menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #981  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 10:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Hypatianapisała -Wacławie,z Tobą to jest jeden problem,nie,przepraszam to ja mam z Tobą jeden problem.
Hypatio ja mam nie jeden problem a wiele i staram się je rozwiązywać -jak każdy z nas.Jak nie potrafię go rozwiązać to posiłkuję się specjalistą .Cieszę się że zgadzasz się z niektórymi moimi tezami w 80 % ,to potwierdza zasadę Pareto.
Co do wymieniania czy nie wymieniania osób które jak piszesz i insynuujesz redagują moje teksty z naszego forum to po prostu napisz kto i jaki tekst, i nie bój się, albo jest to wiadomość zasłyszana w środkach transportu miejskiego.

Ruch Poparcia Palikota w logo ma Gospodarka jest najważniejsza ja optowałem za Gospodarka głupcze ale ostatecznie została ta która jest bardziej się się ludziom i ekspertom podobała .Pisząc na temat Kongresu chciałem skierować tych seniorów którzy piszą na temat gospodarki powtarzając niektóre tezy mało zorientowanych w sprawie polityków aby przeczytali wypowiedzi ekspertów którzy naprawdę mają coś do powiedzenia i na temat.Nie wszyscy muszą się znać na wszystkim i wiedzieć gdzie szukać.
Cytat:
Hypatia napisała-to czysta złośliwość nie godna pragmatyka jakim niewątpliwie jesteś.Daj przykład gdzie ,kiedy w jakiej sprawie rząd urządza show i radiotele .
Hypatio co mam głaskać rząd jak kota pisząc jak jest dobrze?
Włączam sobie licznik długu i widzę że nie zwalnia.Nastąpić musi czas reform i zadaję sobie pytanie kiedy i jakie i kto zapłaci bo życie to nie cuda w które lubimy wierzyć.
Hypatio nie będę się rozwodził nad polityką informacyjną rządu,przykrywania wiadomości niekorzystnych dla rządu innymi sensacjami.Rząd ma większość parlamentarną i posiada TVP ,media które powinny pełnić rolę edukacyjną z edukacją ekonomiczną włącznie i społeczną ale nie klerykalną nastawioną na jedną specyficznie grupę słuchaczy wierzących w cuda Wprowadzenie knota w postaci ustawy "narkotykowej -dopalacze " demontaż systemu emerytalnego i przeprowadzona konsultacja społeczna. Radiotele kto jest za kto przeciw to przenośnia i nie wykonuje jej fizycznie rząd , ale trzeba to rozumieć jako odwoływanie się do prostego elektoratu aby uzyskać chwilowy sukces medialny , myślę że to rozumiesz.

Są rzeczy które musi rząd zrobić aby poprawić kondycję gospodarki i aby następne pokolenia nie musiały spłacać długów zaciągniętych przez nasze pokolenie.Z tąd decyzje muszą byc podjęte, a one są niekorzystne dla rządu bo wpływają na słupki sondaży.Dobry rząd to ten ktory mówi społeczeństwu jak jest a nie wmawia nam że jesteśmy zieloną wyspą na oceanie złych nie radzących sobie gospodarek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #982  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 11:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Strzałka

Cytat:
Napisał waclaw46
Hypatio ja mam nie jeden problem a wiele i staram się je rozwiązywać -jak każdy z nas.Jak nie potrafię go rozwiązać to posiłkuję się specjalistą .Cieszę się że zgadzasz się z niektórymi moimi tezami w 80 % ,to potwierdza zasadę Pareto.
Co do wymieniania czy nie wymieniania osób które jak piszesz i insynuujesz redagują moje teksty z naszego forum to po prostu napisz kto i jaki tekst, i nie bój się, albo jest to wiadomość zasłyszana w środkach transportu miejskiego.

