menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1721  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 11:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

Nie mam anteny jeszcze. Na dach musi wejść mi , a ślisko jest,. Wystarczy mi internet tylko. Na razie. Musi być nowa antena , kabel i w środku jeszcze. Sąsiad był i pytał mi się .Ja mówię mamy czas. Nie jesteś młody żeby skakać po dachu. Antenę kupił już Kabel zmierzyć i kupić. Woda była w antenie na dole , znaczy od starości przepuszczała już. Ja dzień wcześniej normalnie patrzyłem . Potem za dwa dni przyszedł bratanek ,i chciał puścić telewizor dziecku.I tak sie zaczęło. Zadzwonił po sąsiada , zaraz przyszedł popatrzył , pozaglądał i powiedział.
Pogoda mroźna , pochmurno,.

Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1722  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 11:38
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 505
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

Witam Pszczółki i Guciów.

ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ ❄ღ

U mnie wszystko po staremu, zaczął się nowy miesiąc -
niech przyniesie nam same szczęśliwe chwile.

Świat wokoło bielą lśni,
w śnieżnych czapach stoją drzewa,
niesie z sobą mroźne dni,
baśń zimową swą otwiera.


Miłego jesienno-zimowego dnia życzę i serdecznie wszystkich pozdrawiam.


__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1723  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 12:55
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 765
Domyślnie


Dzień dobry w nowym miesiącu witam nasze Pszczółki i Gucie. Grażynce , Krysi i Zosi dziękuję za ciepłe napoje których dzisiaj nie za wiele bo na dworze zimno -2 stopni C. Basiu moja wnuczka chciała sobie zamówić tą sukienkę i wyobraź sobie, że już nie ma szybko zeszły. Zamówiła sobie jakąś inną w kolorze ciemnego fioletu. Zosiu to dobrze, ze tak sprawnie załatwiłaś sprawę i jest wszystko dobrze. Gienek musiałeś się też przeziębić jak masz już katar to tak się zazwyczaj zaczyna od kataru, siedź w domu w cieple jak nie musisz wychodzić. Ja nawet nie wychodzę z domu w tą zimnicę robię większe zakupy. Miłego dnia. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1724  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 14:09
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 903
Domyślnie



Miło mi przywitać nasze słodkie grono w pierwszym dniu nowego
miesiąca Grudzień. Na dworze zimnica i zamglona jak by się szykowało
do nowych opadów śniegu. Za cieplutką herbatkę , Grażynce dziękuję ,
Krysi Zosi i Janinie za kawkę chętnie cieplutka wypiję.
Cieszy mnie Grażynko, że mogłam Ci pomóc i klawiatura już nie myli
liter. Krysiu, dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Cieszę się , że Twój
sprawdzian zdrowia jest dobry. Dopiero po niedzieli pojadę wyrobić dowód
bo dzisiaj zimnica i tam na miejscu pobiorę i wypełnię i złożę wniosek.
Gienek współczuję , że nie możesz oglądać Telewizji to jedyna wieczorna
rozrywka. Życzę żeby jak najprędzej Ci sąsiad Antenę założył.
Leki przyjmuj i dbaj o swoje zdrowie. Trzeba jakoś tą zimę przetrzymać.
Janina szkoda , że nie udało się zamówić takiej samej sukni bo jest
bardzo fajna ale jak zamówiła inną to chyba też będzie zadowolona.
Opadłam całkowicie z sił nic mi się nie chce robić , ani się ruszyć chyba
kluje się grypa, organizm walczy.
Pozdrawiam wszystkich , miłego piątku i Grudnia początku.


1./ http://www.dobrysennik.pl/energia-dnia
http://www.dobrysennik.pl/tajemnice/medycyna-naturalna
2./ http://www.czary.pl/
3./ http://www.ksiegaimion.com/
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 01-12-2023 o 16:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1725  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 17:34
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

Nie narzekam ,że nie mam telewizji. Jestem przyzwyczajony. Czasami i dwa dni nie parze na niego wcale. Mam psa i koty , na nich trza popatrzeć z sąsiadami pogadać. Dzisiaj był sąsiad po jajka, kupił 30 szt. i bratanek zastrzyk mi dać. Mam internet . On mi daje do czytania dużo.
Obiad sobie ugotowałem pierogi z serem , jakie dobre były, tylko śmietanką podbiłem. Gotowałem też zupę gulaszową , dodałem szkl. wina czerwonego . Paprykę i papryczkę z cebulką podsmażoną. Na mięsie wołowym. Dorzuciłem kiełbasy kawałek, zioła.
Już zjadłem dobry talerz, tej zupy.Bardzo dobra. Reszta na poniedziałek .Jutro kotlety schabowe z buraczkami.Kotlety już są w czosnku i zioła przyprawione. czekają do jutra. w lodówce.

