menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 12-05-2011, 11:59
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Problem bólu kręgosłupa dotyka wielu z nas.
Gimnastyka jest bardzo wskazana. Ćwiczenia jednak powinny być dobrane indywidualnie. Jedne wywołują bóle, inne wręcz są szkodliwe.
Podobnie z jazdą na rowerze. Bardziej wskazane są ćwiczenia na rotorze, mniej obciążają kręgosłup.
Kijki, to dobry pomysł. Chodzę rzadko, niestety. Nie mam gdzie.
Ćwiczę w domu, używam rotor.
Korzystam z fizykoterapii. Na fundusz dostaję po 2 - 3 zabiegi. To za mało. Potrzebuję na wszystkie odcinki.
Oby do przodu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 12-05-2011, 14:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 087
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
nie poddawaj się !!! Ja po 2,5 roku walki zwyciężyłem (no, prawie). Bądź uparta ćwicz w końcu kręgosłup cię posłucha...
Leków prawie nie biorę, czasem tylko Apo-Napro. Codziennie o 5.00 rano, 45 min gimnastyki, późnym popołudniem ok. 10 km marszu z kijkami, albo ok 5 km biegu.
Rower sporadycznie, nie akceptuje go kręgosłup.
Podziwiam Cię! Co za samozaparcie i silna wola!
Ja na razie przemawiam do swojego kościotrupa i straszę, że go przeszczepię, ale on wie swoje.
Zaimponowałyście mi tymi ćwiczeniami, może i ja się zmobilizuję, ale wolałabym jakie umysłowe ćwiczenia....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 12-05-2011, 15:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Babko Gratko miła....całe zycie miałam zwolnienie z wf, nie znosiłąm tego przedmiotu.....namówiono mnie na cwiczenia(ortopeda i babka otwierająca małe spa) ..szłam stukając się w czoło....jestem zachwycona, urzeczona swoim wysiłkiem i lekkością po....no i ból duużo mniejszy , czasem wcale....to nie ja chodzę na te cwiczenia..to moje drugie ja...madrzejsze...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 12-05-2011, 16:43
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Mam zwyrodnienia kręgosłupa / i nie tylko kręgosłupa/od kilkunastu lat. Staram się nie brać leków p/bólowych z powodu alergii na niektóre lekarstwa. Za to często korzystam z rehabilitacj. Pomaga mi na jakiś czas, bo wiadomo , że zwyrodnienia nie ustąpią jak zwykłe przeziębienie.Dzięki regularnej rehabilitacji mogę jakoś funkcjonować. Malwino, mądre masz to swoje drugie ja- gratuluję.
Babko Gratko - posłuchaj lahatiel, ona ma rację
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 08:25
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
nie poddawaj się !!! Ja po 2,5 roku walki zwyciężyłem (no, prawie). Bądź uparta ćwicz w końcu kręgosłup cię posłucha...
Leków prawie nie biorę, czasem tylko Apo-Napro. Codziennie o 5.00 rano, 45 min gimnastyki, późnym popołudniem ok. 10 km marszu z kijkami, albo ok 5 km biegu.
Rower sporadycznie, nie akceptuje go kręgosłup.

W schorzeniach kręgosłupa ćwiczenia to wręcz obowiązek. Bardzo pomocny jest gorset dobrany przez ortopedę. Zakłada się go na minimum 4 godziny. Naprawdę polecam. Ja jestem dwa miesiące po operacji odcinka lędźwiowego i gorset noszę przez cały dzień. Znacznie lepiej się czuję gdy mam go na sobie. No i oczywiście ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ............
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 08:53
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
W schorzeniach kręgosłupa ćwiczenia to wręcz obowiązek. Bardzo pomocny jest gorset dobrany przez ortopedę. Zakłada się go na minimum 4 godziny. Naprawdę polecam. Ja jestem dwa miesiące po operacji odcinka lędźwiowego i gorset noszę przez cały dzień. Znacznie lepiej się czuję gdy mam go na sobie. No i oczywiście ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ............

Gorset dostałem 1,5 roku temu, nosiłem go przez 2 miesiące i ... go wyrzuciłem. Po 4 godz. noszenia kręgosłup bolał mnie jeszcze bardziej - w gorsecie znacznie mniej. Wg mnie powstało niebezpieczeństwo noszenia gorsetu do końca życia, bo kręgosłup zaczął się do niego przyzwyczajać.

