menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 01:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Bo to wszystko nie jest takie proste jak się poniektórym siedzącym w kapciach przed tv wydaje.
Może tez to jest powod, żeby nie odbywac publicznych sadów nad propozycjami Balcerowicza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 08:04
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie o malo co swiat by poznal naszego sp. Prezydenta, ale

Wycięli Kaczyńskiego z filmu. Agentka aktora się tłumaczy

Na ekrany amerykańskich kin w marcu ma wejść nowy film twórcy "Szklanej Pułapki 2". W jednej ze scen miała się pojawić postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale wycięto ją z filmu. Dlaczego?

http://kultura.dziennik.pl/artykuly/...-tlumaczy.html


To pewnie zwolennicy Tuska maja takie wplywy w tej fabryce snow
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 09:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Wycięli Kaczyńskiego z filmu. Agentka aktora się tłumaczy

Na ekrany amerykańskich kin w marcu ma wejść nowy film twórcy "Szklanej Pułapki 2". W jednej ze scen miała się pojawić postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale wycięto ją z filmu. Dlaczego?

http://kultura.dziennik.pl/artykuly/...-tlumaczy.html


To pewnie zwolennicy Tuska maja takie wplywy w tej fabryce snow

A to się Kolczuga zmartwi.
Tera bedzie chyba sie z bidulem przenosic na Kamczatke ze zgryzoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 13:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał -Wacek! Albo mi się zdaje, albo lecisz tanią propagandą i to w stylu .....Kazika.
Skup sie może na jednym temacie i zostaw węgierskie wyczyny dla Kaczyńskiego. Jak wygra wybory, to cie zmadziaryzuje i będziesz szczęśliwy.
A tera.. ad rem.
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy.
Przestań ty prawić tanią propagandę i jak ci się nowy system nie podoba to napisz dlaczego a jak nic nie wiesz to nie pisz bo pisać na okrągło to każdy pismak potrafi.Wprowadzając zasady nowego systemu emerytalnego twórcy reformy czymś się kierowali?
Trzeba rozgraniczyć dwie sprawy dług publiczny od koncepcji i zasad wprowadzonej reformy emerytalnej.Rząd którym ty jesteś zachwycony nie przestawił żadnej koncepcji że system jest zły i umotywował to danymi ,nie przedstawił koncepcji naprawy , tylko - likwidujemy przenosimy do ZUS bo potrzebne nam są pieniądze .
Pluto wróć do sporów z zwolennikami PiS, PJN co kto powiedział niemądrego w Sejmie lub przybliż sobie i napisz na temat .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 15:12
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy.
Przestań ty prawić tanią propagandę i jak ci się nowy system nie podoba to napisz dlaczego a jak nic nie wiesz to nie pisz bo pisać na okrągło to każdy pismak potrafi.Wprowadzając zasady nowego systemu emerytalnego twórcy reformy czymś się kierowali?
Trzeba rozgraniczyć dwie sprawy dług publiczny od koncepcji i zasad wprowadzonej reformy emerytalnej.Rząd którym ty jesteś zachwycony nie przestawił żadnej koncepcji że system jest zły i umotywował to danymi ,nie przedstawił koncepcji naprawy , tylko - likwidujemy przenosimy do ZUS bo potrzebne nam są pieniądze .
Pluto wróć do sporów z zwolennikami PiS, PJN co kto powiedział niemądrego w Sejmie lub przybliż sobie i napisz na temat .


