menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #119961  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 23:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Dlaczego jest tak ciężko Polakom rządzić w swoim własnym kraju -->https://www.youtube.com/watch?v=QHe4KnqMxiI
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119962  
Nieprzeczytane 05-02-2019, 23:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Dlaczego jest tak ciężko Polakom rządzić w swoim własnym kraju -->https://www.youtube.com/watch?v=QHe4KnqMxiI
No bo są w mniejszości, zaledwie 5mln z groszami mojapani.
A reszta to mojapani żydy, opcja niemiecka,resortowe dzieci i ci co z wszami na tankach i jeszcze raz żydy.
Może kogoś pominęłam?
Acha, żydy .
No tak, ale to już było.

Taki to już los mniejszości.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119963  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 07:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Wspomnienia ludzi z tamtego podlego okresu o niczym nie swiadcza.Wszyscy mamy w pamieci ten czas,gdy zylismy "za zelazna kurtyna".Mam nadzieje,ze ty rowniez masz takowe wspomnienia,pomimo nalozonego nam wszystkim "kaganca" i czasem straty najblizszych,w ubeckiej katowni.
Wspomnienia a sympatia do minionego ustroju to dwie rozne rzeczy.

To fakt niezaprzeczalny, że okres był podły i dlatego ten powiew wolności w myślach ubiorach, czynach i ten bunt był najważniejszy. Nieraz cieszyło jak na nas milicja patrzyła z politowaniem. Dodatkowo o wolnym świecie wiadomo było tylko z Wolnej Europy. Nie zajmowałem się wtedy polityką bo była nauka i subkultura ale czułem że kiedyś wolność przyjdzie. Gorzej było z moim starszym pokoleniem
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119964  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 08:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No bo są w mniejszości, zaledwie 5mln z groszami mojapani.
A reszta to mojapani żydy, opcja niemiecka,resortowe dzieci i ci co z wszami na tankach i jeszcze raz żydy.
Może kogoś pominęłam?
Acha, żydy .
No tak, ale to już było.

Taki to już los mniejszości.

i lewactwo z czworaków
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119965  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 08:40
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Strasburski wyrok w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej potwierdza głębokie naruszenie przez polską prokuraturę standardów praw człowieka.
Minęło już od tego wydarzenia trochę czasu, ale warto zwrócić na nie uwagę, aby jego znaczenie nie umknęło opinii publicznej.
20 grudnia uprawomocnił się wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 20 września w sprawie skargi Ewy Solskiej i Małgorzaty Rybickiej. Ich mężowie – Leszek Solski i Arkadiusz Rybicki – zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wbrew woli rodzin przeprowadzono ekshumację zmarłych w maju ubiegłego roku, wykonując decyzję prokuratury sprzed dwóch lat
(7 października 2016 roku).


http://wiez.com.pl/2019/02/04/omnipo...R-NOhSDfclZNNY

W Strasburgu wygrali
Cytat:
żydy, opcja niemiecka, resortowe dzieci i ci co z wszami na tankach i jeszcze raz żydy.
i lewactwo z czworaków

Katolicy i konserwatyści z PiSu nie mogą się pogodzić z faktem , że muszą płacić za przyznane sobie barbarzyńskie prawo do bezczeszczenia prochów swoich oponentów.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119966  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 08:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia

Cytat:
żydy, opcja niemiecka, resortowe dzieci i ci co z wszami na tankach i jeszcze raz żydy.

i lewactwo z czworaków

No wlasnie!

https://pl-pl.facebook.com/nl1919/vi...yNzQ4MTk0NTM0/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119967  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 09:03
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie

No właśnie ?
https://natemat.pl/262217,piotr-ryba...-dzien-pamieci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119968  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 09:04
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No bo są w mniejszości, zaledwie 5mln z groszami mojapani.
A reszta to mojapani żydy, opcja niemiecka,resortowe dzieci i ci co z wszami na tankach i jeszcze raz żydy.
Może kogoś pominęłam?
Acha, żydy .
No tak, ale to już było.

Taki to już los mniejszości.


Tak, to już wszyscy chyba (wraz z uzupełnieniem Amelii), tylko jakoś ogarnąć tego rozumem nie mogę, a wiedzieć chciałbym, czy ta kracja nagraniowo-podsłuchowa, to taki system wzajemnej kontroli, którą te mniejszościowe Polaki robią tym większościowym lub na odwrót, czy też działa to również w każdej z grup na użytek wewnętrzny?

Ja bym to drugie raczej podejrzewał, bo przecież ciekawość wielka w narodzie jest, co też kto myśli, czuje i mówi, a więc podsłuchu naszego powszedniego daj nam dziś... abyśmy jutro mogli go spożytkować,
Amen.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119969  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 09:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Tak, to już wszyscy chyba (wraz z uzupełnieniem Amelii), tylko jakoś ogarnąć tego rozumem nie mogę, a wiedzieć chciałbym, czy ta kracja nagraniowo-podsłuchowa, to taki system wzajemnej kontroli, którą te mniejszościowe Polaki robią tym większościowym lub na odwrót, czy też działa to również w każdej z grup na użytek wewnętrzny?

