menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1681  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 14:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Super

Cytat:
Janusz Plikot ogłosił na swoim blogu, że nigdy nie twierdził, iż pomorscy politycy PO: Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak i Tomasz Arabski brali pieniądze od właściciela Amber Gold i przeprosił. - Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją - napisał Palikot.
Cytat:
W zeszły czwartek, w wywiadzie dla wp.pl Palikot powiedział, że "Gowina (Jarosława, ministra sprawiedliwości - red.) wysłano na misję do Gdańska, by ukręcił sprawie łeb. Jego zadaniem jest ukrycie związków polityków PO z Wybrzeża: Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka, Agnieszki Pomaskiej z ludźmi z Amber Gold. Przecież to bardzo małe środowisko (...) trudno sobie wyobrazić, że nie płacił na PO".

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1682  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 15:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 424
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Lepiej mu wychodziło robienie kasy ze zboża, niech do tego wróci. Młócenie polityczne jest dla "zawodowców". Przynajmniej mnie lepiej smakowała "Gorzka żołądkowa" niż jego wypowiedzi polityczne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1683  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 20:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Palikot napisał-Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją - napisał Palikot.
Pluto 37-Przeprosił Palikot za sformulowania mogące być przez kogoś źle zinterpretowane .No i ładnie z jego strony że przeprasza.Ale czy to jest news na skalę światową.Przecież platforma idąc do wyborów też obiecywała różne rzeczy.Czy oczekujemy w kółko przeprosin Premiera Tuska bo jest szefem Rządu koalicji PO-PSL że zapowiedzi z programu wyborczego których nie zrealizował ? Czy niema ważniejszych tematów organizacyjnych i gospodarczych nad którymi należy się zastanowić.Czy rządzenie państwem polega na komentowaniu każdego Posła co powiedział.

Afera nie wiem czy jest ona ponieważ nie znamy akt sprawy ale z tego co referowali ministrowie odpowiedzialni za poszczególne agendy związane z ta sprawa na bałagan brak kompetencji urzedników nie mówiąc już o samych ministrach w ministerstwach i spychotechnika Podobnie bylo z wypadkiem lotniczym .Prokuraturę na razie sobie darujmy bo by było za dużo.
Teraz mamy Ministerstwo Sprawiedliwości z ministrem omnibusem specjalistą od wagin i fallusów skrobanek kościoła i prawa który stara się nam z Biskupami to skodyfikować. Jest człowiek PO -PSL i jedyny który się na to stanowisko nadaje.Jako receptę na bałagan wymyślił zaostrzenie prawa.Podałem problemy wymiaru sprawiedliwości a cały Sejm z Rządem po okresie wakacji zrobili sobie show z parciem wszystkich na szkło.Zaczął Rząd pozostali Posłowie się do tego dostosowali.To co załączyłe jest tego więcej http://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiar_...%9Bci_w_Polsce To są tematy którymi się powinien ktoś zająć z terminem i odpowiedzialną osobą .

Problemy wymiaru sprawiedliwości w Polsce
Polskiemu wymiarowi sprawiedliwości zarzuca się brak rozliczeń z PRL[51](tzw. mordy sądowe), brak jawności[52], nadużywanie tymczasowego aresztowania, stosowanie tzw. aresztu wydobywczego, słabe przygotowanie w sprawach gospodarczych[53][54][55][56][57],nepotyzm[58][59][60], nieskuteczność postępowań dyscyplinarnych, kupowanie przedterminowych zwolnień z więzienia[61] oraz bałagan organizacyjny[62], z gubieniem materiału dowodowego włącznie[63][64], bardzo długie okresy oczekiwania na opinie biegłych[65], skrajny legalizm, tuszowanie błędów[66], brak proporcjonalności w stosowaniu środków przymusu[67] i wysokie koszty funkcjonowania[68].

Aspekty organizacyjne
Polskie sądownictwo znajduje się znacznie powyżej europejskiej średniej jeśli chodzi o stan zatrudnienia oraz wysokość finansowania[72][73]. W Polsce na 100 tys. mieszkańców przypada 25,8 sędziów (dla porównania we Francji 11,9, w Estonii 17,8)[80]. Równocześnie, pomimo zaległości orzeczniczych znaczna liczba sędziów jest delegowana na stanowiska urzędnicze w ministerstwie sprawiedliwości[81].

