menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1301  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 19:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Alsko, nie foruję wyroków. Nie znam sytuacji Danusi. Piszę ogólnie z mojego doświadczenia życiowego.Patologią nazywam nieracjonalne oszczędzanie. Niejednokrotnie czytałam ,że po śmierci żebraka -nędzarza okazało się ,że ma dużą fortunę.

Ja znam sytuację Danusi z postów, które ona tu napisała.
I do nich się odniosłam.
Nie zauważyłam, że Twoje uwagi mają charakter ogólny, bo także odniosłaś się do jej sytuacji.
Zabrzmiało to jak przygana. Nie systemu, ale sytuacji konkretnej osoby, która pisze o sobie w wątku nt. życia samotnych seniorów.
Zazgrzytało mi, więc się odezwałam.
Ale nie podejmuję się dalszej dyskusji. Poza tym nie chcę tu pisać o sobie.

Powodzenia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1302  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 22:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
.
Zazgrzytało mi, więc się odezwałam.
Ale nie podejmuję się dalszej dyskusji. Poza tym nie chcę tu pisać o sobie.

Powodzenia życzę.

W zasadzie nie czytam postów na tym wątku , ponieważ problem samotności mnie nie dotyczy.To przypadek sprawił, że przeczytałam post Danusi, a posty Zeni czytam zawsze. Nie miałam i nie mam żadnych złych intencji, wtrącając "trzy grosze" do tematu.
Pisząc o sobie, nie wstydzę się tego,że los sprawił mi trudny okres dzieciństwa i wczesnej młodości. Jestem dumna ,że własnymi siłami pokonałam wszystkie niedogodności tamtych lat. Nie straciłam szansy dla siebie,a i moim dzieciom zapewniłam przyzwoity start w dorosłe życie. To mój sukces, to moja radość.
Życzę wszystkiego najlepszego , a najbardziej zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1303  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 08:18
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie wegetacja?

