menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:08
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Film, który polecam


Przejrzałam wszystkie istniejące wątki filmowe, aby nie mnożyć niepotrzebnie nowych.
W żadnym nie mogłam zamieścić filmu, który właśnie obejrzałam i polecam gorąco.
Chwyta za serducho:

"Chłopiec pasiastej piżamie".? ? - reż. Mark Herman

Wydaje się, że o Holocauście powiedziano już wszytko na wszelkie możliwe sposoby.
W "Chłopcu w pasiastej piżamie" nie dziwi więc ani perspektywa niemieckiej rodziny,
ani nawet rzeczywistość widziana oczami ośmioletniego chłopca.
Dwaj fantastyczni chłopcy w rolach głównych Asa Butterfield i Jack Scanlon udźwignęli cały film. Pozostali aktorzy są dla nich jedynie tłem, a wstrząsająca scena końcowa nasuwa wniosek, przed którym trudno się uchronić, że o to źli dorośli zostali ukarani.
W jednym z komentarzy reżyser ujawnia cel powstania filmu.
Ambicją Marka Hermana jest, by film znalazł się na liście obowiązkowych tytułów
w ramach zajęć szkolnych i służył ku przestrodze
pokoleniu,
które już wkrótce opowieści o obozach zagłady może włożyć między krwawe anime.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:23
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

I plakat z filmu:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

"Masz na imię Justine"- reż. Franco de Pena

Mariola Szymańska ma 18 lat, mieszka z babcią w małym miasteczku. Sympatyczna, ale naiwna dziewczyna właśnie skończyła szkołę zawodową i - podobnie jak jej najbliższe koleżanki: Ola i Hania - marzy o wielkiej miłości i szczęśliwym życiu rodzinnym. Niebawem ma zacząć pracę w miejscowej rzeźni. Gdy do miasteczka przyjeżdża po kilku latach Artur, dawny kolega ze szkoły, który wyjechał z rodzicami do Niemiec, dziewczyna zakochuje się w nim. Nie waha się, kiedy Artur proponuje jej wspólny wyjazd na trzy tygodnie do Niemiec. Babci mówi, że jedzie z koleżankami na krótkie wakacje.
Początkowo wszystko przebiega zgodnie z wyobrażeniami Marioli. Artur jest miły i opiekuńczy. Gdy docierają do Berlina, namawia ją, żeby przenocowali u znajomych. Niebawem zjawia się trzech mężczyzn: Gunther, jego pomocnik Jurij i najmłodszy Nico. Artur inkasuje pieniądze i znika, zostawiając Mariolę samą z obcymi ludźmi. Przerażona dziewczyna uświadamia sobie, że została sprzedana. Teraz ma się nazywać Justine i pracować jako prostytutka...
Opinia, cyt.:
Wstrząsający
Oglądanie go boli jak cholera! Jest przerażający... Miałam łzy w oczach, bo wiem, że to nie tylko film... to dzieje się naprawdę, gdzieś na świecie, pewnie nawet u nas. Oprócz tego, rewelacyjna gra Ani Cieślak, którą uważałam za aktorkę przeciętną, do czasu... Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-10-2009, 15:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie I plakat z filmu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 10:37
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

A ja polecam serial "Dynastia Tudorów" (jest na DVD).Dzieją się tam rzeczy, które "wciskają w fotel".Jest to kawałek historii Anglii za panowania króla Henryka VIII i jego sześciu żon.Jest to czas,kiedy Anglia przestała uznawać zwierzchnictwo papieża.Intrygi,miłostki,walka o wpływy i władzę - wstrząsające.Okrucieństwo na każdym kroku.Metody zdobywania odpowiednich zeznań przywołują porównanie do metod z czasów głębokiej komuny.A wszystko pokryte hipokryzją - miłością do ludu,ojczyzny itd.itp.Świetnie oddane jest tło i świetna jest gra aktorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 11:40
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Zdzisia brzmi zachęcająco nie omieszkam obejrzeć. Ja z kolei polecam tak z zupełnie innej beczki horror sci-fi "Ukryty horyzont" z ang. Even horizon, film naprawdę trzyma w napięciu do samego końca i ma swój niepowtarzalny klimat.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 14:15
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Miłe Panie , polecając seriale , dodajcie , proszę , na jakim kanale !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 15:12
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Miłe Panie , polecając seriale , dodajcie , proszę , na jakim kanale !
"
"Dynastia Tudorów" to produkcja "canalu+". Ja oglądam na DVD
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 15:25
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Polecam film pt. "Malowany welon" Chyba tylko na dvd.

Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. "The Painted Veil". Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20-stych XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i ponownie zakochuje się w swoim mężu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 17:27
noir noir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 39
Domyślnie

Chyba sobie dziś obejrzę ten "Malowany welon". Ogólnie nie przepadam za filmami o miłości, ale ten opis jakoś mnie zaciekawił No i Edwarda Nortona też bardzo lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 09:14
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał noir
Chyba sobie dziś obejrzę ten "Malowany welon". Ogólnie nie przepadam za filmami o miłości, ale ten opis jakoś mnie zaciekawił No i Edwarda Nortona też bardzo lubię.
Chyba też obejrzę. Dodatkowy atut wg mnie to miejsce akcji -Chiny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-11-2009, 18:02
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

No i obejrzałam "Malowany welon". Określiłabym go mianem "można obejrzeć".Oglądałam z przyjemnością ponieważ lubię psychologiczne filmy.Poza tym ciekawe choć smutne tło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-11-2009, 00:07
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Dynastia Tudorów jakiś miesiąc temu w wersji serialowej była wyświetlana na kanale TV HBO i Polsat Cafe. Polecam wszystkim których interesuje historia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-11-2009, 08:56
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie tybetańska księga umarłych

tajemnica śmierci,... frapuje, rodzi lęk przed pożegnaniem życia tu na ziemi, pociąga tajemniczością przejścia, zamiatana skrzętnie "pod dywan" jako coś co nigdy nie nastąpi, a napewno jeszcze nie dziś, jeszcze nie teraz.....

...I totalny brak przygotowania do odejścia.
to u nas na zachodzie, a jak jest na wschodzie ?

idę zobaczyć, bo w częstochowskim OKF-ie od wczoraj "leci" obraz" pt;

TYBETAŃSKA KSIĘGA UMARŁYCH

reż. Barrie A. McLean, Yukari Hayashi i in. Francja 1994

Czas - 91 min. Bilet 12 zł

Starożytne źródło siły i wskazówek – „Tybetańska Księga Zmarłych”, zawiera podstawowe nauki buddyjskie dotyczące śmierci i tego, co dzieje się potem. Część pierwsza opowiada o historii Księgi, pokazuje sposoby jej używania w Azji i w zachodnich hospicjach, Druga, pokazuje lamę i mnichów, którzy prowadzą zmarłego przez 49 dni według wskazówek Księgi. Skomplikowane rytuały, które rzadko można obejrzeć zarejestrowane na taśmie filmowej uzupełniane są przez doskonałe animacje.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 09:26
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie Tybetańska Księa Umarłych

Byłam, zobaczyłam i bardzo mi się podoba podejście do śmierci. wydarzenie bardzo ważne dla umierającego, rodziny i środowiska, nie wstydliwy temat skrzętnie ukrywany przed światem.
film rozpoczyna zdanie "śmierć jest prawdziwa, przychodzi bez ostrzeżenia".
człowiek umierający i już zmarły jest prowadzony przez jogina i najbliższą rodzinę przez 49 dni do odrodzenia. codziennie są czytane święte słowa z Tybetańskiej Księgi Umarłych skierowane do niego. są to pomocne wskazówki jak pokonać etapy drogi do Światła Wyzwolenia.
ktoś powie bzdura, ale odpowiedzi mieszkańców na pytanie czy boją się śmierci są naturalne i pełne zrozumienia dla tak ważnego aktu życia. "Człowiek rodzi się z oddechem śmierci na ramieniu"- powiedział jeden z mężczyzn.
Buddyści nie boją się śmierci, wierzą w reinkarnację. piekło jest wówczas gdy umarły nie może odnależć drogi do wyzwolenia w ciągu tych 49 dni, bo jest zbyt przywiązany do materialnych dóbr lub krewni płaczem i nadmiernym żalem nie pozwalają mu odejść w spokoju.
To tak w skrócie.
Tłem jest piękny krajobraz tybetańskich gór, płynąca wśród lodu rzeka- symbol zmiany, przemijania czasu , barwne stroje świąteczne i starość pokazana jako naturalna kolej rzeczy.

Będę chciała kupić ten film na DVD.

