A dlaczego miałbym przyjąć punkt widzenia banków, najlepiej prosperujących instytucji w naszej gospodarce, które znaczną część zysków transferują poza granice kraju?
Ależ Fracie ja nigdy i nigdzie nie sugerowałem, żebys Ty albo ktokolwiek miał przyjmowac mój punkt widzenia. Przedstawiam mój, a czy go ktoś uzna za własny to już jest całkiem inna sprawa. Ale jeśli przyjmie to ....będzie mi miło
Cytat:
To zupełnie jakbyś namawiał Czerwonego Kapturka do "wejścia w skórę wilka" w tych leśnych podchodach wokół babcinego domku. Wszakże wilk posilić się musi, więc po co mu się uganiać się za dziką zwierzyną, skoro ma smaczny kąsek pod nosem.

Ależ zupełnie opacznie żeś mnie zrozumiał. Ja jedynie daję publiczny wyraz temu co sądzę o w/w zjawisku.
Cytat:
Twierdzisz, że rozmawiamy o "normalnym zjawisku występującym w układach między stronami", a porównujesz to z Grobelnym lub aferą Ambergold. To też były normalne Twoim zdaniem zjawiska?

Do czegoś porównywać trza jeśli coś ma jakies cechy wspólne.
jedną z takich wspólnych cech jest dobrowolność.
Nikt nikogo nie zmuszał, a nawet byli tacy, którzy publicznie ostrzegali, ze ...cudów ni ma". Skoro ktoś Ci radzi żebyś palców do kontaktu nie wpychał to jako dorosły i "świadom swoich obowiązków" obywatel powinieneś to rozważyć i wyciągnąć najlepsze dla Cię wnioski.
Jarek podał, ze firmy tak jak banki działały legalnie. A przynajmniej dotąd do kiedy o nie złamali tych przepisów prawa za które ich bossowie zostali uznani za oszustów bo nie wywiązali sie z umów, które zawarli.

pssst. A co do rzeczy ma transfer zysków za granice? Niech transferują byle mieli zyski i robili to zgodnie z polskim prawem i po to mamy KNF żeby tego pilnowała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65627  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 17:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Zjawiska frankowiczów, Amber Gold i Grobelnego mają wspólną cechę. Brakło tatusia lub mamuci aby powiedziała dziecku nie rusz bo to cuchnie. A, że były to normalne zjawiska świadczy fakt, że były zarejestrowane i działały legalnie. Stały się nielegalne jak zrobił się wrzask "złodzieje". A tak nawiasem to giełda jest legalna czy po krachu przedwojennym nie ma nauczki tylko pazerność??

Bo czas zrobił sie polityczny bardzo i stąd ten wrzask.
Tera tatusie zapominają, ze kiedy same były u władzy to pryszczyły przeciw tym co ostrzegali czym wkładaie paluszków w kontakt grozi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65628  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 18:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Schetyna może zapytać, jeśli wcześniej przeprosi za Auschwitz...