Wacławie,nieładnie ,dlaczego mijasz się z prawdą.Rząd ma zamiar likwidować OFE ?Ty to słyszałeś z ust Premiera bądź innego członka rządu czy może od sąsiada na spacerze?Myślę ,że się chyba przejęzyczyłeś,prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 18:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Wacławie,nieładnie ,dlaczego mijasz się z prawdą.Rząd ma zamiar likwidować OFE
Hypatio to co według ciebie powiedział Tusk na temat funduszy emerytalnych i na czym ma polegać ten cud. Dla mnie zmniejszenie wpłat 7,3 do 2,3 procent to zmniejszenie ale nieraz spotykałem się w minionych czasach ze jest to zwiększenie dlatego jak wiesz to napisz.Przecież są konsultacje to możesz uzasadnić poczynania Tuska.W sławetnej wypowiedzi 30 grudnia poinformował nas że pod koniec stycznia skieruje ustawę do Sejmu jutro też dzień to poczekam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 19:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Amelia napisała-Ja go nie popre bo mi nie zrewaloryzuje emerytury,
a moja corka tez, bo bedzie musiala pracowac do 70 roku zycia.
Moj/nasz populizm wzial gore
Reakcje na planowane zmiany w systemie emerytalnym
Decyzja rządu o obniżeniu z 7,3% do 2,3% części składki emerytalnej odprowadzanej przez pracujących do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) spotyka się z raczej krytycznymi reakcjami społecznymi. Niemal połowa badanych (49%) jest przeciwna planowanym zmianom, popiera je niespełna jedna piąta (18%), a co trzeci respondent (33%) nie ma wyrobionej opinii w tej kwestii. Materiał- CBOS News 2/20011 27 styczeń 2011 ,z informacji otrzymanych droga internetową .Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Informacji CBOS
ul. Żurawia 4a, 00-503 Warszawa
tel. (+48) 22 625 76 23; fax (+48) 22 629 40 89
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 20:20
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Hypatio to co według ciebie powiedział Tusk na temat funduszy emerytalnych i na czym ma polegać ten cud. Dla mnie zmniejszenie wpłat 7,3 do 2,3 procent to zmniejszenie ale nieraz spotykałem się w minionych czasach ze jest to zwiększenie dlatego jak wiesz to napisz.Przecież są konsultacje to możesz uzasadnić poczynania Tuska.W sławetnej wypowiedzi 30 grudnia poinformował nas że pod koniec stycznia skieruje ustawę do Sejmu jutro też dzień to poczekam.
Wacławie ,jesteśmy rozsądnymi ludźmi mnie się ten pomysł też nie podoba ,choć mnie to już nie dotyczy,ale gwoli ścisłości i prawdzie nikt nigdy nie powiedział o LIKWIDACJI więc nie twórzmy bajek bo rzeczywistość jest wystarczająco barwna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 21:23
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Joanna Senyszyn na swoim blogu w Onet.pl. pyta, "czy Jarosław Kaczyński jest nadal na prochach". Skomentowała w ten sposób wywiad prezesa PiS w Radiu Maryja.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polit...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 22:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy..