Ruch Poparcia Palikota w logo ma Gospodarka jest najważniejsza ja optowałem za Gospodarka głupcze ale ostatecznie została ta która jest bardziej się się ludziom i ekspertom podobała .Pisząc na temat Kongresu chciałem skierować tych seniorów którzy piszą na temat gospodarki powtarzając niektóre tezy mało zorientowanych w sprawie polityków aby przeczytali wypowiedzi ekspertów którzy naprawdę mają coś do powiedzenia i na temat.Nie wszyscy muszą się znać na wszystkim i wiedzieć gdzie szukać.
Hypatio co mam głaskać rząd jak kota pisząc jak jest dobrze?
Włączam sobie licznik długu i widzę że nie zwalnia.Nastąpić musi czas reform i zadaję sobie pytanie kiedy i jakie i kto zapłaci bo życie to nie cuda w które lubimy wierzyć.
Hypatio nie będę się rozwodził nad polityką informacyjną rządu,przykrywania wiadomości niekorzystnych dla rządu innymi sensacjami.Rząd ma większość parlamentarną i posiada TVP ,media które powinny pełnić rolę edukacyjną z edukacją ekonomiczną włącznie i społeczną ale nie klerykalną nastawioną na jedną specyficznie grupę słuchaczy wierzących w cuda Wprowadzenie knota w postaci ustawy "narkotykowej -dopalacze " demontaż systemu emerytalnego i przeprowadzona konsultacja społeczna. Radiotele kto jest za kto przeciw to przenośnia i nie wykonuje jej fizycznie rząd , ale trzeba to rozumieć jako odwoływanie się do prostego elektoratu aby uzyskać chwilowy sukces medialny , myślę że to rozumiesz.

Są rzeczy które musi rząd zrobić aby poprawić kondycję gospodarki i aby następne pokolenia nie musiały spłacać długów zaciągniętych przez nasze pokolenie.Z tąd decyzje muszą byc podjęte, a one są niekorzystne dla rządu bo wpływają na słupki sondaży.Dobry rząd to ten ktory mówi społeczeństwu jak jest a nie wmawia nam że jesteśmy zieloną wyspą na oceanie złych nie radzących sobie gospodarek.



To dobrze jak poważny człowiek pisze poważnie na poważne tematy.
Gorzej, jeśli poważny człowiek piszący poważnie, na poważne tematy traci dystans i popada w mentorstwo i zapomina ,że brak poczucia humoru jest grzechem .......mentalnym.
Nieustanne powtarzanie tych samych prawd, choćby najbardziej prawdziwych, nie powoduje ,że stają się one oczywiste - to tak jak z modlitwą lub mantrą ,w kółko klepane nikt nie słucha.
Ad meritum
Stwierdziłeś ,że rząd "urządza show i radiotele".Pozwoliłam sobie poddać to twierdzenie w wątpliwość ,prosząc Cię o wskazanie przykładów świadczących o tym ,bo to zarzut, moim zdaniem niesłuszny.Nie otrzymałam odpowiedzi ,tylko połajankę i pouczanie - to doprawdy nieznośna maniera jeśli człowieka w Twoim wieku w stosunku do rówieśnika stać tylko na to ! No i oczywiście kolejny raz mini wykład, te same"mantryczne"stwierdzenia dotyczące gospodarki ,które dla wszystkich są dość oczywiste i raczej banalne. No i to już jest niepoważne ! Łatwo jest wygłaszać monologi,bo nie wymaga to autorefleksji!
Myślę,że to rozumiesz!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 19-05-2011 o 13:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #983  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 13:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Rząd poprzez sejm tworzy prawo.Szybkość reakjcji na niektóre zdarzenia w wersji hard bo nieraz są stosuje działania soft . Sprawa ustawy o narkotykach. w której jest okreslenie małe ilości .Nie jednoznaczne określenie interpretowane będzie w zależności od pozycji rodzica albo od wysokości argumentu finansowego . Ulica potrzebuje szeryfa i szeryf się znajdzie.
Proste pytanie czy o poważnych sprawach nie powinni się wypowiadać specjaliści? a my ich argumentów wysłuchać, to że ty masz pogląd że trzeba zaostrzać kary to nie znaczy że masz rację.Przecież zrozumiałe jest że prawo jest prawem kiedy jest nieuchronność kary, bo kara ma być wychowawcza.Mamy skazanych a nie mamy miejsc w więzieniach i samych więzień bo jakiś głupek sobie wymyślił a tumaństwo poparło bo by to źle było widziane przez elektorat jeżeli by się temu sprzeciwić.
Przypomnę tylko sprawę pedofilską szybkie zadziałanie i co się pytam czy zamykamy ich i czy to dotyczy wszystkich czy pewnych grup społecznych?,czy mamy odpowiednią ilość psychologów by pracowali z zatrzymanymi? Pytań można mnożyć ? a jak wiesz coś na ten temat to napisz chętnie zapoznam się z oceną tych działań i tej ustawy przez specjalistów.Zawsze jak mówi powiedzenie diabeł tkwi w szczegółach.