Widzisz Fracie nie jestem jakimś fanem Schetyny z różnych względów, ale zauważ, ze różni obcy smarują brzydkie rzeczy żeby nas [jako nację] wkurzyć. a tu kiedy Schetyna zrobił to samo co te Ruskie co rusz nam plecy wrzucają, to wydajesz się mieć mu to za złe.
Przecie chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że zniesienie blokady na żywnośc do Rosji nie zależy od tego co dziś powie lub nie szef polskiego MSZ-tu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65629  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 18:37
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Do czegoś porównywać trza jeśli coś ma jakies cechy wspólne.
jedną z takich wspólnych cech jest dobrowolność.
Nikt nikogo nie zmuszał, a nawet byli tacy, którzy publicznie ostrzegali, ze ...cudów ni ma". Skoro ktoś Ci radzi żebyś palców do kontaktu nie wpychał to jako dorosły i "świadom swoich obowiązków" obywatel powinieneś to rozważyć i wyciągnąć najlepsze dla Cię wnioski.
Jarek podał, ze firmy tak jak banki działały legalnie. A przynajmniej dotąd do kiedy o nie złamali tych przepisów prawa za które ich bossowie zostali uznani za oszustów bo nie wywiązali sie z umów, które zawarli.
Pluto, dobrowolne to jest nawet życie, bo też można z niego zrezygnować, a problemy życiowe dotyczą zawsze wyboru, który może okazać się dobry lub zły. Paluszki można dzisiaj wkładać gdzie się komu żywnie spodoba, pod warunkiem, że wiadomo po co się wkłada i jak je później wyjąć. Dla niewiedzących, najlepsze jest permanentne trzymanie ich w kieszeni.
Do wskazanej przez Jarosława i Ciebie kolekcji tymczasowej legalności dorzucę jeszcze tego burmistrza z Kraśnika, o którym wspomniała Pola, ale w poszukiwaniu analogii zdarzeń zbyt mocno bym się nie posuwał.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65630  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 18:54
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Przecie chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że zniesienie blokady na żywnośc do Rosji nie zależy od tego co dziś powie lub nie szef polskiego MSZ-tu.
A ja myślę, że jeszcze bardziej zależy od tego, czego nie powie i jako szef MSZ powinien mieć tego świadomość. Zabawa w werbalnego harcownika nie jest tym, czym w ramach swych obowiązków powinien się zajmować.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65631  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Paluszki można dzisiaj wkładać gdzie się komu żywnie spodoba, pod warunkiem, że wiadomo po co się wkłada i jak je później wyjąć.

W tym przypadku wiadomo było. Ale i dzis okazuje się, że frankowiczom dalej się opłacą te franki bardziej niż ..złotówkowiczom. I okazuje się, że frank spada do złotego
Cytat:
Dla niewiedzących, najlepsze jest permanentne trzymanie ich w kieszeni.
Tu chyba obrażasz ludziska przerabiając ich na niegramotne niedojdy z bushu.
Cytat:
Do wskazanej przez Jarosława i Ciebie kolekcji tymczasowej legalności dorzucę jeszcze tego burmistrza z Kraśnika
A mogę spytać w jakim celu? On przecie parabankowcem, ani pożyczkobiorcą nie był.
Tych ludzi od franka nie przekręcono jak to zrobiono w SKOKu Wołomin gdzie odszkodowania dla klientów wypłacano ze składek funduszu gwarancyjnego finansowanego także przez bank, w którym zapewne i Ty trzymasz fundusze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65632  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A ja myślę, że jeszcze bardziej zależy od tego, czego nie powie i jako szef MSZ powinien mieć tego świadomość. Zabawa w werbalnego harcownika nie jest tym, czym w ramach swych obowiązków powinien się zajmować.

Zupełnie się z Tobą zgadzam, ale nie robiłbym z tego tragedii.
faktycznie ani Ławrow, ani Sikorski to on nie jest, ale i w porownaniu z Fotygą można go uznać za czempiona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65633  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Druga spółka węglowa chyba wyciągnęła wnioski z tego co wydarzyło się po sąsiedzku
Cytat:
Dziesięciu szefów związków zawodowych kopalni Budryk dostało wypowiedzenia dyscyplinarne. Jako powód podano wspieranie protestu w Kompanii Węglowej - informuje "Dziennik Zachodni".
"W dniach 14, 15, 15 stycznia 2015 r. na terenie zakładu górniczego JSW SA KWK Burdyk Pracownik organizował, kierował lub dokonywał czynności i zaniechań polegających na prowadzeniu nielegalnej akcji protestacyjnej pod ziemią" - czytamy we wzorze zawiadomienia, jakie JSW wysłała do związków zawodowych przy KWK "Budryk".

Tylko oobiście uważam, że sąd powinien już wydać wyrok w sprawie legalności tej akcji związkowców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65634  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:59
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A mogę spytać w jakim celu? On przecie parabankowcem, ani pożyczkobiorcą nie był.
Ano w takim, że do tej teorii wspólnej cechy zdarzeń finansowych i przestępczych, zaprezentowanej przez Jarosława i popartej przez Ciebie - pasował mi on jak ulał.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65635  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 20:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Ano w takim, że do tej teorii wspólnej cechy zdarzeń finansowych i przestępczych, zaprezentowanej przez Jarosława i popartej przez Ciebie - pasował mi on jak ulał.

