menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1221  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dedykuję twórcom teorii spiskowych

wypowiedź Izabelli Sariusz-Skąpskiej córki Andrzeja Sariusza-Skąpskiego, prezesa Federacji Rodzin Katyńskich, który zginął w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.
Cytat:
Jeśli słyszę, że Smoleńsk to drugi Katyń, to mam ochotę krzyczeć. Dziadek, Bolesław Skąpski, został zamordowany, a ojciec zginął w katastrofie samolotowej. Żaden z nich nie poległ - jak teraz się mówi. Polec można w walce. Dziadek nie poległ, bo był jeńcem wojennym. Strzelono mu w tył głowy. Był prokuratorem pracującym w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zginął jako urzędnik państwa polskiego zamordowany w bestialski sposób. Mój ojciec jechał jako prezes zarządu Federacji Rodzin Katyńskich na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej i zginął w tragicznym wypadku. Strasznym, przerażającym. Moja mama w pierwszym odruchu mówiła: "To przecież niemożliwe, żeby tam stracił ojca i tam po 70 latach zginął". Ona ma prawo tak mówić, ale nie wolno łączyć Katynia ze Smoleńskiem i budować symboli, które łatwo wykorzystać w walce politycznej. To, co teraz dzieje się wokół katastrofy i śledztwa, które ma ją wyjaśnić, powoduje, że słowa mojego ojca, by nie zawłaszczać Katynia - słowa pochodzące z przemówienia, które miał wygłosić 10 kwietnia na Polskim Cmentarzu Wojennym - są nie tylko prorocze, ale brzmią naprawdę złowieszczo.
Całość tutaj:http://wyborcza.pl/1,75248,7843010,J...am_ochote.html
Dobrej nocki, bez koszmarów, bez mitów, bez teorii spiskowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1222  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:56
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Jaruzelski
Cytat:
Napisał POLA
jak podaje Rzepa, przemówi w kampanii Napieralskiego.
Hmm...nie wiem, czy to dobry pomysł.

Fatalny !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1223  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 01:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

[quote=POLA]Nie przekonałeś mnie ani trochę:
- Alez ja WCALE nie mialem zamiaru Cie przekonywac. Ja zwyczajnie napisalem jak JA to widze i wlasnymi slowami opowiedzialem dlaczego.
Cytat:
1. Życiorysowych? a konkretnie? styropianik może? To za mało.
Komorowski nie spal na styropianie. Inne prycze zaliczal
2.
Cytat:
Politycznych: owszem, zaplecza nie ma, ale niezależność polityczna może być właśnie atutem, nie przeszkodą.
Zaplecze ma w postaci PO i jak pisalem, to gdyby zechcial jakies ustawy zainicjowac to ma go kto wesprzec w sejmie.
Chocby to o czym wspominal, ze chcialby, zeby prezydent mial prawo wnosic poprawki w kazdym stadium tworzenia ustaw.
Cytat:
Olechowski nie należy do antagonistów, to człowiek dialogu. Pamiętam, jak omawiał prezydenturę Kwaśniewskiego i czynił mu zarzut, że nie podejmuje pewnych inicjatyw ustawodawczych.
Polu! Zalozmy, ze tu sa niekontrowersyjni. Ale kto przepchnie przez parlament cokolwiek z pozytywnym skutkiem. Komorowski z PO, czy Olechowski, ktory nie dosc, ze z tej PO sam sie wymiksowal i pozwala swojemu koledze Piskorskiemu jezdzic w dowolnym stylu po Tusku, Schetynie i in?
3.
Cytat:
Doświadczenie jako członek rządu ma i to lepsze od Komorowskiego historyka. Jest ekonomistą i coś w życiu zdziałał.
Lepszego nie ma. Komorowski mial dluzszy staz.
4.
Cytat:
Pieniądze powierzyłabym właśnie Olechowskiemu, nie Komorowskiemu, bo ten pierwszy lepiej się orientuje w sprawach rynku i finansów. Prześledź jego życiorys, drogę zawodową, to są właśnie te kwalifikacje, których ten drugi nie posiada.
Tylko, ze to nie prezydent ma znaczacy wplyw na finanse. Napewno lepiej jest jesli ma takie jak Olechowski, a nie jak Lech Kaczynski, czy kandydat Jaroslaw K. Napewno tez Olechowski nie ma charakteru msciwego i zapalczywego ludojada. Zapewne Tusk [jesli bedzie premierem przez dluzszy czas] dogada sie z nim latwiej, niz z kims innym niz Komorowski.
Cytat:
Ponadto nie zapomnij, że był kiedyś w PO, którą współtworzył, więc nie jest facetem znikąd i poglądy ma takie jak PO.
To że drogi ich się rozeszły, zawdzięcza w dużej mierze Jasiowi.

