menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #77501  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 10:03
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie

Żona miała problem z mężem, gdyż ten zawsze zasypiał na niedzielnej mszy.
Postanowiła więc temu zaradzić i na kolejną mszę zabrała długą szpilkę od kapelusza, którą to postanowiła dźgnąć męża, jak tylko ten zaśnie.
Gdy ksiądz, mówiąc kazanie, doszedł do słów: "... i któż jest naszym największym Zbawcą?", mąż właśnie przysnął. Żona dźgnęła go z całej siły w pośladek. Ten zerwał się z krzykiem:
- Jeeezuuu!
- Właśnie tak, mój synu - odpowiedział ksiądz i kontynuował kazanie.
Mąż, zły na żonę i nieco zawstydzony, skulił się i po chwili znów zapadł w drzemkę.
Gdy ksiądz rzekł: "... i któż umarł za nas na krzyżu?
- Jeeezuuu Chryste! - podskoczył i wrzasnął, znów dźgnięty szpilką mąż.
- Właśnie tak, mój synu - odpowiedział ksiądz i dalej ciągnął mszę.
Mąż usiadł spokojnie i udawał, że śpi ale tym razem uważnie obserwował żonę.
Żona zamierzyła się szpilką, gdy ksiądz właśnie mówił: "... i cóż Ewa rzekła Adamowi, gdy poczęła mu drugiego syna?".
- Jak mnie jeszcze raz, kolniesz, to ci tak przyłożę, że nie wstaniesz! - wrzasnął mąż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77502  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 10:24
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie

Cytat:
Napisał Polla
Przyszłam was przywitać puki mam dostęp,mój wnuk poszedł na odpust...U mnie w cieniu 30st.Pozdrawiam miłej niedzieli.....

Witaj Gosiu... dobrze, że odpust u Ciebie jest... bo nie wiadomo kiedy do nas byś wpadła... ale za to masz wnuczęta... sama radość...

za oknem już 33 stopnie w cieniu... duchota straszna...

tatko nadal odmawia jedzenia... coraz bardziej zamartwiam się dziś... kroplówka już leci... jak tak dalej pójdzie to będę zmuszona karmić go przez sondę...


__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77503  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 10:27
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie

Pewnie to wszystko przez te upały....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77504  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 11:37
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Dobry dzien
uf, od rana skwar leje sie nieba. Najchetniej schowalabym sie w lodowce
Milo Gosiu Cie tu spotkac. Miruniu doskonale Cie rozumiem; tez bym sie zamartwiala, gdybym miala taki klopot z ktoryms z rodzicow. Twoj tata ma szczescie, ze ma corke specjaliste, ktora wie jak o niego dbac. Chyle nisko czolo dla Twojej pracy i dla Twojego zaangazowania w opieke nad chorym tata. Wiem co to oznacza.Helenko
!!! Mirka dobrze radzi; odpusc dzisiaj sobie rowerowe przejazdzki, bo za goraco. Prosimy
Gdzie jest Ninka
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77505  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 12:19
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Witam Was wszystkie skarby, Irenkę z napojami, Joasię z dobranocką, Gosię, Helenkę, Mirusię, Dorotkę.
Mirusiu, to tłumaczenie wiersza coś nieciekawe..dopowiedziałam sobie sama...dzięki skarbeńku, że nas wierszami podnosisz do pionu. Wiem słonko co przeżywasz z Tatką....nie potrzeba więcej słów....
Gosiu, dzięki za kawusię, za kawały...buziak dla Kacperka.
Helenko, może to i prawda z tym Twoim 6 piętrze, że się wysportujesz!
Dorotko, oby rodzice jak najdłużej byli sprawni!
Joasiu, dawaj nam swoje dzieła!
Zjadłam dzisiaj wyjątkowo śniadanie i porządnie się wkurzyłam, bo Piotr wziął klucze od garażu, wczoraj był z bratem i coś spawali...powiedziałam mu, że ci złomiarze skończą w środku z tym piachem i zrobią podjazd...powiedział, że sam to wymiecie a brat ma chodniki i z nich sami zrobią podjazd...żebym się już nie martwiła. A ten gnojek o 8 mnie zbudził, bo WISZĘ - mu 50 zł. Przepędziłam go w diabły! Ale trzęsło mnie jak licho i tak nerwowo zjadłam chleb...zaraz muszę wziąć nalewkę z mięty...jedyne lekarstwo.
Zostawiam pozdrowionka i życzę smacznego obiadku!!!! dla KAŻDEJ Z WAS!!!!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77506  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 12:43
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
witaski Helenko... znowu mnie wyprzedziłaś... przecież w niedzielę mogłaś się trochę wyspać... a z tym rowerem dzisiaj nie szalej... mają być tropikalne upały... nawet do 36 stopni w cieniu... a co dopiero na słońcu... uważaj na siebie...
Mirko ja jeśli to na rower wyruszę tak ok 19 stej wczesniej nie ma mowy...buziaczki a co do spania to pospalam aż do 7 mej dla mnie wystarczy nawet o dziwo w nocy nie slyszałam piorunow, burzy...pozdrawiam wszystkich
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77507  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 12:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Dobry wybór Helenko, o takiej wieczornej porze to super się pedałuje na rowerku...przed snem!
Kochanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77508  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 12:57
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Nina, przy takim upale tez niezle byloby lezakowanie. Co Ty na to?
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77509  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 13:00
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie


