menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 14:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bardzi trafnie i dowcipnie Skiba to ujał.Brawo Skiba!!!! A a propos naiwnosci emerytów poczytajcie sobie watek o rewelacyjnych wycieczkach na strusie farmy w towarzystwie kolder ,garnkow ,foteli rehabilitacyjnych i innego picu na wode
Bianko ja też jestem zapracowana ale jesli już z kims polemizuje to staram się czytac uwaznie to z czym polemizuje a nie naciągac dyskusji do z gory założonej tezy.Coz moze niejasno formułuję swoje mysli....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 15:17
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

"""My, obecni tu na forum mamy inną konstrukcję psychiczną od tych, o których nawet przysłowie mówi, że "młodość musi się wyszumieć, a starość wygderać". My mamy poczucie własnej wartości, stajemy tu jak równy z równym, dla nas trudności są po to by ich pokonywać, a dla innych, tych bardziej biernych - trudności są źródłem stresów i nieszczęściem. Oby tak pozostało, ale nie jestem pewna czy to w przyszłości nie ulegnie zmianie.
Na naszą własną postawę pracowali nasi rodzice, potem my począwszy od dzieciństwa i młodości"""""


Babko Gratko zgadzam się z Tobą w 1000% i nadal będziemy pracować...dopóki nie zdmuchną nam świecy istnienia....)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 15:24
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Bianko ja też jestem zapracowana ale jesli już z kims polemizuje to staram się czytac uwaznie to z czym polemizuje a nie naciągac dyskusji do z gory założonej tezy.Coz moze niejasno formułuję swoje mysli....
Małgosiu, przepraszam Cię po raz drugi. Czy moge już wyjsć z kąta? Pozdrawiam.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 15:33
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Masz całkowitą rację, Babciu Gratko. Dodajmy do tego jeszcze słabnące siły, pogarszający się wygląd zewnętrzny i perspektywę, już zdecydowanie bliższą, osobistego pożegnania się.
Nie wiem, co z tą konstrukcją psychiczną forumowiczów, ale pewno jesteśmy troszkę bardziej nowocześni, a może tylko bardziej ciekawi świata i staramy się wykorzystywać choć w jakiejś mierze nowoczesną technikę.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 20-03-2008 o 15:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 16:21
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 104
Domyślnie

My się Bianko techniki biurkowej nie boimy. Boimy się starości, ale mamy świadomość, że jak do tej pory z różnych życiowych zakrętów udało się nam wyjść na prostą, to w przyszłości też jakoś to będzie.
Są ludzie lękliwi, którzy przez rodziców i otoczenie byli (często bezwiednie) zdominowani i zastraszeni, są tacy, którzy jak pisała Małgosia godzą się żyć w związkach bez miłości i oni stają się biernymi , narzekającymi ludźmi. Oni nie wierzą, że od nich coś zależy, że mogą coś w życiu zmienić. Oni często nie chcieliby żyć powtórnie i nawet nie zazdroszczą młodzieży młodości, bo ich zdaniem i tak się to musi marnie skończyć. Oni są nieszczęśliwymi ludźmi, bo odpychająco działają nawet na swoich najbliższych.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 12:15
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

KOCHANI! ZA TRZY MIESIĄCE KONCZĘ 70 LAT A SERCEM I UMYSŁEM CZUJE SIĘ NA 16-SCIE. WSZYSTKO JESZCZE PRZEDE MNA,LUDZIE ŚWIAT I PRZYGODA Z KOMPUTEREM .jEDNYM SŁOWEM WSZYSTKO. WESOŁEGO ALLELUJA kRYSTA
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 18:16
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

Kryale,Tak trzymaj !!!

Alleluja...świat się buja !!
Świstak,borsuk i szczeżuja..
Nawet czarna tarantula
Na Wielkanoc z nimi hula......i my tyż..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 18:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Szczególnie z tarantulą pohulalabym sobie wesoło oj dana dana dana.
A wracając do tematu kolezanka Bianka opuszcza kąt to rrrazzz
a dwa to mój protest wywołuje to filozoficzne rozmyslanie ...co prawda wszystko przemija ,nawet najdłuzsza zmija ...posuwanie sie czasu na przód a naszej cud-urody do tyłu jest faktem .Ale uparvcie twierdzę ,ze 50-tka nawet z haaakiem to jeszcze nie czas na żegnanie sie ze swiatem i dostrzeganie wylacznie ze szklanka jest do polowy pusta .To nie czas na UTW ani na usuwanie sie w cień .Czuje sie w pełni sprawna zawodowo i pod kazdym innym wzgledem i powiem ,ze w zyciu nie mialam takiego powodzenia jak teraz -zboczone te chlopy czy co?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 24-03-2008 o 21:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 23:33
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Z racji swojego zawodu mam kontakt z różnymi ludźmi, także starszymi. Wierzcie mi, jest przepaść między nami, surfującymi po internecie, pełnymi różnych pasji i zainteresowań, aktywnymi fizycznie, a takimi, którzy nie rozumieją o czym się do nich mówi, o słowie drukowanym nie wspominając, wierzącymi ślepo w durne reklamy i w ogóle we wszystko to, co mówią w telewizji. Niestety, nie dotyczy to wyłącznie osób starszych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 00:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóz to NIE dotyczy to wyłacznie osób starszych.Mamy my tutaj taką cechę ,ze kazdy temat ogolny sprowadzamy do własnych doswiadczeń..ludzkie ,ale straszliwie spłycajace zagadnienie .Ale skoro tak ...moi rodzice mają po 80+ i chcialabym zebyscie poznalki ich i ich znajomych -wszystkie teorie wala się w gruz....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 14:47
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Mam 70 lat i czuję się młodo! Interesuję się mnóstwem rzeczy, biegam na wykłady i gimnastyke Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,mam grono przyjaciół ,którzy też są cool.Mam dom ,dzieci/3/ wnuków piątkę a czuję sie wciąż mlodo Krysta.
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 16:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Super i tak trzymaj!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał kryale
Mam 70 lat i czuję się młodo! Interesuję się mnóstwem rzeczy, biegam na wykłady i gimnastyke Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,mam grono przyjaciół ,którzy też są cool.Mam dom ,dzieci/3/ wnuków piątkę a czuję sie wciąż mlodo Krysta.
http://img362.imageshack.us/img362/2848/flo26lx9.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:04
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Gdy mnie nie ma, to myślę:)

