menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1221  
Nieprzeczytane 29-03-2013, 12:48
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 110
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo

W Brukseli zrezygnowano w ostatnie Boże Narodzenie z miejskiej choinki, aby nie ranić wrażliwości muzułmanów. Stanowią już oni jedną czwartą mieszkańców belgijskiej stolicy./Radio Watykańskie/
Za niedługo znikną też Belgijczycy.

Boją się chrześcijaństwa. A tego czego się bać powinni, raczej się nie boją!
Nie boją się. Nie chcą wyróżniać spośrod innych wyznań i tyle.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1222  
Nieprzeczytane 29-03-2013, 13:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 674
Domyślnie

Cytat:
nutaDo napisała-tradycyjne rozumienie imienia, które zawiera pewne przesłanie, treść, głównie ze względu na patrona (świętego).http://prawo.rp.pl/artykul/989446-Ja...a-Angelem.html
Przecież rodzice wybierają swemu dziecku imię a nie urzędnik .Jak wiedzą jakie przesłanie niesie imię to zawsze mogą swemu dziecku takie imię nadać jezeli w te przesłania wierza.Wybór należy do rodziców a państwo na siłę nie powinno nas uszczęśliwiać i decydować za nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1223  
Nieprzeczytane 31-03-2013, 08:19
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Dziękuję ateistom i innowiercom, że powstrzymali się od niestosownych komentarzy w czasie obchodów Świąt Wielkanocnych tak ważnych dla katolików.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1224  
Nieprzeczytane 31-03-2013, 10:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 674
Domyślnie

Cytat:
Jarosław ii napisał- Dziękuję ateistom i innowiercom,
Tak jak by wyznanie rzymskokatolickie było to właśnie prawdziwe a święta mają tylko wymiar sakralny.Też istnieją inne dni w roku których wyznawcy innych religii przywiązują większą do nich większa wagę bo związane są z ich jakimiś uroczystościami.Nie masz za co dziękować ty ponoć wierzysz w wolną wolę daną ci przez twego Boga w którego siłę wierzysz to nie zaglądaj na forum i nie czytaj postów możesz przecież to zrobić po swoich świętach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1225  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 18:08
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wacław - dlaczego jesteś taki nieprzyjemny?
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1226  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 19:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dziękuję ateistom i innowiercom, że powstrzymali się od niestosownych komentarzy w czasie obchodów Świąt Wielkanocnych tak ważnych dla katolików.

Jarku!
Czemu uważasz, że te święta są ważne dla katolików w taki sposób że mozna uznac, iż jedynie katolicy je świetują.
A Wielkanoc obchodzą wszystkie wyznania chrześcijańskie. zaczynając je od Wlk.Piątku, który jest u protestantów chyba nawet wazniejszy niz niedziela, a juz poniedziałek to chyba jedynie w RP uznawany jest za dzień świateczny siegający pogańskiej słowiańszczyzny.
A co do ateistów z kategorii normalnych, to czemu mieliby czynić jakies wstręty? Korzystają z dni wolnych, w podobny sposób szykują dania i ..cieszą się Dniem. A jeśli różnią się od katolików i in. czyms to tym, ze nie uczestnicza w religijnej celebrze.
Oczywiście powyższe nie dotyczy egzemplarzy wymagających szczególnej troski. Ale to juz kategoria która powinni zajmować sie lekarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1227  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 20:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Miałem na myśli wszystkich wierzących a wypowiedziałem się jako katolik, i ciesze się że tylko jednostki się nie powstrzymały, to świadczy o tolerancji większości. U katolików też Tridum jest ważniejsze od niedzieli i śmigusu nie tylko u protestantów. A lekarz nie potrzebny, to nie uleczalne szczególnie w wieku kiedy oszczędza się na lekach kosztem młodszych jednostek.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1228  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 20:15
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Oj tam, oj tam...
Gorący zwolennik nazywania papieża ch..m, śląski Kucyk - ten od Soli Ziemi Czarnej-
uważa, że katolicy terroryzują społeczeństwo, w tym Kucyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1229  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 20:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Są różne choroby, niektórymi można się zarazić od zwierząt. Znam takiego jednego zarażonego co mu choroba poszła w uszy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1230  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 20:43
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Wydaje mi się, że taki redaktor Hołownia właśnie zwolniony z 'Wprost',
z Kucykiem nijak się nie zgodzi.

Nie zamieszczono mojego cotygodniowego tekstu, w którym tym razem wyrażałem sprzeciw wobec pomysłu budżetowej refundacji in vitro.
Zamieszczono za to atak na mnie (oparty o tekst, którego w gazecie nie ma), pełen ideologicznego jadu-



Ot tolerancja. Nie polemizuje się z katolickim dziennikarzem,'tylko po prostu go się wyrzuca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1231  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

"Gdy ustaje tolerancja dla tolerancji, nastaje tolerancja przemocy."
Tadeusz Kotarbiński
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1232  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 674
Domyślnie

Cytat:
NutaDo napisała-Wacław - dlaczego jesteś taki nieprzyjemny?
Nie wiem w czym twoje uczucia uraziłem. Wymagasz szczególnego traktowania świąt które ty obchodzisz i nawet Ziemia powinna się przestać kręcić. Nie zapominaj że ludności na świecie jest 7 miliardów a wyznawców religii chrześcijańskiej 1,2 miliarda osób.Przecież Świąt Chanuka czy Ramadanu też jakoś szczególnie nie obchodzisz bo nie widziałem żadnego na ten temat twojego postu.Według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii. Samych wyznań chrześcijańskich jest ok. 41 tysięcy[

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”) – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych pozostających w większości społeczeństwa. W okresie reformacji pojęcie to było stosowane w odniesieniu do mniejszości religijnych. Obecnie termin ten obejmuje również tolerancję różnych orientacji seksualnych oraz odmiennych światopoglądów.