Pozdrawiam was miło .
Śnieg pada u nas.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1726  
Nieprzeczytane 01-12-2023, 19:48
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 469
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim...dzień szybko mi minął,gdyż załatwiałam swoje sprawy, na obiad były pyzy mięsne z zasmażaną cebulką. Obejrzałam z córką następne odcinki serialu amerykańskiego Synowie anarchii. I
Trochę za duży mam wynik INR, zobaczę czy będzie telefon w tej sprawie od lekarki.( ale to moja (wina.. zjadłam na obiad fasolkę szparagową.)
Jutro idziemy na Barbórkę do siostry
Wszystkim nam życzę spokojnej nocy i wesołego poranka., u mnie dzisiaj śnieg nie padał ,w dzień było spokojnie bez wiatru.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1727  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 09:00
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 686
Domyślnie

Wszystkich zapraszam przy sobocie po robocie...oj a u nas robota z jazdą na łopacie pewna Śniegu nasypało tak z 30 cm .Czekamy jeszcze z wyjazdem na latyfundia aby służby drogowe się obudziły i wiejskie drogi odśnieżyły.Póki co nasze auta jak jedno nie umieją fruwać ..może gdyby tak Red bula do baku nalał?? No to zdrówko oby nas choróbska omijały a tych co dopadły szybko opuszczały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1728  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 09:32
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

W śnieżnym puchu, jak na dzisiaj sypie dokładnie śnieg.
Prawdziwa zima się zrobiła.
Tylko nie ma komu u mnie wyczyścić chodniczka na mojej posesji tylko. Za furtką mnie już nie interesuje zasypane chodniki.Sąsiad widziałem z łopatą biegał, tyko patrzyłem przez okno. + 1 jest u nas.

Pozdrawiam miło was .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1729  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 10:01
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 665
Domyślnie

Dzień dobry w sobotni poranek.
Co niektórzy już walczą ze śniegiem a co niektórzy jeszcze śpią w ciepłym puchu.
A śpijcie wszak sobota,dzień wolny pod pracy dla wielu ludzi.
Wczoraj mąż miał mieć podane ( w końcu ) lekarstwo,ale kurier nie dojechał do przychodni i przełożyli wizytę na poniedziałek.Wszak zasypało i zawiało. Sorry, taki mamy klimat,jak powiedziała Pani minister ( blondynka a jakże) podczas wywiadu telewizyjnego przeprowadzonego w związku z trudnościami w komunikacji kolejowej w styczniu 2014 z powodu mrozów.U mnie mroźno,powiedziałabym że bardzo jak na region zachodniopomorski,-10 st.nocą. Nie pada śnieg,a szkoda.Ale może popada gdyś ciemno i pochmurno.Wczorajszy dzień wykorzystałam na zakupy.Trochę spożywki, słodycze na święta z racji promocji i takie bieżące,gdyż zawsze coś się kończy.Jadąc samochodem słuchałam radia i już w kółko nadawali Wham! - Last Christmas. Chyba lepszej piosenki nie mogli wybrać. Według mnie jeden z fajniejszych kawałków, jakie zimą możemy usłyszeć w radiu.Ale chyba jeszcze za wcześnie na takie świąteczne kawałki.
Pisałam kiedyś iż chcę upiec chleb na zakwasie,którego robiłam już 3 razy.I za każdym razem mi się nie udaje.Dałam sobie spokój.Wczoraj jadąc do Szczecina,zajeżdżamy do takiej piekarni po swojski chleb wiejski. Taka piekarnia,powiedziałabym z PRL.W środku pachnie prawdziwym pieczywem a smak bułek jest obłędny.Zapytałam przemiłego sprzedawcę ( jak powiedział jest pracuje już 30 lat w tej piekarni) czy sprzedają zakwas.Że też wcześniej na to nie wpadłam.Owszem, w powszednie dni,ale między 10,15 a 10,30.I mam przyjść tylko z plastikowym pojemnikiem,jak się ucieszyłam.W przyszłym tygodniu jadę.
Trzymajcie się zdrowo i ciepło się ubierajcie.

__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1730  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 14:25
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

Ja też chyba z 10 lat od prywatnego chleb kupujemy, ciemne też ma razowe. Kupię 3,4 i do zamrażalki daję.
śnieg mocno sypie dzisiaj, wilgotny jest.

Pozdrawiam sobotnie.

