menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #112721  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 08:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim....
Wstał piękny, słoneczny dzień....byłam już na targu, sadzonki kwiatów i pomidorów zakupiłam...będzie "zabawa" w ogrodniczkę.
Gieniu cieszy się z nowego nabytku - pieca do centralnego ogrzewania....szkoda tylko, że zamontowany po sezonie grzewczym....trzeba czekać całe lato na palenie w nim. Oby Ci się dobrze sprawował, bo cena astronomiczna.
Ninka schodziła ze swojego piętra dwa razy...sunia daje Ci wycisk i zmusza do ruchu...
Zosi wczoraj nie było...widocznie nie miała nic do zakomunikowania.....
Pozdrawiam....Dobrego, spokojnego dnia.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112722  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 08:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie

Izabello , co dzisiaj jest taniego . Nic . Nawet chleb drogi jest.
Dwa lata oszczędzaliśmy na ten piec z żoną. Boroczka nie doczekała nowości. A tak się cieszyła różne sprawy załatwiała. Nich się cieszy w niebie , mnie niech pociesza w chwale. Breloczek z jej fotką noszę w kieszeni. Na pomniku też będzie jej fotka.
Dobrego dnia ,.
Śniadanie zjadłem jajecznica z 3 jajek , boczek mięsny dałem , cebulka , kromka chleba kawa, i herbata.
Na obiad robię ziemniaki z siadłym mlekiem od krowy, i z 2 jajka sadzone. Jajka są zdrowe.

Kolację wczoraj zrobiłem sobie płatki owsiane na mleku krowim. Wyjadłem się dobre było miodu dorzuciłem łyżeczkę do owsianki.
Pogodnego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112723  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 10:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Witam cieplutko.
Izabel, jestem przy obie, chociaż będę Ci podawać roślinki! Oby ich susza nie zjadła...
Gienku, kosztowało sporo ale spokój na długie lata.... nie dziwię się że Renia się tym cieszyła...to wygoda i czysto! Teraz sobie wieczorem podgrzejesz do mycia...
Zajadaj, bo nie będziesz miał siły prowadzić dom i ogród... a zdrowie jest najważniejsze!
Była p. z opieki śniadanie i leki mam za sobą, teraz p. Basia poszło po zakupy, też wzięła sunię ze sobą... ja już nie wyjdę z nią dzisiaj...schody mnie dobiją..
Nie wiem co z obiadem, jakoś nic nie było mówione... pewnie zamówię Pizzę...ale to nie jest obiad...
Do potem Rodzinko...
Maria nie zagląda, Helenka i Omi też... martwię się o Ewunię... wczoraj próbowałam dzwonić do Niej ale, odbiło mi numer...Oby nie byli chorzy...
Nie wiem co u Jolinki, wcześniej dzwoniłam ze 3 razy, nie odebrała... może chora - nie daj Boże - mam nadzieję, że wyjechała na odpoczynek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112724  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 12:01
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 484
Domyślnie

Witam Rodzinkę i jej bywalców. Iza jestem, wczoraj po wszelkich wizytach lekarskich..czekaniu w kolejkach,a byłam u dwóch, wieczorem już nie miałam siły by wejść do Was....potem koleżanka dostała tel.że ma pogrzeb w rodzinie w kieleckiem i wczoraj wyjeżdżała sama,(trochę się obawiała przez całą noc w pociągu) bo syn nie dostał wolnego.
Dzisiaj już obeszłam swoją posesję,przyglądając się kwitnącym tulipanom i krzewom róż-2 szt nie przezimowały. konwalie już mają zaczątki kwiatków..ale nie kwitną nam jeszcze

Miłego słonecznego dnia i dużo ,dużo zdrowia życzę wszystkim
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 10-05-2022 o 16:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112725  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 12:15
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Witaj Zosiu.
Masz rację, wizyty lekarskie to teraz horror...naczekać się trzeba a nie zawsze jesteśmy zadowolone z niej.
Kwiaty to radość, nawet robaki które po nich wędrują to cieszą...
Pozdrawiam Zosiu... miłego dnia życzę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112726  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 13:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Zdrowia Rodzinko...
Do potem...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112727  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 13:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie

Obiad zjedzony, zadowolony jestem. Był brat na kawie u mnie, pogadaliśmy, piec oglądał podobał mu se.. Jeszcze muszę zgłosić na gminę, lekkie poprawki zrobić na papierach od pieca do 14 dni. Że założony jest. Potem do banku jechać z kartą uzupełnić dane. To pojadę z bratanicą. We czwartek msza jest z żonę miesięczna. Czas szybko leci Ninko.
Na ogrodzie posiałem sobie rzodkiewkę z pietruszką i marchewką i koprem Wczoraj posadziłem ziarna cukini kurkom bo one lubią dziobać . Za chwile jadę po zakupy do Stokrotki rowerem , to 500 metrów. Mleko do kawy bo tak lubię .Sąsiadka z drugiej strony kupiła mi 2 chleby i 5 bułek to na tydzień mam. Nawet nie zjem. A wzięła ode mnie 20 jajek. Mam dwie sąsiadki. Zawsze z żoną przez telefon nie mogły się nagadać. Dziennie gadały , teraz płacze tylko, dzisiaj mówiła.
Dobrego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112728  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 19:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dobry wieczór....
Popracowałam trochę w ogródku, posiedziałam na huśtawce, byłam na nabożeństwie majowym i dzień przeleciał.
Gieniu....radzisz sobie co cieszy....trochę pomaga Ci rodzina, trochę sąsiedzi i jest dobrze....nawet sam wybierasz się na zakupy.
Ninko....Zosiu....
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112729  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 20:58
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Gienku, cieszy mnie Twój wpis, bardzo dobrze robisz, robisz to, co cieszyło Renię...mówiła mi o tym, że jesteś pracowity i dbasz o warzywnik...że wszystko ma w kuchni z ogródka. Całe szczęście że sąsiadki pamiętają o Tobie... Czytałam i myślałam - znając Renię - że przykazała sąsiadkom o dbanie Ciebie...pewnie czuła to, że sam sobie nie dasz rady. Ja byłam do niczego jak zostałam sama... jakby nie dzieci to do dzisiaj bym pewnie siedziała i patrzyła w okno... Pozdrawiam Cię cieplutko...
Izunia, to miałaś udany dzień! Ogródek obrobiony, Majówka też, wszystko w porządku... zasłużyłaś na dobrą, przespaną noc! Tego Ci z serca życzę!
Zostawiam pozdrowienia dla całej Rodzinki.... życzę Wam dobrej nocy!
Co z Jolinką? z Omą ? Helenkę mijam w kompie..
__________________

Ostatnio edytowane przez barteczek : 11-05-2022 o 17:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112730  
Nieprzeczytane 10-05-2022, 21:09
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie

Tak Ninko , dobrze Ci mówiła żona.Jeszcze sąsiadkom dawałem moje skarby z działki , ogórki dostawały za darmo , pomidory też dostawały. Nie mówiąc o zieleninie , jak pietruszka cebuchy z cebuli . Renia cięła na malutkie kawałki i do zamrażalki szły.Dzisiaj już uciąłem dwie skrzynki po margarynie cebuchów z cebuli . zamrożone są . Bo nie wiadomo co później będzie . fajne wyrosła . Dynie pod wieczór posadziłem na ogrodzie. Ale byłem tez na cmentarzu, kupiłem sztuczne kwiaty białe i do wazonu dałem. fajnie wygląda grób teraz. Zaświeciłem znicz czerwony który kupiłem dzisiaj . On długo świeci bo to na baterie jest. A przy okazji podlałem bratki , chociaż sucho nie miały.
Jestem po kolacji , posiedzę chwilkę i do spania się wybiorę.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112731  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 08:14
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry....
Ninko...życzyłaś mi dobrej, przespanej nocy, ale Twoje życzenia nie do końca się spełniły...noc miałam przerywaną i niedospaną...będzie ciężki dzień. A plany mam szerokie.
Gieniu... cieszę się, że dajesz sobie radę i pamiętasz o małżonce...
Pozdrawiam....Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112732  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 08:24
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie

Pogoda fajna jest , tylko niż trocha jest. Po śniadaniu jestem , cos trza zrobić . Kurki nakarmić, psa i kota. Karme kupiłem wczoraj suchą i mokrą.
Dobrego dnia
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112733  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 11:10
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, witam i pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego a przede wszystkim zdrowia.Ninko trzymaj się bądż zdrowa nie wiem co przeskrobałam bo napisałaś... Helenkę mijaj w kompie..
__________________.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112734  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 11:28
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dzień dobry

