menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 15:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Chcialam dodac ze do

zwiewnej sukienki mialam szal ktory mozna bylo zdjac.. albo sie nim owinac w razie chlodu.. Byl on z tego samego materialu co sukienka.. Zwiewnosc dobra do kosciola i do tanga.. Ze wzgledu na wiek jednak uwazaj aby nie byla zbyt pstrokata ani a krzyczacych kolorach bo jak ktos slusznie zauwazyl nie ty jestes gwaizda.. ale panna mloda..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 15:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Uwielbiam szale -w nieco jasniejszej lub ciemniejszej tonacji niż sukienka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 17:00
anga's Avatar
anga anga jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 187
Domyślnie

Basiu dopiero dzisiaj pierwszy raz zajrzałam na tą stronę i bardzo podoba mi sie ten sklep z kosmetykami, ceny są przystępne ale jak jest z jakością tych kosmetyków?
Widzę że largetto też zrobiła tam zakupy.Proszę powiedzcie coś na temat tych kosmetyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 17:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Aniu

osobiście nie korzystałam jeszcze z tych kosmetyków ale robi to moja siostra i kilka naszych koleżanek i one mają bardzo dobrą opinię o tych kosmetykach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 15:02
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Post

Aniu sklep dobry i duży wybór kosmetyków wszystkich firm dostępnych na rynku lecz w poszerzonym asortymencie,
dla mnie o tyle dobre, że nie muszę w normalnym sklepie zakładać drugich okularów do czytania, lecz przeczytam sobie wszystko w necie
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 18:39
anga's Avatar
anga anga jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 187
Domyślnie

Z tymi okularami to taż tak mam. Przeglądanie w internecie jest wygodniejsze tyle że nie można sprawdzić zapachu np. dezodorantu. Żeby zrobić zakupy z kosmetyków muszę jechać do Wałbrzycha więc w internecie się opłaca i wygodniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 13-06-2010, 15:51
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jak mahoń,to postaw na beże i brązy...
Jak nadwaga to supermodna tunika do spodni.W tym sezonie warto ich mieć ze dwie cieniutkie.Można nosić do wąskiej spódnicy,można pod nią włożyć bluzkę .Można na nią założyć krótką kurtkę...
Powodzenia..i coś kolorowego koniecznie.Torba lub buty...
Jestem nową internautką i natrafiłam na wątek o modzie.Mogę dużo na ten temat powiedzieć,ale na pewno nie mogłabym poradzić osobie o mahoniowych włosach nosić ubrania w kolorze brązu i beżu ,to są kolory dla kobiet z grupy kolorystycznej jesieni i nie ma to nic wspólnego z kolorem włosów tylko z pigmentem skóry.Jeśli chodzi o tuniki,to ich fason zależy od typu sylwetki.Można nimi popsuć lub bardzo poprawić swój wizerunek,nawet jeden centymetr długości i szerokości ma znaczenie o ogólnym efekcie ,nie wspomnę o rodzaju cięć i kształtu dekoltu który jest inny dla sylwetki gruszki,a inny dla jabłka.Temat jest dobry do rozwinięcia,ale osoby szukające pomocy muszą więcej napisać o swojej sylwetce ,lub zamieścić zdjęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 04-07-2010, 14:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Mam figure jabłka, tak myslę. Generalnie najlepiej czuję sie w spodniach, ale od czasu do czasu lubie też spódnice, odpowiadały mi te sprzed kilku lat, proste i długie.Dzisiaj nie potrafie dobrac odpowiedniego fasonu, zawsze cos jest nie tak.Podpowiedz Seniorko48 jaki fason dla jabłuszka? Jestem szczupłą osobą ,ale brzuszek niestety jest i w tym tkwi cały problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 05-07-2010, 22:42
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie rada dla "jabłuszka"