Ja bym to drugie raczej podejrzewał, bo przecież ciekawość wielka w narodzie jest, co też kto myśli, czuje i mówi, a więc podsłuchu naszego powszedniego daj nam dziś... abyśmy jutro mogli go spożytkować,

Podsłuchy i donosicielstwo zawsze wśród Polaków było. Mój ojciec za jedno słowo "nareszcie" po śmierci Bieruta spędził 48 w przyjaznej celi po kostki w wodzie bez pryczy. A powiedział to do "przyjaciela"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119970  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 09:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Podsłuchy i donosicielstwo zawsze wśród Polaków było. Mój ojciec za jedno słowo "nareszcie" po śmierci Bieruta spędził 48 w przyjaznej celi po kostki w wodzie bez pryczy. A powiedział to do "przyjaciela"

A to przynajmniej "prawdziwego przyjaciela" odkrył i zidentyfikował, co też w życiu się liczy.
A w tamtych czasach, bez dzisiejszej elektronizacji i digitalizacji, tacy "przyjaciele" byli na wagę złota (dla władzy w imieniu ludu).





__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119971  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 12:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A to przynajmniej "prawdziwego przyjaciela" odkrył i zidentyfikował, co też w życiu się liczy.
A w tamtych czasach, bez dzisiejszej elektronizacji i digitalizacji, tacy "przyjaciele" byli na wagę złota (dla władzy w imieniu ludu).



Po kilkunastu latach się dowiedział
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119972  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 13:14
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Strasburski wyrok w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej potwierdza głębokie naruszenie przez polską prokuraturę standardów praw człowieka.
Minęło już od tego wydarzenia trochę czasu, ale warto zwrócić na nie uwagę, aby jego znaczenie nie umknęło opinii publicznej.
20 grudnia uprawomocnił się wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 20 września w sprawie skargi Ewy Solskiej i Małgorzaty Rybickiej. Ich mężowie – Leszek Solski i Arkadiusz Rybicki – zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wbrew woli rodzin przeprowadzono ekshumację zmarłych w maju ubiegłego roku, wykonując decyzję prokuratury sprzed dwóch lat
(7 października 2016 roku).


http://wiez.com.pl/2019/02/04/omnipo...R-NOhSDfclZNNY

W Strasburgu wygrali
i lewactwo z czworaków

Katolicy i konserwatyści z PiSu nie mogą się pogodzić z faktem , że muszą płacić za przyznane sobie barbarzyńskie prawo do bezczeszczenia prochów swoich oponentów.

Trybunal w Strasburgu powinien przyjac do wiadomosci,ze gdyby nie ekshumacja zwlok,to na swiatlo dzienne nigdy nie wyplynely by fakty o pracy patomorfologow rosyjskich i z czyjej winy rosyjskich a nie polskich oraz sposobu "pochowku" ofiar tego tragicznego wydarzenia.Trumny mialy byc nie otwierane.

Bylo minelo,a w oczach jeszcze dlugo goscic beda lzy u wielu Polek i Polakow.

Trybunal ma troche pracy u siebie w kraju,gdzie demonstranci w zoltych kamizelkach ostrzeliwani sa przez policje gumowymi kulami(w wielu krajach UE zakazane),brutalnie bici i pryskani po oczach gazem.To jest "praworzadnosc i demokratyczne formy zarzadzania krajem" rodem z Francji.

Tusk temu nie odwazy sie przeciwstawic ani zaden Timmermans,Juncker i inni,ktorzy z ochota atakuja rzad w Warszawie.Nie ma rezolucji ani glosowania na forum parlamentu UE w sprawie Francji.Nikt nie osmieli sie przeprowadzic glosowania w parlamencie UE przeciw lamaniu praw czlowieka i zarzadzeniu przeprowadzenia przedterminowych wyborow.Bo tyran jest tylko w Wenezueli,we Francji juz nie.To jeden z asow w talii UE.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.

Ostatnio edytowane przez Karol X : 06-02-2019 o 13:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119973  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 13:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Tusk temu nie odwazy sie przeciwstawic ani zaden Timmermans,Juncker i inni,ktorzy z ochota atakuja rzad w Warszawie.Nie ma rezolucji ani glosowania na forum parlamentu UE w sprawie Francji.Nikt nie osmieli sie przeprowadzic glosowania w parlamencie UE przeciw lamaniu praw czlowieka i zarzadzeniu przeprowadzenia przedterminowych wyborow.Bo tyran jest tylko w Wenezueli,we Francji juz nie.To jeden z asow w talii UE.