Niewatpliwie Olechowski sie ...pospieszyl. Pewnie teraz zaluje, bo gdyby spuscil troche powietrza z gruczolu ambitu, to pewnie teraz bylby murowanym liderem PO i
faworytem nr 1.
Co do Rokity, to ..sie zgadzamy.
Cytat:
Tusk źle wybrał i to nie jedyny jego błąd. Tuska.
Polu! Tylko w/g mnie bledy Tuska mieszcza sie w tym co mozemy nazwac ryzykiem zawodowym. Nie popelnia ich ten co nic nie robi. Napewno bledem bylo wyrzucenie Cwiakalskiego pod naciskiem nagonki pismakow, a potem usadowienie Czumy na jego miejscu. Innych znaczacych i razacych w porownaniu z poprzednikami napewno zaliczyl mniej.
Cytat:
Ponadto zna języki, swobodnie porusza się w świecie polityki zagranicznej. Ma najlepsze kwalifikacje ze wszystkich, którym stolec się marzy.
Az mi przykro niezgodzic sie z Toba i pozostac przy swoim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1224  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 01:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
jak podaje Rzepa, przemówi w kampanii Napieralskiego.
Hmm...nie wiem, czy to dobry pomysł.
Dobry! Przypomni skad Napieralski jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1225  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 10:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Cytat:
Zgoda rolnicy,tylko którzy?czy ci co mają po kilka czy kilkanaście ha a moze ci co mają 1000 i wiecej i na stałe mieszkają w Warszawie?
Cytat:
A co przeliczałeś,ja nie mam tylu ha!
Honoratko to ty a nie ja znasz się na rolnictwie i wiesz co się dzieje.Jeżeli piszesz że powinni płacic ci co mają 1000 i więcej to ci odpowiedziałem.Przecież PSL i Samoobrona dobrze zna się na rolnictwie i nie tylko są od tego aby robić towarzystwo wzajemnej adoracji i kupować elektorat.Tak jak ty wiesz ja też że większość tych gospodarstw powyżej 1000 ha.to kupiły spółki Akcyjne czy Z Ograniczoną Odpowiedzialnością i płacą ZUS a nie KRUZ.Ja nie liczę nikomu ile ma ziemi i jaki to kapitał cieszył bym się żebyś taki obszar ziemi miała .Bo patriotą jest też ten co płaci wysokie podatki a może większym niż ten który tylko korzysta z pomocy społecznej.Z tond nie pisałem na temat kredytów na powiększenie gospodarstw i pomocy Państwa .Zresztą robiony będzie spis przez GUS to się dowiemy jak to jest obecnie.Natomiast pomoc społeczna powinna być kierowana do tych co ją potrzebują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1226  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 13:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jarosław ma 1650000 podpisów.
Konferencja: prezes podziękował, także młodzieżówce. To inny prezes, luźniejszy, całkiem sympatycznie wypadł.
Jeszcze go polubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1227  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 13:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Bez komentary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1228  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 14:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie przekonałeś mnie ani trochę:
