menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 12:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Po co Polsce tarcza antyrakietowa jak uderzenie przyjdzie z innego kierunku i przy uzyciu innych srodkow.
Na Bliskim Wschodzie pozostanie skazony piasek pustynny i koniec mitu.
  #162  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 12:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jak to czyją? Gdy kupię 2 tony lub5 ton to jest moją. Czyją by miał być. Pytanie godne mistrza wiedzy na Florydzie.
Jemu chyba chodziło czy kopalnie prywatne. No może jeszcze nie. Ale spółki matki, spółeczki córki. Właśnie prokuratorzy się w to wgryzają. Podobno dla sądu już gotowe, ale zawsze któryś z podejrzanych choruje. A coś ostatnio mało wiadomości na temat "nowych właścicieli" czy jak kto woli mafii węglowej. Chyba SLD jest w tym mocno "umaczane". 2 lata od śmierci Blidy i jaki skutek działania komisji? To samo dotyczy rzekomych "nacisków", ale jak Karpiniuk po Czumie został przewodniczacym to będzie ta komisja tak długo jak rządy PO (moje zdanie). No i za to jest dodatkowy grosz do głodowej przecież diety posła. Twarz przy tym sobie można wyrobić.

Chociaż popularność Palikota nie osiągnie.
  #163  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 12:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Mnie podoba się postawa naszego pianisty Czytałem to, co pisali o nim w obydwu linkach. Nie rozumiem jednak, co chciał powiedzieć, mówiąc: ""Get your hands off of my country,” he said. " (Ręce precz od mojego kraju.). Zgadzam się z Jego słowami:"“It is my last concert in the country whose army wants to rule all over the world”. (To mój ostatni koncert w kraju, który chce- armia chce- panować nad światem.).
Mam nadzieję, że prezydent Obama zmieni widzenie Ameryki w oczach myślących demokratycznie ludzi całego Świata.

Mnie sie tez podoba postawa naszego pianisty. Zaden skandal! Mam nadzieje, ze po ostatnich wyborach Ameryka sie zmieni i przestanie byc zandarmem swiata. Chyba to beda musieli zrobic, chocby z przymusu bo z finansami u nich "ciut" szczuplutko.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #164  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 14:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Może to taki gest Kozakiewicza był ?

Z drugiej strony , jeśli to nie był koncert charytatywny , to powinien trzymać rączki na klawiszach. Od fortepianu .Skoro mu zapłacili za granie ,a nie za agitację.
Co innego jakby napyskował , i nie wziął ani dolara.
To rozumiem .
  #165  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 20:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31 proc. i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować."
"nigdy nie wolno zapomnieć o tych, którzy nie grillują. Polska musi się zmienić, i to jest cel, który usprawiedliwia nasz udział w polityce"
No i nie wiedziałem, ale już wiem czyje dzieło to grilowanie i wiem czemu Kaczyńscy są w polityce... co się ślepisz, nie pokumałeś, przecież Ci czytam, żeby nie oni to byśmy nie grilowali, skąd byś miał pyszne kości.. no więc pamiętaj celem polityki Kaczyńskich to grilowanie, no wychodzi z tego opowiadania, że to podstawowy cel... kumasz?
http://www.pardon.pl/artykul/8525/ka...e_grillujes z
  #166  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 21:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31 proc. i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować."
"nigdy nie wolno zapomnieć o tych, którzy nie grillują. Polska musi się zmienić, i to jest cel, który usprawiedliwia nasz udział w polityce"
No i nie wiedziałem, ale już wiem czyje dzieło to grilowanie i wiem czemu Kaczyńscy są w polityce... co się ślepisz, nie pokumałeś, przecież Ci czytam, żeby nie oni to byśmy nie grilowali, skąd byś miał pyszne kości.. no więc pamiętaj celem polityki Kaczyńskich to grilowanie, no wychodzi z tego opowiadania, że to podstawowy cel... kumasz?
http://www.pardon.pl/artykul/8525/ka...e_grillujes z
Jip zobacz czy za mną nie ciągnie się jakieś małe pacholę z wiaderkiem piasku z piaskownicy. Chłopczyk pewnie dorwał się do jakiś % nieznanego pochodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #167  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 21:58
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Bosze jak ja tego pana nie cierpię.
http://wiadomosci.onet.pl/1962694,11,item.html
  #168  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 22:30
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Jego mało kto cierpi.
On i Żulia Pitera , to najbardziej denerwująca para z politycznego stolca.
  #169  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 22:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Czarnecki ma ładne nazwisko i wredny lizusowski charakter. On by się do Ligi Kobiet zapisał (jakby przyjęli) aby tylko nadal być posłem. A jeszcze lepiej jak by to było wyższe koryto. Partie zmieni i poglądy nawet.
  #170  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 23:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nazwisko ładne?
Ten od owadów też ma nie najgorsze, a charakter jaki wredny.

