menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1741  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 08:26
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Pod linkiem z Puszczy teraz buszują dziki

Śliczne dzikie świnki
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1742  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 08:31
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

http://www.zdrowa-zywnosc.pl/artykul...per-odzywianie

Oprócz opisu ( badań na biednych szczurkach i małpkach )znęcania się w imię nauki nad zwierzątkami, warto przeczytać.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1743  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 16:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

prawda, ale na samym surowym ja nie umiem, ciągnie mnie do gotowanego, poza tym teraz zima, wszystko surowe albo z daleka przyjechało kąpiąc się w preparatach przeciwgrzybicznych albo z pod folii też mocno wykąpane we wszelakim paskudztwie, chociaż już lepsze bo daleko nie musi jechać i kwestia leżakowania w kartonach odpada... albo zamrożone było i jest niesmaczne

w lecie to co innego, zwłaszcza w drugiej polowie
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1744  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 16:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

tak odrobinkę sobie dynie i topinambur na parze potrzymałam, delikatne się zrobiło, ach i ach i jeszcze raz ach
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1745  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 17:59
Seniorit@ Seniorit@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 3
Domyślnie

Witajcie! Zuza- zrobilm to smarowidełko i jestem jak Rebelio po dyni i topinamburze "ach i ach i jeszcze raz ach' to jest cos,czego szukałam i zostanie ze mna na zawsze... Dzieki za przepis!

W sumie dzis zywiłam sie głownie tym smarowidełkiem na chlebku, a ze nie mialam specjalnie czasu na gotowanie- zrobilam szybka sałatke z kapusty pekinskiej,suszonych pomidorow z zurawina, papryki,soku z cytryny i odrobiny oleju z tych pomidorów. zupe z dyni zrobie jutro- uwielbiam- robie na ostro ze strakiem czerwonej papryki i kawalkiem straczka ostrej papryki,cebula czosnkiem i ziemniakiem. Posypuje pestkami dyni lub slonecznika i zjadam na pierwsze ...i na drugie danie... Apropos- czy wy myjecie kapuste pekinska - to znaczy- kazdy listek z osobna? Reblio- duzo czytałam o topinamburze ale nie wiem,gdzie mozna go kupic ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1746  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 21:19
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
prawda, ale na samym surowym ja nie umiem, ciągnie mnie do gotowanego, poza tym teraz zima, wszystko surowe albo z daleka przyjechało kąpiąc się w preparatach przeciwgrzybicznych albo z pod folii też mocno wykąpane we wszelakim paskudztwie, chociaż już lepsze bo daleko nie musi jechać i kwestia leżakowania w kartonach odpada... albo zamrożone było i jest niesmaczne

w lecie to co innego, zwłaszcza w drugiej polowie

Samej surowizny też bym nie mogła jeść, ale staram się jeść jak najwięcej Głównie regionalne produkty takie jak jabłka, marchew, kapusta , rzepa, seler, pietruszka, por itp.

Kaszy którą bardzo lubię nie da się jeść na surowo
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1747  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 21:24
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seniorit@
Witajcie! Zuza- zrobilm to smarowidełko i jestem jak Rebelio po dyni i topinamburze "ach i ach i jeszcze raz ach' to jest cos,czego szukałam i zostanie ze mna na zawsze... Dzieki za przepis!

W sumie dzis zywiłam sie głownie tym smarowidełkiem na chlebku, a ze nie mialam specjalnie czasu na gotowanie- zrobilam szybka sałatke z kapusty pekinskiej,suszonych pomidorow z zurawina, papryki,soku z cytryny i odrobiny oleju z tych pomidorów. zupe z dyni zrobie jutro- uwielbiam- robie na ostro ze strakiem czerwonej papryki i kawalkiem straczka ostrej papryki,cebula czosnkiem i ziemniakiem. Posypuje pestkami dyni lub slonecznika i zjadam na pierwsze ...i na drugie danie... Apropos- czy wy myjecie kapuste pekinska - to znaczy- kazdy listek z osobna? Reblio- duzo czytałam o topinamburze ale nie wiem,gdzie mozna go kupic ?

Cieszę się, że smarowidło Tobie smakuje
Ja z kapusty pekińskiej odrywam tylko te pierwsze liście , tak jak z normalnej kapusty i nie myję
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1748  
Nieprzeczytane 19-12-2014, 21:33
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

W niedzielę kończę tygodniową dietę warzywno - owocową i zacznę jeść normalnie Nie warzyłam się , zrobię to w poniedziałek, ale spodnie jakoś tak wiszą na mnie

Na kolację zjadłam zupę krem z pomidorów ( są jeszcze w sklepie ze zdrową żywnością , polskie certyfikowane) i surówkę z cykorii, cebuli i czosnku skropioną sokiem z cytryny
Piję też dużo herbaty zielonej.
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1749  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 08:29
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie



__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1750  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 08:35
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Ugotowałam już obiad

Zupa krem z buraczków ćwikłowych

3 duże buraki
por biała część
czerwona cebula
jabłko
3 ząbki czosnku
papryczka pepperoni
malutka suszona ostra papryczka peperoncini
wywar z warzyw
1/3 łyżeczki słodkiej papryczki w proszku
2 łyżki soku z cytryny
szczypta kuminu
sól morska
pieprz czarny świeżo mielony
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1751  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 09:18
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

"Najlepszym źródłem wapnia jest sezam, nie mleko, a najlepsze proteiny otrzymasz z tempeh, nie z mięsa" – powiedział. Przy okazji też wtrącił do naszej dyskusji kilka dowcipów.

