menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Basiu- to jest depresja związana z brakiem słońca i swiatla- wszystkie swiatła na full, dobrze robia lampy solne- jezeli nie przejdzie polecam rozmowe ze mna- zapraszam nieustannie-te depresje mijaja około stycznie, wtedy kiedy mamy juz świadomosc ,ze najgorsze za nami-i dnie staja sie coraz dłuzsze.Ja na to znajduje radę w maksymalnym zmeczeniu fizycznym-rano bieg -przynajmniej 10 minutowy- potem wnuczka do szkoły- potem praca- powrót do domu- powtórka angielskiego-seniorek lub korespondencja z przyjaciolmi- wnuczka- kolacja -kapiel- i zasypiam jak suseł.Nie mysl o tym, co złegoCie spotkało, co Cię jeszcze może spotkac- to niewazne.A Lila ma rację- TO jest najlepsze lekarstwo na jesienna chandre.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Jednak wrócę mozna to wylycyć jak wegrzycę trza spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:42
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Depresja

Basiu mnie też dopadło. Siedzę od kilku dni w stanie beznadziejnym. Nic mnie nie cieszy. Napisałam do mojego syna SMS-a / obrażonego na mnie/ a on mi nawet nie odpisał. Jest moich najważniejszym członkiem rodziny i jedynym. Nie wiem co mam zrobić. Święta się zbliżają - jestem przerażona. Nigdy nie byłam sama. Nie chce mi się nawet myśleć o zbliżających świętach.Z tego wszystkiego sięgnęłam po papierosy. Przestało mi zależeć na zdrowiu i......Jest z kobietą / nie z żoną/ która go chyba buntuje przeciw dzieciom i mnie.Jak mam sobie z tym poradzić.Byłam silna przez 7 m-cy, ale pękłam.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Uffffffffff

no to mnie pocieszyliście, dzięki wielkie. Jip, coś Ty zrobił biednemu świstakowi?!!!!!!!!! Małgośka, nawet nie myśl o wcześniejszym opuszczeniu łoża boleści jak już nie będziesz groźna dla otoczenia to ja Ciebie odwiedzę. Muszę Wam to powiedzieć teraz:JESTEŚCIE KOCHANI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Iwonko kochana

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Basiu mnie też dopadło. Siedzę od kilku dni w stanie beznadziejnym. Nic mnie nie cieszy. Napisałam do mojego syna SMS-a / obrażonego na mnie/ a on mi nawet nie odpisał. Jest moich najważniejszym członkiem rodziny i jedynym. Nie wiem co mam zrobić. Święta się zbliżają - jestem przerażona. Nigdy nie byłam sama. Nie chce mi się nawet myśleć o zbliżających świętach.Z tego wszystkiego sięgnęłam po papierosy. Przestało mi zależeć na zdrowiu i......Jest z kobietą / nie z żoną/ która go chyba buntuje przeciw dzieciom i mnie.Jak mam sobie z tym poradzić.Byłam silna przez 7 m-cy, ale pękłam.
strasznie mi przykro, szkoda że mieszkasz tak daleko bo bym Ci nie pozwoliła na żadne pękanie. Do świąt jest jeszcze trochę czasu, myślę że syn ochłonie i odezwie się do Ciebie. Iwonko pamiętaj musisz dbać o zdrowie nie załamuj się nie warto. Mocno Ciebie ściskam i trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze ułożyło między Tobą i synem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:58
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

No i widzisz, Basiu, od razu lepiej.
Śpij dobrze tak jak te maluchy, a jutrzejszy dzionek będzie lepszy od dzisiejszego. Podobno w Warszawie ma świecić słońce.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:00
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Babciu-Iwo, ja też jestem dobrej myśli. Na pewno syn Cię bardzo kocha.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Iwonko, Basiu uszy do góry. Mnie dopadło ale wybitne lenistwo, nic mi się nie chce robić w domu. Robię ale idzie to jak po kamieniu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:07
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Nie mam takiej nadziei. Byłam 5.12. na 11-tych urodzinach jego syna, mój syn nawet nie wszedł do mieszkania tylko dał mu prezent na klatce schodowej. Podobno ze względu na mnie tak postąpił. Nie mogę zrozumieć dlaczego. Zawsze mu pomagałam w jego kłopotach a miał ogromne.Mógł na mnie zawsze liczyć.
Ja od niego oczekiwałam tylko od czasu do czasu odwiedzin lub telefonu w formie "co słychać".Nikt nigdy w naszej rodzinie nie okazywał lekceważenia. W razie choroby lub potrzeby pomagaliśmy sobie. Tak był wychowany. Otoczony życzliwością i miłością przez wszystkich. Nie rozumiem co się stało?Wiem że jest mu ciężko finansowo,ale przecież nie oddam mu swojej emerytury, ile mogłam to mu pomagałam. To jest właśnie podziękowanie za moje dobre serce. Wiem że jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą d..... Jak tak chyba mam.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:09
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Proponuję dać naszej Basi inne problemy do rozwiązania... zaraz pocieszy, przytuli, pogłaska, współczuje i mniej będzie myśleć o sobie i swoich dolegliwościach. Taki już ma charakter.
Kochamy Cię, Basiu, za to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Nie mam takiej nadziei. Byłam 5.12. na 11-tych urodzinach jego syna, mój syn nawet nie wszedł do mieszkania tylko dał mu prezent na klatce schodowej. Podobno ze względu na mnie tak postąpił. Nie mogę zrozumieć dlaczego. Zawsze mu pomagałam w jego kłopotach a miał ogromne.Mógł na mnie zawsze liczyć.
Ja od niego oczekiwałam tylko od czasu do czasu odwiedzin lub telefonu w formie "co słychać".Nikt nigdy w naszej rodzinie nie okazywał lekceważenia. W razie choroby lub potrzeby pomagaliśmy sobie. Tak był wychowany. Otoczony życzliwością i miłością przez wszystkich. Nie rozumiem co się stało?Wiem że jest mu ciężko finansowo,ale przecież nie oddam mu swojej emerytury, ile mogłam to mu pomagałam. To jest właśnie podziękowanie za moje dobre serce. Wiem że jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą d..... Jak tak chyba mam.

