menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 12:43
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie wróbelek też ptak



Są u mnie na balkonie całą zimę
  #202  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 20:39
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Ja wróbelki mogę liczyć na dziesiątki,albo i na setki,siedzą w tujach lub w misce psa ,no i oczywiście korzystają z dokarmiania ,na taras zagląda ich kilka tu prim wodzą sikorki i dzwońce.
Raniuszek z Wąsem hihihi prawdziwy senior.
__________________
  #203  
Nieprzeczytane 28-01-2009, 10:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Odwiedzam często ptaszki w leśnym karmniku w Estonii, na stronie poniżej, gdzie zwykle oglądam czarne bociany . Na bociany jeszcze nie pora, ale wiele wróblowatych już rozpoznałem: sójkę, kowaliki, zięby i inne, których jeszcze nie udało mi się zidentyfikować.Orła też tam można podziwiać. Jest to blisko leśniczówki, można więc też słyszeć ludzkie głosy.
Jest znakomity obraz tv (direct stream)w dużym formacie. Poza tym można też oglądać duże zwierzęta leśne:dziki, lisy.

http://www.looduskalender.ee/en/node/86
  #204  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 12:20
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Moja przygoda z sikorką

Mam oswojoną sikorkę.
Dzisiaj zrobiłam jej serię zdjęć,z odległości nie wiekszej niż 50cm.
Mój mały "model" bardzo chętnie pozował, nie bał się flesza ani tego że jestem tak blisko.
Przez chwilkę obawiałam się czy coś mu może dolega
ale potem doszłam do wniosku ze on czuję się w tym moim karmniku jak rezydent.
Karmnik wisi na balkonie tuż przy oknie.


między łapkami trzyma ziarenko słonecznika

i jeszcze raz mój uroczy model.
__________________
  #205  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 12:34
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

ja przyzwyczaiłam moje ptaszki do kaszki na parapecie i jakbym czasem zapomniała to tak długo ćwierkają aż dostaną swoją porcje."byle do wiosny"
  #206  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 13:26
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Jadziu ! Masz niasamowicie odważną sikorkę, jeśli możesz ją z tak bliska fotografować. Sikorki są zwykle bardzo płochliwe. U nas na balkonie do niedawna było ich bardzo dużo, ale teraz ich coraz mniej. Chyba w związku z chwilowym ociepleniem u nas. Jak im kuperki zmarzną, to wrócą. Karmniczek masz śliczny. Chyba sobie taki zafunujemy, ja tylko taki zobaczymy.
  #207  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 15:45
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

To nie moje sikorki - do mnie przylatują na parapet inne ptaszki a sikorki do Sunshine !
  #208  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 15:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
To nie moje sikorki - do mnie przylatują na parapet inne ptaszki a sikorki do Sunshine !

Mea culpa, Jadziu !
A Sunshine. wybaczy mi chyba tą pomyłkę.
  #209  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 18:25
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Na moim tarasie mam już nie dziesiątki ale w setki gości,chyba zbankrutuję,ale takiej modelki jak ma Ewa nie udało mi się namierzyć,dodam że karmik ,cudny lampion.Od kilku dni przylatują dwa nowe ptaszki jeden troszkę przypomina sikorkę bogatkę tz ogonek i końcówki skrzydełek natomiast grzbiet i brzuszek ma rdzawo-brązowy i łepek nie czarny a szaro-granatowy.Drugi nie odwiedza mego balkonu tylko ogród nieco przypomina kosa tylko jest bardziej brązowy i nie ma żółtego dziobka.
__________________
  #210  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 21:17
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Karmniczek masz śliczny. Chyba sobie taki zafunujemy, ja tylko taki zobaczymy.

Rzecz w tym,że nie jest to naprawdę karmnik
a wisząca doniczka.Ale okazała się najlepsza do karmienia małych ptaszków.
Żaden duży ptak nie jest w stanie do niej się dostać a zwłaszcza gołębie,które robią najwięcej bałaganu.
One co prawda też głodne ale dla nich wynoszę ziarno do dużego, stojącego na wolnej przestrzeni między blokami,karmnika.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich pomagających
naszym mały ulubieńcom przetrwać ten trudny dla nich okres.
__________________
  #211  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 13:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie



Może to nie jest ptaszek,ale zawsze małe, sympatyczne zwierzątko,o którym nigdy nie słyszałem,a myślałem, że jakaś mini świnka morska lub tłuściutki chomik. Nic z tych rzeczy. To szczekuszka, i do tego amerykańska. Gatunek na wyginięciu. Podobnież, bardzo lubi zimno i ucieka w zimne miejsca, jak mu jest za ciepło. W górach, ucieka coraz wyżej.
  #212  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 12:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Zdaje mi sie, że modraszki, Bella i Bertie, zaczęły budować dniazdko rodzinne w boxie2 , u Elizabeth i Malcolma . Bella znosi "beakfuls of moss" za każdym przylotem. Gniazdko buduje samiczka u sikorek, tak mi się wydaje, a samczyk ją dokarmia, gdy bedzie wysiadywać pisklęta,ale jajeczka sie to dopiero w kwietniu, lub w końcu marca.
W końcu marca przylecą też bociany do Chyb k/Poznania.
  #213  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 13:35
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

W Kalifornii można aktualnie podglądać gniazdo kolibrów.
Adres: http://cam.dellwo.com/
Prawdopodobnie serwer zażąda zalogowania się. W obu przypadkach /loginu i hasła/ należy wpisać guest.
Teraz w Kalifornii jest godz. 4:22 rano i na razie kamera nie działa.