Po obiedzie jestem kotlet schabowy z buraczkami , ziemniaki, omasta cebulka zielona, super żarcie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1731  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 15:40
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 903
Domyślnie



Miło mi przywitać nasze słodkie grono w sobotnie popołudnie.
Bogusia rankiem zaprosiła nas na grzańca by rozgrzać nasz organizm
przed choróbskami. Z tego co pisze Gienek to u Ciebie zima na całego
bo musicie już odśnieżać na swoich Posesjach ja przynajmniej z tego jestem zwolniona.
Cytat:
Pisze Basia2002;-Zakwasu do pieczenia chleba nigdy nie robiłam bo chleba nie piekę, ale jak Ci nie wychodzi zrobienie zakwasu to podejdź do Piekarni i Ci dadzą trochę zakwasu i jeszcze poinformują jak zrobić.
Grażynko , a kto jak nie ja pisałam Ci kiedyś, żeby o zakwas na chleb zapytać najlepiej Piekarza w Piekarni i cieszę się , że tam skierowałaś swoje kroki teraz jak kupisz od nich zakwas to zawsze upieczesz chleb bez problemu , poproś , żeby dał Ci przepis z jakiej mąki i jak zrobić zakwas żeby zawsze się udał może podpowie to może i nam Grażynko podpowiesz .
Ten czas tak szybko leci nie dawno był poranek , a już na dworze robi się szarówka kolory jesieni przykrywa powoli śniegiem.

Wczoraj w nocy dostaliśmy SMS- Alert o strzelaninie we Wrocławiu i groźnym przestępcy, który podczas konwoju , przewożenia go przez Policjantów postrzelił ich i uciekł z Karetki policyjnej. Czuliśmy się zagrożeni bo to było blisko nas i do każdego bloku mógł wtargnąć. Ostrzegali mieszkańców Alertem. Na szczęście go złapali. Dzisiaj piszą o tym zdarzeniu w Gazecie Wrocławskiej wkleję Wam link . https://gazetawroclawska.pl/strzelan...ar/c1-18125775
Przez to całe nocne zajście czuję się dzisiaj nie wyspana , ale na szczęście go złapali. Miłego sobotniego wieczoru z pozdrowieniami dla wszystkich.



1./ http://www.dobrysennik.pl/energia-dnia
http://www.dobrysennik.pl/tajemnice/medycyna-naturalna
2./ http://www.czary.pl/
3./ http://www.ksiegaimion.com/
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 02-12-2023 o 15:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1732  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 17:18
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 505
Domyślnie ☆ ★ Dobry Wieczór ☆ ★

Dzisiaj u nas cały dzień sypie śnieg.
Pierwszy raz wyciągnęłam kozaki, bo do tej pory nie było potrzeby.
Byłam u teścia, a więc sobota jest u mnie zajęta.

Czytałam dzisiaj artykuł, że politycy ujawnili swoje dochody.
I tak np.: Pan Donald Tusk dostaje trzy emerytury:
- z naszego ZUS to kwota 52 tysiące 200 złotych miesięcznie,
- w ramach emerytury z Komisji Europejskiej to kwota 65. tys. euro
( to jest ok. 282 tys. zł) miesięcznie
- belgijskiej emerytury -1,5 tys. złotych
oraz z innych źródeł.

Nie chciałam popsuć humoru nikomu z Was, no ale cóż my zwykli śmiertelnicy
możemy się porównywać do takiej ważnej osobistości.

Najniższa emerytura netto w Polsce od 1 marca 2023 r. wynosi zaledwie 1445,48 zł miesięcznie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dona...atkowe/t87d70l



Miłego wieczoru - pozdrawiam wszystkich
__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1733  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 17:19
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 765
Domyślnie