Według sędziego Jacka Ignaczewskiego, problem niskiej efektywności funkcjonowania sądownictwa w Polsce wynika z konfliktu kompetencyjnego oraz przekonania części środowiska sędziowskiego, że niezawisłość sądownictwa powinna obejmować także czysto organizacyjną stronę funkcjonowania sądów, do zarządzania którą jednak sędziowie nie mają ani kwalifikacji ani instrumentów. Ingaczewski uważa reformę ustrojową sądów powszechnych za krytyczny warunek dokończenia reformy ustrojowej w Polsce[82]. Według sędziego Jacka Przyguckiego ogromne koszty i opóźnienia generuje nagminne nadużywanie uchylenia sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sądy odwoławcze w sytuacji gdy powinien po prostu zostać wydany wyrok[83].

Do 2012 roku nieuregulowana była kwestia przesyłania pism do sądów w postaci elektronicznej, ze względu na wyłączenie sądownictwa z przepisów ogólnych ustawy o informatyzacji. Wobec braku innych przepisów pisma przesyłane w postaci elektronicznej do sądów były traktowane w sposób niespójny, w zależności od lokalnej interpretacji. W 2011 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok zgodnie z którym w postępowaniu przed sądem administracyjnym skuteczne jest przesłanie pisma do sądu pocztą elektroniczną zaś za datę złożenia uznaje się moment wysłania pisma z komputera nadawcy[84].

W 2012 roku Krajowa Rada Sądownictwa zwróciła uwagę na problem powszechnego nepotyzmu w obsadzie stanowisk sędziowskich, co według Rady jest rażącym naruszeniem etyki sędziowskiej[58].

Przy okazji sprawy spółki Amber Gold w 2012 roku wyszły na jaw liczne zaniedbania sądów rejestrowych, które m.in. przez kilka lat nie egzekwowały obowiązku składania sprawozdań finansowych spółki i wbrew art. 18 kodeksu spółek handlowych dopuściły rejestrację kolejnych spółek pomimo licznych wyroków za oszustwa finansowe jakie otrzymał założyciel Marcin Plichta[85][86].

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-09-2012 o 20:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1684  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 06:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Pluto 37-Przeprosił Palikot za sformulowania mogące być przez kogoś źle zinterpretowane .No i ładnie z jego strony że przeprasza.Ale czy to jest news na skalę światową.

Ja wiem, że masz kłopot z rozumieniem tekstu pisanego, ale skup się.
Przeprosił z jednego powodu.
Narzygał ludziom na plecy i ci zapowiedzieli wniesienie sprawy do sądu.
Ładnie, jeśli kulturalny człowiek przeprasza za coś co komuś nieładnego zrobił bez złej woli.
W tym przypadku poseł na sejm RP Palikot Janusz świadomie opluskwił ludzi a potem rżnął głupa i kiedy zagrozili mu pozwami odszczekał kalumnie w stylu Leppera i Kaczyńskiego.

A czy to światowy njus? To zależy kto do jakiego swiata należy.
Są takie miejsca na świecie gdzie rzyganie kolegom i przypadkowym wizytorom na plecy nie wzbudza emocji, ale przecie nie ma obowiązku nie bywania w spelunach i zadawania sie z rzygajacymi.

Pozdrawiam cię serdecznie!
P-37
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1685  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 10:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Pluto37 napisal-A czy to światowy njus? To zależy kto do jakiego swiata należy.
Są takie miejsca na świecie gdzie rzyganie kolegom i przypadkowym wizytorom na plecy nie wzbudza emocji
Ja należę do świata który istnieje w realu w Polsce.Patrząc na scenę polityczną jest ona taka jaką widzimy w naszym sejmie opluwanie jest częste stosowane przez różne strony , weszło do normalnego zwyczaju polityków stosowanie pomówienia i nie dopowiedzenia w walce politycznej ,świadczą o tym procesy.Mnie to nie dziwi bo nie jestem trzyletnim dzieckiem.
Na rękę jest to też mediom bo można przygotować dobry tytuł do publikatora by zainteresować czytelnika czy słuchacza. Odbiorcom tej papki medialnej też służy do dyskusji o tym fakcie a nie o ważnych problemach.Ci co nie stosują się do tych reguł gry wypracowanych przez 12 lat nie słychać o nich i nie są medialni.
Czy mi się to podoba ? NIE .Czy mamy na to wpływ , bardzo mały ? Bardzo mało ludzi uczestniczy w spotkaniach poselskich . Możemy sobie pogadać i słowa przelać na papier.Przed wyborami portale są monitorowane wtedy o tym powinniśmy pisać.