Przecież co roku ten rząd uchwalał budżet który się nie domykał a długi zamiatał pod dywan.Co zrobił aby zmniejszyć zadłużenie. Hypatio przestań się bawić w usprawiedliwianie nieróbstwa.Rolnicy korzystają z świadczeń których nie wypracowują i popierają PSL bo im to gwarantuje Czy to nie hipokryzja tych grup zawodowych bo zerują na pozostałych grupach zawodowych socjalizm do kwadratu albo komunizm każdemu wedle potrzeb.-oni mają potrzebę otrzymania emerytury.Pisząc show dla ciemnych mas piszę o wszelkiego rodzaju uroczystościach jak pogrzeby msze pomoc społeczna dla wybranych,prawo pod publiczkę czy nawet organizacja mistrzostw w piłkę nożną aby mieć poparcie kiboli.Jak w starożytnym Rzymie walki gladiatorów czy oglądanie palenia na stosie .
Nie jest to mini wykład , ty nie rozumiesz na czym polega manipulacja i we wszystko wierzysz.Pamiętaj że problem jest rozwiązany kiedy nie wraca, w domu wymieniamy stopki nie watujemy ich drutem - obrazowo abyś zrozumiała o co chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #984  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 14:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie jest to mini wykład , ty nie rozumiesz na czym polega manipulacja i we wszystko wierzysz.Pamiętaj że problem jest rozwiązany kiedy nie wraca, w domu wymieniamy stopki nie watujemy ich drutem - obrazowo abyś zrozumiała o co chodzi.


Sądzę,że skoro wychodzisz z założenia ,że każdy kto nie podziela w jakiejś sprawie Twojego punktu widzenia jest osobą,delikatnie mówiąc z problemami poznawczymi i podatną na manipulacje to znaczy ,że to Ty masz problem ,a nie Twój interlokutor.Lepiej zakończę tą, jak widać jałową wymianę myśli(sic!),bo za chwilę popadniemy w pieniactwo,czego nie znoszę.Albo się jest otwartym na rację drugiej strony ,albo nie.
Ostatnie zdanie - pytanie,odpowiedź jest właściwie bez znaczenia,bo to pytanie za 0 punktów.
Jak sądzisz ,gdyby ustalono maksymalną ,dopuszczalną ilość środków psychoaktywnych ,które można przy sobie posiadać na poziomie np 10 gramów,to ile według ciebie miałby przy sobie kontrolowany diler?!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #985  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 15:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Radzę szybko obejrzeć, dopóki ktoś nie zdejmie..

Nowy klip Palikota...


http://www.youtube.com/watch?v=2TYpNbbF2iw

Ano, dla mnie zawsze był zerem.
Ciekawe, co na to zwolennicy PO, którzy tak pompowali treść w błazna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #986  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 16:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Radzę szybko obejrzeć, dopóki ktoś nie zdejmie..

Nowy klip Palikota...


http://www.youtube.com/watch?v=2TYpNbbF2iw

Ano, dla mnie zawsze był zerem.
Ciekawe, co na to zwolennicy PO, którzy tak pompowali treść w błazna.

Lili Droga!
Ty chyba uwiebiasz takie numery.
Ale jeszcze jeśli w czasach "od zawsze" Palikota numery miały jakiś sens jak w przypadku choćby policyjnych gwałtów na zatrzymanych studentkach w mieście Lublin, pytania o stan zdrowia prezydenta, czy stan trzeźwości to te są już tylko zbliżone jakościa do występów polityków z Twojej ulubionej partii...
Ale tak zapewne maja ci co im się w niekontrolowany sposób powieksza gruczoł od manii wielkości. Ale o tym możesz przeczytać m.in. w postach Poli i moich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #987  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 16:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Lili Droga!
Ty chyba uwiebiasz takie numery.
Ale jeszcze jeśli w czasach "od zawsze" Palikota numery miały jakiś sens jak w przypadku choćby policyjnych gwałtów na zatrzymanych studentkach w mieście Lublin, pytania o stan zdrowia prezydenta, czy stan trzeźwości to te są już tylko zbliżone jakościa do występów polityków z Twojej ulubionej partii...
Ale tak zapewne maja ci co im się w niekontrolowany sposób powieksza gruczoł od manii wielkości. Ale o tym możesz przeczytać m.in. w postach Poli i moich.

No nie?
Jak to boli, że z Tuska zrobił burdel-mamę?
A przedtem się podobał, czyż nie?

Nie robi nic innego, tylko teraz nadepnął na nagniotki tych, co go karmili. I na tym nie koniec.

