menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 23:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Taki dom w Stavanger. Foto trochę ciemne bo zmierzchało. Przechodziłem blisko pod oknami, mają tam elegancko. Jakaś młoda murzynka tam wchodziła zajadając chipsy. Pewnie opiekunka wyskoczyła do sklepu. Ten dom z tyłu to pewnie to samo. Nie zabierają podobno całej emerytury, a jak ktoś swoje dotychczasowe mieszkanie wynajmie, to ma doskonałe życie. Widać na parkingu każde miejsce z namalowanym znaczkiem inwalidzkim. Ale część pensjonariuszy może ma samochody i jeździ.

Fajnie, ze napisales jak to wyglada w Norwegii. Idem u nas, w Niemczech i we Francji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 02:42
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Mirabello bardzo bym sobie tego życzyla,aby się stalo według Twojej wiary.Nie gniewam się że nie zgadzasz się ze mną.Dobrze że masz tyle optymizmu.Mnie jednak się wydaje,że mieszkamy w dwoch różnych krajach,może na wszystko patrzysz z perspektywy Warszawy,może nie masz telewizora/bo to dzisiaj modne/,ale obejrzyj sobie choć raz ekspres reporterów i odpowiedz mi czy ta nędza i niemożność,to tylko pojedyncze przypadki?Cale życie mieszkalam w dużym mieście,obecnie mieszkam na wsi i naprawdę trochę więcej /wydaje mi się/widzę.Ale nie będę się upierala przy swoim zdaniu,bo również chcialabym tego co Ty.Pozdrowienia dla wszystkich dyskutantów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 02:56
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał polwieczna
...a mnie bardzo interesuje hipoteka wsteczna, tzn .wchodzi sie w uklad z bankiem , ktory wycenia i wykupuje nasze mieszkanie...ale...wyplacajac nam okreslone kwoty co m-c. w moim poczuciu lepsze to niz bycie na lasce ..dzieci, bo te jak wiadomo bywaja rozne. A wtedy poza emerytura ma sie niezle srodki na zycie. dodam ze bank zabiera mieszkanie dopiero po naszej smierci,..
ale to już ucichło,jakoś o tym malo slychać,banki też obecnie nie są do tego skore/mam akcje jednego z banków i poszly do dolu o 100%/,a mirabella mówi że nie ma kryzysu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 08:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
ale to już ucichło,jakoś o tym malo slychać,banki też obecnie nie są do tego skore/mam akcje jednego z banków i poszly do dolu o 100%/,a mirabella mówi że nie ma kryzysu


Zle zrozumialas, zawsze mowilam na forum , ze w Polsce bedzie kryzys, wiekszy niz na Wegrzech i w Irlandii....tylko sluchac nie chciano i ironizowano. Do tej pory rzad "udaje" niemego w tym temacie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 08:27
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik

Taki dom w Stavanger. Foto trochę ciemne bo zmierzchało. Przechodziłem blisko pod oknami, mają tam elegancko. Jakaś młoda murzynka tam wchodziła zajadając chipsy. Pewnie opiekunka wyskoczyła do sklepu. Ten dom z tyłu to pewnie to samo. Nie zabierają podobno całej emerytury, a jak ktoś swoje dotychczasowe mieszkanie wynajmie, to ma doskonałe życie. Widać na parkingu każde miejsce z namalowanym znaczkiem inwalidzkim. Ale część pensjonariuszy może ma samochody i jeździ.
niech takie domy powstaną w Polsce jak najszybciej, nie chcę uszczęśliwić swoich dzieci opieką nad moją niegodną osobą, naprawdę lubię moje córki, zresztą ze wzajemnością.
coraz częściej mam problemy z porannym wstaniem z łóżka, i to wcale nie z lenistwa. kręgosłup się buntuje, a co będzie jak całkiem odmówi posłuszeństwa.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 15:46
Arek 01 Arek 01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 5
Domyślnie idealny dom

Dzień dobry,
jestem studentem 5-tego roku na kierunku Zdrowie Publiczne (głównie administracja i zarządzanie w służbie zdrowia i pokrewne ). Jako, że już powoli czas mojego studiowania dobiega końca, zabieram się za pracę magisterską. Jej tematem są domy dla osób starszych, a głównie planowanie otwarcia takiego domu.

W związku z tym zarejestrowałem się na tym forum i śledzę wątki dotyczące opieki nad osobami starszymi. A to dlatego, że chciałbym znaleźć przepis na dom idealny (albo chociaż żeby podobał się większości ). Wiem, że ilu ludzi, tyle zdań, ale wiele jest cech wspólnych takich wypowiedzi.

Dotychczas wśród forumowiczów pojawiły się takie pomysły:
- zaciszna okolica
- opieka lekarska, pielęgniarska
- TV/komputer z internetem
- ciekawe pomysły wypełniające czas wolny
- pokój najlepiej jednoosobowy z aneksem kuchennym i łazienką.