- Alez ja WCALE nie mialem zamiaru Cie przekonywac. Ja zwyczajnie napisalem jak JA to widze i wlasnymi slowami opowiedzialem dlaczego.
Komorowski nie spal na styropianie. Inne prycze zaliczal
Dyskusja polega na argumentach, więc o nie poprosiłam i to one mnie nie przekonały. Gdyby ich nie było, nie byłoby dyskusji. W paru punktach jesteśmy jednak zgodni i to w tych ważnych.
Wiem, styropianik przywołałam jako symbol pewnej zasłużonej przeszłości.
Cytat:
Zaplecze ma w postaci PO i jak pisalem, to gdyby zechcial jakies ustawy zainicjowac to ma go kto wesprzec w sejmie. Chocby to o czym wspominal, ze chcialby, zeby prezydent mial prawo wnosic poprawki w kazdym stadium tworzenia ustaw.
Zarówno Bronek jak i Andrzej miałby takie same możliwości.
Cytat:
Polu! Zalozmy, ze tu sa niekontrowersyjni. Ale kto przepchnie przez parlament cokolwiek z pozytywnym skutkiem. Komorowski z PO, czy Olechowski, ktory nie dosc, ze z tej PO sam sie wymiksowal i pozwala swojemu koledze Piskorskiemu jezdzic w dowolnym stylu po Tusku, Schetynie i in?
Za Piskorskiego ma odpowiadać? A Tusk ukrócił Palikota i Niesiołowskiego? też nie, więc nie masz powodu do marudzenia. Tamci z jednego boiska z Donaldem, Olechowski do partii Piskorskiego nie należy.
Cytat:
Lepszego nie ma. Komorowski mial dluzszy staz.
O naiwny...naiwny. A znasz takich, co to na pewnych stanowiskach mchem porośli, a umiejętności wszelkie nijak do tego stażu się mają?
Cytat:
Tylko, ze to nie prezydent ma znaczacy wplyw na finanse. Napewno lepiej jest jesli ma takie jak Olechowski,...
Gdybym była Tuskiem, wolałabym mieć fachowca w pałacu, od którego mogę się czegoś nauczyć, bo w końcu Tusk też jest historykiem i nie na wszystkim musi się znać. Wpada do pałacu na kawkę dogadują szczegóły w pewnych sprawach. W końcu się znają, a Olechowski to facet negocjacji i dialogu.
Cytat:
Niewatpliwie Olechowski sie ...pospieszyl. Pewnie teraz zaluje, bo gdyby spuscil troche powietrza z gruczolu ambitu, to pewnie teraz bylby murowanym liderem PO i
faworytem nr 1.
Co do Rokity, to ..sie zgadzamy.
Tu zgoda, ale Jasiu, jak to on, postawił na swoim, a Olechowski nie będzie się z takim bił na słowa, więc jako mądrzejszy ustąpił. Palikot mu odradzał, ba, namawiał do czegoś, Tuska też, nie pomogło. Szkoda.
Cytat:
Polu! Tylko w/g mnie bledy Tuska mieszcza sie w tym co mozemy nazwac ryzykiem zawodowym. Nie popelnia ich ten co nic nie robi. Napewno bledem bylo wyrzucenie Cwiakalskiego pod naciskiem nagonki pismakow, a potem usadowienie Czumy na jego miejscu. Innych znaczacych i razacych w porownaniu z poprzednikami napewno zaliczyl mniej.
Az mi przykro niezgodzic sie z Toba i pozostac przy swoim
Owszem i nie będę go za te i inne błędy ścigać do grobowej deski, ale mam żal, że stracił takiego człowieka. Powinien coś z tym zrobić. Ja bym zrobiła.
A mnie przykro z powodu Twojej przykrości, ale przyznasz, że obycie, znajomość języków, znajomość ekonomii i finansów to jednak atuty na arenie międzynarodowej. No, i te pogaduchy kuluarowe też ważne, bez tłumacza.