Jestem posiadaczką takiej figury i problem z tym związany jest mi szczególnie bliski. Spodnie dopuszczalne, ale pod warunkiem że od kolan nie będą zwężały się i pod linią brzucha nie mogą być dopasowane ,by brzuszek ukrył się w odpowiednim luzie.Jeżeli chodzi o spódniczki ,to wskazane są lekko rozszerzone doły,które dodadzą dolnej części tułowia trochę kształtu i talia będzie wydawać się szczuplejsza. U gruszek wynika to z budowy, a jabłka muszą oszukiwać. Najlepsze poszerzenie dołu uzyskuje się pionowymi cięciami ,które utworzą linię tulipana, lub godetami.Można też dół spódnicy wykończyć kontrafałdami.Prosta spódniczka przy tej linii bioder dobrze wygląda przy wyraźnie zaznaczonej talii i wąskich ramionach ,ale nie napisałaś jak jest u Ciebie w tym miejscu. Jeśli nawet pewne fasony nie są na topie,to dla dobra wyglądu nie należy kurczowo trzymać się mody ,można zastosować modne detale,zadbać o dobre buty i fryzurę.Na takie porady trudno liczyć w sklepach,młode dziewczyny nie mają pojęcia,co brać pod uwagę przy doradzaniu , zależy im tylko na tym ,by towar sprzedać.Życzę powodzenia w zakupach,a jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 08:21
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Wielkie dzieki seniorko, przekonuje mnie to co mówisz.Szczególnie te kontrafałdy w dole spódnicy, mierzyłam kiedys taka w sklepie i wydawało mi sie,ze jest ok, niestety rozmiaru nie było a i materiał z którego była uszyta tez jakos mi nie odpowiadał. Mam waskie ramiona wiec zgodnie z twoja rada moze byc tez prosta spódnica, czyli to co lubie, problem w tym ,ze te w sklepach sa zwykle za krótkie, moim skromnym zdaniem. Najbardziej lubie taka długość ciut za kolano, pomarzyc...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 10:15
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ja też jestem ''jabłuszkiem'', i rzeczywiscie w takich spodniczkach tulipanowych najlepiej sie wygląda, bo maskuje brzuszek, wyrównując kształty, długośc też tuz za kolanem. Tuniki są fajne, ale nie wszystkie fasony, do spodni idealne. Muszę Ci cha-ga powiedzieć, że kupując spodniczkę tego typu, kupuje dłuzszą i daję do skrócenia od gory i są fajne.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 15:15
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Pamiętacie szmizjerki? Moje ulubione. Jestem równo baba i
uważam, że w nich najlepiej się prezentuję (prezentowałam!).
Tu kieszonka, tam pagonik, tu guziczek, tam sznureczek.
Fajne te szmizjerki były.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 18:14
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Eh... szmizjerki sa chyba ponadczasowe, nie uwazacie? Chetnie bym załozyła, problem w tym że nie mam swojej krawcowej, a w sklepach to jakos nie ma wogóle sukienek, takich do noszenia na codzien, pozostaja lumpexy? Drobne przeróbki ewentualnie moge zrobic sama, ale uszyc juz nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 22:36
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Macie rację nie ma dziś normalnych(dla nas) sukienek..szukam od dawna prostej długiej letniej, dobrej gatunkowo....no nie ma....nie ma zwykłej , prostej , dobrej...mozę mam za duze wymagania.....ale poradzono mi lumpexy no i zacznę szukac tam.....ja do igły jak diabeł do wody święconej..więc muszę miec gotowe....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 23:26
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

W sklepach dla puszystych to są spódnice krótkie a szerokie....fatalne.....nawet nie wiem czy niska osoba wygląda w tym dobrze.......a ja to po prostu śmiesznie bo jestem wielka baba..Prostej ,dużej sukni się nie kupi...trzeba oddać do krawcowej!.W lumpeksach można wybrać coś stosownego...mnie się to nawet podoba.Wielkie rozmiary spodni tylko tam kupuję....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 07-07-2010, 10:12
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Fajne lumpeksy z odzieżą zagraniczną pozwalaja na dobór fajnego ciuszka i co najwazniejsze niepowtarzalnego. Ja kiedyś jadac na urlop kupiłam w sklepie u nas bardzo fajną spódniczkę, której nie trzeba prasować i ogólnie bardzo fajna. Zabrałam ja na urlop do Egiptu i potem na objazd Jordanii, dwie babki byly w takich samych spódnicach, a na objeździe 3,a z lumpeksu napewno sie nie powtórzy, A przecież kazda z nas była z innego regionu Polski a spódnice te same.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 14:49
madzia48's Avatar
madzia48 madzia48 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: POMORSKIE
Posty: 119
Domyślnie *witam I O Poradę Proszę*



**Witam,i może ktoś mi pomoże w sprawie sukienki.W sierpniu jest ślub mojej wnuczki i z tej okazji kupiłam sobie śliczną zwiewną sukienkę w kolorze turkusowym.Sukienka jest bardzo prosta,z dekoltem w kształcie litery v,na atłasowym materiale jest żorżetowa sukienka.I tutaj mam problem,bo absolutnie nie wiem,co i jaki kolor pasuje z dodatków,abym nie wygladała pstrokato.Pomimo,ze mam 61 lat,jestem szczupła,ważę 55 kg.Za wszelką pomoc dziękuję i pozdrawiam serdecznie



Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 14:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Uważam, że skromne perełki i białe dodatki będą dobrze wyglądały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 15:26
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

a ja bym ubrałą bardzo delikatne dodatki srebrne....torebusia mała(na pasku albo kopertówka)czarna, srebrna.....buciki zgrane z torebką, lub sukienką....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 16:19
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Nie napisałaś Madziu,czy sukienka jest z gładkiego materiału, czy ma wzór. Jeśli jest zupełnie gładka i ma prosty krój ,możesz pozwolić sobie na trochę odważniejszą ,kolorowa biżuterie ale dobrej jakości a jeśli sukienka ma wzór pozostań przy srebrze,perełkach lub najlepiej jeśli cię na to stać zafunduj sobie coś od Swarowskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.