Cytat:
Napisał siekierka
Samotność, to splot zdarzeń, które do niej doprowadziły.
Splot zdarzeń często sprowokowanych naszą osobowością. Zafudowałam sobie onego czasu związek z psychopatą. Rozwiodłam się chwilkę temu, ale konsekwencje młodzieńczej głupizny będę ponosić do końca życia - w tym samotność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:10
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Bingo!

Cytat:
Napisał Bianka
Jaką by nie robić dobrą minę do złej gry trzeba w końcu przyznać, że nie jest miło być seniorem.
A hurrraoptymizm wydaje się być nieco naciągany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Smutne

Cytat:
Napisał Bianka
Podtrzymują znajomości bliższe lub dalsze z obcymi ludźmi, starają się uczestniczyć w najrozmaitszych „seniorskich” imprezach – dla oszukania swojej samotności i zabicia czasu. Nie zawsze dobrze się czują.
To właśnie jest ZAMIAST. Parkowe ławki zajęte przez starsze kobiety zabijające czas, uciekające ze swoich pustych M. BRAK pozostaje, dobrze, jeśli w postaci blizny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:29
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie W obronie babciowania

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Potem jako babcia i osoba samotna z wielką przyjemnością podjęłam się opieki nad dwuletnim wnukiem, ale z zastrzeżeniem: cztery dni w tygodniu, bo potrzebuję spotkać się z rówieśnikami, skorzystać z imprez kulturalnych, mieć własne życie.
Trudno mnie posądzać o rozmiłowanie w kontaktach z niedorzecznymi istotami, a jednak parę godzin dziennie daruję wnusi, żeby nie tkwiła wśród żłobkowych cioć do upojenia. Moja krew - należy jej się. Jak na razie młoda nie zgłasza zastrzeżeń co do mojej osoby, znaczy jest dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:32
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Do Bianki i Barburki

Jak się nie ma co się lubi, trzeba polubić, to co się ma!
I cieszyć się dniem dzisiejszym, bo jutro już będziemy o dzień starsi. A jak człowiek zrobi sobie dokładny rachunek, kiedy był spokojniejszy, bardziej wrażliwy na to co nas otacza, umiejący cieszyć sie drobnymi sprawami, to trzeba stwierdzić, że życie seniorskie w sumie nie jest takie złe!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 18:37
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Pomiędzy okresem dojrzałości a starością przeżywamy najgłębszy kryzys z życiu, psychologowie nazywają go kryzysem pożegnań.
  1. Odchodzimy z pracy zawodowej, której poświęciliśmy wiele dziesiątków lat.
  2. Odchodzą nasi rodzice. Jako ludzie w podeszłym wieku też wymagali naszego zaangażowania i troski.
  3. Zostajemy babciami/dziadkami ,co łączy się z pozbawieniem nas funkcji decyzyjnych w rodzinie (od tego są matka i ojciec), możemy tylko doradzać, ale lepiej nie za często,
  4. Często odchodzą nasi partnerzy życiowi.
Po tych wszystkich stratach pozostaje pustka w psychice. Nie każdy jest zdolny sam ją czymś zapełnić świadomie.
Tracimy ponadto:
- zdrowie/siły
- kasę, a z nią wiele możliwości
- dotychczasowe mieszkania - często wieloletnie więzi sąsiedzkie.
Można by mnożyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 09:53
Gadacz Gadacz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Domyślnie

Sprzeciwiam się "mnożeniu"
Pokora przed nieuniknionym i..... rabunkowa gospodarka pozostałościami. Dopuszcza się zasadę palenia mostów, za sobą. Żadnego altruizmu. Podstawowe credo to, ja i moje zachcianki, oraz; cel uświęca środki.
Dlczego?
Wprawdzie, nasi następcy, nie wyprowadzają nas na wzgórze, dla spokojnego dokonania żywota, ale....pozostawiam niedopowiedziane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 10:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiecie co ,już dawno pisalam ...starzejemy się glownie psychicznie i trochę to jest zależne jednak od nas poczytajcie sobie i obeujrzycie zdjęcia pewnej 86-cio letniej internautki http://halna.blog.onet.pl/2,ID281440...792,index.html
Z obserwacji moich wynika ,że fizyycznie tak naprawdę starośc zaczyna się po 80-tce ...a to jak się czujemy psychicznie zsuwając się lagodnie po tej równi pochylej zalezy jednak troche od nas samych....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy nie chc internetu i komrek - komentarze Basia. Ogólny 40 25-04-2019 22:46
Seniorzy i upały - komentarze benpo Ogólny 5 30-05-2011 10:59
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Jak głosowali seniorzy - komentarze siekierka Ogólny 358 05-03-2008 14:29
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 10:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.