menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116521  
Nieprzeczytane 01-09-2023, 21:03
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

JA ,,Ostatni zawsze tutaj jestem. Dud lam słonecznik i pisze z wami. Zerwałem taki duży z ogrodu średnica jego 33 centymetry, dużo pustych ziaren jest w tym roku w każdym słoneczniku.Jak są są małe ziarna daje kurkom do dziobania. Kura puste wyczuje w dziobie i wyrzuca. Kopałem ziemniaki na jutro na obiad, wiecie co bardzo dużo z gnitych jest. U brata tak samo , bo mi mówił. W tym roku będą drogie ziemniaki bo gniją do potęgi.
Pod wieczór urwałem sobie brzoskwiń , mam 3 drzewka . Na jednym są duże ,bo mało ich jest, na drugim w pierony ich jest i mniejsze są. Ale prawie dojrzałe, Lecą na ziemię. Ile ja tego potrzebuję. Sąsiad zobaczył i nie wie trzy będzie brał. Wytnę na jesieni 1 sztukę.
pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116522  
Nieprzeczytane 01-09-2023, 21:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Gienio, wyciąć to nie problem a czekać aż nowe urośnie i zacznie owocować? Nie niszcz!
My płacimy za każdy owoc, za ziemniaki pewnie też bedę płacić słono... ale, człowiek żyje, musi jeść, musi za to zapłacić...
Pozdrawiam Cię Gienio i życzę WSZYSTKIM dobrej, spokojnej, przespanej nocy.
Uciekam... sunia już płacze, muszę ją ululać...tak to wychowałam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116523  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 10:08
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry.... Ninko...Gienku....
U mnie od nocy pada i to dość intensywnie...będzie domowy dzień...
Samopoczucie mam kiepskie, więc szybko przeleciałam z odkurzaczem po chałupie, nawet nie sięgnęłam po mopa, aby przetrzeć podłogi. Nic się nie stanie, gdy tydzień odpuszczę. Będę odpoczywać.
Ninko...a jak Twoje samopoczucie? Pisałaś wczoraj, że miałaś byle jaki dzień.
Gienku...też miałam 3 słoneczniki...duże jak patelnie i wszystkie były puste...zdarzyło mi się to, chyba pierwszy raz. Może to dlatego, że nasiona były przeznaczone na karmę dla ptaków i słoneczniki same się wysiały.
Pozdrawiam...Miłej soboty....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116524  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 10:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

Nie Izo ...Taki rok był , Wszędzie puste były słoneczniki, nawet i gniły na pniu. Nawet jednego miałem , że był prawie pusty. A ziarna duże były . Kury nie ruszą takiego, one mądre są. Lało jak cholera nad ranem u nas, teraz pogoda jest. Ziemniaki w tym roku mocno gniją . Nie kupujcie za dużo na zapas. Cena wysoka . Brat sprzedaje po 2 ,50 zł/kg. A będą droższe jeszcze.

Udanej soboty.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116525  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 11:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Dotarłam do domu, sunia pobiegała w Parku, zakupy małe ale cholernie ciężkie, bo kilogram śliwek, cukinia, cebula i dwa serki, były w promocji.. będę miała super obiadek!
Jestem bardzo zmęczona - muszę odpocząć i zabrać się za kuchnię...zjeść w pierwszej kolejności śniadanie.
Do potem Kochani!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116526  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 12:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Makaron zjedzony! Odrobinkę ser się ciągnął ale, w sumie dobre, cebulkę za mocno przyrumieniłam..a, co tam... było dobre!
Dzięki Izabel za przepis!
Pozdrowienia zostawiam dla Wszystkich!
Czekam na córcie.. obiecała mnie odwiedzić... MOŻE...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116527  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 14:32
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Ja już po obiedzie , kapusta biała dałem przecier pomidorowy. Super smaczna. Ziemniaki i gulasz wołowy ze słoika, mam go na dwa razy. Kosztuje około 18 zł. Według mnie to warto kupić , tylko podgrzać i dać przyprawy tylko.
Na jutro gotuję kapustę czerwoną, taką małą główkę kupiłem na boczku, i przyprawy daję jak: majeranek tymianek,cebula, pieprz sól , ocet , cukier, liść laurowy, pieprz i 4 sztuki goździków, ziele angielskie. Rosół wieczorem zagotuję na indyku i kurzych łapkach. Jutro z robię sobie kotlety mielone. Mięso się odmraża. Wieczorem go przyprawię ziołami na jutro, tylko cebulę zrumienię do nich, też jutro, dodam jeszcze czosnku na zapach aromat i w lodówce przez noc będzie .Pod przykryciem.
Udanego po południa.

