menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #162141  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 14:07
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 569
Domyślnie

Jak zwykle w pisie konstruktywne budowanie czegoś nie wypaliło, jedyne co wypala to rozdawnictwo.
"Nie wypaliło". PiS zamyka sztandarowy program
Program Mieszkanie Plus zostanie zamknięty, a wynajmujący będą mogli wykupić lokale po preferencyjnych cenach - poinformował w środę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak podkreślił, rozwiązanie to "nie wypaliło".
https://wiadomosci.wp.pl/nie-wypalil...8953384405888a
Ciekawa jestem preferencji wyborczych pokoleń 18-65 to one pracują na socjal dla nierobów (elektorat pis)i żadnego plusa nie dostają chyba tylko po grzbiecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162142  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 14:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał elkosse
Zbigniew Ziobro | SP na TT.


I widzisz!!!!
Można? Można...
I Zbinek jasno MATOUSZOWI wytłumaczył dlaczego taki dłuuugi nos posiada i jeszcze mu rośnie. A on /Zbinek/ na tym się zna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162143  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 14:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

A to jest dobre.
Nawet BARDZO!!!



Cytat:
Największym sukcesem PiSowskiego programu "Mieszkanie Plus" okazało się jego zamknięcie.

Poczekajmy na finał kolejnego programu związanego z elektrycznymi autami. Co miało ich być MILION.

No i czekam na realizację programu KACZYŃSKIEGO w kwestii odbudowy Zamków jurajskich.
Jeden odbudował jeden biznesmen ale to się nie liczy, bo nie jest z PiSu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162144  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 14:23
elkosse elkosse jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Polska
Posty: 8 077
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I widzisz!!!!
Można? Można...
I Zbinek jasno MATOUSZOWI wytłumaczył dlaczego taki dłuuugi nos posiada i jeszcze mu rośnie. A on /Zbinek/ na tym się zna
Bardzo elegancka rozmowa ministra z premierem na Twitterze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162145  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 15:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Przepis na to jak ujaić sędziego. Wersja nowelizowana.

Cytat:
Krajowa Rada Sądownictwa nie uwzględniła odwołania sędziego Piotra Gąciarka z Sądu Okręgowego w Warszawie od podziału czynności, które zostały mu wyznaczone po tym, jak został przywrócony do orzekania przez Izbę Odpowiedzialności Zawodowej SN.

Jak informowały na początku kwietnia media, sędzia Piotr Gąciarek został najpierw przeniesiony bez swojej zgody z XII Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie do XV Wydziału Wykonywania Orzeczeń, a następnie pozbawiony możliwości podejmowania decyzji dotyczących wykonywania orzeczeń w sprawach karnych.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...dc2aeb5&ei=118

i to jest dobre, a nawet interesujące:

Cytat:
Rada nie poparła tym samym stanowiska zespołu KRS zajmującego się rozpatrzeniem odwołania sędziego.
Zespół zauważył, że podział czynności sędziego Piotra Gąciarka obejmuje sprawy należące do kompetencji referendarza sądowego albo urzędnika, co nie służy dobru wymiaru sprawiedliwości i nie znajduje uzasadnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162146  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 15:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał elkosse
Bardzo elegancka rozmowa ministra z premierem na Twitterze!

Bo oni są eleganccy z natury.
Zbinek mu elegancko tłumaczy - Matousz! ty jesteś oszust, kłamca i rusko-unijny onuc, by nie rzec ****.
A Matousz " odpowiada jemu" też elegancko, że to nieprawda i że to tylko drobna różnica zdań.
I jeszcze ....
Zbinek! Chłopie drogi.
Ucz się języków.
Nie bądź KULA!!!
u mojej nogi.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #162147  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 16:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Jak zwykle w pisie konstruktywne budowanie czegoś nie wypaliło, jedyne co wypala to rozdawnictwo.
......
Ciekawa jestem preferencji wyborczych pokoleń 18-65 to one pracują na socjal dla nierobów (elektorat pis)i żadnego plusa nie dostają chyba tylko po grzbiecie.

