menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #162361  
Nieprzeczytane 14-06-2023, 14:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Fiiiilar.. i podpora.


Cytat:
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński może wrócić do rządu - takiej wersji nie wyklucza szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Polityk przyznał dziennikarzom w Sejmie, że

powrót Kaczyńskiego do rządu nie jest wykluczony i byłby powodowany chęcią wzmocnienia i zdyscyplinowania rządu w ostatnich miesiącach przed kampanią.
Terlecki przekazał, że decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec czerwca.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/n...ampaign=chrome

z tego jednoznacznie wynika, że Miękiszon Morawiecki tak się nadaje na premiera jak p..osieł SUSKI na kosmonautę.
Bo gdyby ten CIAMAJD miał cohones to wziąłby rozwydrzone towarzycho za PiS, a połowę powyrzucał ze Zbinkiem i resztą przygłupów typu Kowalski włącznie.

A tak, to musi wołać ciecia z lagą, żeby mu zad krył
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162362  
Nieprzeczytane 14-06-2023, 15:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

I bełkot Bochenka ....z PiSu.
Czyli ....drobna chwila dla theBilla.

Cytat:
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że partia rządząca popiera prezydencki projekt nowelizacji ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zaapelował, by i opozycja poparła nowelę, bo Andrzej Duda, wprowadzając zmiany, wychodzi partiom opozycyjnym naprzeciw.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/n...ampaign=chrome

Tydzień temu debilstwo uchwaliło, a DUDA podpisał stalinowską ustawę, a dziś okazuje się, że ta ustawa nadaje się na papier do wychodka.
Duda po trzech dniach się zorientował, że to cuchnie i to brzydko. Zawinął więc to co wydalił w papierek i puścił w obieg.
A Bochenkowi się zdaje, że opozycja da się nabrać na sreberko i nie zauważy co w środku.

Ciekawe kto się nabierze.
Oprócz elementów KUKIZOWATYCH co na żołd KACZYŃSKIEGO przeszli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162363  
Nieprzeczytane 14-06-2023, 16:52
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Pewnie wdowa kłamie, no jak może
"Trzy miesiące po śmierci Andrzeja Izdebskiego w Albanii, jego żona postanowiła zabrać głos i odpowiedzieć na pytania dziennikarza Wirtualnej Polski.
Według Ewy Izdebskiej polskie służby i prokuratura znały adres jej męża w Tiranie, a on sam pojawiał się na przesłuchaniach w polskiej ambasadzie w Albanii.
Część pieniędzy, które firma Izdebskiego E&K dostała od polskiego rządu na zakup respiratorów w Pakistanie, poszła na łapówki – twierdzi żona handlarza bronią.
Według Ewy Izdebskiej nikt z rodziny nie widział ciała mężczyzny po jego śmierci w Albanii. A służby nie sprawdzały ich firmy przed podpisaniem kontraktu na 200 mln złotych.
Ministerstwo Zdrowia oraz b. minister zdrowia Łukasz Szumowski i b. wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapewniają, że nic nie wiedzą o propozycji "kontrakt za milczenie", o której mówi Ewa Izdebska."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162364  
Nieprzeczytane 15-06-2023, 11:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

W celach rozrywkowych dezerter od ZIOBRY do PiSu.
Czyli niejaki Cymański.... W PORANNEJ ROZMOWIE.

https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=CapLogoG

i najlepsze zdanie.....NIE JESTEM LIZUSEM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162365  
Nieprzeczytane 15-06-2023, 11:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
...
Według Ewy Izdebskiej nikt z rodziny nie widział ciała mężczyzny po jego śmierci w Albanii. A służby nie sprawdzały ich firmy przed podpisaniem kontraktu na 200 mln złotych.
Ministerstwo Zdrowia oraz b. minister zdrowia Łukasz Szumowski i b. wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapewniają, że nic nie wiedzą o propozycji "kontrakt za milczenie", o której mówi Ewa Izdebska."


