menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 12:36
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

I tak trzymaj Tadziu ja jak sie widzę w lusterku uśmiecham się do siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #402  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 14:26
antek1 antek1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Milanówek
Posty: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga_13
Nie wiem czy Cię oświecę Androlaku,ale tak to mozna ująć-a najlepiej tak postępowac w życiu jak jak byśmy chcieli by wobec nas postępowali inni.


Jasne, rozumiem Jagusiu, niewatpliwie byloby to mile gdyby tak wszyscy postepowali.
Wydaje mi sie jednak, ze we mnie (a moze i w innych tez) siedzi takze odrobinka filozofii Kalego: "dobry uczynek jak Kali ukrasc krowe, a zly uczynek jak Kalemu ukrasc krowe".
Wydaje mi sie tak dlatego, ze jednak kazdy swoje dobro troszke wywyzsza przed dobrem blizniego.
__________________


A to ja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #403  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 14:31
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Co wypada seniorowi robic pytacie? Wedlug mnie wszystko, jezeli nie ma zakazow zdrowotnych.A przepraszam, dlaczego zakazywac czegokolwiek? Senior, to tez czlowiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #404  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 14:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał walentynahrywniak
Co wypada seniorowi robic pytacie? Wedlug mnie wszystko, jezeli nie ma zakazow zdrowotnych.A przepraszam, dlaczego zakazywac czegokolwiek? Senior, to tez czlowiek.
Z tym wszystko to może bez przesady. Nie wyobrażam sobie spacerującego środkiem miasta seniora w stroju organizacyjnym nudysty, czyli gołego jak go stworzono. Latem zdrowotnie jak jest upał może nawet wskazane!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #405  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 15:28
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Seniorowi wypada robić wiele rzeczy.

Ale seniorowi emerytowi najbardziej wypada wegetować i czekać na to co nieuniknione. Proszę wybaczyć mój osobisty stosunek do życia emerytów, ale rzeczywistość jest porażająca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #406  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 15:33
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Uśmiech

Włączam się do dyskusji na temat, co wypada seniorowi? Moim, skromnym zdaniem, wszystko. Chyba ,że są zakazy zdrowotne, króre pomijam.Senior, to też CZŁOWIEK.Mnie senior kojarzy się z mądrością.A mądry człowiek dobrze wie, jakich granic przekraczać nie należy .Pogody ducha życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #407  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 15:35
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Uśmiech Co wolno seniorowi...?

Włączam się do dyskusji na temat, co wypada seniorowi? Moim, skromnym zdaniem, wszystko. Chyba ,że są zakazy zdrowotne, króre pomijam.Senior, to też CZŁOWIEK.Mnie senior kojarzy się z mądrością.A mądry człowiek dobrze wie, jakich granic przekraczać nie należy .Pogody ducha życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #408  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 15:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał es55ca
Ale seniorowi emerytowi najbardziej wypada wegetować i czekać na to co nieuniknione. Proszę wybaczyć mój osobisty stosunek do życia emerytów, ale rzeczywistość jest porażająca.
Przy takim podejściu jak u ciebie to emeryt kupuje sobie jesionkę drewnianą lub jaka mu pasuje miejsce na złożenie tego mebla. Następnie ułożenie się wygodnie w odpowiednim do sytuacji stroju i oczekiwanie na to nieuniknione. A ja tak nie chcę. Chcę się cieszyć tym co mam . Dziećmi wnuczkami zdrowiem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #409  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 17:07
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie es55ca

Jak to wegetować i czekać na to co nieuniknione?Ja nie wegetuję a to co nieuniknione-nigdy niewiadomo co będzie jutro.Ja też cieszę się tym co mam ,bo wiem że są tacy co mają gorzej.Póki co jestem zdrowa i cieszę się kazdym dniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #410  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 22:07
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Myślę,że es55ca napisał/a/ tak bo pewno ma po temu uzasadnione powody.To smutne.Nie zaszkodzi dojrzeć czasem
z wyżyn własnej emerytury i dobrego samopoczucia innych ludzi,którzy powodów do takiej radości nie mają.
Rozumiem Cię es55ca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #411  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 22:12
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Jano.

Cytat:
Napisał jano43
Myślę,że es55ca napisał/a/ tak bo pewno ma po temu uzasadnione powody.To smutne.Nie zaszkodzi dojrzeć czasem
z wyżyn własnej emerytury i dobrego samopoczucia innych ludzi,którzy powodów do takiej radości nie mają.
Rozumiem Cię es55ca.
Zapewniam Cię, że większość emerytów, która pisze na forum nie ma ogromnych emerytur.
Jest to moim zdaniem kwestia podejścia do życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #412  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 22:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

es55ca nie mozesz być takąpesymistką, spójrz na zycie z innej strony, zobacz ile wokoł nieszczęść, ile prawdziwej biedy. My już mamy codzienne zmagania z wychowaniem dzieci, zapewnieniem im bytu, bojażń o zwolnienie z pracy za sobą, Jezeli zdrowie jako takie, nie narzekajmy, a cieszmy się ztego co mamy,emerytura jaka jest, ale jest, nie patrzmy na wszystko w czarnych kolorach, świat naprawdę ma piekne barwy,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #413  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 23:14
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Myślę,że es55ca napisał/a/ tak bo pewno ma po temu uzasadnione powody.To smutne.Nie zaszkodzi dojrzeć czasem
z wyżyn własnej emerytury i dobrego samopoczucia innych ludzi,którzy powodów do takiej radości nie mają.
Rozumiem Cię es55ca.