"Jeśli mąż chce, żeby żona przestała go policzkować, powinien ją karmić tempehem” – powiedział – ponieważ udowodniono, że tempeh neutralizuje wahania nastroju u kobiet w okresie menopauzy.


http://weganizm.blox.pl/2011/03/Urod...weganinem.html
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1752  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 09:20
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seniorit@
Reblio- duzo czytałam o topinamburze ale nie wiem,gdzie mozna go kupic ?
ja kupiłam przez kooperatywę, robi się to to modne, gdzie mieszkasz? bo tu w Warszawie mogę ci skołować jakoś, dalej będzie trudne, musiałyby dojść koszty transportu, ostatnia oferta jaka mi się trafiła to było 4 a potem 5zł/kg, a jeden gość dzwonił niedawno - ma do sprzedania chyba z 500 kilo i pytał, czy nie znam kogoś kto by chciał, jeszcze nawet nie wykopał
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1753  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 09:23
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał zuza55
"Najlepszym źródłem wapnia jest sezam, nie mleko, a najlepsze proteiny otrzymasz z tempeh, nie z mięsa" – powiedział. Przy okazji też wtrącił do naszej dyskusji kilka dowcipów.

"Jeśli mąż chce, żeby żona przestała go policzkować, powinien ją karmić tempehem” – powiedział – ponieważ udowodniono, że tempeh neutralizuje wahania nastroju u kobiet w okresie menopauzy.


http://weganizm.blox.pl/2011/03/Urod...weganinem.html
przeczytałam artykuł, fajny
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1754  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 09:26
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał zuza55

Ja z kapusty pekińskiej odrywam tylko te pierwsze liście , tak jak z normalnej kapusty i nie myję
ja też obrywam, i płuczę resztę zwłaszcza zewnętrzne liście, ścisły środek zostawiam.... to samo z cykorią, one są strasznie spryskiwane chemią, widziałam na filmie, z góry zresztą - zraszaczami (jeśli jest to nowoczesne gospodarstwo), więc warto je jednak płukać
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1755  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 09:32
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał zuza55
Kaszy którą bardzo lubię nie da się jeść na surowo
[/color][/size]
da się, bierzesz niepaloną gryczaną kaszę i namaczasz (byłam kiedyś na warsztatach), kiedy są namoczone - miksujesz blenderem i dodajesz różne rzeczy, to są niezwykle smaczne rzeczy, jadłam kiedyś będąc gościem na "surowych warsztatach" - witariańskich

zerknij tu: https://www.google.pl/search?q=namac...aszy+gryczanej

a tu specjalnie dla ciebie: http://readeat.pl/sniadaniowy-budyn-...yczanej-malin/

__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1756  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 11:22
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
ja też obrywam, i płuczę resztę zwłaszcza zewnętrzne liście, ścisły środek zostawiam.... to samo z cykorią, one są strasznie spryskiwane chemią, widziałam na filmie, z góry zresztą - zraszaczami (jeśli jest to nowoczesne gospodarstwo), więc warto je jednak płukać

Rebelio, ja kupuję warzywa i owoce tylko w sklepach ze zdrową żywnością certyfikowane.Cykorię płuczę i namaczam ze względu na goryczkę .
Wczoraj spytałam właścicielką sklepu ze zdrową żywnością dlaczego nie ma orzechów włoskich i laskowych . Odpowiedziała, że nasze polskie orzechy z certyfikatem są wysyłane do Niemiec i musiałaby je sprowadzić w takiej cenie, że nikt by ich nie kupił - paradoks jakiś .
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1757  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 11:26
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
da się, bierzesz niepaloną gryczaną kaszę i namaczasz (byłam kiedyś na warsztatach), kiedy są namoczone - miksujesz blenderem i dodajesz różne rzeczy, to są niezwykle smaczne rzeczy, jadłam kiedyś będąc gościem na "surowych warsztatach" - witariańskich

zerknij tu: https://www.google.pl/search?q=namac...aszy+gryczanej

a tu specjalnie dla ciebie: http://readeat.pl/sniadaniowy-budyn-...yczanej-malin/


Rewelacja, w poniedziałek zrobię , mam zapas kaszy gryczanej niepalonej.Już bym namoczyła , ale jutro jeszcze jestem na diecie warzywno - owocowej . Dziękuję bardzo
__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1758  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 11:58
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał zuza55
Rebelio, ja kupuję warzywa i owoce tylko w sklepach ze zdrową żywnością certyfikowane.Cykorię płuczę i namaczam ze względu na goryczkę .
Wczoraj spytałam właścicielką sklepu ze zdrową żywnością dlaczego nie ma orzechów włoskich i laskowych . Odpowiedziała, że nasze polskie orzechy z certyfikatem są wysyłane do Niemiec i musiałaby je sprowadzić w takiej cenie, że nikt by ich nie kupił - paradoks jakiś .
aaa.. to insza inszość.. ale przy okazji - ktoś mi tłumaczył, że certyfikowani też "chemiują" tylko w pewnych określonych przepisami granicach

Cytat:
Napisał zuza55
Wczoraj spytałam właścicielką sklepu ze zdrową żywnością dlaczego nie ma orzechów włoskich i laskowych . Odpowiedziała, że nasze polskie orzechy z certyfikatem są wysyłane do Niemiec i musiałaby je sprowadzić w takiej cenie, że nikt by ich nie kupił - paradoks jakiś .
ja kupiłam od chłopa który dwa razy w tygodniu przywozi różności, albo jego albo sąsiada, nie wiem jak te włoskie, dzisiaj zapytam

w każdym razie buraki ma rewelacyjnie świeże, twarde i nieprzenawożone, bo u buraków to akurat widać
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1759  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 12:02
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

dobrze jest, kiedy takie ziarna zaczną kiełkować, możesz namoczyć już i wymieniać wodę
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1760  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 10:50
zuza55's Avatar
zuza55 zuza55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 693
Domyślnie





__________________
Zuza
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.