Maju! Nie jest ważne co skręcił Izdebski.
Istotne jest to KTO mu na te przekręty pozwolił. Kto nie dopilnował i KTO zaliczył wdzięczność na parapecie....

Cudów nie ma ....a tu są/były/ miliony w grze i to takie co znikły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162366  
Nieprzeczytane 15-06-2023, 16:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

I sam niejaki KACZYŃSKI pruknął na ostro.

Cytat:
Jarosław Kaczyński grzmi o "propagandzie". Chce, by PiS odparł krytykę po śmierci Doroty z Nowego Targu
Cytat:
Jak pisaliśmy w naTemat, w drodze na posiedzenie klubu PiS dziennikarzom udało się "złapać" Kaczyńskiego na sejmowym korytarzu.

On także został zapytany o śmierć 33-letniej Doroty z Nowego Targu.

– To jest jedno wielkie oszustwo z waszej strony. Cała ta akcja jest propagandowym nadużyciem. Takiej sprawy nie ma, ona jest wymyślona przez propagandę. To część urojonej rzeczywistości – powiedział do dziennikarzy.

To może on był w urojonej ciąży i nie donosił.
I tego te skutki....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162367  
Nieprzeczytane 15-06-2023, 23:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 261
Domyślnie

Witajcie Kochani .
Od dłuższego czasu śledzę Wasze posty choć nie wypowiadam się .
Mieszkam w podlaskim a wiem , że dużo osób uważa , że w naszym regionie mieszkają tylko pisiory ale to nieprawda .
Niedługo będę w uzdrowisku gdzie dwa razy w tygodniu jest karaoke . Śpiewałam kiedyś i na karaoke również śpiewam choć jestem już emerytką , kocham to , kocham mikrofon i prawdę . Dlatego tam o ile będzie to możliwe (a wiem , że będzie ) zaśpiewam ,,Szczęśliwej Polski już czas " Jurka Kryszowiaka , może nie całą ale choć część . Muszę poćwiczyć troszkę . To będzie mój malutki wkład i sprzeciw wobec obecnej sytuacji . Jeśli się da to w necie ukaże się . Pozdrawiam Was cieplutko .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162368  
Nieprzeczytane 15-06-2023, 23:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Witajcie Kochani .
Od dłuższego czasu śledzę Wasze posty choć nie wypowiadam się .
Mieszkam w podlaskim a wiem , że dużo osób uważa , że w naszym regionie mieszkają tylko pisiory ale to nieprawda .
Niedługo będę w uzdrowisku gdzie dwa razy w tygodniu jest karaoke . Śpiewałam kiedyś i na karaoke również śpiewam choć jestem już emerytką , kocham to , kocham mikrofon i prawdę . Dlatego tam o ile będzie to możliwe (a wiem , że będzie ) zaśpiewam ,,Szczęśliwej Polski już czas " Jurka Kryszowiaka , może nie całą ale choć część . Muszę poćwiczyć troszkę . To będzie mój malutki wkład i sprzeciw wobec obecnej sytuacji . Jeśli się da to w necie ukaże się . Pozdrawiam Was cieplutko .

Miło Cię widzieć.
I drobna uwaga. Nie jest ważne gdzie kto mieszka. Ważne kim jest.
4 czerwca było pół miliona ludzi we W-wie i każdy innego kawałka. W tym i z Podlasia.
Wpadaj i
Najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162369  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 12:12
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Witajcie Kochani .
Od dłuższego czasu śledzę Wasze posty choć nie wypowiadam się .
Mieszkam w podlaskim a wiem , że dużo osób uważa , że w naszym regionie mieszkają tylko pisiory ale to nieprawda .
Niedługo będę w uzdrowisku gdzie dwa razy w tygodniu jest karaoke . Śpiewałam kiedyś i na karaoke również śpiewam choć jestem już emerytką , kocham to , kocham mikrofon i prawdę . Dlatego tam o ile będzie to możliwe (a wiem , że będzie ) zaśpiewam ,,Szczęśliwej Polski już czas " Jurka Kryszowiaka , może nie całą ale choć część . Muszę poćwiczyć troszkę . To będzie mój malutki wkład i sprzeciw wobec obecnej sytuacji . Jeśli się da to w necie ukaże się . Pozdrawiam Was cieplutko .