Dobry wieczór Bogusi, Grażynce, Krysi, Zosi, Gienkowi, Basi. Ja w nocy dostałam Alert o groźnym przestępcy, a było od nas też bardzo blisko, gdzie była strzelanina. Co w ludzi wstępuje, że się zabijają. Takich kto zabiera życie człowiekowi trzeba srogo karać. Po takiej wiadomości wiadomo, że już nie było spokojnej nocy. Dzisiaj nawet nie byłam na dworze, zimno i szybko robi się ciemno.
Krysiu Donald Tusk wiadomo, że ma Emeryturę w ramach emerytury z Komisji Europejskiej i rządową i za przepracowane lata pracy. Tuskowi Donaldowi niczego w życiu nie brakowało i nie brakuje bo docenili go tan gdzie trzeba i nie wrócił do polityki dla pieniędzy bo to co ma to mu starczy. Jednak postanowił ratować Polskę i to jest piękne i jak widać dużo potrafi.
Teraz widzimy jak trudno odejść naszemu byłemu rządowi z takich wysoko płatnych funkcji i z tym się pogodzić, że miało się takie duże pieniądze, tytuły w zasięgu ręki i różne apanaże, możemy tylko zdać sobie z tego sprawę dlaczego tak ciężko odejść staremu rządowi i oderwać się od tego co się brało i grabiło przez takie długie lata obiema rękami, a Kraj pogłębiał się w długach nie zważając na ludzi i ich potrzeby. Nie ma co się wypowiadać ja tak to rozumie i liczę, że Donald Tusk dużo zmieni dla Polski i dla naszego społeczeństwa. Ja mam dzieci, wnuki i Prawnuki i zależy mi na ich przyszłości w życiu. (Wszyscy widzieliśmy co się działo z ludźmi jaka przyszłość czekała młodzież i ludzie w końcu mieli tego dosyć.)
Gienek uważaj na siebie by się nie rozchorować bo Ty musisz chodzić po dworze i zaglądać do swoich kurek, odśnieżyć sobie ścieżki do bramy musisz iść do sklepu masz kawałek jeszcze na zastrzyki jeździsz to masz obowiązki. Każdy już w naszym wieku jest zagrożony z różnych stron na wirusy.
Zdrowia wszystkim życzę. Cwieta się na chwilę zjawiła i się rozchorowała, zdrowia życzymy odwiedzaj nas czekamy na Ciebie. Miłego wieczoru. Pozdrawiam wszystkich.

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 02-12-2023 o 17:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1734  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 18:21
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 665
Domyślnie

Witam wieczorową porą.



Basiu,pamiętam pisałaś abym popytała w piekarni,ale u mnie takich prawdziwych,"starych"piekarni nie ma.Do sklepów to przywożą pieczywo albo już upieczone albo takie mrożone i w sklepach pieką u siebie.Przyzwyczaiłam się już do takiego, bo przecież nie będę jeździć ok.15 km po chleb.A jak byłam w tej piekarni to zapomniałam o zakwasie.Przede mną był klient który pytał się o drożdżowe na Święta czy będą zapisy to mi się przypomniało i zapytałam.Pojadę,popytam i jak zrobię to dam znać.Obiecuję.
Oj mieliście stracha we Wrocławiu.Czytałam o tym.Strach i przerażenie co to się dzieje.Już nie wiem co o tym myśleć. Czy to beztroska i ignorancja Policji czy zuchwałość przestępców.
O emeryturach innych a zwłaszcza polityków i celebrytów to lepiej nie czytać ,pisać bo szkoda zdrowia i nerwów.Cieszę się z tego co mam po 42 latach pracy i pochwalę się że dodali mi trochę po ukończeniu 65 lat i po przeliczeniu OFE.
Siostra męża przepracowała tylko kilka lat w sklepie ( jak była młoda),zachorowała ( współczuję) przeszła na rentę i obecnie jest kilka lat na emeryturze.Ma najniższą emeryturę i oczywiście 13,14 i ciągle narzeka.Ale jak mówię,że pracowała tylko kilka lat a sama ( jak te aktorki) to nie płaciła składek to się obraża.
U mnie dalej na minusie i sypnęło śniegiem.Służby będą miały znowu problem.Dozorczyni pomimo soboty to sypie piaskiem chodniki.
Obejrzałam skoki narciarskie a na potem mam do obejrzenia na Netfikcie serial "Od zera",melodramat USA.
Spokojnej soboty i dużo zdrowia życzę wszystkim.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 02-12-2023 o 18:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1735  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 19:35
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 686
Domyślnie

Kochani miałam i ja stracha od rana jak się dowiedziałam o strzelaninie Basia i Janinka blisko były ..ech zaraz pomyślałam o synowej czy znów nie musi się zjawić na miejscu zdarzenia a tak się cieszyli że na "parapetówkę " zjeżdżają znajomi.Na szczęście to w innej części miasta .
Krysiu politycy i ludzie władzy krzywdy sobie zrobić nie dadzą zawsze mieli pełne portfele i mieć będą.Nie znam NIKOGO kto nawet odsunięty od władzy pogrążył się w biedzie i niedostatku.Nawet tu na dole w samorządach jak nie przejdzie jako prezydent ląduje na ciepłej posadce .Dziwię się że mając tyle doświadczenia w tych groźbach co to komu nie zrobią Ci co obejmują władzę od prawej do lewej strony a w efekcie?..kruk krukowi oka nie wykole ludzie nawet w rodzinach kłócą się zażarcie a o co ? o działania tych co są przy korycie lub zostali odsunięci? Nie ma zmartwienia Oni dadzą sobie radę.Emerytowi ani złotówka z tego nie przybędzie w portfelu ..Obym doczekała czasów że ludźmi kieruje dobro drugiego człowieka a nie własne interesiki...ale bardzo wątpię .
Ale popatrzmy na świat wokoło..taki śliczny ,taki biały.Lubię śnieg jak sypie i spowija w biały welon drzewa krzewy ...dobrej nocy wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1736  
Nieprzeczytane 02-12-2023, 21:05
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