Ostatnio edytowane przez POLA : 06-05-2010 o 15:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1229  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 14:40
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Pozbierajmy.

Pójdziesz ze mną myśli zbierać w deszcz?
Przecież lepiej gdzie zapukać wiesz.
Kogo spytać i zachęcić mam,
by powiedział-Zagłosuję! Dam!

Parasolem nakryjemy tych,
którzy zechcą razem sprzątać strych.
Powyrzucać z domu wszystko to,
co po kątach tu upchnęło nam PO.

Cóż,że pada i za oknem mgły.
Pozostało nam niewiele dni.
Poszukajmy w deszczu człowieka.
Wyruszajmy! Czas ucieka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1230  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 14:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Musimy być wybredni
Nawet przy wyborze bredni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1231  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 14:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Bez komentary
Nie od dzisiaj to wiadome. Każdy organizuje się jak umie. Polecam ND.
Dzisiaj w Trójce gościł Pospieszalski, w duecie z Karnowskim.
Ten ostatni Palikota wzywa. Stęsknił się czy co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1232  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:00
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Parasolem nakryjemy

Wyszydzonymi beretami ich nakryjemy,na te okazje kupie,okaze sie ,ze jest nas duzo
Oburzenie wielkie ,,,, przed kosciolami zbierano podpisy,i co....
Puby,galerie wasze a koscioly nasze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1233  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Tuska

maglują dziennikarze na konferencji. O katastrofę, także o kampanię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1234  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Media

publiczne żyjące z abonamentu i reklam także, a jakże, naradzają się, jak tu urządzić kampanię, żeby było sprawiedliwie czyli obiektywnie.
Uda się?
Kryteria są ostre, no, ale zapisy swoją drogą, a życie swoją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1235  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Komorowski

zebrał zaledwie ponad 700000 autografów. Kiepściutko, lud się nie zmobilizował? wypiął się może?
JK górą jednak, wsparcie ma, to i parcie jak najbardziej uzasadnione. No i taktycznie rozgrywa te przedbiegi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1236  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Cytat:
Oburzenie wielkie ,,,, przed kosciolami zbierano podpisy,i co....
Przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem pisz. Tekst jest kierowany do Idalki Cytuję wypowiedz "Wyszydzonymi beretami ich nakryjemy,na te okazje kupie,okaze sie ,ze jest nas duzo
Oburzenie wielkie ,,,, przed kosciolami zbierano podpisy,i co....
Puby,galerie wasze a koscioly nasze" Dotyczy zbierania podpis w kościołach i angażowanie się KK do walki wyborczej.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-05-2010 o 16:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1237  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 15:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem pisz.
Zanim zaczniesz mnie pouczać, najpierw udowodnij, że nie rozumiem tego, co czytam.
Nie będę Ci się rewanżować tym samym, bo i po co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1238  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 16:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Dlaczego popieram Olechowskiego bo uważam że monopol władzy nie jest dobry.Mieliśmy Prezydenta partyjnego który uważał że sukces rządu to porażka jego ugrupowania politycznego będącego w opozycji.Dla mnie Prezydent jest reprezentantem wszystkich Polaków tych w kraju i tych za granicą a nie nacjonalistycznej grupy obywateli z fobiami do sąsiadów.Dopiero od dzisiaj zacznie się prawdziwa kampania wyborcza,nasi kandydaci przedstawią swoją wizję prezydentury i będziemy mieli jeszcze dużo czasu na utarczki ,myślę że na argumenty a nie epitety jak niektórzy próbują robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1239  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 16:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Zadałam Ci pytanie, czekam na odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1240  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 16:15
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Honoratko to ty a nie ja znasz się na rolnictwie i wiesz co się dzieje.Jeżeli piszesz że powinni płacic ci co mają 1000 i więcej to ci odpowiedziałem.Przecież PSL i Samoobrona dobrze zna się na rolnictwie i nie tylko są od tego aby robić towarzystwo wzajemnej adoracji i kupować elektorat.Tak jak ty wiesz ja też że większość tych gospodarstw powyżej 1000 ha.to kupiły spółki Akcyjne czy Z Ograniczoną Odpowiedzialnością i płacą ZUS a nie KRUZ.Ja nie liczę nikomu ile ma ziemi i jaki to kapitał cieszył bym się żebyś taki obszar ziemi miała .Bo patriotą jest też ten co płaci wysokie podatki a może większym niż ten który tylko korzysta z pomocy społecznej.Z tond nie pisałem na temat kredytów na powiększenie gospodarstw i pomocy Państwa .Zresztą robiony będzie spis przez GUS to się dowiemy jak to jest obecnie.Natomiast pomoc społeczna powinna być kierowana do tych co ją potrzebują.

Przy udzielaniu pomocy społecznej;rolników obowiazuja takie same kryteria jak innych mieszkańców,pomocy nie otrzyma nikt,kto nie spełnia wszystkich wymogów.Jak dotychczas na naszym terenie to mało który rolnik siegał po pomoc z opieki.Tu grają rolę jeszcze ambicje tej grupy ludzi,oni wstydzą sie sięgać po jałmużnę.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.