Jak to zmienić.Wystarczy zlikwidować immunitet posłom /nie tylko bo inni też mają/ podnieść znacznie kary finansowe za pomówienia i być konsekwentnym. Karę otrzymuje osoba /budżet zarobi na podatku/ i nie są przeznaczone na cele społeczne , są dochodem pokrzywdzonego.W zależności od pozycji społecznej umieszczenie sprostowania dotkliwsze .
Dam prosty przykład pan Ziobro miał na bilbordach i prasie umieścić sprostowanie nawet Niesiołowski twierdził że za duża kara / kosztowało by go to wszystko ok 400 tys zł./ I co zostało to zrealizowane i wyegzekwowane przez sąd? Przecież koalicja PO-PSL rządzi.
Kilku straci a pozostali zaczną ważyć słowa , też na forach, trzeba rozwiązywać problemy a nie ciągle gadać.Kto to może? ten co posiada inicjatywę ustawodawczą.

Oglądałem tą parodię w Sejmie na temat wymiaru sprawiedliwości i prokuratury a potem trzech dyskutantów i zająłem się innymi sprawami , ponoć trwał ten cyrk ponad 10 godzin .Wystarczy zastanowić się i pomnożyć przez te godziny ilość osób które to oglądały i tych co musieli organizacyjnie to przygotować i obsłużyć. Tyle straciliśmy czasu i nie posunęliśmy się do przodu w niczym.
TV daje nam możliwość oglądania spektakli i nie potrzebujemy Koloseum jak miał Cezar w Rzymie mamy TV i obrady Sejmu.
Jakie są ważne sprawy napisałem które są do dzisiaj nie rozwiązane a / jest tego więcej w Resorcie Sprawiedliwości / widzimy to , na własne oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1686  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 12:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

[quote=Wacław Puchała]
Cytat:
Ja należę do świata który istnieje w realu w Polsce.Patrząc na scenę polityczną jest ona taka jaką widzimy w naszym sejmie opluwanie jest częste stosowane przez różne strony , weszło do normalnego zwyczaju polityków stosowanie pomówienia i nie dopowiedzenia w walce politycznej ,świadczą o tym procesy.

Przez różne? Nie słyszałem, żeby Pomaska, Arabski, Nowak narzygali i opluli Palikota w podobny sposób.
Moze dla ciebie normalnym zwyczajem jest jesli ktoś obmaluje cie jako pijaka, gwałciciela i podobnego łobuza, a potem każe ci zaprzeczać i udawadniac, żeś dziewic nienaruszony.
Nie zalewaj o niedopowiedzeniach i że to normalne.
Kiedy Palikot pytał czy Lech Kaczyński ma problem z nadużywaniem C2H5OH to jeszcze miał powód po tym jak jego kancelisci nie potrafili wytłumaczyć po co zamawiali gorzałę dla użytku wewnętrznego, a główny kancelista opowiadał co i czego wyduldał poległy prezydent. Jego -jakby nie bylo- wróg polityczny.
Cytat:
Czy mi się to podoba ? NIE .Czy mamy na to wpływ , bardzo mały ?
Przecie chadzasz na zebrania partyjne palikocistów. Powiedziałeś Grodzkiej i kompanom, że sie nie zgadzasz? Przecie jako wyznawca i wyborca masz głos.
Cytat:
Jak to zmienić.Wystarczy zlikwidować immunitet posłom /nie tylko bo inni też mają/ podnieść znacznie kary finansowe za pomówienia i być konsekwentnym.
Jak się Palikot będzie zachowywał przyzwoicie i nie rzygał na plecy innym, to nic nie trzeba będzie zmieniać.
Przecie on pogrywal pod takich wyborców jak ty.
Cytat:
Dam prosty przykład.....
Nie dawaj przykładów z innymi. Nie inni zabawiali sie jak Palikot w tym konkretnym przypadku.
O PALIKOCIE wątek, a nie o ZIOBRZE i Cezarze.
Na tym sie skup.
psst.
Rozenek jakoś nie potrzebuje nikomu rzygać na plecy, zeby wyrazić co mu na watrobie leży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1687  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 14:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Pluto 37 napisal - Moze dla ciebie normalnym zwyczajem jest jesli ktoś obmaluje cie jako pijaka, gwałciciela i podobnego łobuza, a potem każe ci zaprzeczać i udawadniac, żeś dziewic nienaruszony.
Nie zalewaj o niedopowiedzeniach i że to normalne.
Pluto 37 - maż wielu interlokutorów z którymi możesz sobie dyskutować o tego typu tematach i pobić pianę . Jest dużo członków PSL , poziom ten sam z twoim. Ci co we władzach inaczej myślą, z dołami partyjnymi jak i z masa wyborcza jest różnie.Myślę ze zrozumiesz co to jest prawo i wymiar sprawiedliwości.Przeczytaj sobie na Wikipedii.Odnośniki ci zawsze załączam byś mógł sięgnąć do źródła. Myślę ze nie kończyłeś KUL-u ,bo musiał bym ci dłużej tłumaczyć. Dla mnie te dyskusje etyczne to jak dyskusje o piekle i czy ty myślisz że wszyscy w te bzdury wieżą?Jest to zajmowanie czasu tym którzy czytają.