Bogusia , to lepiej w mieście czy na wsi się mieszka.
Bo ty na lato na wieś . Zima przychodzi do miasta . To gdzie jest lepiej. Śnieg przestał sypać. Basiu , ja tylko sprzątam swoją posesję chodnik. Za płotem mnie nie interesuje. Bez tydzień to ze szkoły sprzątają już widziałem.Piaskarka co chwila jeździła u nas.

Jak sobie wypracował taka ma emeryturę. Ja pracował do 38 lat tylko, potem renta . I tak już zostało . Nie narzekam na moją emeryturę. Bo mam całą rentę i pół emerytury i choroby zawodowej . Jeszcze się sadziłem z diabłami. Dwie sprawy były, miałem adwokata. Wszystko po mojej stronie zostało. Na kopalni pracowałem , ale na wierchu. . Dobra praca się zawsze opłaca.Kto latem pracował , zimą nie będzie głodował.

A wiecie ,że woda leci ze ściany , a sika się do porcelany.

Dobrej niedzieli, Buziaki wam posyłam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1737  
Nieprzeczytane 03-12-2023, 08:55
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 665
Domyślnie

Dzień dobry w niedzielny poranek.Otwieram i zapraszam na poranną kawę.
Dziś rozpoczynamy Adwent
czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rozpoczyna się cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem i ma dla nas być czasem przygotowania do jednego z największych świąt chrześcijaństwa.Wieniec adwentowy na stole a świecznik adwentowy postawiłam na parapecie okiennym.Pięknie wygląda gdy za oknem biało.Ależ tego śniegu napadało.Dzieci się cieszą a inni mniej.Dozorcy muszą dbać o zabezpieczenie chodników aby nikt z nas nie połamał sobie kończyn i sypią sól z piaskiem co widać po białych śladach na butach.Gienek pewnie używa popiołu jak kiedyś robili moi rodzice,rozsypując go na ścieżce prowadzącej do kurnika.
Spokojnej i leniwej niedzieli życzę wszystkim
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 03-12-2023 o 09:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1738  
Nieprzeczytane 03-12-2023, 10:05
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 686
Domyślnie

W jakich pięknych klimatach przyniesionych przez Grażynkę załapuję się na kawę achh!!!
Gieniu tak myślę, że wiosna lato i jesień najlepsza na wsi a zima ?..zdecydowanie w mieście. Bo i odśnieżanie odpada ,grzanie i inne zmartwienia.
Pozdrawiam wszystkich ,ruszam w drogę,odwożę męża dokąd się da potem idzie z buta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1739  
Nieprzeczytane 03-12-2023, 11:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 974
Domyślnie Witam Pszczółki

Tak też myślałem, że tak odpiszesz Bogusiu.

Grażynko dobrze napisałaś , tylko popiołem sypię dróżki , ale tylko w moim obejściu. Za płotem mnie nic nie interesuje żadne odśnieżanie.

Ponad 2 godz,, mnie zeszło ze śniegiem pracować. Człowiek nie nauczony takiej roboty . - 3 u nas , lekko prószy jeszcze.. Rano wszystko patrzy na mnie do żarcia. Jak wejdę do budynku gospodarczego. Koty jak wariaty biegają, pies --kury na pierwszym miejscu są

Kura za nim jajko zniesie , to siedem razy ślepnie. Bez to tyż , nie wolno kradnąc jajek
A wiecie co kura kracze:

Gospodarzu boso chodzę,
jajka niosę,
kup mi buty gospodarz !!!
Udanej niedzieli wszystkim życzę.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1740  
Nieprzeczytane 03-12-2023, 11:51
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 505
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

⛄️ Witam Pszczółki i Guciów ⛄️

Niech słoneczko się pokaże i promienie śle Ci w darze,
by swe ciepło wysyłało, bo go zawsze jest tak mało.
Kiedy pora zimy bywa i uśmiechu też nie zbywa,
by twarz jasną Ci dawało radość sobą pokazało.

Życzę Ci wspaniałej niedzieli, pełnej dobrego nastroju i radosnych chwil.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko


__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
Z pozdrowieniami od serca - Krystyna B-S

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 18:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 10:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 21:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 20:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.