Wiele osób z wypowiadających się w tym wątku rozmyślało nad możliwością spędzenia starości w taki domu. Stąd moje pytanie: co musiałby mieć taki dom, żeby chcieć w nim zamieszkać? Nie dlatego, że nie chce się być ciężarem dla innych, ale żeby samemu wybrać taki dom dla siebie. Tzn. Jakiego typu aktywności byłyby mile widziane (np. możliwość uprawiania działki/ogródka, spotkania towarzyskie, wyjazdy:kino, teatr, grzyby)? Jakie warunki mieszkaniowe (oprócz tych podanych wyżej)? Czy ważniejsza jest spokojna okolica, czy jednak lepsza działka pod dużym miastem? Wszelkie inne pomysły mile widziane.

Zachęcam do dyskusji i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
pozdrawiam,
Arek

p.s. jeśli to nikomu nie przeszkadza, chciałbym wykorzystać odpowiedzi do swojej pracy, bez podawania danych oczywiście, ale z zaznaczeniem, że pochodzą z forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 16:08
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Arku 01- napiszesz pracę,obronisz czego Ci z całego seca życzę i.... zapomnisz .
w dyskusji na forum powiedziano prawie wszystko.
w żadnym z punktów nie uwzględniłeś ceny, jeżeli Twoja praca będzie pozbawiona wstępnej kalkulacji kosztów to wybacz, ale będzie to bajka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 16:25
Arek 01 Arek 01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 5
Domyślnie

Ceny celowo chwilowo pominąłem.

Chodzi mi o to, żeby na razie tylko stworzyć opis domu, który będzie na naprawdę dobrym poziomie, który by zachęcał zainteresowanych do wprowadzenia się. Ocena finansowa przyjdzie później, wraz z zastanowieniem się nad możliwością sfinansowania takiego projektu oraz oceną, czy taki twór może istnieć tylko w formie dla zysku czy może non-profit.

Dlatego chciałbym żeby można było się podzielić swoimi przemyśleniami w tym temacie bez dodawania od razu "... ale to nierealne", czy "to i tak będzie sporo kosztowało". Coś w stylu radosnej twórczości no może bez czegoś w rodzaju: marmurowe posadzki, mahoniowe drewno i prawdziwe złoto na klamkach

Na forum pojawiło się już kilka odpowiedzi, ale może ktoś pokusi się o jakiś szerszy opis? Im więcej tym lepiej. wszystkie odpowiedzi są dobre.

pozdrawiam,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 18:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Non profit ?

W życiu .To badziewie będzie,jeśli nie przyniesie określonego zysku.
Określonego - że powtórzę.
Dom pod miastem.Teatr ,koncert i inne takie.
Grzyby nie warto .W tym wieku nie wolno ich jeść , a także przy osłabionym wzroku ,ryzyko rotacji w takim domu radosnej starości.
No i należy wyzbyć się złudzeń co do lokatorów.
Nawet w opisanym tu Skolimowie ( nijak nie adekwatnym ,bo finansowanym przez Ministerstwo Kultury ) nieraz pioruny latają .W związku z tym - przestrzeń życiowa.
Pokoje jednosobowe.Małe ,ale jednoosobowe .
Biblioteka ,TV i internet.
Miła obsługa,bez nadętych min i humorów.Człowiek nie po to pracował,aby znosić różne PSM-y pań .
Co do kuchni - nie mam zdania.

A tak w ogóle ,to broń mnie panie Boże.W mojej przepięknej i bajkowej okolicy ,są takie domy wcale nie z bajki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 19:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dziś w pr. "Uwaga" TVN godz. 19.45 o domu starości.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 19:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Moim zdaniem dom do ktorego ja moglabym sie ewentualnie wprowadzic przedewszystkim musialby miec wielkosc malego mieszkanka.. czyli 2 pokoje z aneksem kuchennym i lazienka.
2 dlatego ze gdyby ktos chcial przenocowac z rodziny to moglby.
Powinien miec balkon aby moznabylo bawic sie w jakies wsadzanie kwiatkow etc..

Kuchnia w stolowce nie bylaby taka wazna jezeli ma sie mozliwosc gotowania dla siebie..

Opieka lekarska i pielegniarska na miejscu.

Mala kaplica na miejscu

Dom przy duzym miescie koniecznie w lesie.