Wacek! W co ja wierzę, albo nie to juz nie barrdzo twój biznes.
Uważam jak pisze, ale ty nie musisz sie z tym zgadzać.
Jeszcze raz powtarzam, mając nadzieję, że jak pomyślisz wolno, to moze zrozumiesz, że gaworzyć i mamrotać pod nosem o tym co to by sie zrobiło, bo sie wykoncypowało, ze tak byc powinno jest fajnie. I dobrze robi na płuca i nerwy.
i to NIC takie wymądrzanie sie nie kosztuje, bo sie samemu tylko mamrze.
Jak chcesz być wielki mądrala to nie mamraj pod nosem, tylko spraw, żeby te twoje mamrania weszły w życie.
Juz wiesz, że Tusk tego nie zrobi, Kaczyński też sie nie pali, Napieralski z Pawlakiem tez nie....
Zostało ci modlić sie do Palikota i czekać na cuda, bo same te twoje majaki sie zrobią.
A w kwestii guru, to jakos nie bardzo wiem kto jest twoim.
Milczacy kandydat ekonomista Olechowski, biznesman wódz SD Piskorski, czy moze jakis nowy.Jako funkcjonariusz partyjny udzielający sie publicznie powinienes na przedstawic w takiej dyspucie chocby stanowisko wlasnej partii. Jest takie?
I na koniec.
Jeśli twoje OFE zagrażaja mojemu ZUS-owi, bo wywrotka budżetu, to zagrozenie dla wypłat z ZUS-u, to z Tuskiem, czy bez jestem przeciw OFE. Przynajmniej w takiej formie jak obecnie a jesli Tusk chce zrobic korekte w tej branży to ma moje poparcie.
I tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 22:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Wacławie ,jesteśmy rozsądnymi ludźmi mnie się ten pomysł też nie podoba ,choć mnie to już nie dotyczy,ale gwoli ścisłości i prawdzie nikt nigdy nie powiedział o LIKWIDACJI więc nie twórzmy bajek bo rzeczywistość jest wystarczająco barwna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Hypatio jak prześledzisz wystąpienia ,min Rostowskiego min Fedak doradców Boni,Bielecki i zapowiedzi Premiera Tuska to wyraznie z tego wynika próba demontażu systemu emerytalnego wprowadzonego okolo 10 lat temu przy rozbierznościach opini samych uczestników strony rządowej. Nie powiedział doslownie ale czy za 3 miesiące nie pokusi sie o zabranie pozostałych 30 % Obejmując rzady PO-PSL nie miało pojecia o systemie PO? przecież Rostowski to nie menel spod budki z piwem tylko były doradca Balcerowicza opłacany przez III RP Dlaczego 2x15 a może należało zając się systemem emerytalnym powiedzieć o jego niedomaganiach.Nie powiedział dosłownie bo nie może że likwiduje, bo rating .Fith i Ed Parker główny analityk tej agencji ratingowej oceniający naszą gospodarkę i ma wpływ na zakupi oprocentowanie naszych obligacji Natomiast powiem trochu , co się będzie działo czy ktoś się połapie na tym numerze.Ja sobie zdaję sprawę ze brakuje środków i trzeba skądś wsiąść i nie stracić wyborców.Tylko my nie możemy żyć w iluzji. X=2,3x100/7,3 to jest ok 31% które zostaje uczestnikowi II filaru modyfikacji przeprowadzonej przez rząd szukający oszczędności a pozostała kwota zasila ZUS.