Mnie zebrania partyjne PO wców nie interesują , ja patrzę na rzeczywistość bo mam oczy i nie potrzeba mi kogoś by mi to zobrazował co ty mi chcesz zaoferować Pluto 37, jesteś w tym jak mówi młodzież "cienki"> Nie ten wiek i nie te wiadomości.

Zwolennicy Palikota a nie Cezara mają pytanie do super mózgu PO-PSL PLUTO-37 Co mam sądzić o sprawie zapowiedzi ministra spółki z PO PO-PSL na temat Zawodów regulowanych.Przeczytałem co na ten temat co zlecił PiS i raport otrzymał we wrześniu 2011 i publikowałem na naszym forum SC,sam prezes Pis wyraził poparcie do likwidacji ponad 100 zawodów regulowanych przez państwo.Tu ukłon dla Lili bo materiały są dobrze zrobione.Możesz mądralo powiedzieć Pluto 37 z czym się twoja formacja zgadza? Czy normalny człowiek PO -PSL potrzebuje czasu do ustosunkowania się do tego materiału? Skończmy z tym że PiS to same głupki jak chcesz nam zwolennik PO-PSL wmówić.

Jest inne pytanie czym uzasadniacie PO-PSL utrzymywanie imunitetu dla prokuratorów .....Polska jedynie obok Białorusi, jest niechlubnym wyjątkiem wśród państw europejskich, konserwującym immunitet prokuratorski.....Wytłumacz nam zasadność tego prawa? Czekam na wypowiedz prawnikow. Lila najbardziej zorientowana bo ma córkę prawnika nie po KUL tylko po Uniwersytecie Jagielońskim tak samo jak by skończyła Uniwersytet Warszawskim może nam odpowiedzieć.Może to co proponuje Łukaszenko nie jest głupie ?

Muszą ci od PR sprawy przemyśleć .Następne pytania do super mózgu PO-PSL w następnych postach . Rozenka nam odpuszcza pluto 37, bo za mądry i potrafi coś napisać. Pluto za co ci płacą ,albo podaj swoje namiary. Głupków możesz znaleźć tam gdzie się urodziłeś i nie pieprz o wiarygodności . Nie bój się swoich poglądów Częstochowski gieroju.Wszyscy trzęsidupa od iluś tam pokoleń.Mamy wywalczoną przez tych którzy w to wierzyli i większość z nas to dokonała i mamy demokrację od 1989 roku i to seniorzy dokonali .Styropianem nam głowy nie zawracaj.
Pozdrowienia od Smoka wawelskiego i i Wacława Puchały i zacznij być normalnym seniorem tak jak większość na tym forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1688  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 15:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

[quote=Wacław Puchała]
Cytat:
Pluto 37 - maż wielu interlokutorów z którymi możesz sobie dyskutować o tego typu tematach i pobić pianę .
Wacławie Puchało!
Ja wiem, że jesteś rozkojarzony i trudno zebrać ci myśl i skupić sie na konkretach, ale przypominam ci, żeś SAM zaczął mazać byle co pod cytatami, które zamieściłem.
Przecie nie zapraszałem cie do dyskusji, bo to bezcelowe zajęcie. Sam się wpisałeś i piany nabiłeś.

