menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 16:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogdanie ile razy ja byłem zarozumiały?? Sam nawet nie chcę ze wstydu liczyć. Kolejne podejście udało się i trwa do tej pory.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 17:29
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Bogdanie ile razy ja byłem zarozumiały?? Sam nawet nie chcę ze wstydu liczyć. Kolejne podejście udało się i trwa do tej pory.

No wlasnie , ja tez sie do tego przyznaje ,ze wszyscy mogli sobie mowic ja wiedzialem swoje. Teraz mysle zupelnie innymi kategoriami , mianowicie wole umrzec zyjac ,niz zyc umierajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 12:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Hej Bogdanie!!
Co tu tak ucichło?? Wystraszyliśmy się swojej trzeźwości. Mam prawo wstydzić się za przeszłość? Może tak, może nie. To jest choroba i trudno kogoś winić, że zachorował. Teraz jestem trzeźwy i jest wspaniale. Wisi mi to co nędzne jednostki mówią i piszą. Pewnie przemawia chorobliwa zazdrość "jemu -im- udało się. Moim bliskim było to nie dane. to tak jakby zazdrościć choremu na śmiertelną chorobę, wyzdrowienia. Niech żyje każdy dzień trzeźwości.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 13:18
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Hej Bogdanie!!
Co tu tak ucichło?? Wystraszyliśmy się swojej trzeźwości. Mam prawo wstydzić się za przeszłość? Może tak, może nie. To jest choroba i trudno kogoś winić, że zachorował. Teraz jestem trzeźwy i jest wspaniale. Wisi mi to co nędzne jednostki mówią i piszą. Pewnie przemawia chorobliwa zazdrość "jemu -im- udało się. Moim bliskim było to nie dane. to tak jakby zazdrościć choremu na śmiertelną chorobę, wyzdrowienia. Niech żyje każdy dzień trzeźwości.

Nie wiem czemu ucichlo i nie próbije dociekac czemu. Dla mnie i jak sadze i dla Ciebie wazna jest trzezwosc, Sadze ze obaj nie po to trzezwiejemy by sie komus przypodobac, tylko dlatego ,ze tak postanowilismy. Przy tej okazji zycze Tobie sobie i wszystkim ktorzy trwaja w trzezwosci by trwali w tym stanie jaknajdluzej.A co do ludzkiego gadania , nic na to nie poradzimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 16:24
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Panowie, trzeźwi alkoholicy, gratuluję Wam. Jesteście Wielcy.
Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 15:48
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Podziwiam sile charakteru

wspieram i trzymam kciuki by Wam sie nadal udawalo.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 16:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dziękuję zen i amelia za wsparcie i miłe słowa. Super miło się je czyta.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 16:29
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Rowniez dziekuje amelii i zen za slowa wsparcia , a mozna byc trzezwym alkohoilikiem jesli sie tego chce. Dzis na na mityngu koledzy szyczcili dwucyfrowymi latami trzezwosci , a wiec jest to jaknajbardziej mozliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 21:46
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Witam wszystkich ...Bardzo poruszył mnie ten wątek . Nie zaglądałam tu wcześniej bo w życiu mojej rodziny ten problem również występował i jest to dla mnie bolesny temat . Dwa lata temu zmarła bliska mi osoba ( zapiła się ).Nie pozwoliła sobie pomóc , nie pomogły prośby dzieci , wnuków ani nasze . To była bardzo dobra kobieta ale w pewnym momencie życia problemy ją przerosły . Tak , to jest choroba na którą zapada coraz więcej z nas . Ja również mogę kiedyś mieć ten problem bo nikt z nas nie może powiedzieć że "ja to nigdy".
Soczku , Tadeuszu jesteście wielcy......trzymam kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 06:58
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Witam wszystkich ...Bardzo poruszył mnie ten wątek . Nie zaglądałam tu wcześniej bo w życiu mojej rodziny ten problem również występował i jest to dla mnie bolesny temat . Dwa lata temu zmarła bliska mi osoba ( zapiła się ).Nie pozwoliła sobie pomóc , nie pomogły prośby dzieci , wnuków ani nasze . To była bardzo dobra kobieta ale w pewnym momencie życia problemy ją przerosły . Tak , to jest choroba na którą zapada coraz więcej z nas . Ja również mogę kiedyś mieć ten problem bo nikt z nas nie może powiedzieć że "ja to nigdy".
Soczku , Tadeuszu jesteście wielcy......trzymam kciuki.
Ewiko! skoro piszesz, ze mozesz miec problem to znazcy ,ze juz stosuj srodki zaradcze bedzie Ci latwiej w tym stadium spowodowac ,ze zapobiegniesz latwiej zlu , ktore moze nastapic.Tak wiec wez sie w garsc juz teraz by nie dopuscic do wiekszj fazy alkoholizmu. Czyz nie lepiej zapobiegac niz leczyc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 08:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dzięki za kolejne wsparcie ewiko. Tu nie chodzi o zbieranie laurów bo ja czuję się niezręcznie. Mnie chodzi tylko o to by pokazać, że można przestać pić (chory na alkoholizm) pozostanę na zawsze. Aby nie obrzucać nas ohydnym błotem i porównywać do pedofilów lub innych zboczeńców (co miało tu miejsce).
Bogdanie ja zrozumiałem obawy ewiko jako możliwość dziedziczenia tej choroby. Jest to możliwe ale też na pewno nie konieczne. Oczywiście może kontrolować się w czasie picia towarzyskiego. Człowiek wolny od tej choroby kontroluje swoje picie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 10:23
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Tak Tadeuszu , dziedziczenie tej choroby miałam na myśli . W moim domu alkohol pojawia się okazjonalnie ale mimo to uważam ze trzeba być czujnym . Zresztą , w czasach kiedy życie nie szczędzi nam ogromnych stresów to nie ma ludzi nie zagrożonych . " Nigdy nie mów nigdy" . Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 16:43
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dzięki za kolejne wsparcie ewiko. Tu nie chodzi o zbieranie laurów bo ja czuję się niezręcznie. Mnie chodzi tylko o to by pokazać, że można przestać pić (chory na alkoholizm) pozostanę na zawsze. Aby nie obrzucać nas ohydnym błotem i porównywać do pedofilów lub innych zboczeńców (co miało tu miejsce).
Bogdanie ja zrozumiałem obawy ewiko jako możliwość dziedziczenia tej choroby. Jest to możliwe ale też na pewno nie konieczne. Oczywiście może kontrolować się w czasie picia towarzyskiego. Człowiek wolny od tej choroby kontroluje swoje picie.