Witam moją imenniczkę
Życzę powodzenia na karaoke.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162370  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 14:16
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Witam wszystkie nowe Dziewczyny. Miło, że będzie fajna dyskusja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162371  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 15:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Od zawsze twierdzę, że małe /bez względu na wzrost/ jest ...WREDNE..
I z przykrością stwierdzam, żem się nie mylił..

Cytat:
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zmieniła godzinę głosowań w Sejmie.
Przez to parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mogą mieć spory problem, żeby dojechać na wieczorny wiec w Poznaniu, który organizuje Donald Tusk.


Według pierwotnego harmonogramu, który dotyczył trwającego posiedzenia Sejmu, piątkowe głosowania miały skończyć się ok. 14.


Ale decyzją Elżbiety Witek posłowie popracują znacznie dłużej. Bo obecny plan zakłada, że obrady mogą się skończyć nawet o 22. Zaplanowano głosowanie m.in. w sprawie prezydenckiej nowelizacji "lex Tusk",
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162372  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 16:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Jak to się nazywa??? W/g mnie OSZUST. Ale w końcu to Miękiszon i bankster-milioner to czemu miałby nie kłamać.

Cytat:
Wpadka premiera Morawieckiego. Źle rozlicza się za wywóz śmieci
Centrum Informacyjne Rządu nie odpowiedziało na pytania Radia ZET, z jakich powodów premier nie złożył deklaracji po zmianie systemu opłat w styczniu 2022 roku, ani jak doszło do tego, że złożył błędną deklarację w kwietniu 2021 roku. Bez odpowiedzi pozostało też pytanie, czy Mateusz Morawiecki ma świadomość, że dokonuje płatności za wywóz śmieci w niewłaściwej kwocie oraz że są nierozliczone przez Urząd Miasta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162373  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 16:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Cytat:
Jarosław Kaczyński nie wytrzymał
I ....popuścił.

Autor: MDO • 5 godz. temu

Cytat:
To, że dojdzie do zamkniętego posiedzenia klubu PiS, wiadome było już od jakiegoś czasu. Pojawiały się liczne spekulacje. Mówiono choćby o tym, że Jarosław Kaczyński chce "wstrząsnąć posłami" w kontekście zbliżającej się kampanii wyborczej. Ta informacja wywołała spore zaskoczenie -

prezes bowiem nie zawsze pojawia się na obradach.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...143cbb40&ei=48


to chyba dlatego gwiazda TVP robiła za przewodniczkę wołając "TĘDY PREZESIE !!!!"
I tylko do PiSuaru zdążył.
Jak ostro popuścił, to nic dziwnego że ....wstrząsnął posłami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162374  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 16:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Czasem się udaje ... i nie trza tego psuć.


Cytat:
Radiozet.pl

"Lex Knebel". Ustawa ocenowa torpedowana w Sejmie. Posłowie wyszli

Ustawa ocenowa zyskała miano "lex knebel". Podczas ostatniego dnia obrad Sejmu w piątek 16 czerwca posłowie opozycji storpedowali projekt, wprowadzający zbyt szeroką, ich zdaniem, definicję "inwestycji strategicznych", która pozwoliłaby rządowi na uniknięcie konsultacji społecznych, kiedy uzna daną inwestycję za "istotną dla interesów RP". Posłowie opozycji, po przedstawieniu swojego zdania, wyszli z sali.

Bo po co komu takie duperele jak ...KONSULTACJE".
WOLA genseka - narodu WOLĄ!!!.
I niech się wszyscy odseksualizują
..... jak głosił jeden balkonowy plakat we Warszawie.