Przypominam polemistom co to jest tolerancja myślę ze Granice tolerancji cz IV nie muszę wam wyjaśniać wymieńcie się informacjami lub skorzystajcie z google.Co do .....Gorący zwolennik nazywania papieża ch..m,....czy h...m zostawiam wam byście mogli pobić trochę piany.
Uważam że używanie wulgaryzmów to zły zwyczaj i tego nie popieram ale na to ma wpływ wychowanie w rodzinie.Są inne słowa które można zastosować zamiast podwórkowych wyniesionych z freblówki skrótów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1233  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:06
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Cytat:
.Są inne słowa które można zastosować zamiast podwórkowych wyniesionych z freblówki skrótów.
Oj to, to.
Czyli dyrektorzyca poznańskiego teatru to zwyczajna chamka, jak pisałam. Nie?

Tylko problem. Ona nie użyła skrótu, to jak ma być?
Chamka czy szczera do szpiku antyklerykalnej kości bohaterka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1234  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Chciałem zauważyć, że freblówka to było przedwojenne przedszkole dla klasy średniej a nie jełobstwo podwórkowe dla dzieci socjalistycznych elwrów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1235  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Chamka musiała mieć celujący w takiej jełopskiej szkólce,
bo czując pismo nosem poszła, na zwolnienie.

Jaka odwaga przekonań, nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1236  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 22:29
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie wiem w czym twoje uczucia uraziłem. Wymagasz szczególnego traktowania świąt które ty obchodzisz i nawet Ziemia powinna się przestać kręcić. .


Nie wiem co tam napisałeś, bo nie chce mi się wrzucać wstecznego,
ale jakby Nuta napisała, że Twój Bóg Spaghetii jest zrobiony na samych zbukach,
to chyba byłbyś urażony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1237  
Nieprzeczytane 03-04-2013, 09:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 674
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Twój Bóg Spaghetii jest zrobiony na samych zbukach,
to chyba byłbyś urażony.
Nie byłbym urażony każdy tworzy Boga z tego co ma do dyspozycji a konsumpcja zależy od stanu dochodów tego w co ktoś wierzy. Jeżeli makaron da się wykonać na zbukach to jest to wkład myśli kobiet Polski w technologię produkcji makaronu - /Polak potrafi/ znane hasło z nasze młodości na śląsku.

Pastafarianie nie przywiązują takiej wagi do aktu kanibalizmu jak chrześcijanie na razie nie ma podziałów jak w religii chrześcijańskiej , co do ilości jajek w makaronie . Rzymsko-katolicy preferują macę czyli chleb niezakwaszony który w akcie eucharystii staje się ciałem Chrystusa a popijają krwią jego czyli winem Natomiast w kościele wschodnim prosforę wykonuje się na chlebie zakwaszonym. Co odłam to inne dogmaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1238  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 22:03
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wacław - w Twoich wypowiedziach starasz się poniżyć i wyśmiać religijne zasady - dogmaty.
Jest to co najmniej żałosne a nawet obrażające.
Zwróć uwagę, że nie pozwalam sobie na podobne uwagi dotyczące Twoich przekonań.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1239  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 22:04
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Francja - Obok Kościoła katolickiego i innych wspólnot chrześcijańskich, wśród protestujących przeciw „małżeństwu dla wszystkich” znalazła się ostatnio grupa 55 intelektualistów, którzy w liście do Senatu napisali, że prawa i nadrzędne dobro dzieci zostały w ustawie poświęcone na rzecz interesów ludzi dorosłych. Za sprzeczne z rozumem uznali oni narzucanie dziecku stanu cywilnego zaprzeczającego różnicy płci, która legła u podstaw ich zrodzenia, gdyż „nie da się zamienić matki i ojca”. /KAI/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1240  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 12:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 674
Domyślnie

Cytat:
nutaDo napisała- wśród protestujących przeciw „małżeństwu dla wszystkich” znalazła się ostatnio grupa 55 intelektualistów, którzy w liście do Senatu napisali, że prawa i nadrzędne dobro dzieci zostały w ustawie poświęcone na rzecz interesów ludzi dorosłych.
Nie jest dla mnie szokującą liczba 55 intelektualistów we Francji jest innego zdania. Francja to 65 milionów obywateli i poparcie poglądów 55 francuzów przez nutaDo i kilku seniorów z SC z Polski nie wpłynie na bieg sprawy.Natomiast widać że we Francji jest prawdziwa tolerancja a nie indoktrynacja religijna.Powinniśmy brać przykład z francuzów .

Możesz napisać o jaki dogmat ci chodzi bo w wierze rzymskokatolickiej roi się od dogmatów.Przecież możesz uzasadnić w to co ty wierzysz bo przecież każdy potrafi rozumować a argumenty pozwalają zmienić zdanie. Myślę że swoje święte księgi przeczytałaś i wiesz o co chodzi.Zawsze przecież ci twój Bóg pomoże w argumentacji lub twój anioł stróż .A czy ty wierzysz że istnieje Archanioł Gabriel ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.