Hypatio dostajesz 30 % emerytury resztę będziesz miała w papierach wartościowych wiedz ze nie stracisz my ci oprocentujemy.Pytasz nieśmiało jaki procent ? Nie zadawaj głupich pytań wierz nam nie stracisz PiS też ten system który był też krytykował.Nie zapominaj że nie od tego roku narasta dług publiczny bo cała elita jest ubabrana.Balcerowicza można nie lubić BBC,Lewiatan z Bochniarz też to związki krwiopijców jak się wyraził Lepper ale ekonomi nie oszukasz coś trzeba zrobić.Paradoks demokracji polega na tym że za prywatne pieniądze zakazane jest kupowanie wyborców a za obiecanki i realizacje pomysłów na których zyskują niektóre grupy społeczne z środków publicznych /przecież nie moje tylko publiczne co mi zależy ja się wyżywię/- stało się normą naszego systemu i naszych rządzących.Może nadszedł czas by z tym skończyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 23:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Hypatio jak prześledzisz wystąpienia ,min Rostowskiego min Fedak doradców Boni,Bielecki i zapowiedzi Premiera Tuska to wyraznie z tego wynika próba demontażu systemu emerytalnego wprowadzonego okolo 10 lat temu przy rozbierznościach opini samych uczestników strony rządowej. Nie powiedział doslownie ale czy za 3 miesiące nie pokusi sie o zabranie pozostałych 30 % Obejmując rzady PO-PSL nie miało pojecia o systemie PO? przecież Rostowski to nie menel spod budki z piwem tylko były doradca Balcerowicza opłacany przez III RP Dlaczego 2x15 a może należało zając się systemem emerytalnym powiedzieć o jego niedomaganiach.Nie powiedział dosłownie bo nie może że likwiduje, bo rating .Fith i Ed Parker główny analityk tej agencji ratingowej oceniający naszą gospodarkę i ma wpływ na zakupi oprocentowanie naszych obligacji Natomiast powiem trochu , co się będzie działo czy ktoś się połapie na tym numerze.Ja sobie zdaję sprawę ze brakuje środków i trzeba skądś wsiąść i nie stracić wyborców.Tylko my nie możemy żyć w iluzji. X=2,3x100/7,3 to jest ok 31% które zostaje uczestnikowi II filaru modyfikacji przeprowadzonej przez rząd szukający oszczędności a pozostała kwota zasila ZUS.
Hypatio dostajesz 30 % emerytury resztę będziesz miała w papierach wartościowych wiedz ze nie stracisz my ci oprocentujemy.Pytasz nieśmiało jaki procent ? Nie zadawaj głupich pytań wierz nam nie stracisz PiS też ten system który był też krytykował.Nie zapominaj że nie od tego roku narasta dług publiczny bo cała elita jest ubabrana.Balcerowicza można nie lubić BBC,Lewiatan z Bochniarz też to związki krwiopijców jak się wyraził Lepper ale ekonomi nie oszukasz coś trzeba zrobić.Paradoks demokracji polega na tym że za prywatne pieniądze zakazane jest kupowanie wyborców a za obiecanki i realizacje pomysłów na których zyskują niektóre grupy społeczne z środków publicznych /przecież nie moje tylko publiczne co mi zależy ja się wyżywię/- stało się normą naszego systemu i naszych rządzących.Może nadszedł czas by z tym skończyć.