Cytat:
Głupków możesz znaleźć tam gdzie się urodziłeś i nie pieprz o wiarygodności .
Wacławie Puchało! Po co mam szukać skoro bez szukania sam sie znalazłeś.
Cytat:
Pozdrowienia od Smoka wawelskiego i i Wacława Puchały i zacznij być normalnym seniorem tak jak większość na tym forum.
Wacławie Puchało! nie MAŻ byle czego o tym co jest zbyt trudne dla ciebie.
Skup się!
W ramce były konkretne cytaty o tym, że gieroj Palikot odważnie opluskwił kilka osób, a potem ze strachu popuścił przeprosinami
I na tym sie skoncetruj.
I zostaw w spokoju smoka...to w podanym przez cie zestawie całkiem przyzwoite i sympatyczne stworzenie.
pssst
Cytat:
Wszyscy trzęsidupa od iluś tam pokoleń.Mamy wywalczoną przez tych którzy w to wierzyli i większość z nas to dokonała i mamy demokrację od 1989 roku i to seniorzy dokonali .Styropianem nam głowy nie zawracaj.
Wacławie Puchało!
A mógłbyś po polsku?
Może poproś pania Grodzką przy okazji, żeby zrobiła jakies szkolenie dla wyznawców, żeby nie musiała się wstydzić i domyślać o co elektoratowi biega
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1689  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 16:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Pluto 37 napisał-Wacławie Puchało!Ja wiem, że jesteś rozkojarzony i trudno zebrać ci myśl i skupić sie na konkretach,Wacławie Puchało!Ja wiem, że jesteś rozkojarzony i trudno zebrać ci myśl i skupić sie na konkretach,Wacławie Puchało! nie MAŻ byle czego o tym co jest zbyt trudne dla ciebie.Skup się!Wacławie Puchało!A mógłbyś po polsku?
Pluto 37 zaczynasz dyskusje3 o temacie byle sobie podyskutować o tym na czym się znasz.Napisałem ci że nie jestem zainteresowany biciem piany na ten temat który sobie wymyśliłeś .Mnie na prawdę " lata" ta dyskusje dla meneli pod budką z piwem - to przenośnia i się nie obrażaj, bo ja tak ,twoje, wpisy odbieram wracające ciągle do jednego co kto powiedział i gdzie.

Muszę wyjechać , ważna jest moja obecność. Będziesz miał czas ina przemyślenie odpowiedzi. Skup się i spróbuj na moje uwagi odpowiedzieć.
Forum Obywatelskiego Rozwoju opublikowała dane które są zawarte w rządowym opracowaniu Polska 2030 pana Boniego. Na forum SC już podawałem do tego link.

Uwagi do stanu obecnego olska posiada procentowo jeden z największych budżetów na sądownictwo O,40 PKB na głowę mieszkańca,średnia europejska 0,24.Na Pewno Pluto 37 czytałeś jako zwole3nnik PO-PSL że Norwegia O,o5 a Dania0,1 . Tu nie chodzi o procenty czy Norwegia jest w Unii czy nie .Jak do tego podchodzą w Europie a przypomnę że wyrok Brevi k otrzymał.I nie potrzeba było nawet roku.

A jak my jako obywatele podchodzimy do zaufania do polskich sądów tylko 32% a czy mamy do ich pracy uwagi że źle pracują 42% .To nie dane przez mnie wyssane z palca /CBOS BS 39-2012

Średnie rozpatrywanie sprawy sadowej w Polsce wynosi 830 dni ?Czy ktoś z was prowadził biznes i płacił pracownikom, czy byście czekali na wypłatę 830 dni?

Polska przeznacza 0,52 % PKB na sąd i prokuraturę średnia europejska 0.30 % PKB

Utrzymujemy z naszych podatków 27 sędziów przypadających na 100 tys. obywateli . W niektórych krajach wystarczy 10.