Cytat:
Napisał wankabor
W zasadzie nie czytam postów na tym wątku , ponieważ problem samotności mnie nie dotyczy.To przypadek sprawił, że przeczytałam post Danusi, a posty Zeni czytam zawsze. Nie miałam i nie mam żadnych złych intencji, wtrącając "trzy grosze" do tematu.
Pisząc o sobie, nie wstydzę się tego,że los sprawił mi trudny okres dzieciństwa i wczesnej młodości. Jestem dumna ,że własnymi siłami pokonałam wszystkie niedogodności tamtych lat. Nie straciłam szansy dla siebie,a i moim dzieciom zapewniłam przyzwoity start w dorosłe życie. To mój sukces, to moja radość.
Życzę wszystkiego najlepszego , a najbardziej zdrowia.
Witam!Może dla niektórych moje życie to wegetowanie.I ja tak czasem niestety myślę i mnie nachodzą smutne myśli_co dalej?!Gdy będe stara,chora,niepełnosprawna?Ale mam 2 córki i one będa musiały zaopiekować sie mną bo inaczej nikomu nie zapiszę moich 2 mieszkań których jestem właścicielką!A więc nie jestem tak całkiem biedna i bezradna.Emerytura moja jest mała bo pracując w prl u opiekowałam się synem niepełnosprawnym i wypracowałam 20 lat.Tylko w nędznych pracach i mało płatnych!!Ale to nic zawsze sobie mówię że nowy dzień będzie dobry i lepszy od minionego!Zyczę i Tobie pogody ducha!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1304  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 08:38
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam miło.Wspomnienia ,które nam towarzyszą odn.naszego wykształcenia,pracy kiedy byliśmy produkcyjni naszych sukcesów zawodowych są już za nami.W tej chwili jesteśmy tylko numerami ZUS-u.Nie zawsze świadczenia wypłacane pokrywają się z tym jak pracowaliśmy .Ja odeszłam na świadczenie przedemerytalne w wieku 51 lat upadłość firmy i w obecnej chwili mam emeryturę ,która pozwoli mi wiązać koniec z końcem.Pieniądze są ważne dla nas samotnych seniorów i czasami należy z czegoś zrezygnować.Ale tym nasze życie staje się ciekawsze .pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1305  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 08:52
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Danusiu, jaka wegetacja??? Jestes niezwykle czynna, aktywna,sprawna, pogodna, robisz ciagle cos pozytecznego , jestes potrzebna ,to ma byc wegetacja? To nie ma nic wspólnego ze stanem posiadania...Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1306  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 16:15
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam miło samotnych seniorów.Lato w pełni humory dopisują i czego nam więcej potrzeba.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1307  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 15:34
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Dawno mnie tu z Wami nie było bo wyjeżdżałam do dańska nad morze.Ale nie tylko dla relaksu u moich koleżanek posprzatałam mieszkania.A więc znowu czynnie spędziłam czas "za wikt i opierunek"!!Teraz posiedzę 2 tygodnie u siebie a potem do drugiej córki do wnuka do Gdyni.Na dobre zasiądę od września ale ja już tak mam że lubię podróże!!Marzą mi się Włochy chcę tam pojechać do pracy jako opiekunka.Może na zimę mi się uda.Teraz już kończę i pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1308  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 14:20
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Pustki tu jak nigdy!!!Jesienią będzie nas więcej bo teraz piękna pogoda!!!I ja wpadam na krótko!Już dzisiaj wnuki wyjeżdżają i zostaję sama.A po święcie maryjnym jadę do Gdyni na odpoczynek!I ja będę miała krótkie wakacje nad Bałtykiem!!!Ale spędzę je czynnie z kijkami i na długich spacerach.pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1309  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 08:26
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Życie samotnych seniorów jest różne tak jak każdy człowiek ma inne poglądy na życie. Brak nam bliskości drugiego człowieka .szukamy znajomych ,przyjaciół i różnie z tym bywa .Nie jest łatwo przestawić się na radzenie sobie samej ze wszystkim i powiem Wam ,że gdy się postaramy to się wszystko uda.Jakie mamy myśli takie i działania.Pozdrawiam i miłej niedzieli .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1310  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 16:15
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.Witam po przerwie.Byłam w cudownym miejscu,W Rydze na Łotwie.Mam tam rodzinie.Miasto jest zabytkowe.Pozdrawiam.Sabina
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1311  
Nieprzeczytane 14-08-2013, 15:37
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witaj sabciu!Wspaniałe wakacje prawda?I cudowna podróż!!Ja byłam tylko kiedyś w Wilnie bo z tamtąd pochodzi cała moja rodzina ale to bylo dawno jak miałam 14 lat i nie wiele pamiętam!!Ale rodzice mi dużo opowiadali i znam historię całej rodziny a nawet mój brat zrobił całe drzewo geannologiczne i tam jest że moi dziadkowie i pradziadkowie z obu stron byli na syberii na zsyłce za cara!Na pewno dużo jest rodzin co mają taką historię!!Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1312  
Nieprzeczytane 14-08-2013, 15:59
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
moi dziadkowie i pradziadkowie z obu stron byli na syberii na zsyłce za cara!Na pewno dużo jest rodzin co mają taką historię!!Pozdrawiam.
Kilka osób z mojej rodziny, mieszkających na wschodnich rubieżach Polski, też trafiło na Syberię, ale nie zostali tam zesłani przez cara, tylko przez bolszewików w latach czterdziestych (XX wieku, oczywiście), po zaanektowaniu tych ziem przez ZSRR. Z tej zsyłki powrócili dopiero po kilkunastu latach, w ramach tzw. odwilży po śmierci Stalina, w latach pięćdziesiątych. Żadna z tych osób już nie żyje, a kiedy żyli, to bardzo niechętnie o tym opowiadali.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1313  
Nieprzeczytane 15-08-2013, 08:43
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie historia rodzinna

Cytat:
Napisał martok
Kilka osób z mojej rodziny, mieszkających na wschodnich rubieżach Polski, też trafiło na Syberię, ale nie zostali tam zesłani przez cara, tylko przez bolszewików w latach czterdziestych (XX wieku, oczywiście), po zaanektowaniu tych ziem przez ZSRR. Z tej zsyłki powrócili dopiero po kilkunastu latach, w ramach tzw. odwilży po śmierci Stalina, w latach pięćdziesiątych. Żadna z tych osób już nie żyje, a kiedy żyli, to bardzo niechętnie o tym opowiadali.
*
Moi dziadkowie i pra--byli jednak za cara bo np. babcia urodziła się w 1899r a dziadek w 1886.a pra wiadomo że wcześniej!Moja mama natomiast w 1914 roku w dniu wybuchu 1 wojny światowej!A ja jestem najmłodsza z mojego rodzeństwa i ciotecznych,oni mają już po 70 pare lat albo poumierali.Rodzina ze strony ojca pochodzi z Holandii nazwiska rodowego Helman.A znależli się na Syberii a potem w Wilnie.Ale te losy poplątane przez tamte lata!!Pozdrawiam.Danuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1314  
Nieprzeczytane 15-08-2013, 09:28
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Moi dziadkowie i pra--byli jednak [zsyłani na Syberię] za cara bo np. babcia urodziła się w 1899r a dziadek w 1886
Oczywiście, że tak - wcale nie zamierzałem się spierać z treścią Twojego wpisu. Zsyłki na Syberię to stara rosyjska tradycja. Stalin jej nie wymyślił, tylko ją kontynuował. W swoim poście chciałem jedynie zauważyć, że tak jak Twoich krewnych zsyłał car, tak moich zsyłał pierwszy sekretarz. Ale właściwie co to za różnica?