Oddzielenie od palacych

Ze sportow i udogodnien.. : telewizja, komputer wlasny z bezkablowym polaczeniem, wycieczki organizowane do miasta na zakupy itd..mozliwosc uprawiania ogrodu, swietlica gdzie mozna sie spotykac z sasiadami i ludzmi z zewnatrz..
Oczywiscie mozliwosc uprawiania gimnastyki, marszow, spacerow itd
Pracownia gdzie mozna szyc, robic decoupaze.. itp

Organizowanie roznych kursow , nauki jezyka itd.
Mozliwosc wypozyczenia srodka lokomocji z ew. szoferem albo bez.. Moze byc blisko tez przystanek autobusowy.. w razie gdyby ktos chcial sobie gdzies sam pojechac.
Maly kiosk.. z artykulami wszelkiego rodzaju.. od gazet po alkohol..

W kazdym razie najwazniejsza rzecz to czuc sie wolnym w takim domu a nie wiezniem zdanym na laske i nielaske niegrzecznych opiekunow.
Mysle ze gdyby takie domy istnialy to ludzie sami chcieliby tam sie przeprowadzic nawet jeszcze nie tacy starzy..
Nie bylaby to umieralnia a hotelik dla starszych obywateli.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 19:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jestem ciekawa czy typu modele - z prestacjami jak ponizszym poscie sa w Stanach i czy wiele osob ze sredniej klasy moze sobie pozwolic na oplacenie takich super, hiper luksusow.

Tak jak pisalam poprzednio, dom wesolej starosci powinien zapewnic kazdemu male, osobne mieszkanko, skladajace sie z sypialni, malego saloniku-jadalni, kuchenki, dobrze wyposazanej lazienki z mysla o osobie malosprawnej. Maly balkonik, ew. kawalek mini ogrodka (jezeli mieszkanie jest na parterze), mozliwosc trzymania zwierzecia domowego (kot, pies). Wspolna jadalnia, dla tych co nie maja checi na gotowanie, sala gimnastyczna dostosowana do potrzeb osob starszych, gabinet medyczny i pielegniarski, maly, kryty basen. Bibiloteka gdzie beda dostepne czasopisma i ksiazki. Naturalnie TV/internet w kazdym mieszkaniu.Winda - koniecznosc. Maly sklepik na terenie. Rezydencja nie powinna byc za bardzo blisko miasta ze wzgledu na polucje ale z dobra komunikacja-transportem max. 30 min od miasta.

Sprawa organizacji zajec, nauki jezykow, ukladania bukietow, kursy makijazu, kopania we wlasnym ogrodzie, atelier decoupage, szycie.......nalezy pozostawic do decyzji pensjonariuszy, ktorzy powinni pokryc koszty takich dodatkowych zajec. Wlasciwie wszystko jest mozliwe. Kwestia organizacji i funduszow.

Obiekt taki nie powinien byc obiektem przynoszacym zyski ale pokrywajacy samodzielnie w pelni wszystkie koszty bez deficytu.

No i nalezy pomyslec, zeby rezydencja byla polozona w duzym, dobrze zadrzewionym parku.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A ja obejrzałem właśnie taki dom w "Uwadze'. Zgroza, zgroza i jeszcze raz zgroza. Bez ciepła, środków czystości opiekunów.To co powyżej to marzenia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:07
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zły, wściekły

Z uporem maniaka powtarzam swoje: getto geriatryczne? NIE! Wolę młodo umrzeć...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:09
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Z uporem maniaka powtarzam swoje: getto geriatryczne? NIE! Wolę młodo umrzeć...


Nie mow tak!! Bo Bog cie ukarze i bedziesz dluuuuugo zyla
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Moim zdaniem dom do ktorego ja moglabym sie ewentualnie wprowadzic przedewszystkim musialby miec wielkosc malego mieszkanka.. czyli 2 pokoje z aneksem kuchennym i lazienka.
2 dlatego ze gdyby ktos chcial przenocowac z rodziny to moglby.
Powinien miec balkon aby moznabylo bawic sie w jakies wsadzanie kwiatkow etc..

Kuchnia w stolowce nie bylaby taka wazna jezeli ma sie mozliwosc gotowania dla siebie..

Opieka lekarska i pielegniarska na miejscu.

Mala kaplica na miejscu

Dom przy duzym miescie koniecznie w lesie.

Oddzielenie od palacych

Ze sportow i udogodnien.. : telewizja, komputer wlasny z bezkablowym polaczeniem, wycieczki organizowane do miasta na zakupy itd..mozliwosc uprawiania ogrodu, swietlica gdzie mozna sie spotykac z sasiadami i ludzmi z zewnatrz..
Oczywiscie mozliwosc uprawiania gimnastyki, marszow, spacerow itd
Pracownia gdzie mozna szyc, robic decoupaze.. itp

Organizowanie roznych kursow , nauki jezyka itd.
Mozliwosc wypozyczenia srodka lokomocji z ew. szoferem albo bez.. Moze byc blisko tez przystanek autobusowy.. w razie gdyby ktos chcial sobie gdzies sam pojechac.
Maly kiosk.. z artykulami wszelkiego rodzaju.. od gazet po alkohol..

