menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #801  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 10:21
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witajcie Irenko Urszula ciekawa dyskusja, pomocne prace wszystko co potrzebne w grafice na tym ma polegać wątek by jak najwięcej było dyskusji wszelkiej pomocy na bieżąco to co chcemy umieć, choć by każdy to co akurat potrzebuje robimy i tak wszystko to co chcemy każdy po swojemu najlepszy sposób nauki, pomieszanie maski pędzle zaznaczenia filtry wszystko potrzebne, zapomina się jeżeli dłużej czegoś nie robimy. Urszula lubisz skomplikowane animacje i wszystko co wymaga dużego wysiłku jest to najlepsze ale ja muszę poznać najpierw najważniejsze podstawy programu może po roku nauki będę umiejąca więcej...Iluzja zainstalowałam ten program wczoraj w nocy z linku D. Janka z jego hostingu, poszło szybko wygląda super program ale nic nie robiłam tylko otworzyłam czy działa, oraz mam porady do tego programu dałam do tłumacza i linki zapisałam.
Nie chciałam już niczego instalować, jednak wszystko kusi pomyślałam a niech się robi co chce mój laptop nie jest stary, tylko średniej klasy
gdy bym wiedziała że będę zajmować się grafiką to inaczej bym kupiła, potrzebowałam tylko do Skype i do przeglądania stron.
Teraz zabiorę się do Waszych porad, dużo umiem i dużo nie umiem zapominam ale zapisuję nie drukuję na tych białych karteczkach po usunięciu wpisów, daję tytuł kopiuję i potem do foldera wszystko do jednego mam pod ręką w każdej chwili, nie lubię szukać okropnie niczego.
Miłego dnia.
Moje ćwiczenia.
__________________
  #802  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 11:08
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Czeka mnie jeszcze przesuwanie zaznaczeń, będę zaraz to robić.Irenko zmniejszam pędzle ponieważ muszę, gdy eksportuję do programu pędzle z PFS program PSP zwraca mi uwagę że mam zmniejszyć inaczej eksportu nie będzie,
eksport to eksport są wymagania importującego.
  #803  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 11:23
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Witaj Jasiu, ja wlasnie przygotowywalam lekcje z maskami w PFS. I jednym okiem popatrywalam na defilade. Jest piekna, jak zwykle. W dzienniku pewnie wam pokaza jak bylo u nas.

To jest gotowy obrazek przygotowany w czasie lekcji, moze zacheci kogos do nauki?...

...

Ja sie jeszcze nie spotkalam z tym zmniejszaniem pedzelkow. Moze jeszcze to mnie spotka?...Milego popoludnia, ja musze cos zjesc i wroce zobaczyc co sie dzieje.
__________________
  #804  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 12:00
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Dziewczynki, Renata od Dziadka Janka mi podpowiedziala!!! Przesunac mozna "zaznaczenie" naciskajac prawym klawiszkiem w srodek!!!!
Oczywiscie wszystko sprawdzilam... przesuwa sie!!!

No to wiemy juz wszystko co dotyczy przeuwania z miejsca na miejsce.!!!

ps: przepraszam Renate, bo sie pomylilam, i Elzbiete tez. Bede uwazala na przyszlosc.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 15-07-2009 o 10:22.
  #805  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 12:30
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko pięknie podpowiedziałaś dobrze że wiadomości przekazujesz, nie zawsze wszędzie zaglądam.
Hosting przeciążony, musiałam poszukać innego to moje ćwiczenie jestem zadowolona mogę ramki zrobić takie jak chcę i to przesuwanie zaznaczeń
brawo ile można się nauczyć, u D. Janka wszystkiego.

Poprawiłam gif skakał a mnie to przeszkadza, gify mają niby skakać, jeszcze czegoś nie wiem może ustawienia to też już próbowałam,jeżeli pobieram gifa nie skaczącego to czemu potem jest inaczej na obrazku.
PS zaznaczenia już przesuwałam sprawdziłam.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 14-07-2009 o 13:04.
  #806  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 13:01
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

WitamWas w upalny dzień z Łodzi.troszkę pobawiłam się z elementami które do tej pory poznałam i oto co wyszło.Trudno mi robić bo nie mam koncepcji,ale z czasem może uda się zrobić coś sensownego. i jeszcze takie coś
  #807  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 13:13
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Kaylana nie mogę określić Twojej pracy wypowiedzą się lepsze graficzki ode mnie wykonanie piękne i nie łatwe.
  #808  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 13:18
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

Drogie koleżanki.Mam pytanie dotyczące wysyłania zdjęć na forum.Ja robię to przez Image View,wszystko jest ok,tylko jak chcę już zapisane tam zdjęcie zamieścić jeszcze raz to nie wiem co wpisać jako adres obrazka.Radzę sobie wczytując jeszcze raz ten obrazek a potem kasuję,ale chyba robi się inaczej.Ja tego nie umiem. Na wątku Evi zamieściłam moje dotychczasowe próby,ale jak je wstawić tutaj?.
  #809  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 13:20
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