Czarnecki gada jak silnik zdezolowanej dekawki, zacina się i bulgocze.

Lila, na tym stolcu więcej upiorów politycznych siedzi.
  #171  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 07:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Uczenie" to wyjasniles jak na gornika przystalo.
Teraz jeszcze wyjasnij dla kogo ten wegiel gornik fedruje ,czyja jest kopalnia i kto tym weglem handluje ?

Przypuszczam,ze to zatrudne dla ciebie pytania,popros wlasciciela kopalni to moze ci pomoze dac mnie i innym odpowiedz,dodajac ile na tym zarabia,choc to jest objete tajemnica handlowa.
Na głupie pytania odpowiedz stosowna do pytania. No cóz takie pytania zadaje "uczony" major LWP -bez komentarza.
No powyższe pytanie odpowiadam prosto i dokładnie. Węgiel jest polski i kopalnie również. Wg. moich wiadomości jest jedna prywatna kopalnia na terenie państwa polskiego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #172  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 07:56
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

No tak , Tadeusz.
Ale kogo tak naprawdę obchodzi poprawa kondycji polskich kopalń, czy warunków pracy górników ?
Może rząd ?
Afera węglowa ma właśnie ukręcaną głowę ,bo wszyscy zajmują sie martyrologią B.Blidy .A ile takich 'świętych krów' było na Śląsku?

Kopalnia 'Silesia ' będzie niebawem sprzedana.
Ciekawy przypadek .Ta kopalnia przynosi same straty ,a są chętni .Jeśli zakładając ,że nie są to wariaci , to jest coś na rzeczy w eksploatacji naszych złóż.
Ponoć jednym z oferentów jest Enion.
  #173  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 11:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"polskiemu" gornictwu warto sie przygladnac przyblizej ( tu juz odpowiedzi na moje pytania gornika nie bylo) oraz tak wiernym gornikom z wysokimi emeryturami przewyzszajace nawet dawne wojskowe i milicyjne.
Latwo tym gornikom poszlo oddawanie kopalni w obce rece i zarzadzanie nimi,byc moze dlatego tak duze odprawy jednorazowe i sowite emerytury, a wegiel juz nie polski !



Jeszcze zdanie dla Lili:
O aferach weglowych w Polsce Polacy dopiero sie dowiedza ale wczesniej stanie sie to w Niemczech.
  #174  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 12:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 653
Domyślnie

