menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115721  
Nieprzeczytane 16-02-2023, 09:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie Witam Rodzinkę

Też was pozdrawiam, nie możesz zostać sama. Zawsze ktoś ci pomoże.
BYło siwo rankiem, jest słonecznie. Wybieram se na zakupy do stokrotki, warzywa , owoce i coś tam jeszcze
Słonecznie i wiatr jest. +5 u nas,.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115722  
Nieprzeczytane 16-02-2023, 18:48
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dobry wieczór...
Kolejny dzień za nami...dla mnie był względnie dobry. Pogoda dopisała...zaliczyłam krótki spacer...pobawiłam się z psem i wróciłam do domu...do obiadu i książek.
Jutro z rana mnie nie będzie...mam kolejną wizytę u chirurga a potem kilka ważnych spraw do załatwienia.
Gienku...jak udały się zakupy?
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115723  
Nieprzeczytane 16-02-2023, 19:47
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 481
Domyślnie

Witam miło.. Izę, Genka,..może jednak ktoś jeszcze dzisiaj nasz wątek odwiedzi.
Nina-barteczek chyba zapomniała o tym wątku. dzień mi szybko minął przy kawie, pączku, potem zrobiłam placki ziemniaczane na obiad..domownicy lubią je jeść...ze śmiataną... cukrem.
Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających i życzę spokojnej nocy, wyśpijcie się dobrze.
.

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115724  
Nieprzeczytane 16-02-2023, 20:14
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

Ja dzisiaj miałem rosół , tylko brokuły wrzuciłem i garść makaronu z ziołami, wyjadłem się, jeszcze na jutro zostało.
Zakupy dobre zrobiłem. Warzywa owoce , coś mięsa na gulasz , żeberka na sos. Kreple , też kupiłem dobre były 2 sztuki z mermoladą. Udałem 290 zł na tydzień styknie Cytryny , pomarańcze, kiwi papryka to drogie są. Jabłka też kupiłem , moje se skończyły już. Fajną kiełbasę od prywatnego . Bardzo dobra kawałek boczek też świeży zapachowy. To towar z górnej półki to drogi jest i szynki z 30 deka. Ale jak na mnie to warto kupić. Zauważyłem że ludzie oglądają ceny , i nie wiedzą czy kupić czy nie kupić. Wahają się , nie dziwię się wcale. Mleko sobie kupiłem , maślankę , bo lubię się napić . Kefir dobry jest. Ale piję też wodę po ogórkach kiszonych . Ona zdrowa jest, ale ze swoich ogórków. To na czyszczenie jelit.
Maklere mam coś zjem bez chleba i herbata z pokrzyw.
Dobranoc
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115725  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 10:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

POZDRAWIAM WAS MIŁO PRZY PIĄTKU.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115726  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 10:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 481
Domyślnie

Witam i pozdrawiam milutko życząc

Genku ja też bardzo lubię się napić soku po własnych ogórkach..widać,że mamy wspólne upodobania.
Ja zjadłam sobie pomarańcza,jakaś ochota mnie napadła.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115727  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 11:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

Zdrowe są takie owoce teraz . ja blinduję pomarańcza , frejfuta z mandarynką dodaję pół łyżeczki cynamonu i 2 łyżki miodu. Na zdrowie. Co drugi dzień robię.
Pozdrawiam


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115728  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 12:31
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry...
Już jestem....załatwiłam to co zamierzałam...w dodatku zarejestrowałam się na badanie USG na początek marca, teraz jakiś obiad trzeba przygotować, a potem odpoczynek i jakaś książka.
Też bardzo lubię świeży, wyciśnięty sok z pomarańczy...ale ja nie daję żadnych dodatków...lubię solo.
Szkoda, że nie piję soku z ogórków, ze względu na dietę...też kiedyś lubiłam. I kwas z kapusty kiszonej...pycha.
Pozdrawiam...Miłego dnia.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115729  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 13:27
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 481
Domyślnie

Izodobrze ,że udało ci się pozałatwiać spwy i zarejestrować się na badanieUSG
Na dworze wietrznie i pochmurnie.Na obiad dzisiaj będę miała ryby w panierce i jakiś dodatek, jak zajrzę do spiżarni.
Pozdrawiam miłego dnia życzę wszystkim
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115730  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 18:35
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dobry wieczór...
Zosiu...też miałam rybę na obiad, ale nie w panierce, bo nie mogę smażonego tylko pieczoną w folii. Smaczna była.
Ciekawe co zafundował sobie Gienek.
Coś zaczęło wiać...drzewa kołyszą się a za oknem huczy. Mnie rozbolała głowa...będzie ciężka noc.
Miłego wieczoru i spokojnej nocy....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115731  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 19:06
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