Jasiu,dziękuję za miłe słowa.Pilnie oglądam Wasze dzieła i tak po troszeczku próbuję.
  #810  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 13:54
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 076
Domyślnie

J korzystam z "Żabki",jest tam toolbar ,który po zainstalowaniu go sam umieszcza się -patrz na zrzucie.
By barbara50zory
I bez wchodzenia gdziekolwiek
klikam na Upload,wyskoczy okienko

By barbara50zory
ustawiam wielkość,ok.potem link na forum i gotowe.
__________________


  #811  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 14:00
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Kaylana, zostawilam ci wiadomosc u Evi. Bardzo ladne prace.
Skoro uczysz sie na PFS, to jak sobie radzisz, skoro lekcje przygotowane sa do PF..? Programy sa podobne, to prawda, ale roznia sie "warstwami". A to pozwala na wspaniale efekty.
Dopoki Evi nie bedzie robila lekcji do PFS? to przychodz tutaj i pytaj, my sobie powtorzymy wszystko z przyjemnoscia.

Co do wysylania zdjec, to my to robimy hostingiem "odSiebie".
http://odsiebie.com/upload.html

Jak sie zpiszesz to bedziesz miala swoje prace w jednym miejscu. Ale nie musisz sie zapisywac, mozesz przesylac bez zapisywania sie.
Twojego nie znam.Zaraz wroce... cos ci pokaze...
__________________
  #812  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 14:04
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Takie wtopienia mozna zrobic w PFS...

...

Jak masz ochote sie nauczyc... pytaj. Maski ci juz przygotowalam, jak bedziesz gotowa, to pisz.
Pozdrawiam...
__________________
  #813  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 15:09
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Na szybko zrobiłam wtopienie w PSP bardzo lubię takie obrazki.
__________________
  #814  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 16:54
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

Irenko mam pf i pfs i corela photo paint 8.Korzystam jednak z pfs ,bo jak sama napisałas ma warstwy i większe możliwości.Ja siedząc sobie cichutko śledziłam wątek poprzedni o grafice na którym Irenko podawałyście z Jasią Urszulą informacje.Troszkę poćwiczyłam.pościągałam filtrów,masek,elementów do scrabków.Pora jednak na coś konkretnego,trzeba spróbować.[IMG][/IMG]. A to wysyłam hostingiem;od siebie;Dzięki za podpowiedź.
  #815  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 17:34
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Kaylana napiszę Ci jak ja używam z hostingu od siebie klikam na obrazek prawym przyciskiem na kopiuj adres obrazka i już mam w mysce, potem to wklejam na forum, ale nie ten mały obrazek tylko klikam jeszcze raz na obrazek ma być ten orginalny i wtedy klikam na obrazek prawym przyciskiem myszy potem pokaże się tabelka i klikam kopiuj adres obrazka, z kodów też korzystam potrzebne mi do wklejania obrazków na blogu i w Chomiku tam inaczej się w kleja obrazki tj kod podany ostatni przy innych kodach zaczyna się od >a są inne, których jeszcze nie używałam.
Od siebie hosting jest bardzo praktyczny, używałam różne ale ten najlepszy dla mnie, sama się o tym przekonasz ale wybierz ten, który będzie Ci najłatwiej można próbować różnych.
Kaylana dobrze że piszesz że korzystałaś z naszych porad czasem to się nam wydaje że piszemy same dla siebie porady każdy co korzysta z naszych porad powinien zostawić ślad a wtedy porady będą jeszcze bardziej dokładne.
Miłego wieczoru życzę.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 14-07-2009 o 17:58.
  #816  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 18:16
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

[IMG][/IMG]
  #817  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 18:17
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

Jasiu dziękuję za podpowiedź.Ale dlaczego obok obrazka zostały napisy z adresu?
  #818  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 19:24
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Kaylana wklejasz innym sposobem jak ja, jeżeli dasz obrazek na forum tam gdzie wklejasz masz napisany kod obrazka, to usuwaj w oknie te początkowe i końcowe napisy/IMG/.
  #819  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 20:01
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja dzisiaj mam mało czasu, jutro jadę do mamy. Pooglądałam i poczytałam.
Kaylana robi już piękne obrazki, czyli sporo umie.
Ja podobnie jak Basia z Żor mam pasek ImageShack w przeglądarce. Przyzwyczaiłam się do żabki.
Irenko nie wiedziałam o tym przesuwaniu myszką zaznaczeń.
Cały czas się uczymy i dobrze nam idzie, to najważniejsze.
Mały obrazek z pozdrowieniami, teraz zrobiłam ten napis.

~~~~~~~~~~~~
__________________
  #820  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 20:43
kaylana's Avatar
kaylana kaylana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Łódź
Posty: 958
Domyślnie

jeszcze jedna praca.Zdjęcie moje potraktowane filtrem płaskorzeźba,a twarz dziewczyny pobrana z jakiegoś tutka.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 830 Wczoraj 03:38
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.