Jano, pieniadze szczescia nie daja. To uczucie trzeba sobie wytworzyc. Oczywiscie z pomoca bliskich, przyjaciol i znajomych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #414  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 23:32
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Przy takim podejściu jak u ciebie to emeryt kupuje sobie jesionkę drewnianą lub jaka mu pasuje miejsce na złożenie tego mebla. Następnie ułożenie się wygodnie w odpowiednim do sytuacji stroju i oczekiwanie na to nieuniknione. A ja tak nie chcę. Chcę się cieszyć tym co mam . Dziećmi wnuczkami zdrowiem.

Po co straszyc tym np.listonosza?
Przyjdzie z renta lub emerytura do wyplaty i zobaczy babcie lub dziadka podnoszacych sie z "jesionki".
Toz chlop dostanie zawalu albo rzuci sie do ucieczki po schodach w dol,gubiac po drodze torbe z zawartoscia listow i przekazow.
Co innego np.komornik.
Takie zmartwychwstanie byloby nawet wskazane.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #415  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 23:43
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
es55ca nie mozesz być takąpesymistką, spójrz na zycie z innej strony, zobacz ile wokoł nieszczęść, ile prawdziwej biedy. My już mamy codzienne zmagania z wychowaniem dzieci, zapewnieniem im bytu, bojażń o zwolnienie z pracy za sobą, Jezeli zdrowie jako takie, nie narzekajmy, a cieszmy się ztego co mamy,emerytura jaka jest, ale jest, nie patrzmy na wszystko w czarnych kolorach, świat naprawdę ma piekne barwy,
Myślę tak samo, cieszę się że jestem zdrowa a jeśli chodzi o wysokość emerytury to i tak nic nie zmienię zresztą trochę dorabiam. Także cieszmy się każdym dniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #416  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 23:53
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

es55ca chyba Ci nie idzie o to że emerytowi wypada wegetować, bo to co wypada to mówią wszyscy uczestnicy tego forum, to znaczy wypada się uśmiechać, być zadowolonym z życia, cieszyć z tego co się ma. Twoja wypowiedż tak jak ja ją czuję nie dotyczy tego co wypada, ale tego jak jest w wielu przypadkach. Niestety to co ja obserwuję, to bieda, wegetacja nawet w najlepszym towarzystwie jest głeboko skrywana, ludzie nie przyznają się do tego, że mają emerytury np, tylko 1.000 i muszą z tego wyżyć. Mam w rodzinie nauczycielkę, która otrzymywała najniższą w owym czasie było to 8 lat temu emeryturę. Teraz ma może trochę lepiej, bo podniesiono i nauczycielom uposażenie i najniższą emeryturę, ale to są naprawdę nieduże pieniądze, gdyby nie syn, który jej pomaga, to byłaby wegetacja. Takich jak ona jest wiele. Czy tylko emerytowani nauczyciele mają tak zle, nie wiem, ale z tego co widzę, to wielu emerytów wegetuje. Na tym forum przekrój ludzi jest trochę inny, wielu z nich jeszcze pracuje i ogólnie panuje duch zadowolenia. Pewnie na to ma też wpływ kontakt z innymi ludzmi. To podnosi na duchu. Es55ca mam nadzieję, że po jakimś czasie bytności z nami Twoje spojrzenie ulegnie mimo wszystko pewnej weryfikacji, czego Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #417  
Nieprzeczytane 18-01-2009, 21:58
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Ja tez jestem emerytowaną nauczycielką,ale nie tylko o pieniądze w życiu chodzi.Radzę sobie jak umiem a użalanie się nad sobą nic nie da/gorszy dół/.Jak mnie dopada taki stan użalania -to daję sobie 5 minut i do dzieła-czymś sie zajmuję-mija.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #418  
Nieprzeczytane 18-01-2009, 23:46
Hawajka's Avatar
Hawajka Hawajka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sląsk
Posty: 32
Uwaga

Witam jestem nowa .Moim zdaniem seniorowi wolno robić wszystko na co ma ochotę i predyspozycje.Wazne zeby zachować swoją godność.Czasem widzę że osoby które są już dobrze po 50-tce swoim strojem i zachowaniem udają ,,młódki''
Obserwuję to na wycieczkach i w sanatorium.Jest to żałosne.
Wszystko ale z umiarem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #419  
Nieprzeczytane 18-01-2009, 23:58
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Witaj Hawajka. Ja jestem też od niedawna. To o czym mówisz określono bardzo trafnie jako "dzidzia piernik" i już w tym wątku przytoczono. Ale swoją drogą, może lepiej udawać młódkę, niż pogodzić się z losem zgodnie z zasadą "jakimś mnie Boże stworzył, takim mnie masz".
Jest chyba w wątku Różności temat: Przedstaw się, jeśli nie uczyniłaś tego do tej pory, zrób to, każdy z nas tam się przedstawił. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #420  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 00:10
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hawajka
Witam jestem nowa .Moim zdaniem seniorowi wolno robić wszystko na co ma ochotę i predyspozycje.Wazne zeby zachować swoją godność.Czasem widzę że osoby które są już dobrze po 50-tce swoim strojem i zachowaniem udają ,,młódki''
Obserwuję to na wycieczkach i w sanatorium.Jest to żałosne.
Wszystko ale z umiarem.
Hawajko zgadzam sie z tobą wzupełności.Nic dodać nic ująć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.