Miłego podglądania.

  #214  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 14:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie


Aktualnie, podglądałem koliberki w Brazylii. ale będę też podglądał a Kalifornii. Zalogowałem sie, jako "guest". Thanks.
  #215  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 19:05
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Bociany w Afryce.To fotka ze stycznia.

  #216  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 21:04
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Pozdrawiam Cię, Elizko, w wigilię Święta Kobiet. Moje życzenia i anemony dla wszystkich kobiet, napewno odebrałaś.
Te bociany już do nas lecą i są już chyba blisko. Być może już są gdzieś w Strefie Kanału, lub Turcji. Przecież w Chybach muszą już być za 2-3 tyg.
" Trasa wędrówki bocianów może wynosić nawet 10 000km. Po drodze ptaki muszą odpoczywać i zdobywać pożywienie. Jesienny przelot na zimowiska zajmuje naszym bocianom zwykle 3 - 4 miesiące, powrót jest znacznie szybszy i trwa ok. 2 miesiące (od Kanału Sueskiego ok. 2 tygodnie).
Bociany opuszczają Polskę w ostatniej dekadzie sierpnia i na początku września, a powracają zwykle na przełomie marca i kwietnia. Migrują w ciągu dnia, lecąc nie tworzą kluczy, jak gęsi czy żurawie lecz nieregularne stada. Znaczną część trasy pokonują lotem szybowcowym, wykorzystując ciepłe prądy powietrza, ale na pewnych odcinkach przemieszczają się w sposób aktywny. Jedną z najbardziej znanych metod poznawania przebiegu tras wędrówek ptaków jest obrączkowanie. Najnowszą metodą badań szlaków migracji jest stosowanie nadajników satelitarnych. Niewielkie, zasilane baterią zwykłą lub słoneczną, urządzenie zamocowane na ciele ptaka wysyła sygnały, które odbiera satelita. Zebrane w ten sposób informacje przekazane na ziemię, pozwalają określić miejsce pobytu bociana z dokładnością do jednego kilometra . Badania tego typu prowadzi się od 1991 roku."

Ale,ale.Przed chwilą oglądałem gniazdko koliberków (post Dzidki 213) i co zobaczyłem, znakomity obraz tv super jakości.W gniazdku jest dwa pisklaczki. Na fotce widać siedzącego na nich koliberka, napewno mamusię. Jak je mamusia karmi jeszcze nie zaobserwowałem.

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 07-03-2009 o 21:47.
  #217  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 11:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie



http://www.ustream.tv/channel/birds-...tlantic-forest
  #218  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 12:09
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wy tak daleko sięgacie, a ja w czoraj będąc "na zadupiu" przeżyłąm taki piękny widok-kilka 4-5 kluczy dzikich gęsi lecących , pięknie gęgajacych i gęsi już będące na wyspie na jeziorze odpowiadające tym lecącym--jazgot był niesamowity, wyraźnie sie witały....Za moment przyszybował dorodny bocian, zawirował nad głowami naszymi, zaklekotał, po chwili pojawił sie drugi i oba zgodnie pofrunęły na wyspę na jeziorze..no bajka
  #219  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 14:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Wy tak daleko sięgacie, a ja w czoraj będąc "na zadupiu" przeżyłąm taki piękny widok-kilka 4-5 kluczy dzikich gęsi lecących , pięknie gęgajacych i gęsi już będące na wyspie na jeziorze odpowiadające tym lecącym--jazgot był niesamowity, wyraźnie sie witały....Za moment przyszybował dorodny bocian, zawirował nad głowami naszymi, zaklekotał, po chwili pojawił sie drugi i oba zgodnie pofrunęły na wyspę na jeziorze..no bajka
No tak, Malwino, nie ma to jak mieszkać na emeryturze "na zadupiu". Niestety, ja takich pięknych przylotów gęsi, czy bocianów, na tej mojej "ogromnej betonowej wsi" nie mogę obserwować.
Chciałem się zalogować na stronę, gdzie podglądam bociany (w Chybach), ale tam straszny ścisk, i nie mogę się dopchać do gniazda.
Z braku laku, te koliberki. Ale, w krótce przerzucę się na nasze, moje, bocianki w Chybach.
Pozdrawiam, gę,gę,gę...kle kle kle
  #220  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 14:48
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Domyślnie

__________________
Smutno cieszyć się w samotności.
*****
Gotthold Ephraim Lesing.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
donos na bociany BUNIA Różności - wątki archiwalne 58 13-04-2008 11:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.