Cytat:
Napisał Polla
Pewnie to wszystko przez te upały....


może Gosiu przez te upały... ale tatko ma jeszcze inne choroby... oprócz tego, że odmawia jedzenia... ma jeszcze demencję starczą (otępienie na tle Alzheimera ) depresję oraz kaszle i krztusi się przy jedzeniu... i to też trochę i przez to...
super kawał... chociaż dzięki Tobie pośmieję się trochę...


Cytat:
Napisał Astroida
Dobry dzien
uf, od rana skwar leje sie nieba. Najchetniej schowalabym sie w lodowce
Milo Gosiu Cie tu spotkac. Miruniu doskonale Cie rozumiem; tez bym sie zamartwiala, gdybym miala taki klopot z ktoryms z rodzicow. Twoj tata ma szczescie, ze ma corke specjaliste, ktora wie jak o niego dbac. Chyle nisko czolo dla Twojej pracy i dla Twojego zaangazowania w opieke nad chorym tata. Wiem co to oznacza.Helenko
!!! Mirka dobrze radzi; odpusc dzisiaj sobie rowerowe przejazdzki, bo za goraco. Prosimy
Gdzie jest Ninka


witaj Dorotko... każda z nas by się zamartwiała jak rodzic odmawia jedzenia... sztuczne odżywianie to jednak nie wyjście z sytuacji... muszę znaleźć jakiś sposób, żeby tatko zaczął jeść... może mi łatwiej, że siedzę w tym... ale pomimo tego bardzo przejmuję się taką sytuacją...

u mnie coś w pogodzie zaczyna się dziać... chmurzy się... za chwilę znowu słoneczko... ale nadal parówa...36 stopni w cieniu... lepiej zostać w domu...



Cytat:
Napisał barteczek
Witam Was wszystkie skarby, Irenkę z napojami, Joasię z dobranocką, Gosię, Helenkę, Mirusię, Dorotkę.
Mirusiu, to tłumaczenie wiersza coś nieciekawe..dopowiedziałam sobie sama...dzięki skarbeńku, że nas wierszami podnosisz do pionu. Wiem słonko co przeżywasz z Tatką....nie potrzeba więcej słów....
Gosiu, dzięki za kawusię, za kawały...buziak dla Kacperka.
Helenko, może to i prawda z tym Twoim 6 piętrze, że się wysportujesz!
Dorotko, oby rodzice jak najdłużej byli sprawni!
Joasiu, dawaj nam swoje dzieła!
Zjadłam dzisiaj wyjątkowo śniadanie i porządnie się wkurzyłam, bo Piotr wziął klucze od garażu, wczoraj był z bratem i coś spawali...powiedziałam mu, że ci złomiarze skończą w środku z tym piachem i zrobią podjazd...powiedział, że sam to wymiecie a brat ma chodniki i z nich sami zrobią podjazd...żebym się już nie martwiła. A ten gnojek o 8 mnie zbudził, bo WISZĘ - mu 50 zł. Przepędziłam go w diabły! Ale trzęsło mnie jak licho i tak nerwowo zjadłam chleb...zaraz muszę wziąć nalewkę z mięty...jedyne lekarstwo.
Zostawiam pozdrowionka i życzę smacznego obiadku!!!! dla KAŻDEJ Z WAS!!!!!!!

inuś... też mi się wydawało, że coś nie tak z tym tłumaczeniem... ale jak się wczytasz to poczujesz ten poranek niedzielny... możesz i nawet dopowiedzieć sobie sama... teraz już się nie pyta dzieci w szkole co miał autor na myśli... bo skąd nam wiedzieć jak on już nie żyje... a nie powiedział tego głośno... my tylko gdybamy... a artysta naćpany nie myślał o niczym... tylko tworzył...

oj masz Ty mateczko z tymi pseudo fachowcami... dobrze, że zajął się już tym sąsiad... a Ty tak się nie wkurzaj... jedz powoli... bo nerwicy żołądka się nabawisz...