Pozdrawiam - M

PS. Czy mogłabyś mnie oświecić co oznaczają dwie literki "i" w Twoim nicku danusiia?
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1315  
Nieprzeczytane 16-08-2013, 07:50
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie pseudonim

Cytat:
Napisał martok
Oczywiście, że tak - wcale nie zamierzałem się spierać z treścią Twojego wpisu. Zsyłki na Syberię to stara rosyjska tradycja. Stalin jej nie wymyślił, tylko ją kontynuował. W swoim poście chciałem jedynie zauważyć, że tak jak Twoich krewnych zsyłał car, tak moich zsyłał pierwszy sekretarz. Ale właściwie co to za różnica?

Pozdrawiam - M

PS. Czy mogłabyś mnie oświecić co oznaczają dwie literki "i" w Twoim nicku danusiia?
*
Odpowiadam na ps.To taki pseudonim bo pełne imię było już zajęte ani Dana ani Danusia!!! A co do Sybiru faktycznie nie ma różnicy zsyłka to tragedia ale jakoś moi przodkowie przeżyli!!!Widać mieli silne organizmy i psychikę.Mama opowiadała o babci że jadła tylko rośliny i czasem trochę upolowanego mięsa!!Ale i tak młodo zmarła bo w 1947r.Nie znałam jej ani nikogo ze strony ojca!Dziwnie być takim młodym "wyskrobkiem"w rodzinie!!Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1316  
Nieprzeczytane 16-08-2013, 08:01
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

I teraz nowy wątek!bYŁAM KIEDYŚ W 2006r w Grecji w pracy u starszych!Podobał mi sie ten kraj i ludzie.poznałam ich kuchnię język bo pracowałam tam 2 lata!I teraz na Tablicy pl znalazłam ogłoszenie o naborze do pracy.Zadzwoniłam i dowiedziałam się że płacą trochę więcej niż wtedy bo ok.700 euro.To i tak dużo bo to gotowy pieniądz i mam wyżywienie i mieszkanie za darmo!Chyba znowu pojadę na zimę trochę zarobię i wrócę w marcu.Bo w polsce to wegetacja po opłatach zostaje mi 460 zł na wszystko!!I nigdzie u nas nie zarobię 2800 na m-c!Wiecie może czy już można się legalnie u nich zatrudnić?Zeby opłacać ich ZUS czy jak to się w Grecji nazywa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1317  
Nieprzeczytane 17-08-2013, 15:14
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Jedzz Danusiu,jedz.Jak masz zdrowie i okazje to nie czekaj.Tylko tam teraz wieksza bieda niz u nas
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1318  
Nieprzeczytane 18-08-2013, 09:53
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie podróż w nieznane

Cytat:
Napisał sabcia
Jedzz Danusiu,jedz.Jak masz zdrowie i okazje to nie czekaj.Tylko tam teraz wieksza bieda niz u nas
Mam już zarezerwowane miejsce do dziadka 95 letniego na wsi.Tam jest taki zwyczaj że rodzina składa się na opiekę dają mieszkanie i wyżywienie i te euro a jak rodzic zachoruje to całą rodziną koczują w domu lub w szpitalu.Wiem bo juz tam byłam w 2006 r.Teraz znam język kuchnię i ich zwyczaje!Będzie mi łatwiej.Mam tam koleżankę rezydentkę Polkę w Atenach.Ja sas!!To po grecku cześć!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1319  
Nieprzeczytane 18-08-2013, 19:21
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 502
Domyślnie Pytanie retoryczne...

Cytat:
Napisał baburka
Czy to jeszcze życie, czy już wegetacja?
Gdybym nie korzystała z wszelkiej możliwej pomocy po utracie pracy to najprawdopodobniej bym już nie dożyła do emerytury...a teraz też szukam wsparcia gdzie tylko mogę po 32 latach pracy zawodowej...

Ostatnio edytowane przez Siri : 18-08-2013 o 19:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1320  
Nieprzeczytane 18-08-2013, 20:27
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
teraz też szukam wsparcia gdzie tylko mogę po 32 latach pracy zawodowej
Nie rozumiem jak to jest możliwe. Jeśli masz udokumentowane pełne 32 lata pracy i jeśli w momencie przejścia na świadczenie ZUS-owskie osiągnęłaś wiek emerytalny, to nawet przy stosunkowo niskiej płacy, według moich wyliczeń, Twoja emerytura powinna wynosić co najmniej ok. 1500 zł na rękę (jeżeli miałaś przyzwoitą pensję, to oczywiście więcej). Może czegoś zaniedbałaś? Może warto iść z dokumentami do jakiegoś specjalisty od emerytur i rzecz przedyskutować?

Oczywiście to co piszę nie ma zastosowania, jeżeli na emeryturę przechodziłaś przed osiągnięciem ustawowego wieku.

Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.