W kazdym razie najwazniejsza rzecz to czuc sie wolnym w takim domu a nie wiezniem zdanym na laske i nielaske niegrzecznych opiekunow.
Mysle ze gdyby takie domy istnialy to ludzie sami chcieliby tam sie przeprowadzic nawet jeszcze nie tacy starzy..
Nie bylaby to umieralnia a hotelik dla starszych obywateli.


Hmmm....my tu chyba na serio gadamy ?
To jest Polska Asiu szanowna,nie Ameryka.

Rodzina myślisz,że będzie chciała nocować ?
Na stare lata pichcić w małej kuchence ? W życiu..
Kaplica ? Na zwłoki chyba..brr
Pracownia do szycia ..a po co Tobie szycie ? Sądzisz ,że oczka będą służyły ?

A tak w ogóle ,to według tych kryteriów ,mój dom świetnie spełnia rolę domu starców.
W lesie.Blisko miasta.Kaplic jak mrówek ,bo zakony rzuciły się na te tereny ,więc i catering jest blisko.
Zwierzaki są.
Goście mają gdzie przenocować.
Pracowni do szycia nie ma ,nie było i nie będzie...

I mówiąc serio.
Gdybym musiała..20 m, ale dla mnie tylko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hmmm....my tu chyba na serio gadamy ?
To jest Polska Asiu szanowna,nie Ameryka.

Rodzina myślisz,że będzie chciała nocować ?
Na stare lata pichcić w małej kuchence ? W życiu..
Kaplica ? Na zwłoki chyba..brr
Pracownia do szycia ..a po co Tobie szycie ? Sądzisz ,że oczka będą służyły ?

A tak w ogóle ,to według tych kryteriów ,mój dom świetnie spełnia rolę domu starców.
W lesie.Blisko miasta.Kaplic jak mrówek ,bo zakony rzuciły się na te tereny ,więc i catering jest blisko.
Zwierzaki są.
Goście mają gdzie przenocować.
Pracowni do szycia nie ma ,nie było i nie będzie...

I mówiąc serio.
Gdybym musiała..20 m, ale dla mnie tylko.

No wlasnie... Ja juz wczesniej gdzies napisalam ze najlepiej byc we wlasnym domu.. Tak mieszkali moi rodzice, dziadkowie i tak mieszka moja tesciowa.. Nie widze powodu aby sie gdzies przeprowadzac.. Powiedzialam tylko jakie warunki chcialabym miec ewentualnie aby sie dac skusic..
Lila gotowanie tylko w razie gdyby mi przyszla fantazja bo na codzien tez nie.. co jak kucharza zmienia i ten nowy nie nadaje sie?
Chodzilo mi o mozliwosc uprawiania hobby nie musi to byc koniecznie szycie.

Jezeli chodzi o kaplice.. to zanim w niej spocznie moj trup to fajnie jest ja miec w zanadrzu... na wszelki wypadek.

Rodzina na pewno bedzie chciala nocowac bo jezeli do mnie przyjada to napewno z daleka.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 20:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

O Jezuuu..
Aleś mnie tym swoim trupem wystraszyła !!!!!

ps.a jak będzie ubrany ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 21:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
O Jezuuu..
Aleś mnie tym swoim trupem wystraszyła !!!!!

ps.a jak będzie ubrany ?


W rozowa sukienke w brazowe groszki
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 23:23
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
No wlasnie... Ja juz wczesniej gdzies napisalam ze najlepiej byc we wlasnym domu.. Tak mieszkali moi rodzice, dziadkowie i tak mieszka moja tesciowa.. Nie widze powodu aby sie gdzies przeprowadzac.. Powiedzialam tylko jakie warunki chcialabym miec ewentualnie aby sie dac skusic..
Lila gotowanie tylko w razie gdyby mi przyszla fantazja bo na codzien tez nie.. co jak kucharza zmienia i ten nowy nie nadaje sie?
Chodzilo mi o mozliwosc uprawiania hobby nie musi to byc koniecznie szycie.

Jezeli chodzi o kaplice.. to zanim w niej spocznie moj trup to fajnie jest ja miec w zanadrzu... na wszelki wypadek.

Rodzina na pewno bedzie chciala nocowac bo jezeli do mnie przyjada to napewno z daleka.
Nie łudż się ze rodzina będzie Cię tak często odwiedzała.Jeżeli masz takie wymagania,to zastanawiam się jak obecnie mieszkasz.Jeżeli już dla noclegu rodzinnego,to najwyżej jakieś 2 pokoiki hotele,oczywiście odpłatne i tak prawdopodobnie za dużo.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moda na Domy Seniora - komentarze ja2977 Ogólny 46 04-03-2020 14:45
Amerykańscy seniorzy remontują domy - komentarze Ewunia Ogólny 2 13-11-2006 11:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.