menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1481  
Nieprzeczytane 20-05-2013, 12:20
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 484
Domyślnie

Witam,
szaleństwo majowe to moja ulubiona pora roku w ogrodzie





__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1482  
Nieprzeczytane 21-05-2013, 18:10
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

[url=http://www.imagebanana.com/][


w moim ogrodzie ..po deszczu...





Ostatnio edytowane przez cha_ga : 21-05-2013 o 20:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1483  
Nieprzeczytane 21-05-2013, 21:17
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 945
Domyślnie

Piękna ta ścieżka między drzewami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1484  
Nieprzeczytane 22-05-2013, 19:05
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Witam miłe Panie. Dziękuję zarówno za ładne zdjęcia, jak i życzenia.
Ostatnio zeszły się 3 uroczystości rodzinne i było trochę robótki w charakterze zaopatrzeniowca, kucharza a wreszcie i same spotkania. A za działką tęskniłem.

Część bezdrzewną działki już w ubiegłym roku "ustawiłem" tak by bez schylania jako tako trzymać chwasty z daleka.



Kwitnie właśnie bezik (Syringa meyeri 'Palibin')



Czosnek. (Allium siculum)



Jeden z moich najstarszych powojników.( 'Wada's Primrose'.)



Jaśminowiec wonny 'Aureus'. Lubię go nawet bardziej przed kwitnieniem.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1485  
Nieprzeczytane 22-05-2013, 19:39
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

A teraz coś z mojego hobby. Paprocie gruntowe.

Podłoże pod paprociami tworzą często różne patyczki, kora, i inne resztki roślinne. Celowo nie staram się jednolicie korować podłoża. Ma być, jak w naturze.

Wietlica japońska 'Pictum'



I jej rzadko spotykana odmiana 'Pictum Cristatoflabellatum'



Wietlica 'Victoriae'.



Adiantum 'Subpumilum'



Nerecznica mocna 'Pinderi'.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1486  
Nieprzeczytane 23-05-2013, 15:57
Mania48's Avatar
Mania48 Mania48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Toruń
Posty: 812
Domyślnie

Chaliniak no cudne masz te paprocie i na dodatek tak prawidłowo posadzone i wyeksponowane bo moja osmunda i onoklea cos chyba za mało wyeksponowane bo gdzies w gaszczu siedzą , ale prawde mówiac gąszcz wszedzie i trudno eksponowac a nalezałoby .
No i w tym roku nawet chwastów nie ma bo zagluszyło , tyle co na brzegach rabatek gaszcze samosiewów wyłazą przesadzac juz trzeba bo hosty zagłuszają juz i inne roslinki , ostatni tawułkę wydłubałam spod lisci hosty i przesadziłam ale tez w takie miejsce ze za dwa lata nastepna hosta ją zagłuszy ,
Musze zacząć robic czystki tylko co tu zlikwidowac jak narazie wszystko mi sie podoba.
Tak mi sie podoba u Ciebie ze widac co rosnie i wszystko ma swoje luzne miejsce .

Cha_ga tez mnie ta sciezka zapraszała na spacer lubie takie zacisza
dzis strajkuje i zamiast na działke zaraz rusze do poziomu z ksiązką w garsci
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1487  
Nieprzeczytane 23-05-2013, 19:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Maniu, a ja własnie lubie takie chaszcze...hosty rosna swietnie tam gdzie inne rosliny nie zawsze sobie radza i dlatego je lubie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1488  
Nieprzeczytane 23-05-2013, 20:01
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie


a to tez jedne z moich ulubionych, trzmieliny i zurawki, rosna dzielnie na północnej stronie domu...po rododendronie ,który był miedzy nimi nie ma sladu, niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1489  
Nieprzeczytane 24-05-2013, 20:11
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Maniu, cha_ga , macie bardzo ładne zakątki i rośliny. Ja nie mam na działce trawnika a on dodaje uroku i wygody. Trawnika mamy trochę ale na podwórku. Te zdjęcia są właśnie z podwórka.

Widok z drzwi wyjściowych. Ławki - miejsce pogaduszek.