Cytat:
Napisał helena62
Mirko ja jeśli to na rower wyruszę tak ok 19 stej wczesniej nie ma mowy...buziaczki a co do spania to pospalam aż do 7 mej dla mnie wystarczy nawet o dziwo w nocy nie slyszałam piorunow, burzy...pozdrawiam wszystkich


u mnie w nocy nie było burzy... ale może coś się zmieni... choć chmurki uciekły... nawet o 19 jest jeszcze niemożliwie... ale Ciebie ciągnie na ten rowerek...

__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77510  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 13:04
MIRA...'s Avatar
MIRA... MIRA... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Pałuki - Polska
Posty: 2 685
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astroida
Nina, przy takim upale tez niezle byloby lezakowanie. Co Ty na to?

Dorotko... ale chyba w cieniu... i pod kaskadą wody...



__________________


"Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem..." Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77511  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 13:13
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Helenko, z tego co wyczytałam, to przeszła burza z piorunami a Ty przespałaś! Brawo kochanie!

Mireczko, taki wiersz to rzadkość..z samego tego powodu wart aby się nad nim zastanowić.
Tatko, jak sama wiesz Miruniu, ma problem z przełykaniem i krztuszeniem się z powodu mięśni w przełyku...niestety, ja też już to mam, żuję kilka minut aby zmusić się do przełknięcia...jeszcze nad tym panuję, ale jak wiesz, to Tatko ma dodatkowe ciężkie schorzenia.
Przytulam Was skarby...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77512  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 13:31
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie

A możesz mi powiedzieć po jaką cholerę się wkurzasz???Zapłać tym złomiarzom i już..A facet co ma garaż od ciebie resztę sam sobie zrobi,co cię dalej to obchodzi...Nie twoje małpy nie twój cyrk.Paniatno....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77513  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 13:38
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Gosiu dobrze to wytłumaczylaś Nince mi też przydałoby się czasami takie tłumaczenie...a co do roweru to...jestem uparta powoli dam radę...zawsze i wszystko ruch dobrze mi robi ...mam bardzo spuchnięte nogi...stawy pozdrówka dziewczyny, idę do kuchni
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77514  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astroida
Nina, przy takim upale tez niezle byloby lezakowanie. Co Ty na to?
Dorotko, u mnie nie ma takiej możliwości. Jest wokół moc drzew, ale takie sportu jak leżakowanie nie ma mowy, psy latają, brudno pod drzewami....to nie własne poletko... Dzięki kochanie za troskę, ale to mogę u Was poleżeć na ogródku...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77515  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:11
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał Polla
A możesz mi powiedzieć po jaką cholerę się wkurzasz???Zapłać tym złomiarzom i już..A facet co ma garaż od ciebie resztę sam sobie zrobi,co cię dalej to obchodzi...Nie twoje małpy nie twój cyrk.Paniatno....
Gosiu, to bym już wyrzuciła pieniądze w błoto. Mieli skończyć garaż, nie skończyli to tej pięćdziesiątki nie dostaną. Piotr mi nie będzie płacił za sierpień za wynajem...dlatego kończy robotę którą oni nie skończyli...dałam im trzecią stówę, to dwa dni nie wyłazili z domu bo pili...niech spierniczają...
Gosiu, wiem kochanie, że też byś tak postąpiła...że jestem nerwus, to już inna bajka...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77516  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:13
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał MIRA...


Dorotko... ale chyba w cieniu... i pod kaskadą wody...



Dziecko kochane, od razu bym miała zapalenie płuca...daleko od wody na powietrzu...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77517  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:13
Polla's Avatar
Polla Polla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: opolskie
Posty: 14 822
Domyślnie

To kombinuj dalej co mnie to........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77518  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Gosiu, nie kombinuję...z czym i z kim...więcej dostali niż im się należało. Po prostu zobaczyli starą babę i myślą, że tak bez końca można ją nabierać na głód...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77519  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:30
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Ninko i Koleżanki
Jak wytrzymam ten upalny dzień...
Wszystkim zdrowia i dużo siły




Mireczko ,dziękuję !!
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #77520  
Nieprzeczytane 05-07-2015, 14:40
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 842
Domyślnie

Joasiu, przeżyjemy...jakoś to będzie!
Pozdrawiam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.