Jak zdrowie Ninko u Ciebie. Pozdrawiam Cię..miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116528  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 19:14
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór....
Ból odpuścił i poczułam się lepiej....trochę urzędowałam w kuchni, bo przygotowywałam się do jutrzejszego świętowania - mam rodzinny obiad, a potem popołudniowy deser z okazji urodzin wnuka. Będą też pogaduszki - wspomnienia młodych z wczasów w Toskanii. Ponieważ od rana ugrzęznę w kuchni - rano mnie nie będzie....zawitam dopiero wieczorem.
Ninko...cieszę się, że potrawa Ci smakowała. Ja też się nią zajadam.
I jak? Miałaś gościa? Moi będą jutro...już się nie mogę doczekać.
Gienku...też dodaję przecier pomidorowy do białej kapusty....tak trzeba. Wiem, że ziemniaki gniją...nie kupuję dużo na raz, ale i tak przy obieraniu sporo się odrzuca. U nas - w społemowskim markecie ziemniaki są po 1,99 zł, ale na targu już po 2,50 zł i 3,00 zł - takie z różową skórką.
Dobrze radzisz...na zimę nie będę kupować wiele...co najwyżej 50 kg.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116529  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 20:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Gienio, ja do modrej kapusty dawałam utarte jabłko, kwaśne... nie dawałam octu.
Córka nie przyjechała.. dzwoniłam, nie odebrała - poszłam z sunią do parku... tam też do niczego było, ławki zajęte, słownictwo!!!! Piwo i nie tylko... do tego trzech pijanych siedziało i mieli obok olbrzymiego psa.. pies był w stresie takim, że ujadał, wył!! sunia się bała, ja też... szybko zawróciłam do bloku, siedziałam z godzinę na ławce.. sunia oczywiście u " mamy na biuście " Dałam sobie spokój i wdrapałam się na drugie piętro... zadzwoniłam jeszcze do córci - odebrała.. nie dała rady, córka Jej z mężem wyjechali, ona została z wnukiem i takie życie staruszki! Jutro imieniny najstarszej córki..Izabeli!
Masz fajnie Izabel, urodziny wnuka i swoje imieniny...
Mam tak podobnie, imieniny i urodziny prawnuczki, urodziny moje i prawnuka... U nas kilka takich zbieżności. Rozpisałam się jak zawsze...
Gienio kochany, w moim wieku to trudno mówić o samopoczuciu.. dzisiaj nie miałam fajnego dnia... oczekiwanie nie doszło do skutku... przez to boli mnie głowa... a i tak rozbija się wszystko o samotność.
Mocno Was przytulam... do Izabel jutro zadzwonię!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116530  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 21:45
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 439
Domyślnie


Witam wieczorem nasze różności.
Ninkę, Izabelę, Genka
Mnie też spokojnie upłynął dzień.
Posiedziałam z koleżanką, przy naszym stoliku kawowym, przy kawie ,grając w remika... tylko przeszkadzały nam osy, tak minęło nam popołudnie.
Teraz znikam, najpierw wezmę leki i pod kołderkę
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116531  
Nieprzeczytane 02-09-2023, 22:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Jak jesteś Zosiu, to przy okazji i dla Ciebie - DOBREJ, SPOKOJNEJ NOCY!
Takie kawusie z koleżankami miałam, miałam działkę i moc sąsiadów! Zostały - wspomnienia -
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116532  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 11:37
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

Ninka, ty masz z tymi wnukami tak , jak ja a bratanicą.

Chciała mnie upodlić, ze swoją matką jak moja żona zmarła. Żeby na nią przepisać mój dobrobyt.
Nie tak szybko , powoli powiedziałem. Już chciała sobie meblować pokoje u góry do pięciu lat. A mnie chcieli dać na dół, na jeden pokój. Bo po co mi więcej. To jest upodlenie człowieka w moim wieku. Dół zaliczany jest do niskiego parteru, czyli piwnicy.

Nie zgodziłem się. Ja się jej pytam , a automat gdzie damy , gdzieś się go podłączy. Już nie pytałem o resztę. Wiedziałem już wszystko co jest grane.

Nie ma głupich, nie, nie. Nawet się zablokowała , żebym z nią nie pisał , mądrala. A siedzi z Białorusinem i ma z nim dziecko. Jak leżałem to mi obiad przywiózł pierwszy raz ogórki kiszone tylko, nic więcej, kwaśne . Nawet nie jadłem ich tylko z kosztowałem , miałem dość. Drugi raz przywiózł mi obiad , kotlety pieczeń , chyba z byka były nie dopieczone nawet, olej przypalony, ziemniaki 4 szt. , aż fioletowe były i nic więcej do tego. Myślała , że ja to zjem . Pomyliła się. Pytam się jego , kto to piekł , a moja Ola.