Dobrze wam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #988  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 17:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No nie?
Jak to boli, że z Tuska zrobił burdel-mamę?
A przedtem się podobał, czyż nie?

Nie robi nic innego, tylko teraz nadepnął na nagniotki tych, co go karmili. I na tym nie koniec.

Dobrze wam.

Lili Droga!
My juz to ocenilismy. I smutno nam, że kiedyś utalentowany człek PO stoczył sie na poziom Pisu, ale to sie w przyrodzie zdarza.
Twój wuc tez sie kiedyś [dawno] obracał w przyzwoitym towarzystwie, a teraz co????
Został mu Yoyo Brudziński, Hofman, Kempa i...Nelly Rokita, żeby sobie juz geby Girzyńskim i Skorupa nie wycierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #989  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 17:55
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No nie?
Jak to boli, że z Tuska zrobił burdel-mamę?
A przedtem się podobał, czyż nie?

Nie robi nic innego, tylko teraz nadepnął na nagniotki tych, co go karmili. I na tym nie koniec.

Dobrze wam.




Juz dzis uzylam tego zwrotu ,ale jeszcze raz powtorze



RELATYWIM POLITYCZNY I MORALNY




Lzenie ,poniewieranie niezyjacym Prezydentem bylo i jest oki,wytkniecie popenionych bledow ort.obecnie panujacemy jest be.


Podobnie odbior b.posla z Bilgoraja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #990  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 19:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Kto, widząc zdjęcia z krypty na Wawelu, uwierzył w nagłą przemianę duchową Janusza Palikota, jest w błędzie. Były poseł PO był w krypcie na Wawelu, ale z kwiatami, które wcale nie były przeznaczone dla Pierwszej Pary


http://www.fakt.pl/Palikot-w-krypcie...,104122,1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #991  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 19:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

http://www.youtube.com/watch?v=2TYpNbbF2iw

Jeśli to jest siła argumentów Palikota ,to nie godny on miana filozofa. Ideał - poniektórych - sięgnął bruku !
Ps.Ciekawe jak się do takiej formy kampanii, odniosą jego wielbiciele z seniorka.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #992  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 19:55
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Ciekawe jak się do takiej formy kampanii, odniosą jego wielbiciele z seniorka.

A co mi tam, bardzo dobrze.
Ma facet zasady
Odpowiedź z Cytowaniem
  #993  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 19:59
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
A co mi tam, bardzo dobrze.
Ma facet zasady
Zasady i j**a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #994  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 19:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ps.Ciekawe jak się do takiej formy kampanii, odniosą jego wielbiciele z seniorka.
Dla mnie to jest nikt w czapce klauna
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #995  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:07
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał wiesia51
Zasady i j**a




Jeśli uważasz,że to jest zaleta u polityka,to może politykami według Ciebie powinny być byki,mają większe....!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #996  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:21
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jeśli uważasz,że to jest zaleta u polityka,to może politykami według Ciebie powinny być byki,mają większe....!
Największe jądra posiadają pasikoniki, ich jądra stanowią niemal 14 proc. masy ciała. To rekord w przyrodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #997  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał wiesia51
Największe jądra posiadają pasikoniki, ich jądra stanowią niemal 14 proc. masy ciała. To rekord w przyrodzie.



Ty to tylko z literatury wiesz, czy też może prowadziłaś jakieś badania porównawcze?!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #998  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:49
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ty to tylko z literatury wiesz, czy też może prowadziłaś jakieś badania porównawcze?!

Podpowiedział mi staruszek- google.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #999  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Podpowiedział mi staruszek- google.

To kto z was w końcu sprawdzał Palikota?
Ty czy staruszek.
Bo Lili sie ulotniła wczesniej, wiec ...niewinna
Tom razom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1000  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 20:58
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To kto z was w końcu sprawdzał Palikota?
Ty czy staruszek.
Bo Lili sie ulotniła wczesniej, wiec ...niewinna:
Tom razom.

Tom razom sprawdzali: ja, staruszek, google.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oszukał staruszka, trafił w ręce Policji - komentarze Lila Ogólny 4 28-06-2010 14:25
Myj ręce, unikniesz grypy - komentarze Wieslaw_ww Ogólny 0 23-09-2009 21:11
Ręce precz od Radia Maryja Bajadera07 Społeczeństwo - wątki archiwalne 446 14-08-2009 18:56
Eutanazja - ręce precz od naszych babć - komentarze czort Ogólny 0 13-03-2007 18:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.