Witam Wszystkich,
Ja teraz nie będę częstym gościem, opiekuję się mamą, która zaległa i nie chce chodzić. Muszę wszystko koło niej zrobić. Rozumiecie? Wszystko!!!! Mam już dość. Jedna córka trochę pomaga, ale brudna robota należy do mnie.
Nino, pisałaś, że do takiej osoby przychodzą 2 opiekunki. Gdzie???????Chyba w Olkuszu. Na razie do mamy nikt nie przyszedł, sama się męczę. Prywatnie nikt nie chce. Dawałam 100 zł za zrobienie toalety, gardzą.
Może w piątek będzie opiekunka, może.............
Ja już nie mam siły i czasu, przecież ja pracuję. Mam chory kręgosłup.
Tak mi się życie pokomplikowało.
Pozdrawiam.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112735  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 15:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Lilu, mając chorą matkę to świat skomplikowany? Dasz radę tylko spokojnie!!!!! Bez nerwów przy chorym. To najgorsze pod słońcem jak matka widzi złość na buzi dziecka bo musi przy niej coś zrobić...na samą myśl popłakałam się...
Wiem, dla Ciebie to ciężko, masz pracę, w dodatku z ludźmi, to wystarczy.
Przytulam Cię i powstrzymaj złość przy RODZICIELCE!
Helenko, coś pochrzanione z tym wpisem.. znasz mnie i nie uwierzysz, że mogłam coś takiego wpisać.... Wiesz jaka jesteś lubiana, kochana przez Rodzinkę a przede wszystkim przeze mnie! Pisałam kiedyś że ktoś podszywa się pod mój wątek, to samo jest na fb.... Helenko,
Gienio, to prawda o Tobie i Twoim wielkim sercu do pracy i do ludzi...tak trzymaj, nie zamęczaj się, już potrzebujesz tylko połowę tego dobra... Dbaj o grób, zapalaj znicze, one są bardzo potrzebne i modlitwa...pokazują drogę, oświetlają ją...
Ukłony dla Was, Izabeli, Gienka, Helenki, Zosi, Irenki, Wandulki.... pewnie nikt więcej nie zagląda... a szkoda kochani, tak szybko odchodzimy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112736  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 16:59
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie halo

Kod HTML:
Lilu, mając chorą matkę to świat skomplikowany? Dasz radę tylko spokojnie!!!!! Bez nerwów przy chorym. To najgorsze pod słońcem jak matka widzi złość na buzi dziecka bo musi przy niej coś zrobić...na samą myśl popłakałam się...
Nino! Tak, mój świat jest bardzo skomplikowany bo się z niczym nie wyrabiam. Przeczytaj sobie mój wpis jeszcze raz. Gdzie napisałam, że ja się denerwuję przy mamie? A oskarżasz mnie o to. Poza tym ona nie jest chora!!! Tylko potrzaskana. A to różnica. Ktoś, kto nie zmieniał pampersów u dorosłej, bezwładnej osoby i mył ją, nie ma o czymś takim pojęcia. I jeszcze brak wdzięczności. Moja mama jest bardzo trudna.
Nie potrzebuję współczucia, przytulań itd. tylko realnej pomocy. Szkoda gadać!
Wchodzą na wątek różne osoby i czytają. Niech czytają. Jest mi bardzo ciężko.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112737  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 17:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Lilu, znam Cię na tyle i wiem, że bardzo szybko podnosisz głos a to wystarczy leżącej osobie... już nie piszę chorej! Ja Cię o nic nie oskarżam! I nie WSPÓŁCZUJE CI...
Pozdrawiam - mogę ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112738  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 18:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

MIŁEGO WIECZORU, RODZINKO.
Pozdrawiam Was serdecznie... bez kochania....
Czego ludzie nie wymodzą...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112739  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 18:58
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim....
Lilu...przykro mi, że masz tak skomplikowaną sytuację z mamą i znikąd pomocy...odpowiednie służby powołane do niesienia wsparcia zawodzą...prywatnie też nikt nie chce podjąć się opieki...a mówią, że jest bezrobocie i dużo rąk do pracy...W dodatku starsi ludzie są ciężcy we współżyciu...wiem, bo 3 lata opiekowałam się leżącą babcią.
Może wkrótce uda Ci się znaleźć rozwiązanie problemu...tego Ci życzę.
Ninko...ciężki dzień za mną...ale nie będę marudzić....
Helenko...Zosiu....Gienku....
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112740  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 21:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie

Dobry wieczór. Tak to jest ze starszymi osobami . Moja ciocia leżała 5 lat . Koło niej chodzili. Ale więcej ludzi było w domu. A lila sama .Ja jej współczuję tej pracy. Przy też mieliśmy to samo co lilia . Ja i żona my go obsługiwali. Dwa lata prawie. Pozdrawiam was miło.

Wykosiłem dzisiaj trawę wszystko . Jedna kosiarka mi wysiadła . Dobrze że mam dwie.
Dobranoc.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.