Polecam ten niski (ok. 30 cm) żylistek wysmukły 'Niko". Jak widać nie jest wysmukły i ma już z 10-12 lat. Idealny na brzeg rabatki. Teraz właśnie kwitnie.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1490  
Nieprzeczytane 25-05-2013, 13:01
Mania48's Avatar
Mania48 Mania48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Toruń
Posty: 812
Domyślnie

Chaliniak Ty masz reprezntacyjny ogród taki ładnie zaplanowany z ciekawymi wyeksponowanymi roslinkami a u mnie dziki busz i bedzie jeszcze gorzej jak to zacznie sie gluszyć , cos musze zaczac ogacac roslinki bo bedzie bida ale to i troche moja wina bo roslinki nawozu i kompostu dostaja podlewane pilnie i co mają nie rosnąc .
znowu linka do fotek wstawiam bo jak widac umiaru w fotografowaniu u mnie tez nie ma
http://mania48.fotosik.pl/albumy/1456070.html

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1491  
Nieprzeczytane 25-05-2013, 16:39
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 484
Domyślnie

Chaliniak, masz pięknie zaplanowany i wykonany ogród,
przyjemnie popatrzeć.
Dobrze wiedzieć, że jest taka niska odmiana żylistka.
Cha-ga również pięknie.
Maniu, u Ciebie niesamowite bogactwo roślin, uwielbiam takie chaszcze, przypominają mi ogrody angielskie, gdzie na pozór dziki gąszcz, ale rośliny dobrze przemyślane i zadbane.
Gapię się na Twoje zdjęcia i gapię, to wprawdzie byliny ale też wymagają dużo pracy i pielęgnacji.

Nie mam takiego ładnego ogrodu, pokażę zatem mały zakątek na wsi, gdzie jeździmy na wypady weekendowe.
Bardzo uboga gleba, same piaski, z konieczności krzewy i trawa.
Ta azalia to moje ukochane dziecko





__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 25-05-2013 o 16:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1492  
Nieprzeczytane 25-05-2013, 17:22
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jak piekna azalia, dlaczego to u mnie tak nie rosnie??Chaliniak pieknie mieszkasz, podziwiam , gdzie sa takie osiedla w Polsce? bo rozumiem,ze działka jest nieco oddalona od tego miejsca...ja mam trawniki, bo ogród jest wokół domu, a moje dwa psy musza gdzies biegac...Trawnik wbrew pozorom tez jest pracochłonny, koszenie co tydzien...Maniu, widać,ze kochasz te swoje roslinki inaczej by tak nie rosły..Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1493  
Nieprzeczytane 25-05-2013, 22:04
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Lubię czytać o tych roślinkach i oglądać ogrody,,,ale Wy chyba macie przed domami swoje oazy zieleni,,,a ja mam w ROD, wprawdzie niedaleko mam na działkę,,,,ale to nie to samo co przy domu,,
piękne i zadbane,,,,jednak maj to najpiękniejszy miesiąc,,,wszystko takie swieże i młode,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #1494  
Nieprzeczytane 25-05-2013, 23:16
Mania48's Avatar
Mania48 Mania48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Toruń
Posty: 812
Domyślnie

Lulka tam w tym buszu bylin jest kilkadziesiat krzaków hortensji bukietowych i narazie to masa zielona ale jak zakwitna to dopiero jest odlot

tez mi sie podobaja ogrody angielskie ale co mozna zrobic na takim płachetku i to moje to taki typowy kolekcjonerski ogródek , gdzie napchano róznosci ale sporo jest ciekawych i rzadkich roslin ,
A ten Twój zakatek cudny bo to piekna kompozycja róznych kolorów krzaków i iglaków . Jak moje krzewy sie rozrosna to liczę ze tez będzie tak ładnie kolorystycznie.
Jakempa moje to tez ogródek działkowy tyle że juz prywatny i tak jezdzę w kazda wolną chwilę tam dziubac bo akurat towarzyska bardzo nie jestem wiec najlepiej mi z kwiatkami a zimę jeżdzę co tydzien karmić ptaszki i wywoże ekologiczne smieci na kompost .
Ch-ga hosty to jedne z moich ulubionych bylin a poniewaz jeszcze lubią cien wiec mam ich tez duzo i one wlasnie przeplataja się z hortensjami na rabatach .Ale kolekcja zurawek tez juz się tworzy
__________________