Gienek był w Gliwicach w mieście po baterie do aparatu ,wężyki wymienić. Z babkami porajcować, lubią mnie słuchać jak im jeszcze kawały powiem. Kawę mi zrobiły , dałem im 0,33l nalewkę agrestową 1 wino gronowe 0,5 litra. Ale zadowolone były . Dostałem kalendarz jeszcze od nich . A jest ich trzy sztuki , uprzejme, wesołe. Zawsze co wejdę , zawsze pytają . Jak u pana zdrowie. Nawet się witają ze mną.
Kupiłem sobie łososia 0,5 kg świeżego ,i dorsza też świeży. Chyba jutro byda robił coś na obiad. Chyba tego dorsza , bo mniejszy kawałek i grzyby pieczarki z surówką może być tak.

Dzisiaj zjadłem od wczoraj miałem rosół brokułowy z makaronem.
Wiatr piździ nie samowicie za oknem.POzdr.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115732  
Nieprzeczytane 18-02-2023, 09:29
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry....
Głowa jak mnie wczoraj bolała, tak boli...w dodatku doszedł szum w uszach. Niby ciśnienie w normie, ale samopoczucie do bani. Pewnie te huraganowe wiatry tak na mnie działają. Prochy nieskuteczne....nie wiem co robić...może jakiś okład z octu na czoło???
Planów na dziś nie mam żadnych...odkurzyłam tylko i finito.
Gienku....też lubię ryby...ale są dość drogie. A że zdrowe, pozwalam sobie na zakup raz w tygodniu...zazwyczaj w piątek, bo w piątki poszczę. Też kupuję dorsza albo łososia.
Fajnie, że załatwiłeś sobie sprawę z aparatem słuchowym. Dobrze jest mieć zaprzyjaźnione osoby, które pomogą.
Zosiu....
Miłego dnia...


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115733  
Nieprzeczytane 18-02-2023, 10:06
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

WITAJ IZA. I INNE TEŻ WITAM BABKI.
Drogie ryby jak cholera , ale smak miałem na nie takie świeże przywieźli . Więc kupiłem , a dałem prawie 90 zł za 1,40 kg . Ale warto było kupić . Bo szmatów rybnych nie kupuje.
Dzisiaj grzybki będę robił pieczarki kupiłem 25 deka . na początek , nie wiem czy mi sie uda robota z nimi i pieczeniem. Przepis mam , dwa rodzaje przepisów......
Dorsza jeż usmażę , bo mi warga wisi na niego. kapustę białą wczoraj ugotowałem na boczku i kość wrzuciłem wędzoną do kapusty . Wtedy wychodzi bardzo dobra w smaku, i goździki daję do 5 sztuk.Co wy na to dobrze czy źle robię.plasterki ziemniaka przyłóż na czoło iza i zmieniaj.



Udanej soboty.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115734  
Nieprzeczytane 18-02-2023, 14:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

IZA po obiedzie chyba śpi. bo ciulata pogoda jest.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115735  
Nieprzeczytane 18-02-2023, 19:40
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 270
Domyślnie

Wbiegłam i do Was przywitać się .
Iza_bello , wczoraj i mi głowa trzaskała ale i ciśnienie było duże , szumy uszne również , często tak mam jak jest zmiana pogody i wieje . Chyba jesteśmy meteopatkami jak tak . Dziś już jest lepiej i oby tak nadal było .
Gienku , ryby kiedyś były o wiele tańsze , pamiętam - często kupowałam dorsza , mintaja , śledzie czy halibuta . Obecnie od czasu do czasu kupię dorsza czy troszkę łososia i koniec.
Zapomniałam - śledzie też , do ryby najbardziej lubię surówkę z kiszonej kapusty .
A pieczarki nadziewane ? Lubię takie....
Iza_bello , wiem , że masz dietę ale czujesz się lepiej ?
Moja siostra do dziś nie może jeść bigosu czy jabłek , tylko pieczone a zabieg miała kilka lat temu .
Nie wiecie co z Ninką ? Jak się ma i w ogóle...
Pomyślałam nawet , że może mogłaby kupić używany laptop tylko trzeba poszukać i wtedy mogłaby normalnie tu pisać .
Wodniczko ( Zosiu) widziałam Twoje fotki , pięknie wyglądasz , wiesz ?
Ale kończę i nie zanudzam Was , trzymajcie się cieplutko , zajrzę w wolnej chwili , pozdrawiam wszystkich serdecznie , spokojnej nocy .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115736  
Nieprzeczytane 18-02-2023, 19:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie

Dam wam przepis na wasze bolączki głowy, szumy uszne . SĄ takie tabletki, jutro wam napisze , bo musiałbym do góry lecieć po schodach.
Pieczarki,zjadłem już . Ryba była na obiad z surówką i ziemniaki tylko dwa . Jeszcze na jutro mam rybę, tylko podgrzać trza na maśle.
Pomyłem podłogi , garnki umyłem . Mam czyściutko w kuchni.
Jeszcze kąpanie pod prysznicem. Lubie tak postać pod wodą , na zmiane puszczam zimno i ciepło
DOBREJ NOCY WYSPANEJ.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115737  
Nieprzeczytane 19-02-2023, 08:04
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie.... Witam wszystkich...
Danciu...dziękuję bardzo za zainteresowanie. Stosuję dietę i pewnie tak będzie jeszcze długo...Operujący mnie chirurg zalecił lekkostrawną dietę co najmniej 2 - 3 lata. O bigosach...boczkach...mięsiwach nie myślę...jem drób... ryby...kasze...chude sery...jakoś daję radę.
Głowa odpuściła tej nocy...wprawdzie jeszcze trochę ćmi, ale nie jest najgorzej. Masz rację..jesteśmy meteopatkami...zmiana ciśnienia, wiatry, pogoda - wpływa na nas niekorzystnie.
Co do Ninki, to mówiła, że ma laptopa, ale twierdzi, że to nie wina sprzętu, że nie może wejść na Seniorka, ale problemy z zalogowaniem się. Może przeglądać różne inne strony, wejść na Seniorka bez zalogowania się...czytać, ale jako niezalogowana nie może pisać. Pewnie mogłaby zalogować się powtórnie pod innym lub podobnym nickiem, ale czy chce??? Nie rozmawiałam z Nią na ten temat.
Gienku...podaj nazwę tych tabletek...może znam, a może sobie kupię, bo dość często mam problemy z głową. Zazwyczaj biorę Apap lub Paracetamol. Czasem Ketonal. Kiedyś brałam Tramal, ale po nim mam zawroty głowy i wymioty.
Zosiu....
Pozdrawiam...Dobrego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115738  
Nieprzeczytane 19-02-2023, 12:07
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 978
Domyślnie Witam Rodzinkę

Dokładnie może zmienić nick . Też zmieniałem nick na winnicy,będzie mieć nowe konto. Na te konto już w życiu NINKA nie wejdzie. Ty jej powiedz , przedzwoń do niej. Bo zakodowane jest ... Może mieć dwa konta , z jednego będzie czytać , a z nowego może swobodnie z nami pisać ,co to za różnica jest.
VENOFORTON.
To na lepsze krążenie.
Jak również skuteczny w niewydolności krążenia mózgowego.- niweluje zawroty głowy . Szumy uszne, poprawia pamięć i koncentrację.
Pomocny w miażdżycy.
REDUKUJE uczucia ciężkości i obrzęki nóg. Pomaga przy żylakach obiawiach zimnych nóg, i dręwienia palców.
pozdrawiam was z ninką


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115739  
Nieprzeczytane 19-02-2023, 13:16
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 481
Domyślnie

Witam
rodzinkę i jej bywalców.
Już u mnie mniej wiatr wieje,słoneczko przedziera się przez chmurki.
Mój kardiolog do którego chodzę, nie lubi jak się kupi jakiś lek,którego on nie przepisał,chciałam być szczerą osobą i powiedziałam mu,że kupiłam w saszetkach(rozpuszczalny w wodzie)na skurcze nóg... tylko głową pokiwał ..i nic nie usłyszałam. nie ma innego kardiologa
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115740  
Nieprzeczytane 19-02-2023, 19:25
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dobry wieczór...
Zosiu...Gienku....
Gienku...słyszałam o tych kroplach...ktoś mi kiedyś polecał...to preparat ziołowy, więc trzeba brać długi czas, aby zadziałał. Na mój ból głowy potrzebny radykalny środek przeciwbólowy...mocny, aby zadziałał w krótkim czasie. np. w ciągu godziny. Czy się sprawdzi w moim przypadku, muszę zapytać rodzinnego. Zosia ma rację...lekarze nie zalecają jakichś dodatkowych leków, oprócz tych, które zapiszą. Co jednemu pomoże, drugiemu może zaszkodzić. Trzeba skonsultować z lekarzem.
Z Ninką porozmawiam...jeśli zechce dołączyć do nas pewnie wyrazi zgodę na ponowną rejestrację pod innym nickiem....
Miłego wieczoru....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.