To ja protestuję!
Bo to nie jest prawda.

A KORYTO PLUS????
Dla bardziej i mniej zasłużonych? A "fundacje" + dotacje.
A rząd rozdęty? I tylko jeszcze KUKIZA w nim brak
To wszystko jest NIC?
A artystyczne podłożenie GOWINOWI świni /przepraszam za pardon/ czyli BIELANA?

A lud pracujący? Młodszy ma wyjście, a raczej wyjazd...tuż za Odrą wredny Niemiec buduje fabrykę i werbuje Polaków do roboty..

A te starsze jakoś do emerytury dociągną... z nadziejami, że PiS ...da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162148  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 16:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

I znowu te paskudne sądy "OD Gąciarka" napaskudziły brzydko na dzielnych komisarzy rzuconych na front PiSpropagandy



Cytat:
Piątek kontra Karnowscy ws. "Macierewicz i jego tajemnice". Jest wyrok sądu
Michał i Jacek Karnowscy mają przeprosić Tomasza Piątka


Tomasz Piątek poinformował o wygranej w sądzie z tygodnikiem "Sieci" braci Karnowskich.

Pozwał ich za kłamliwą jego zdaniem recenzję książki o Antonim Macierewiczu. Michał Karnowski prostuje: "To dopiero pierwsza instancja".

Dziennikarz i pisarz Tomasz Piątek poinformował, że wygrał w sądzie z firmą Fratria i tygodnikiem "Sieci" braci Karnowskich.

"Sieci" szkalowały mnie i moją książkę, aby tuszować rosyjskie związki Antoniego Macierewicza"
– pisze Piątek.

Antek ruska ONUCA???
Kurde świat się wali....
To musi być putinowska propaganda .... albo Antek to jakiś uspiony agent wpływu, albo cus...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162149  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 16:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Naczelny DOBROCZYNIEC NARODU chce dobrze, ale zawsze znajdzie się jakiś wybrzydzacz co musi spieprzyć i opluć to co dobre.

Cytat:
NFZ będzie miał niezły ból głowy, bo trzeba gdzieś wyszperać ok. 2,5 mld zł. I to po co? Żeby kolejne 5 mln seniorów i do tego 7 mln dzieci miało darmowe leki. Cel byłby szczytny, gdyby nie to, że za pięknym hasłem kryją się ubodzy seniorzy, którzy akurat ze swoimi chorobami nie trafią w ulubione przez Ministerstwo Zdrowia schorzenia i bananowe dzieciaki z prywatnych szkół, które akurat wygrają w bingo.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...dc2aeb5&ei=217
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162150  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 17:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

I jakby na potwierdzenie.
Zbinek leje szambem, a Matousz....że drobny deszczyk leci

Cytat:
Morawiecki o słowach Ziobry: warto znosić drobne uszczypliwości

Minister sprawiedliwości wnosił wiele ustaw, one były dyskutowane.
Całokształt reformy wyszedł tak, jak wyszedł.


Warto znosić drobne uszczypliwości na rzecz tak wielkiego dzieła, jakim jest nasz program, który realizowaliśmy przez ostatnie osiem zdań. Aż

trudno wymienić te wszystkie tak wspaniałe programy, które wprowadziliśmy


— skomentował Mateusz Morawiecki. Jego słowa to kolejna odsłona konfliktu premiera z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162151  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 18:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

I schiza .... czyli przygody flanelka KUKIZA.
Cytat:
...na antenie Radia Wrocław. Poseł Kukiz’15 został zapytany, kiedy zapadnie ostateczna decyzja o jego starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– Po ostatecznym podpisaniu przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego postulatów, które niezmiennie niosę od 2015 roku.

Dopytywany doprecyzował, że liczy na podpisanie porozumienia z PiS w przyszłym tygodniu. – Ja szczególnie też nie mam innych możliwości, innego wyboru, dlatego że żadna opcja polityczna, ......