Ostatnio edytowane przez Mania48 : 25-05-2013 o 23:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1495  
Nieprzeczytane 26-05-2013, 09:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Maniu, kilkadziesiat krzaków hortensji?! To chyba jednak nie tak mały ten twój płachetek ziemi.. .te na zdjeciu wspaniałe...Podpowiedzcie jakim programem wstawiacie zdjecia bo cos mi znów nie wychodzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1496  
Nieprzeczytane 26-05-2013, 09:41
Mania48's Avatar
Mania48 Mania48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Toruń
Posty: 812
Domyślnie

Ch_ga no niestety płachetek jak chustka do nosa jak okresla moja kumpela bo typowe 300 metrów. dlatego niestety sekator cały czas w garsci musi byc a szkoda
A ja zdjęcia od lat mam na Fotosiku i z niego wstawiam a innych programow nie znam .
wieje zimno ale słoneczko wylazło i deszczyk nie ma wiec wiadomo gdzie popołudniowa kawka bedzie wypita , ciekawe co znowu zakwitlo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1497  
Nieprzeczytane 26-05-2013, 12:42
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 484
Domyślnie

Mania, kolekcja hortensji imponująca, dobrze, że mi uzmysłowiłaś czym zapełnić miejsce po zmarzniętej piwonii
Cudne te hortensje.
Cha-ga, ja mam zdjęcia w galerii seniorka, żadnych problemów, trzeba je tylko zmniejszyć.

Kwitnie teraz spirea jak panna młoda, zdjęcie wprawdzie z zeszłego roku, ale zapewniam, że w tej chwili wygląda identycznie



i pierwszy irys

__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 26-05-2013 o 12:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1498  
Nieprzeczytane 26-05-2013, 17:20
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jak pięknie.....szkoda tylko,ze te krzewy kwitna tak krótko...

u mnie zakwitły orliki... i serduszka, /tez znosza cien/ i mój mały warzywnik...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1499  
Nieprzeczytane 26-05-2013, 20:18
Mania48's Avatar
Mania48 Mania48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Toruń
Posty: 812
Domyślnie

Lulka no bardzo dobra zamiana bo hortensja bukietowa nie wymarznie Spirea rewelacyjna .Ja mam macrophylle i własnie dla koloru na jesien bo czerwień lisci niesamowita ale kwiatek mizerniutki.
Cha-ga ale wlasnie hortensja jak mi zaczną kwitnąc w lipcu to do wiosny kwiatostany są a cała jesien to orgia barw .Ja juz tak kombinuję z nimi że jak sił zbraknie na grzebanie w ziemi to one dadza tę podstawe ogrodu i licze ze prawie bezobsługową ..
Masz superowy warzywniak zawsze mi zal ze tak mało ziemi mam ale moze to i dobrze bo warzywa okrutnie pracochłonne i takie doczyszczenie jak widze na fotce to straszna robota .
Poswiętowalismy dziś wiec tylko wsadziiłam hortensję której nazwy pan na ryneczku nie znał ale jakis rodzaj drzewiastych i to niskich ale skusiłam sie na zakup bo miałam takie ciemne miejsce gdzie potrzebny był jasny akcent a nie chciałam juz ganiac po ogrodnictwach bo to by sie zle dla mnie skonczyło bo na jednej donicy bym nie poprzestala .
własnie poczytałam ofertę jaką ma futuregardens no i dwie hortensje wlazły mi do głowy , ja powinnam miec zakaz łazenia po takich stronkach .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1500  
Nieprzeczytane 27-05-2013, 07:20
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 484
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mania48
Lulka no bardzo dobra zamiana bo hortensja bukietowa nie wymarznie
...własnie poczytałam ofertę jaką ma futuregardens no i dwie hortensje wlazły mi do głowy , ja powinnam miec zakaz łazenia po takich stronkach .
Mania, to mi teraz zabiłaś klina, siedzę w tym futuregardens już od godziny

To hortensja bukietowa mojej sąsiadki

__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 27-05-2013 o 07:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ogród to moja pasja Buraczek Dom, wnętrza, ogród 542 26-04-2022 04:02
Kuchnia-moja pasja-przepisy pozytywna Hobby, pasje 8 25-03-2022 13:17
Ogród moja pasja-III część. Kundzia Dom, wnętrza, ogród 532 10-05-2010 16:47
Moja pasja - polszczyzna... konris Hobby, pasje 61 20-10-2009 21:19
Ogród moja pasja-II część. Kundzia Dom, wnętrza, ogród 517 18-06-2009 22:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.