pozdrawiam i przepraszam za temat, ale listopad to cały miesiąc jak Zaduszki, więc na czasie.
elka
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 20:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mysle , że absolutną rewelacja jest film- serial- Czas honoru-swietna akcja, dobra gra aktorów, czasy straszne, bo 2-ga wojna swiatowa i czasy okupacji Warszawy- ale patrzę z zapartym tchem...Polecam równiez- nie jestem fanka seriali( prawie nie oglądam) ale kiedys natrafiłam na Tancerzy- tez jeden z lepszych- dobra muzyka, świetni tancerze, może na fabułę nie należy zwracac uwagi- bo kiepska- ale taniec = bomba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 08:52
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Tybetańska księga umarłych - na razie nie mam nastroju do obejrzenia filmu o takiej tematyce.
Obejrzałam ostatnio czeski film obyczajowy "Piękność w opałach".Akcja filmu umieszczona jest w małym,zapyziałym miasteczku (jakich i u nas wiele).Ludzie prości,o różnej moralności - naprawdę ciekawa galeria postaci i poglądów.W założeniu komedia (kilka razy można się uśmiechnąć) dla mnie komedią nie jest tylko obrazem kawałka życia ludzi zmagającym się z trudnym losem.Film nie banalny.Troszeczkę można go porównać do naszego filmu p.t."Plac Zbawiciela" Krauzego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 18:43
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Dziś obejrzałam "Tatarak" i "Afonia i pszczoły". Lubię polskie filmy. Lubię obejrzeć film już po przeczytaniu książki. Tak było w przypadku " Chłpca z latawcem", "Białej Masajki", "Kodu Leonardo da Vinci" i powieści Cobena m.in. "Nie mów nikomu" i innych.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 19:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri


TYBETAŃSKA KSIĘGA UMARŁYCH
reż. Barrie A. McLean, Yukari Hayashi i in. Francja 1994
Baaaardzo chciałabym zobaczyć!
Mam w swojej filmotece, niestety bez tłumaczenia. Może ktoś ma plik z dialogami?

Polecam: Imperium słońca - Stevena Spielberga
Film wzbudził wielkie zainteresowanie na całym świecie zarówno u publiczności, jak i u krytyków, był nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach.
Jest 1941 roku. Od czterech lat trwa wojna chińsko-japońska. Żyjący w Szanghaju cudzoziemcy nie odczuwają zbytnio jej skutków. Jim Graham jest synem amerykańskiego dyplomaty ma 11 lat i interesuje się lotnictwem. Kiedy Japończycy atakują Szanghaj chłopiec oddziela się od rodziny. Chłopak wraca do domu i postanawia czekać na rodziców, ale mijają dni a oni się nie zjawiają. Jim wyrusza do miasta, gdzie spotyka byłych żołnierzy amerykańskich. Ujęty wraz z nimi trafia do obozu dla internowanych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 20:21
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

A ja obejrzałam film 2012
  • USA 2009
  • S-f, Fantasy
  • Reżyseria: Roland Emmerich
  • Scenariusz: Roland Emmerich, Harald Kloser
  • Obsada: John Cusack, Chiwetel Ejiofor
  • Premiera: 11-11-2009
  • Czas trwania: 160
  • Dystrybutor: UIP
Film opowiada o globalnym kataklizmie, o zbliżającym się końcu świata i walce garstki ludzi o ocalenie.


Koniec świata ma nastąpić w 2012 roku. Już teraz możemy podziwiać go na ekranach kin w filmie "2012". Możemy, ale na szczęście nie musimy.




Fabuła jest prosta. Badacz z Indii odkrywa, że 21.12.2012 nastąpi koniec świata. Potwierdza tym samym przekonania Majów o losach naszej planety. "Newsa" przekazuje swojemu przyjacielowi, który dociera z informacją do prezydenta USA (Danny Glover). Rozpoczyna się budowa arek, mających przetrwać kataklizm, ratując tym samym gatunek ludzki. Oczywiście tylko wybrańców, którzy się na nie dostaną.

Równolegle obserwujemy próby przetrwania grona "normalnych" śmiertelników: pisarza Jacksona Curtisa (John Cusack), jego byłej żony, ich dzieci, obecnego partnera byłej żony, rosyjskiego mafioza, dziewczyny i dzieci Rosjanina oraz psa. Z całej tej gromadki tylko bogaty Rosjanin godny jest uwagi - wygląda jak gangster przeniesiony na ekran wprost z Mafia Wars. Kilkoma kwestiami nawet bawi.

Oczywiście nie wszyscy mogą przetrwać, nie byłoby przecież amerykańskiego filmu bez sentymentalnych scen pożegnań i "emocjonującego" przeżył, czy nie? Nie ma jednak większych niespodzianek. Zdradzę, że psu udaje się umknąć szponom śmierci.

Podsumowując: trochę "Titanica", trochę "Armagedona" nie jest najlepszą mieszanką, a raczej niestrawną kaszanką.

"2012" ratują jedynie efekty specjalne. Świetne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i zalewające świat fale tsunami, przesadzone natomiast sceny ucieczek samochodowych - chyba, że to te amerykańskie samochody są zupełnie niezniszczalne?

Innym słowy wszystko to już było. Ile razy widzieliśmy jak lawa płynie przez Nowy Jork, trzęsienia ziemi niszczą pół miasta, a heroiczny ojciec ratuje dzieci/psa/całą ludzkość przed zagładą?




Warto zobaczyc i ocenić.
__________________
arbara
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 10:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 10:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 13:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 09:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 11:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.