A jak ze sławnymi prokuratorami od nie nietykalności w Polsce 14,1 średnia europejska 10,4% tam gdzie jest 8,0 % nie piszę, bo nie lubi tego kraju Lila

Emerytury i stan spoczynku .Większość przechodzi na ogólnych zasadach które znamy.Grupa zawodowa sędziów i prokuratorów to przejście w stan spoczynku i emerytury z ostatniego miesiąca pracy w sadownictwie czy prokuraturze,Moi znajomi mają po 7 -14 tys zł w miesiąc w miesiąc/te wyższe są w Warszawie/Jak na forum jest sędzia czy prokurator proszę o sprostowanie.Piszę o roku 2012 i przejściach na emeryturę w tym roku.Na pewno sobie zasłużyli i nie jest to duża emerytura w porównaniu do zachodu.Ale za tą można spokojnie przeżyć.Nie optuję aby prokuratorom i siedziom to co nabyli odbierać

Czyta to forum wielu z was staram się pisać i poruszać konkrety a nie pyskówki polityków by zająć wam czas. Nie dyskutowanie o problemach państwa czy jego organizacji jest to na rękę rządzącym.Mnie nikt za PR nie płaci dlaczego mam coś robić za darmo abym was ogłupiał.Skończyłem próby dyskusji na tema kto co powiedział .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1690  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 18:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie Wacek

Polska przeznacza z budżetu miliardy na naukę. Kolejne miliardy płaci społeczeństwo z własnej kasy na to, żeby ich potomstwo zdobywało edukacje. Na lepszym lub gorszym poziomie.
I ten proces mimo niezbyt zadawalającego tempa postepuje do przodu.
Ale społeczenstwo nie może łożyć grosiwa tylko dla tego żeby uczyć rozkojarzonych starców czytać ze zrozumieniem i pisać w sposób zrozumiały dla odbiorców..

Przeczytaj wolno i spróbuj zrozumieć ten dwuzdaniowy układ.
Jeśli nie uda ci się to poproś jakiegos przedszkolaka z sąsiedztwa.
Cytat:
Cytat z Wacława Puchały:
Głupków możesz znaleźć tam gdzie się urodziłeś i nie pieprz o wiarygodności .

Wacławie Puchało! Po co mam szukać skoro bez szukania sam sie znalazłeś.
I żebys sie nie męczył jakimiś imginacjami o dyskusjach, to zapowiadam. Na mnie nie licz.
Fruwaj sobie swobodnie, a ja jak znajde znowu jakąś ciekawostkę zwiazaną z Palikotem i jego ferajną to wrzuce do tego worka.
Bez względu na to czy ci sie to spodoba czy nie. I bez względu na to co przy tej okazji wybajdurzysz.
Tylko nie mieszaj do tego Smoka, bo to madre stworzenia są..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1691  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 08:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Pluto 27 napisał-Polska przeznacza z budżetu miliardy na naukę. Kolejne miliardy płaci społeczeństwo z własnej kasy na to, żeby ich potomstwo zdobywało edukacje. Na lepszym lub gorszym poziomie.
....Na mnie nie licz.... z Palikotem i jego ferajną...,.to powiedział Pluto37 .

Pobiegnij truchtem teraz do kościółka i stań przed obrazkiem z dziewicą jest w przybytku o którym pisał Sienkiewicz i sobie pogadaj .Nie ma zlotu w twoim mieście to jest luźniej.Pozdrowienia z Krakowa i od smoka też...

PS Na tym kończę i nie sil się na odpowiedz. Człowiek ma wolną wolę i sam decyduje o tym czy odpowiedzieć czy nie i "przestań biadolić nad sobą:".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1692  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 08:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
....Na mnie nie licz.... z Palikotem i jego ferajną...,.to powiedział Pluto37 .

Pobiegnij truchtem teraz do kościółka i stań przed obrazkiem z dziewicą jest w przybytku o którym pisał Sienkiewicz i sobie pogadaj .Nie ma zlotu w twoim mieście to jest luźniej.Pozdrowienia z Krakowa i od smoka też...

PS Na tym kończę i nie sil się na odpowiedz. Człowiek ma wolną wolę i sam decyduje o tym czy odpowiedzieć czy nie i "przestań biadolić nad sobą:".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1693  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 08:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

.....Prawo i Sprawiedliwość przechodzi do ataku. Likwidacja gimnazjów, reforma ZUS, likwidacja NFZ, zmiany w podatkach - Jarosław Kaczyński ogłosił program reform. To ma być alternatywa wobec rządu Donalda Tuska i pomysł na poprawę sytuacji w kraju Do tego odnosi się w dzisiejszym Na temat Palikot.