P.S. Kręgosłup mam totalnie zrąbany, szczególnie na odcinku lędźwiowym. Opis z rezonansu magnetycznego zajmuje prawie 4 strony
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 09:13
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Oj, znam ten ból. Mam zwyrodnienie kręgosłupa lędzwiowego i szyjnego. Chodziłam na zabiegi przez 1,5 roku. Troszke pomogło, ale ból uda pozostał. Jak tylko pochodze wiecj lub stoję to czuję jak wrzatek oblewa mnie udo. Trudno wytrzymac. Teraz chodze na basem. Mamy ćwiczenia dla seniorow. Bardzo jestem zadowolona i lepiej sie czuje. Tylko mam jeden problem chyba nie do rozwiązania to NADWAGA.
Myslę,żę teraz na basenie zgubię troszkę wagi??????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 11:44
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Benna, nie tylko Ty masz problem z nawagą . Nie tylko ludzie z nadwagą maja problem z kręgosłupem, szczupli też...Myślę ,że ten basen pomoże Ci w zgubieniu paru kg, pisz o efektach ok.?
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /




Ostatnio edytowane przez elza1302 : 13-05-2011 o 13:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 13-05-2011, 12:15
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

ewiko, dzieki za miłe słowa i esparcie. tanczace005[1].gifmoje samopoczucie jest bardzo złe więc napewno napisze jak leci dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 18-05-2011, 23:14
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Kochani!....byłam z moim wynikiem z rezonansu magnetycznego u znanego neurochirurga Macieja Maliszewskiego......specjalista od kręgosłupa....
A oto zalecenia: - zakaz zginania się na stojąco...siedząco...leżąco
- spanie na brzuchu..na boku na baczność .....na plecach -wałek pod lędźwie
- rehabilitacja ruchowa / nie wiem jaka bo dopiero jestem umówiona na 31 maja/
- codziennie przez 10 dni - bańki na kręgosłup lędźwiowy, oraz leki rozkurczające /Diclac/....
A przede wszystkim codzienny SPACER Z KIJKAMI

http://www.terapiakregoslupa.pl/

Ostatnio edytowane przez Jolusia : 19-05-2011 o 06:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 11:16
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Jolu, teraz trzeba słuchać zaleceń lekarza, wykonywać je ,a kręgosłup będzie mniej dokuczał... życzę powodzenia w realizacji zaleceń i mniej bólu... pozdrawiam
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne- tylko prosze uwazac z gorsetem- absolutnym błedem jest noszenie go przez cały dzien-parę dni po operacji mozna- ale ja tlumaczyłam ,że nie można pozwolic "zwiotczec" miesnom przykregoslupowym i brzucha- a do tego prowadzi noszenie gorsetu....Plywanie- bomba- wlasnie dochodzi do fajnego wzmocnienia m. przykregoslupowych. Osobom siedzacym długo przy kompie, biurku polecam- rece oparte na posladkach gleboki sklon do tyłu- uwaga glowa nie jest sztywna przechyla sie razem z kregosłupem szyjnym do tylu. Pomaga- bo sama podczas pracy wykonuje tego rodzaju sklon- juz teraz dosyc gleboki. Do przodu- ABSOLUTNIE nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 20-05-2011, 12:43
kloch kloch jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Trzeba o tym trochę więcej poczytać, bo przyczyn bólów kręgosłupa jest znacznie więcej niż tylko zwyrodnienia. Przeczytałam w piśmie Fajf, że jedną z nich może być także stres. Jeżeli poznamy większość przyczyn, może będziemy mogli wyzbyć się bólu kręgosłupa większym procencie niż dotychczas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 20-05-2011, 16:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale my piszemy o bolach kregoslupa potwierdzonych radiologicznie. Stres- jasne - spróbuj zacisnac piesc - mocno- boli? boli- tak samo napinaja sie miesnie przygręgosłupowe w czasie stresu- zreszta kazdy narzad działa inaczej podczas wyrzutu adrenaliny. jedno działanie jest pozytywne- zwieksza ukrwienie mózgu i myslimy szybciej- oby stres nie był tylko za mocny- ale na przykład przy róznego rodzaju egzaminach lepiej i szybciej myslimy przy tej malej dawce adrenaliny- niż bez niej. ja lubiłam zdawac egzaminy,lekko bojąc sie- idąc na tzw luzaka zdawałam gorzej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 29-05-2011, 19:08
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa!