Babciu Iwo.. a czy probowalas sie z im porozumiec za pomoca listow? Nieraz napisac cos jest latwiej .. Ja nieraz tak robie z moimi dziecmi..
Tylko nie jakies dlugasne elaboraty ale krotko..
E -mail gdzie w kilku slowch pytasz sie go dlaczego tak sie zachowuje?? Z tego co zrozumialam z twojego wpisu to ze on nie jest z zona?? Wiec moze ma jakies poczucie winy??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:26
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Może i tak. Ale postąpił zgodnie z własnym życzeniem. Jest zły ze mam kontakt z jego dziećmi i żoną , nie toleruję jego nowej towarzyszki ze względu na jej upodobania alkoholowe i chamstwo.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:30
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Babciu Iwo, w tej sytuacji nic bym nie robiła. Czekała, aż przejrzy na oczy.
Jeśli masz kontakt z wnukami to trzeba się z tego cieszyć.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:31
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Chyba zaraz wezmę sobie jakąś pigułę i muszę tę hanrę przespać.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Może i tak. Ale postąpił zgodnie z własnym życzeniem. Jest zły ze mam kontakt z jego dziećmi i żoną , nie toleruję jego nowej towarzyszki ze względu na jej upodobania alkoholowe i chamstwo.

I tu jest pies pogrzebany.. Masz wnuczka, masz synowa .. a nie masz syna.. Czyli jaki wniosek z tego??

Ja aby dziecka nie stracic chyba zaakceptowalabym jego partnerke ( tymczasowo) .. Moze to i jest hipokryzja ale nie widze innego wyjscia.. Lata leca a ty nie masz syna..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 19:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Iwonko

sytuacja jest bardzo przykra, dobrze że masz kontakt z wnukami i pielęgnuj to. Syn jest dorosły, mam nadzieję że dojdzie do niego wreszcie że Matkę ma się tylko jedną i jego sprawy sercowe nie powinny negatywnie wpływać na Wasze relacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:04
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie Do Basi

Siegnij po ksiązkę" Zimowe smutki". Autor - Norman E. Rosenthal i (lub) " A jesli to depresja- ocen ryzyko, poznaj symptomy, dowiedz sie jak znaleśc pomoc medyczną" , autorzy-Roger Granet , Robin. K.Levinson.
I koniecznie - jak radzą inni - duzo ruchu ! B.B.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:12
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Babciu Iwa , oraz Basiu wszystkich nas często dopada depresja, ostatnio pogoda jest sprzyjająca ku temu, koleżanka moja przysłała mi świetne lekarstwo na depresję dla mojej córki.
Wiem, że porównywać się z ubogimi to łatwizna, ale w stanach depresji polecam ten pps może pomoże Seniorkom, mnie pomógł , gdy byłam w dołku.Całuskihttp://www.voila.pl/324/87ech/?1
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Może i tak. Ale postąpił zgodnie z własnym życzeniem. Jest zły ze mam kontakt z jego dziećmi i żoną , nie toleruję jego nowej towarzyszki ze względu na jej upodobania alkoholowe i chamstwo.
Iwonko miałem trochę podobne problemy tylko, że z córką. Co prawda jej partner nie pił alkoholu ale był nierobem i chamem. Potrafił co drugie słowo, używać przecinka w postaci k... Córka też się oddaliła w tym czasie odemnie. Przeczekałem, partner wyfrunął tylko, że zostawił pamiątkę w postaci dzieciaka. A z córką teraz jest wszystko w porządku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Basia pogadamy ------Babciu Iwo mnie się zadaje ,że nie musisz alkoholowej i chamskiej baby akceptować .Utrzymuj kontakty z wnukami i ich mamą a synek dostanie od baby w d..i przejrzy na oczy.Jak ona jest pijaczka to wszystko jasne ,że chcą wyciągnąć od ciebie forsę.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 11:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 20:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.