Dlatego Kukiz temat partii Ziobry chce położyć na negocjacyjnym stole podczas rozmów w siedzibie PiS.

Rozstrzygnięcie tej sprawy zdecyduje o tym,czy w ogóle pójdziemy razem do wyborów.

Muszę dogłębnie poznać sytuację, muszę wiedzieć jaka jest pozycja Ziobry
– mówi muzyk w rozmowie z "SE".


Bez względu na to jak "lubię" KACZYŃSKIEGO to zastanawiam się ...NA KIEGO grzyba władcy ULA potrzebny jest KUKIZ???
"Łazi toto takie marne ..... /ile wos? ros-dwa trzi/
Ani tego włożyć w garnek
ani nie da się WYDOIĆ


Co do KRÓLA ULA, to nawet bez Ziobry do wyborów dojedzie na rządzie mniejszościowym.

To po co mu...Kukiz???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162152  
Nieprzeczytane 17-05-2023, 18:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Podejrzewam, że nie starczy chętnych na te komunio-pogrzeby, a tu jeszcze jedno pastwisko, wróć lotnisko w zapasie, jakiś Horała nim zarządza. Zwyczajowy sukces pis.

Przecież muszą z czegoś żyć. Dzisiaj oszuści się przyznali ,że polityka mieszkaniowe im nie wyszła, dziecko zostało w łonie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162153  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 12:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przecież muszą z czegoś żyć. Dzisiaj oszuści się przyznali ,że polityka mieszkaniowe im nie wyszła, dziecko zostało w łonie.

Ale powtórzę.
KORYTO+ im dobrze wyszło i druk mamony też.
I zauważ że /jak twierdzą wredne i niedouczone ekonomisty z bandy Tuska i Balcerowicza/ za tegoż Tuska i Rostowskiego było 800 mld długu, a teraz jest 1.5 biliona.
I to mimo że szmal od ludzi zżera inflacja i tuczy budżet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162154  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 12:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Kurde! PiSuKRul też z KULĄ u nogi???

Cytat:
Podczas środowego wywiadu w Polskim Radiu Jarosław Kaczyński oznajmił, że nie dostał zaproszenia na konwencję partii Zbigniewa Ziobry.


- W przeszłości bywałem, ale to się skończyło. Nie zostałem zaproszony. Trudno się wpraszać - przyzna
ł.

Po chwili szef PiS ostro skrytykował funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

A mnie się zdaje, że w sitwie Zbinia ...też go nie lubiejom.
Ciekawe czemu?
I co teraz zrobi Cymański... główny /obok Kowalskiego/ błazen od Ziobry. Przecie jakoś to będzie musiał objaśnić suwerenowi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162155  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 12:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

I akurat pięć miesięcy minęło a dzielna ARMIA pod komendą Błaszczaka, a nawet DUDY w dalszym ciągu szuka głowicy od ruskiej rakiety.
I zdaje się, że DUDA ma plan jak ją znaleźć.
Bo czeba wiedzieć wszem i wobec, że bez głowicy żadna rakieta nie poleci.

W/g ten co tą rakietę odstrzelił w PiSowskie szambo wiedział co robi i teraz rży ze śmichu w ruskim okopie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162156  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 13:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

Że też skleroza jeszcze nie taka, żeby nie mógł wspominać jak to drzewiej bywało

Cytat:
Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie dziś (czwartek, 18 maja) do Tylmanowej, by "otworzyć" most, z którego mieszkańcy korzystają już od pół roku.

Żeby uroczystość z udziałem polityka była możliwa, most zostanie na cały dzień zamknięty, a górale z Gorców na kilka godzin niemalże odcięci od reszty wsi.

Wójt gminy Ochotnica Dolna uważa, że w tej sytuacji nie ma nic dziwnego. — Premier bardzo nam pomógł zdobyć pieniądze na most.