.....Oświata od 7. roku życia, 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum, odbudowa szkolnictwa zawodowego, rezygnacja z systemu testowego przy maturach - to niektóre propozycje PiS w zakresie oświaty, które przedstawił w niedzielę prezes partii Jarosław Kaczyński....

....Jak poinformował, kolejne propozycje PiS, to: przywrócenie gabinetów lekarskich w szkołach, status nauczyciela jako pracownika państwowego, ustawowe zapewnienie, że język polski, religia i historia będą wykładane w pełnym wymiarze godzin we wszystkich szkołach, trzy podręczniki do wyboru, przy czym szkoła ma wyznaczyć jeden podręcznik, a także umocnienie pozycji kuratoriów....

Co do podręcznika jednego dla wszystkich to ma zupełna rację.Natomiast nikt nikomu nie broni napisania suplementu autorskiego do podrecznika i dawno to powinno być zrobione.Ale jak zwykle chodzi o kasę, jak w republice kolesi.Szkolnictwo zawodowe to dobry pomysł bo nie łudźmy się że problemy bezrobocia rozwiążemy łatwo a poziom szkolnictwa wyższego jest żenujący.
Gabinety lekarskie w szkołach to pewnie po to by ktoś zarobił na wyposażeniu natomiast kuriozalnym jest tworzenie bezsensownego prawa.Natomiast religia powinna wrócić do kościoła i zaprzestać finansowaniu tej instytucji.

A co się dzieje u kolesi Po-PSL polecam http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nep...po_276023.html Jak chcecie zarobić wy i wasze dzieci to jest napisane jak to robią ci co cały czas chwalą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1694  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 09:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Mieliśmy PiS teraz kolej na SLD i postulaty programowe dotyczące oświaty przedstawione przez polityków L.Millera

I. Państwo jest odpowiedzialne, za jakość, poziom i finansowanie edukacji.
II. Równe szanse edukacyjne dla każdego dziecka - bez względu na zamożność rodziców i miejsce urodzenia.
III. Państwo zapewnia wychowanie przedszkolne dla wszystkich dzieci.
IV. Ośmioklasowa szkoła podstawowa zamiast gimnazjów.
V. Rozwój szkolnictwa zawodowego prowadzonego razem z pracodawcami dostosowanego do potrzeb lokalnego i krajowego rynku pracy.
VI. Wzrost poziomu finansowania oświaty do 3 proc. PKB.
VII. Zamiast likwidacji szkół mniejsza liczba dzieci w klasach i poprawa jakości kształcenia.
VIII. Zamiast zwolnień nauczycieli oferta prowadzenia zajęć pozalekcyjnych i wyrównawczych.
IX. Rozwój socjalnych funkcji szkoły: stołówki, dożywianie, gabinety medyczne, wypoczynek i sport dla dzieci i młodzieży.
X. Zapewnienie uczniom podręczników (oraz e-podręczników) - obowiązkiem szkoły i państwa, a nie rodziców. Przygotowanie nauczycieli do nowych metod nauczania.

Jak widzicie opozycja PiS SLD jest za rozwojem szkolnictwa zawodowego. Koalicja PO-PSL też o tym spokojnie myśli tylko przygotowuje do tego kadry.Co tam uczelnie Polskie trzeba ruszyć w Europę.
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie ogłosiło przetarg na „organizację 8 seminariów dla 110 osób obejmującą zapewnienie usługi transportowej, hotelarskiej i gastronomicznej” – informuje „Dziennik Polski”.

Pobyt ma być zorganizowany w ośmiu turach między I kwartałem 2013 a I kwartałem 2014 roku. Każda z grup poleci do Szkocji na siedem dni, poza ostatnią, dla której wystarczy czterodniowe seminarium. Wartość zamówienia może oscylować między 750 tys. a 850 tys. złotych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1695  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 13:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 424
Domyślnie