Czytam wszystkie posty dotyczące bólu kręgosłupa i zastanawiam się jak dotrzeć do świadomości osób cierpiących aby im skutecznie pomóc. Osoby te w swojej walce z chorobą stosują leczenie medyczne, czyli leczenie skutków choroby a nie jej przyczyny. Jest to więc syzyfowa praca. Fizykoterapia nie załatwi sprawy - patrz mój post z dnia 28.04.10. Ja stosuję z pozytywnym skutkiem leczenie naturalne. Jakie są różnice między leczeniem medycznym a naturalnym przedstawiłem w poście z dnia 14.06.10.

W bólu kręgosłupa można wyróżnić trzy określenia, gdzie występuje przedrostek naj. Naj/pierw i naj/częściej bolą kręgi lędzwiowe kręgosłupa. Schodzą się tam górne i dolne części ubioru człowieka /następuje okresowe oziębianie ciała/. Naj/bardziej podstępny jest ból kręgów szyjnych /ból potylicy/.Powoduje on bezbolesną chorobę oczu, najczęściej siatkówki lub soczewki /zaćma/.

Aby skutecznie stosować leczenie naturalne reumatyzmu winny być spełnione 4 warunki: poznać i zrozumieć przyczynę choroby /post z dnia 11.12.10/, uwierzyć w siebie i każdego dnia podporządkowywać się prawom natury, określonym w przyczynie choroby. Najtrudniej będzie spelnić warunek trzeci i czwarty. Każdy z nas z wiekiem nabywa swoje przyzwyczajenia, które stanowią drugą naturę czlowieka. W starszym wieku zmienić naturę jest bardzo trudno. Myślę, że ból reumatyczny pomoże ją zmienić. Jest wiele moich postów pozwalających zruzumieć, jak skutecznie leczyć bóle kręgosłupa. Pozdrawiam. Mój adres: www.senior.pl//zdrowie/dyskusje/choroby/medycyna praw natury Leon-Gdańsk/.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 29-05-2011, 21:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A jak leczyc przyczyny choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa=to dla mnie trochę niejasne.O kręgoslup trzeba dbac od najmlodszych lat- natomiast leczenia PRZYCZYNOWEGO juz istniejacych zmian nie znam, tym bardziej ,ze tych przyczyn jest mnostwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 02-06-2011, 20:40
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A jak leczyć przyczyny choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa=to dla mnie trochę niejasne..

Przy znajomości przyczyny choroby reumatycznej /zwyrodnienienia kręgosłupa/ i czynników ją wywołujących można z powodzeniem opanować skutki działania takiego schorzenia. U mnie ból kręgosłupa /kręgów lędzwiowych/ zaczął się, gdy miałem około 30 lat. Z czasem reumatyzm opanował wszystkie moje narządy ruchu. Teraz mam prawie 81 lat i jestem sprawny fizycznie, nie prześladują mnie bóle reumatyczne. Wiedzę zdobytą na podstawie własnych doświdczeń staram się przekazywać innym osobom, potrzebującym pomocy. Po zaznajomieniu się z postem z dnia 11.12.10 pt. Przyczyna reumatyzmu - choroba niezakazna przewlekła, jak sądzę sprawa zostanie wyjaśniona. Pozdrowienia.

Administracja Internetu w dniu 02.03.11 zarządziła abym przeniósł na bloga moje posty napisane od 15.09.10. Adres bloga- http:/www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdańsk/blog/
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 09:46
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Kochani, spróbujcie regularnie ćwiczyć gimnastykę chińską (jest sporo jej odmian do wyboru), a po kilku miesiącach zapomnicie o kłopotach z kręgosłupem!
Ale ćwiczyć trzeba rzeczywiście regularnie czyli codziennie.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 09:50
Benna's Avatar
Benna Benna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 186
Domyślnie

Bianka,gdzie mozna znaleść więcej na temat gimnastyki chińskiej??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 03-06-2011, 10:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Opanowac skutki, ale nie ma leczenia przyczynowego chorób zwyrodnieniowych-to dla leona z Gdanska. Przyczynowe leczenie- to jest zlikwidowanie przyczyny tej choroby- a ta niestety- nie jest znana. leczymy tylko skutki- niestety- z wiekszym i z mniejszym powodzeniem- ale prosze zaczac bardzo wczesnie.Choroba niezakazna przewlekla - to nie jest rozpoznanie- z calym szacunkiem dla Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.