Skoro więc przyjeżdża w nasze okolice, postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, by mu za to podziękować — tłumaczy wójt gminy Tadeusz Królczyk.

Ale czego by nie rzec TAKICH NUMERÓW to nawet czerwoni bonzowie za KOMUNY nie odwalali.

Znaczy to taka "NOWA ŚWIECKA/???/ TRADYCJA a'la PiSuaria.

psst Nie chce mi się sprawdzać, ale chętnie bym się dowiedział ile w kosztach budowy tego mostu było unijnego wkładu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162157  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 15:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

I jak tu nie kochać PiSu wraz z całą menażerią.
Do emerytów dotarł specjalny list podpisany przez Manekina z pieczątką premier, że oto w marcu łaskawie podniesiono emeryturę.
W podpisie i Manekin i Maląg ponoć od rodziny. Nie liczę bossowej ZUSu bo ona robi za listonosza.
Refleks mają kosmiczny.

Bo każdy /nawet nie gramotny element ze Srocka/ chyba zauważył, że na kwitach ze ZUSu mu cyferki urosły, bo taka była ustawa co przeszła przez sejm aż do DUDY.

A takie inf. ze ZUSu dostaje każdy /2 kartki/kogo ZUS zasila w gotowiznę.

No i ...te ok 115% to w końcu tylko część dopłaty do inflacji co była 18%.
A ten extra papier z podpisem Manekina z przydatką to chyba w ramach ochrony środowiska, bo po co by było???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162158  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 17:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

i PRAWDA krULA ULA...
Cytat:
Kaczyński: 800 Plus od 1 czerwca niewykonalne, trzeba zmienić budżet.
Ekspert: Dla rolników go zmieniono

- Jakoś nie przeszkadzało rządzącym wyasygnowanie niedawno 10 mld złotych - nagle - dla rolników - tak Piotr Kuczyński, główny analityk domu inwestycyjnego Xelion, komentuje krytykę, jaką Jarosław Kaczyński wystosował pod adresem lidera PO.

Donald Tusk chce, by 500 Plus zmieniło się w 800 Plus już od czerwca. Lider PiS twierdzi, że to niewykonalne, bo trzeba zmienić budżet. Ale dla rolników go zmieniono.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162159  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 18:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

A suwerennik piątego sorta od Ziobry rzecze tak:

Cytat:
Poseł Kałużny o słowach premiera Morawieckiego: uderzają w dzieło prezesa Jarosława Kaczyńskiego

— My z wielkim bólem zaniechaliśmy reformy wymiaru sprawiedliwości, dlatego że pan premier Mateusz Morawiecki gwarantował, podkreślam, gwarantował dogadanie się z Unią Europejską, środki z KPO, gwarantował brak mechanizmu warunkowości, gwarantował, że Unia Europejska nas nie będzie szantażować.

Dzisiaj to wszystko okazało się nieprawdą*)


— mówi poseł Kałużny, dodając, że szef rządu powinien porzucić rozliczenia i złośliwości.

*) ---- to chyba KŁAMAŁ? bo ta nieprawda to się tak nazywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162160  
Nieprzeczytane 19-05-2023, 09:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 788
Domyślnie

A teraz niejaki JAKI o niejakim DUDZIE i wstydzie...

Cytat:
"Wstyd, że głosowałem na Andrzeja Dudę". Patryk Jaki zaskoczył

- Jest mi wstyd
.....za to, że na niego głosowałem i że namawiałem, chociaż widziałem jego słabości. Widziałem już, że jest głównie odpowiedzialny za to, że ten pomysł związany z reformą sądownictwa się nie udał


- powiedział europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki o prezydencie Andrzeju Dudzie.


Ja to bym się pochlastał na jego miejscu.
No i sam ULakrUL KACZYŃSKI /też niejaki/ mówi, że "reformy" Ziobry są do zadu i reszta szamboidów też opowiada podobnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.