Rozumiem Twój tok dedukowania,choć się z nim nie do końca zgadzam-moje prawo-nie zmienia to jednak faktu ,ze póki co są to Twoje przewidywania i domysły natomiast nikt z uprawnionych nie powiedział ,że OFE BĘDZIE LIKWIDOWANE.Może będzie ,może nie będzie ,ale to tylko nasze dywagacje ,a nie fakt.Będzie elegancko z Twojej strony jak przyznasz ,że nikt niczego takiego nie powiedział,bo taka jest prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 00:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Wacek! W co ja wierzę, albo nie to juz nie barrdzo twój biznes.
Uważam jak pisze, ale ty nie musisz sie z tym zgadzać.
Przeciwnie od ciebie ja mam dzieci a córka pracując zawierzyła temu systemowi nie ukrywam ja osobiście ją przekonywałem o wyższości tego systemu.Stąd jako ojciec i wiedzący na czym to polega dbam o finanse moich dzieci i stąd wszelkie zakusy na ich pieniądze które uczciwie zarobili powodują moja reakcję na nieprawidłowości.Dlaczego moich dzieci pieniądze mają być trwonione przez idiotyczne decyzje ludzi którzy dorwali się do rządzenia Wyjaśniam ci że mam podstawy do dyskusji o tym systemie nie teoretycznie bo z niego nie korzystam jako senior na emeryturze ale dbający o finanse dzieci.Wypłata odszkodowania moim dzieciom zamyka u mnie sprawę i nie muszę na ten temat pisać.
Pluto ja nie będę dyskutował na temat dobrych chęci polityków co zrobią przed wyborami czy mają szanse czy nie ,interesuje mnie przyszła emerytura moich dzieci i wtopione w system II filara środki.Nie wiem jakie obligacje proponuje rząd są przecież różne i jakie stopy procentowe według czego.Czy była robiona symulacja .Co będzie jak rząd ogłosi upadłość wzorem Argentyny lub hiperinflacja bo wszystko może się zdarzyć w obecnym świecie czy przewiduje jakież zabezpieczenia czy tylko słowo.To mnie Pluto37 interesuje system emerytalny jaki proponuje w kryzysie finansów publicznych rząd który otrzymuje wynagrodzenie i jego doradcy.
Pluto37 o czym mamy dyskutować kiedy nic nie wiemy jakieś wycieczki osobiste próbujesz mnie wciągnąć w jałową dyskusję, a moją opinię o PiS i PJN jest taka sama i jej nie zmieniam , ja się ciebie pytam jak ten system ma wyglądać przecież rząd nad nim pracował a min Fedak ma to w swojej gestii.Boni jako doradca pracował eden rok.Założenia systemu z opiniami doradców może opublikuje albo trzeba będzie szukać w NIE albo na WikiLiks
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 00:32
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Moje starsze dziecko jest od pół roku w Madrycie i chyba tam zostanie przez jakis czas. Młodsze dziecko wczoraj było na studniówce jako osoba zaproszona, bo swoja własną będzie miała za rok. każdemu dziecku zapewniłem własne mieszkanie.
Polityka mnie strasznie mało obchodzi bo za parę lat jak skończę prackę to sobie pojadę na Seszele albo na Tahiti, a dzieci sobie dadzą radę w Europie. I to chyba na tyle odnośnie polityki.
Po prostu oszczędzam kasę na własna rękę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 16:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Trybunał Konstytucyjny -Sygnatura akt K3/2009 Komisja majątkowa . Rozprawa odroczona bezterminowo.
Od 2009 czeka wniosek o stwierdzenie legalności decyzji podejmowanych przez komisję a związanych z przekazywaniem majątku kościołowi katolickiemu i innym wyznaniom.
Działalność komisji niezgodna z konstytucją artykuł 190 ustęp 4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 17:35
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Chyba kompletnie mnie to nie obchodzi, Pan wybaczy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 19:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Chyba kompletnie mnie to nie obchodzi, Pan wybaczy..
A co mnie to obchodzi ,Pan wybaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 22:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Cytat:
Przeciwnie od ciebie ja mam dzieci a córka pracując zawierzyła temu systemowi nie ukrywam ja osobiście ją przekonywałem o wyższości tego systemu.Stąd jako ojciec i wiedzący na czym to polega dbam o finanse moich dzieci i stąd wszelkie zakusy na ich pieniądze które uczciwie zarobili powodują moja reakcję na nieprawidłowości.