Myślisz, że gdyby w UNI obowiązywała Biblia byłoby lepiej. Wtedy był jeden Bóg a teraz jest w każdym państwie inny a do tego koalicje, tam też wybierają wspólnego Boga.
Cieszę się tylko, że dzięki UNI nie będę jadł krowich padluchów.
Powiem co by mnie pasowało aby Unia się rozpadła i na nowo państwa założycielskie stworzyły nową a my też nową, Unię Warszawską, albo Księstwo Warszawskie. W końcu tradycje wolnościowe mamy i nikogo do spółki nie potrzebujemy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119974  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 14:00
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Dzięki koszmarnej traumie zafundowanej rodzinom zostały, czasem na siłę, ekshumowane "smoleńskie" zwłoki. Okazało się, że po działaniu maszynki do mięsa jaką jest katastrofa samolotowa, kawałki różnych części ciał znalazły się w różnych trumnach. To wyjatkowe draństwo , przed złożeniem do trumien należało wykonać badania DNA każdego ze szczątków.
Jednka ta ekshumacja miała chyba inny cel? Mam pytanie czy cel został osiągnięty poza kolejnymi odszkodowaniami dla pań Gosiewskich i innych "udręczonych". Czy na zwłokach były dowody na wybuch i mord? Jakoś cicho w tym temacie.
PS
Jakie to szczęście dla suwereno-podatnika, że pan Gosiewski miał tylko dwie żony a nie pięć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119975  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 14:11
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Co za prosiaki, wybrali PiS, a teraz im się coś nie podoba. Maliniak ma teraz sezon narciarski Za chwile odwilż i pewnie przyjdzie Wiosna, trzeba korzystać, w dodatnich temperaturach armatki nie wydolą .
"Ubolewamy, ze jechaliśmy tak daleko, a nie ma możliwości spotkania z prezydentem. Politycy nas potrzebują tylko jak są wybory, a kiedy jest źle ich nie ma - mówią rolnicy. I ostrzegają przed bardzo złą jakością mięsa sprowadzanego zza granicy."
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...szawie/1p7shvy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119976  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 14:22
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

I co teraz???? Pewnie nic, najwazniejsi sa niezłomni z ramienia Burego.
"Na konferencji prasowej Szczerba przedstawił historię XIX-wiecznego budynku przy ul.Srebrnej 16. Budynek ten należał do Maurycego Bormana i mieściły się w nim zakłady mechaniczne "Bormann, Szwede i spółka". Podczas wojny - jak mówił polityk - budynek przy Srebrnej 16 był związany ze zgrupowaniem AK Chrobry II, a w dokumentach powstańczych nosił nazwę placówka Karbochemia. - Był to budynek zajęty przez powstańców warszawskich, budynek broniony, budynek, w którym ginęli żołnierze - mówił poseł PO."
https://warszawa.onet.pl/srebrna-16-...jestru/cqyvgy7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119977  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 14:24
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbita
Co za prosiaki, wybrali PiS, a teraz im się coś nie podoba. Maliniak ma teraz sezon narciarski Za chwile odwilż i pewnie przyjdzie Wiosna, trzeba korzystać, w dodatnich temperaturach armatki nie wydolą .
"Ubolewamy, ze jechaliśmy tak daleko, a nie ma możliwości spotkania z prezydentem. Politycy nas potrzebują tylko jak są wybory, a kiedy jest źle ich nie ma - mówią rolnicy. I ostrzegają przed bardzo złą jakością mięsa sprowadzanego zza granicy."
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...szawie/1p7shvy

A Jaroslaw sie cieszy,ze dzieki UE nie bedzie musial jesc padluchow. Widac gdzie indziej tez nieciekawie pod tym wzgledem.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119978  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 14:30
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Bardzo licze na to,ze i ty lykniesz Hypatio.
Pelikanow tu nie widze.Widze ludzi i do ludzi pisze.
Mam swiadomosc tego,co pisze.
Wiem,ze mnie nie kochasz.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119979  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 15:33
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Bardzo licze na to,ze i ty lykniesz Hypatio.
Pelikanow tu nie widze.Widze ludzi i do ludzi pisze.
Mam swiadomosc tego,co pisze.
Wiem,ze mnie nie kochasz.
Skoro masz świadomość, to nie pisz idiotyzmów typu
Cytat:

Trybunal ma troche pracy u siebie w kraju,gdzie

o Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, który zrzesza 47 państw Europy i spoza Europy i nie jest w żaden sposób powiązany z Unią Europejską, a tym bardziej Tuskiem, Timmermansem lub Junckerem.
Więc jednak druga ewentualność, bo klawiatura wszystko zniesie, a pelik..., ups przepraszam, "orły i sokoły" wszystko absorbują?
A może się wysilisz i napiszesz co miałeś na myśli pisząc "u siebie w kraju" lub skorygujesz tą papkę?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 06-02-2019 o 16:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119980  
Nieprzeczytane 06-02-2019, 15:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Okrągły Stól

– 6 lutego 1989 r w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu ) to był największy sukces Polaków, zmiana ustroju przy stole, a nie na ulicy to ewenement w skali światowej, wówczas jeszcze Polak z Polakiem potrafił rozmawiać!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.