Niesłusznie, bo paragrafy inne zdeprawowali w/w.
A i poszkodowani kierowali się ciut innymi motywami.
Ten z lubelszczyzny był funkcjonariuszem publicznym, który osiągnięcie jakiś dóbr uzależniał od nielegalnych datków.
Natomiast ci wymienieni wcześniej działając legalnie zawierali legalne wobec prawa umowy. Podobnie ja ci ze SKOKów.
Oni z pozycji legalnych firm działali wbrew temu co gwarantowali wcześniej zawartymi umowami.
I dlatego to dość marnir pasuje jedno do drugiego.
Chyba, że łączy je główny cel jakim są działanie nielegalne bez względu na przyczyny.
Ale to i tak nie przystaje do historii z frankami pod żadnym względem. Tu żadnego przekretu nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65636  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 23:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Tylko w cytacie pominęłaś kawałek, że były [od 6 lat] członek PO i że pod czujnym okiem Palikota samorządowiec wzrastał
Nie pominęłam. To zjawaka art., reszta do poczytania a są tam niezłe kwiatki.

Tego też nie cytowałam:
Cytat:
Niechętnie o sprawie wypowiadają się też inni działacze PO. Po postawieniu prokuratorskich zarzutów Cz. znalazł się poza partią ale jeszcze w 2010 r. Platforma popierała go, kiedy po raz kolejny walczył o fotel burmistrza Kraśnika.
- Wtedy nie mieliśmy pełnej wiedzy o tej sprawie - mówi dziś poseł Stanisław Żmijan, były szef, dziś wiceprzewodniczący partii w regionie.
http://www.kurierlubelski.pl/artykul...enia,id,t.html
Pozwalasz sobie na złośliwość pod adresem Palikota, wolno Ci.
Zapominasz, ilu to "zdolnych" wzrastało pod skrzydłami Tuska?

Jak już przykładać, to wszystkim sprawiedliwie.
Bez parasola ochronnego nad partią, której wcześniej udzieliło się mandatu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65637  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 23:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
PiS i PO mają kłopot, ponieważ w porównaniu do zeszłego miesiąca obie partie tracą głosy wyborców.
A nadwyżka gdzie pofrunie?
Strach się bać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65638  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 23:45
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Oni z pozycji legalnych firm działali wbrew temu co gwarantowali wcześniej zawartymi umowami.
I dlatego to dość marnir pasuje jedno do drugiego.
Chyba, że łączy je główny cel jakim są działanie nielegalne bez względu na przyczyny.
Ale to i tak nie przystaje do historii z frankami pod żadnym względem. Tu żadnego przekretu nie było.
A on z pozycji legalnie działającego urzędnika państwowego działał wbrew temu, do czego się zobowiązał. Początkowo jednak wszyscy działali sympatycznie i przekonująco, jak ta "Legalna blondynka".
A że do historii z frankami pasuje to jak świni siodło, to się całkowicie zgadzam, bo o wstrzemięźliwości w poszukiwaniu porównań i analogii już wspominałem.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65639  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 23:58
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
A nadwyżka gdzie pofrunie?
Strach się bać.


Na razie nadwyżka pozostanie nieskonsumowana w kotle braku decyzji i ogólnego zniechęcenia. Co będzie później, trudno przewidzieć.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65640  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 00:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Nie pominęłam. To zjawaka art., reszta do poczytania a są tam niezłe kwiatki.
No są jak to na wichurach plenerowych bywa.
Cytat:
Pozwalasz sobie na złośliwość pod adresem Palikota, wolno Ci.
Zapominasz, ilu to "zdolnych" wzrastało pod skrzydłami Tuska?
pewnie, że sobie pozwalam, bo jak Kuba bogu tak bók Kubie
Cytat:
Jak już przykładać, to wszystkim sprawiedliwie.
Bez parasola ochronnego nad partią, której wcześniej udzieliło się mandatu..
Sprawiedliwie to sama wiesz, że się nie da. A jak żem wczesniej pisał od czujności względem drobiazgów mniej sympatycznych mam całe solidne grono specjalistów. A kopiować zeznań sprawiedliwych obserwatorów sensu nie widzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.