W końcu przodkowie PiSu i KACZYŃSKIEGO /od Bieruta po Jaruzelskiego/ niczego nie konsultowali i było OK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162375  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 16:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Nie kce ...ale MUSI.
Płacić na in vitro Chyba, że się obrazi KACZYŃSKI i sabat w Łodzi odwoła.

Cytat:
W Łodzi jest miejsce dla każdego. Nie zabronię PiS-owi zrobienia konwencji w Atlas Arenie.

Dochód z wynajmu zostanie przekazany na miejski program in vitro. Żadne pieniądze nie naprawią tego, co obecny rząd wyrządza kobietom od lat. Ale cieszę się, że zło możemy przekuć w dobro" – napisała Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi reprezentuje Platformę Obywatelską.

Nic dziwnego że piwniczny gigant nie lubi mądrych kobit. Bo zawsze go któraś /ja mawiają na Śląsku/ w ciula ustawi.
Jak nie Dulkiewicz, to Nowacka, albo jak teraz Zdanowska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162376  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 16:53
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie kce ...ale MUSI.
Płacić na in vitro Chyba, że się obrazi KACZYŃSKI i sabat w Łodzi odwoła.
Nic dziwnego że piwniczny gigant nie lubi mądrych kobit. Bo zawsze go któraś /ja mawiają na Śląsku/ w ciula ustawi.
Jak nie Dulkiewicz, to Nowacka, albo jak teraz Zdanowska
Oby więcej takich Dziewczyn i wspierających je Chłopaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162377  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 17:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

Taki skutek......

Cytat:
Problemy posła Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke znany z niezwykle kontrowersyjnych poglądów nie może udać się do Wielkiej Brytanii. Parlamentarzysta nie został wpuszczony na pokład samolotu do Londynu. Polityk dostał oficjalne pismo w tej sprawie.

Polityk trafił na czarną listę Polaków, których nie chcą widzieć u siebie władze Wielkiej Brytanii.

Za persona non grata uważani są także współpracownik TVP Rafał Ziemkiewicz (który został zatrzymany w październiku 2021 roku), a także były ksiądz i działacz ultraskrajnych organizacji nacjonalistycznych - Jacek Międlar.

Teraz tylko kierunek WOSTOK. chyba że wybędzie RP z Europy zgodnie z życzeniami w/w
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162378  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 17:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

kurde!!! Przyłapali...

Cytat:
Czytelnicy "Faktu" nie kryli zaskoczenia, kiedy podczas podróży metrem po Warszawie spotkali znanego parlamentarzystę. Na widok lidera Partii Razem-Adriana Zandberga (44 l.) stojącego w jednym z wagonów pasażerowie sięgnęli po komórki i zrobili kilka zdjęć.

Poseł KO Paweł Poncyljusz jest znanym miłośnikiem elektrycznej hulajnogi, którą porusza się po Warszawie. Natomiast szef PO Donald Tusk kilka razy został przyłapany przez pasażerów na peronie, gdy czekał na pociąg do rodzinnego Trójmiasta.

A gdyby tak "WASZA MATKA..." znaczy się KACZYŃSKI hulajnogą za Poncyliuszem ulicami Warszawy.... do roboty. A za nim np Terlecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162379  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 18:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

KURDE!
Znów w stolicy Pyrlandii tłumy tych co jeden Antek Macierewicz 10 dni temu nazywał ruską agenturą.

Oni chyba też do ZOO, albo w kolejce po lody.
DUŻO ich....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162380  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 19:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 747
Domyślnie

To ja chiba jaki prorok jestem
Wczoraj tłumaczyłem dokładnie temi słowy jednemu takiemu -poczciwemu w sumie, co mówi, że jest konserwatysta i że on "na PiS".... "...bo wszyscy kradną"

Cytat:
donaldtusk
w Poznaniu: Głosujesz na partię Kaczyńskiego, to znaczy, że albo pozwalasz im kraść, albo chcesz kraść razem z nimi. Nie wierzę, żeby w Polsce było tylu chętnych do tych łatwych pieniędzy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.