Pluto Ty nie opluskwiaj Palikota. Toż to odgałęzienie SLD, to LUMPENPROLETARIAT tylko bardziej filozoficzne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1696  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 15:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Eeeeeiiii tam, Palikot. Mój wywiad w środowisku studencko - młodzieżowym donosi ,że chwilowy zachwyt Palikotem,który właśnie wśród tej grupy społecznej był chyba największy ,leci na łeb,na szyję. To nie jest pokolenie ,któremu mozna tak łatwo,skutecznie i na dłużej zrobić wodę z mózgu,tak więc można spać spokojnie. Będzie jeszcze trochę śmichu i na tym finito. Na tej półce leży już kilka zakurzonych partyjek ,panów Korwinów - Mikke,Giertychów,Marków Jurków,Januszków Rewińskich i temu podobna menażeria .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1697  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 16:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
Jarosław ii napisał-Pluto Ty nie opluskwiaj Palikota. Toż to odgałęzienie SLD, to LUMPENPROLETARIAT tylko bardziej filozoficzne.
Jarosławie ii to o czym dyskutuje prawicowy elektorat pijąc piwo nie interesuje Palikota bo to nie jego elektorat.
Palikot korzysta i będzie korzystał z immunitetu który ma zgodnie z prawem.A jak się komuś nie podoba niech z gierojami PO-PSL to zmieni.Cieszcie się ze przeprosił bo miał dobry dzień dla szczekających jak karawana idzie.
Twój głos czy Pluty myślisz ze wy starzy ludzie decydujecie o rzeczywistości nie rozśmieszaj mnie.

Lumpenproletariat (z niem. Lumpenproletariat - obszarpańczy proletariat) - w socjologii jest to zdeklasowana warstwa osób znajdujących się na marginesie społecznym w społeczeństwie kapitalistycznym. Tworzą ją osoby żyjące w skrajnej biedzie, trwale bezrobotne, często nie posiadające zawodu w odróżnieniu od proletariatu, czyli kategorii osób posiadających zatrudnienie.Do dla ciebie byś wiedział o czym piszesz ,hrabio kapitalisto z herbem , wal go deską kl....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1698  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 17:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 424
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Eeeeeiiii tam, Palikot. Mój wywiad w środowisku studencko - młodzieżowym donosi ,że chwilowy zachwyt Palikotem,który właśnie wśród tej grupy społecznej był chyba największy ,leci na łeb,na szyję. To nie jest pokolenie ,któremu mozna tak łatwo,skutecznie i na dłużej zrobić wodę z mózgu,tak więc można spać spokojnie. Będzie jeszcze trochę śmichu i na tym finito. Na tej półce leży już kilka zakurzonych partyjek ,panów Korwinów - Mikke,Giertychów,Marków Jurków,Januszków Rewińskich i temu podobna menażeria .
Masz rację on już przechodzi do lamusa. Nawet to szybkie wycofanie się ze swoich słów i przeprosiny świadczą o tym, że pewny przegranej w sądzie wolał jak zbity pies iść do budy i w słomie bawić się ptaszkiem. To typ człowieka jak były sekretarz Kania. Też pytali "a kto to, czy grzyb jakiś czy ptaszek, czy nowy złodziejaszek?"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1699  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 21:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 678
Domyślnie

Cytat:
JarosławII napisal-To typ człowieka jak były sekretarz Kania. Też pytali "a kto to, czy grzyb jakiś czy ptaszek, czy nowy złodziejaszek?"
Nie znam Kani i nie interesuje mnie twoje sekretarzowanie i twoi znajomi złodziejaszkowi e nowi i starzy.Ciekawą masz przeszłość myśl.ę że swoje odsiedziałeś i na tych sprawach się znasz..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1700  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 21:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 796
Domyślnie

Wacek! Nie męcz się. Szkoda twoich łez. Oni są ....normalni. W związku z powyższym piszą językiem którego twój organizm nie konsumuje.
I Jarosław i Hypatia przeszli kurs pisania i czytania ze zrozumieniem. Potrafią napisać coś od siebie i zrozumieć co piszą inni.
Tak mają klasyczni inteligenci.
Ja wiem, że to w twoim stanie psyche jest trudno pojąć, ale .....postaraj się.
Pozdrawiam cię serdecznie i ....nie męcz smoka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oszukał staruszka, trafił w ręce Policji - komentarze Lila Ogólny 4 28-06-2010 14:25
Myj ręce, unikniesz grypy - komentarze Wieslaw_ww Ogólny 0 23-09-2009 21:11
Ręce precz od Radia Maryja Bajadera07 Społeczeństwo - wątki archiwalne 446 14-08-2009 18:56
Eutanazja - ręce precz od naszych babć - komentarze czort Ogólny 0 13-03-2007 18:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.