Tadusz . Ja mialem na uwadze to ,ze prawie nikt z alkohlikow nie jest w stanie wiedziec kiedy utracil kontrole nad piciem. Mam tu na uwadze podstepne dzialanie choroby alkoholowej. Stad moja zacheta do ostroznosci.A co do epitetow ponizajacych alkoholikow . A ktoz z zyajcych jest wolnym od obelg. Abstynent tez moze byc obrzucany obelgami z innego powodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 16:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogdanie.

Cytat:
Ja mialem na uwadze to ,ze prawie nikt z alkohlikow nie jest w stanie wiedziec kiedy utracil kontrole nad piciem.

Do dziś dnia nie potrafię dokładniej tego momentu określić. To tak jak idąc w gęstej mgle chodnikiem w pewnym momencie znajdujemy się na jezdni pełnej samochodów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 22:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj.

Witam Ciebie Soczek.
Z pewnością z tym świętem dzisiejszym byłeś zajęty.
Zdaj relacje ile osobom rozdałeś paczki Mikołajkowe i ile
usmiechów każdemu dałes i nadzieji.Pozdro.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 14:58
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witam Ciebie Soczek.
Z pewnością z tym świętem dzisiejszym byłeś zajęty.
Zdaj relacje ile osobom rozdałeś paczki Mikołajkowe i ile
usmiechów każdemu dałes i nadzieji.Pozdro.

Witam , czuje sie wyrozniony z powodu powitania wlasnie mnie.Relacjonuje zatem ,ze rozdałem coś , co ma wieksza wymowe niz paczki , rozdalem uazasadnione nadzieje , ktore dla moich najblizszych sa znacznie cenniejsze niz jakiekolwiek dobra meterialne.Uwazam bowiem ,ze milosci , szacunku zaufania , nie osiaga sie dobrami materialnymi a wlasna postawa.O prezentach oczywiscie tez nie zapomnialem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 18:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogdanie masz rację obecnie naszym najlepszym prezentem jest zachowanie naszej abstynencji. To cieszy nas i naszych bliskich. Święta blisko i życzenie pewnie dla Nas najatualniejsze. "obyśmy trzeźwi byli"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 19:10
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Tego Wam z całego serca życzę.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 22:43
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

dołączam się do życzeń......możecie być z siebie dumni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 19-12-2009, 21:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dziś mam jeden z dni próby. Drugi w czasie gdy wytrzeźwiałem. Pierwszy był na ślubie syna. Teraz -dziś- wnuczka skończyła 18 lat. W innym wypadku pewnie bym wypił toast. Niech właśnie brak mojego toastu będzie ostrzeżeniem przed zakrętami życiowymi.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alkoholik, czy da się z nim żyć? Scarlett Uzależnienia 445 30-10-2022 21:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.