Wziąłem tego kotleta na talerzyk, nie można było go widelcem uciąć. Pytam się z czego one są, on mówi z kurczaka. Ja mi mówię. Kurczakiem to ty jesteś przy tej Twojej partnerce. Potem chciałem tego kotleta niżem urżnąć. Ledwie urżnąłem go . Wziąłem w palce , a on się rozciąga jak gumka. Janek , to są ochłapy , nie dla mnie. Ty jesteś jak rus możesz je jeść. Ja się znam na pieczeniu. Nic nie zjadłem od niego . Zabierz to do domu dla Twojej Oli, mówi nie ,że psu da . Mnie to nie interesuje -- powiedziałem mu.. Jak leżałem przyjechała gotowała mi ryż i mleko . Myślisz ,że ryż był ugotowany , zaparzony tylko . Wiesz co , daj to kurkom , one zjedzą , ja nie. Nawet go nie szło pogryźć. Nawet teraz mnie nie odwiedza, ani on. Tylko bratanki to tak.

Ja mam górę zrobioną komfortowo łącznie z łazienką , i tego nie popuszczę aż do śmierci.

Pozdrawiam na razie tyle ...
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116533  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 12:21
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 439
Domyślnie


Witam Genku , masz ty przeboje z ta bratanica, nie daj sie.
Zwalczaj, niechciane osoby.
dla niej.


sloneczko przebija sie przez chmurki, miej niedzieli zyczę
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 03-09-2023 o 12:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116534  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 14:45
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Witajcie Kochani!
Gienio, tak mam spieprzony Seniorek, że prawie 3 godziny siedziałam aby tutaj wejść! Masz rację, ktoś grzebie jak piszę coś o bliskich... trudno, znowu mnie uśmiercą z Seniorskie. Dobrze Gienio że zablokowałeś siostrzenicę z jej zasraną pomocą... Ja nie wiem jak - one są mądre... wiedzą jak mi obrzydzić życie... może wreszcie dostanę ten Dom pomocy.. Zosiu, pozdrawiam cieplutko.
Izabel ma dzisiaj IMIENINY... dzwoniłam bo za nic nie mogłam tutaj się dostać...teraz jakś muszę wymyśleć, aby Jej kwiatuszki wkleić...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116535  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 14:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

IZABEL, 100 LAT W ZDROWIU, KOCHANIE.
https://zapodaj.net/plik-YLpIsfCG8A

O, pewnie nic z tego... Izabel, chciałam dobrze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116536  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 18:58
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór....
Rodzinka niedawno poszła...było smacznie, miło i wesoło. Po sutym obiedzie - właściwa uroczystość. Wnuk przeszczęśliwy, bo dostał na prezent kasę...będzie mógł sobie coś tam kupić. No i było ciacho tortowe...szampan bezalkoholowy i życzenia.
Ninko...dziękuję za życzenia, ale ja dziś nie obchodzę imienin...jestem marcowa i imieniny obchodzę w marcu. Niemniej jednak każde życzenia są miłe.
Zosiu...Gienku....
Miłego wieczoru....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116537  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 19:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Nie pamiętam Isiu czy dzwoniłam z życzeniami?
Wybacz ale Wiesz, że Życzę Tobie i Innym solenizantom wszystkiego najlepszego.
Byłam długo w Rynku, u nas jest jakieś ( przedwyborcze ) popisy, jest moc obcych autobusów, czy jakoś to inaczej nazywają, pełno w nich przeróżnych łakoci, nawet jabłka w czekoladzie i obsypane kolorowymi cukierkami, moc ludzi z psami... para psów złapała się za kark, pogryzły się...sunia drżała... to nie dla nas....do Parku już nie miałam siły iść... nosiłam sunię na rękach aby jej nie zadeptali.
Izabel, to wnusio rad z Przyjęcia, tortu i szampana! Do tego babcia podrzuciła kasy....Dawniej to i ja dawałam... teraz, nie będę szukać dzieci... prawnusi kupiłam pierścionek i do dzisiaj leży.. nie była, to i nie dostała. Wiedzą że sama już nigdzie nie dotrę...
Gienio, Zosiu, Izabel - mocno Was przytulam, dobrej nocy życzę i pogodnego poniedziałku!
Nie wiem, czy jutro uda mi się wejść...teraz weszłam przez HISTORIĘ!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116538  
Nieprzeczytane 03-09-2023, 21:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 804
Domyślnie

Dobrej nocy RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116539  
Nieprzeczytane 04-09-2023, 08:11
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry na progu nowego tygodnia....
Ninko...nie dzwoniłaś do mnie...ale to nie ma znaczenia....jeszcze nie raz pogadamy.
Noc miałam względną...jestem wyspana i chętna do jakiegoś działania. A w obejściu zajęć sporo...przydałoby się już kosić, bo trawa rośnie jak szalona...a 2 tygodnie temu było wykoszone.
Zosiu....Gienku....
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116540  
Nieprzeczytane 04-09-2023, 09:22
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

Siedzę w domu , jest duży wyż. Wziąłem tabletkę na niż. Po śniadaniu jestem , kawa o później dopiero.

Przyszedł bratanek , smaruje mi dach domu , na zimno smołą . O 8,00 już przyszedł. Ja dopiero dochodzę do siebie. Po tym wyżu.
Pozdrawiam wraz z Ninką was..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.