Zwolennicy teorii spiskowej we wszystkim widzą mafię a są w tym utwierdzani przez PIS./głupi naród to kupi/.Dwa lata rządów PiS to pasmo zmian w kopalniach i mentalności ,nie .Afery będą, bo nawet wybuchają w Watykanie.Sprawa B.Blidy to sprawa wykorzystywania mediów i prokuratury do rozgrywek politycznych.Jest to naganne i powinno być wyjaśnione.
Wszystkich interesuje poprawa kondycji ekonomicznej kopalń .Bo już nudne się staje wymuszanie przez górników wszelkich ustępstw .Dużą winę ponoszą działacze związków zawodowych.Myślę że bez prywatyzacji nie ukróci się złego zarządzania i panoszenia się związkowców .Górnictwo i Hutnictwo było gloryfikowane przez socjalizm specjalne sklepy odznaczenia emerytury.Czas z tym reliktem socjalizmu skończyć i podchodzić tak jak do innych zawodów.Pomimo zmniejszenia zatrudnienia w byłej hucie Lenina nikt nie protestuje ,wiedzą związki że jest recesja i spadek zamówień to i ludzi potrzeba mniej.Nie ma protestów w Warszawie o dopłaty do hut.Rząd powinien zająć zwiększeniem wydatków na badania i rozwój obecnie 0,6 PKB na wysokości Malty.Może naukowcy znajdą inne sposoby jak gazyfikacja w złożu itd.Biadolenie nad sprzedażą kopalni.Przed II wojną światową kopalnie były prywatne i co węgla nie było? Kopalniami zarządzają nie Polacy ? Niektórym marzy się powrót do starego ustroju.
  #175  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 13:58
tadeusz 50 tadeusz 50 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jip zobacz czy za mną nie ciągnie się jakieś małe pacholę z wiaderkiem piasku z piaskownicy. Chłopczyk pewnie dorwał się do jakiś % nieznanego pochodzenia.
Jestem duże pachole i sie nie ciągnę. Piję porządny alkohol i nie zanudzam.
  #176  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 15:31
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Cytat:
Biadolenie nad sprzedażą kopalni.
A co ? Pogadać se nie można ? Zaraz tam biadolenie ...

Cytat:
Przed II wojną światową kopalnie były prywatne i co węgla nie było?[/

Być może .Nie pamiętam .
  #177  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 16:24
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A mnie dziś smutno... Dzień prawie mija a tu nic o Kocie co pali... Czyżby się wypalił? Z tej tęsknoty nawet do Was zajrzałam.... Pozdrówka dla konwersarzy a zwłaszcza dla ongiś...Osy!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #178  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 16:46
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie SeniorAP

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Uczenie" to wyjasniles jak na gornika przystalo.
Teraz jeszcze wyjasnij dla kogo ten wegiel gornik fedruje ,czyja jest kopalnia i kto tym weglem handluje ?

Przypuszczam,ze to zatrudne dla ciebie pytania,popros wlasciciela kopalni to moze ci pomoze dac mnie i innym odpowiedz,dodajac ile na tym zarabia,choc to jest objete tajemnica handlowa.
Poczytaj sobie "Sól ziemi czarnej". A kopalnie kto może kupić? Niemiec.

Polecam tą lekturę też dla Wacława46.
  #179  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 17:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
A mnie dziś smutno... Dzień prawie mija a tu nic o Kocie co pali... Czyżby się wypalił? Z tej tęsknoty nawet do Was zajrzałam.... Pozdrówka dla konwersarzy a zwłaszcza dla ongiś...Osy!

Kot Palikot ma się dobrze po kefirku-bo paliła go jak zwykle (powiedzonko PO) woda ognista. A obok nasza ikona narodowa. Bolek upss... Lech W.

Na awatar by się nadawał?
  #180  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 17:07
tadeusz 50 tadeusz 50 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
A mnie dziś smutno... Dzień prawie mija a tu nic o Kocie co pali... Czyżby się wypalił? Z tej tęsknoty nawet do Was zajrzałam.... Pozdrówka dla konwersarzy a zwłaszcza dla ongiś...Osy!
Jeździłem na skuterze Osa, czy to o nią chodzi?
więcej tego nałogowca, słuchaj POLU, jak Cię błaga lud.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI jolita Polityka - wątki archiwalne 509 03-02-2009 16:58
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.