Po pierwsze primo, to kto poinformował cię, że jestem bezdzietny? Przecie taka informacja mojej produkcji na tym i w innych miejscach się nie ukazała.....wiec bądź łaskaw nie zajączkować bez potrzeby.
A tera ad rem jako mawiaja starożytni Rosjanie.
Po twoim zeznaniu mozna dojść do wniosku, że masz wyrzuty sumienia, bos wpuścił potomstwo w finansowy kanał. Bezmyślnie i po omacku. A teraz chcesz w to ubrać rząd, Boniego i kogo się da.
A to uczciwe nie jest.
Na jakiej podstawie wmawiałeś potomstwu emerytalny raj skoro dopiero teraz rozpoczęła się potężna dysputa ekonomistów w sprawie OFE? Dopiero dziś spece od tych spraw przerzucają się argumentami za i przeciw? A ponadto sami nie mogą dojść ze sobą do ładu.
Wpuszczanie potomstwa na finansowe pole minowe z wieloma niewiadomymi podczas gdy samemu się niczym nie ryzykuje jest niemoralne. I tyle.
A co do motywów osobistych, to Wacławie.....czyżbyś sam ich nie wplatał w swoje wywody?
A poza tym to mielenie wody na okrągło przy pomocy obiegowych i gazetowych sloganów to ja moge w gazetach poczytac. Dlatego pytam o twoje zdanie, bądz propozycje rozwiązań z twojego punktu widzenia. I jeszcze jedno. Sam sie tu przedstawiłes z przynalezności partyjnej, wiec zupełnie nie rozumiem dlaczego mam nie pytać członka partii o stanowisko organizacji do której należy.
Dla mnie to naturalne, że skoro jestem w jakimś gremium i wyznaje wartości zawarte w jego uchwałach, to je głosze i bronie ich na publicznym forum.
Gdyby Kazik zapodał, że jest czlenem PiSu, to też traktowalbym go w partyjnym sosie, a nie jak oczadziałego indywidualistę, bo nie mam żadnych podstaw do tego, żeby uznać jego kaczyzm za zboczenie organizacyjne.
[Kazek! pozdrowienia przy okazji]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 01-02-2011, 15:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Po pierwsze primo, to kto poinformował cię, że jestem bezdzietny? Przecie taka informacja mojej produkcji na tym i w innych miejscach się nie ukazała.....wiec bądź łaskaw nie zajączkować bez potrzeby.
A tera ad rem jako mawiaja starożytni Rosjanie.
Po twoim zeznaniu mozna dojść do wniosku, że masz wyrzuty sumienia, bos wpuścił potomstwo w finansowy kanał. Bezmyślnie i po omacku. A teraz chcesz w to ubrać rząd, Boniego i kogo się da.
A to uczciwe nie jest.
Na jakiej podstawie wmawiałeś potomstwu emerytalny raj skoro dopiero teraz rozpoczęła się potężna dysputa ekonomistów w sprawie OFE? Dopiero dziś spece od tych spraw przerzucają się argumentami za i przeciw? A ponadto sami nie mogą dojść ze sobą do ładu.
Wpuszczanie potomstwa na finansowe pole minowe z wieloma niewiadomymi podczas gdy samemu się niczym nie ryzykuje jest niemoralne. I tyle.
A co do motywów osobistych, to Wacławie.....czyżbyś sam ich nie wplatał w swoje wywody?
A poza tym to mielenie wody na okrągło przy pomocy obiegowych i gazetowych sloganów to ja moge w gazetach poczytac
Pluto37.Popisałeś sobie ale nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie dlaczego system obecny jest zły i co ma dać demontaż tego systemu.Poza zmniejszeniem długu publicznego który zwiększenie spowodował też obecny rząd . przez zaniechania reformy finansów publicznych. I retoryczne pytanie aby stwierdzić że obecny system jest zły potrzeba było aż 10 lat by o tym obecnie powiedzieć? Przecież inne kraje mające podobne systemy je modyfikowali i o tym dopiero w 2010 roku się nasi rządzący się dowiedzieli? Przecież reformę przeprowadza rząd i on powinien decyzje swoją uzasadnić jeżeli to demokracja a a przy rządach totalitarnych nie musi.
Cytat:
. Dlatego pytam o twoje zdanie, bądz propozycje rozwiązań z twojego punktu widzenia. I jeszcze jedno. Sam sie tu przedstawiłes z przynalezności partyjnej, wiec zupełnie nie rozumiem dlaczego mam nie pytać członka partii o stanowisko organizacji do której należy.
Dla mnie to naturalne, że skoro jestem w jakimś gremium i wyznaje wartości zawarte w jego uchwałach, to je głosze i bronie ich na publicznym forum.
Gdyby Kazik zapodał, że jest czlenem PiSu, to też traktowalbym go w partyjnym sosie, a nie jak oczadziałego indywidualistę, bo nie mam żadnych podstaw do tego, żeby uznać jego kaczyzm za zboczenie organizacyjne.
[Kazek! pozdrowienia przy okazji]
Pluto37 czy ty pomyślałeś nad tym co piszesz myślisz że na tym forum są skretyniali jego uczestnicy i wierzą bezgranicznie w to co kto pisze bo się nikiem podpisuje a do tego nie wie co to internet. Skąd mogę wierzyć że nie jesteś zwykłym redaktorkiem który zarabia na życie pisząc na forach pod różnyminikami i wciskający kit propagandowy PR, przecież jest XXI wiek .Czy nawet jak podasz nazwisko i adres zamieszkania to właśnie jesteś a nie sąsiad za ściany. Ze nie jesteś członkiem partii to ja mam ci wierzyć na słowo bo ty wzór etyki przyszły święty ?. .Mnie nie interesuje przynależność partyjna uczestników na tym forum bo każdego prywatna sprawa . A na składki członkowskie musi uczestnika danej partii musi stać .Tu jest forum ludzi dyskutujących na różne tematy swobodnie a nie agitka partyjna i tuba propagandowa jakiejś słusznej partii. Przecież też w ramach partii istnieją frakcje i poglądy ludzi się ścierają a nie bezwolna masa idąca za wodzem partii. Zresztą nie będę tego ci wyjaśniał bo weżniesz sobie książkę z polityko-znawstwa i sobie przeczytasz o partiach politycznych i podejmiesz lub nie jakąś decyzję ......Co dla ciebie jest naturalne jak jesteś w jakimś gremium iwyznajesz jakieś wartości... .....to było myślenie jak za czasów Stalina o Hitlera bezmyślna masa idąca za wodzem i nie mająca swojego zdania. Chcesz się podlizac Kazikowi pisząc o indywidualizmie jego, w pewnym wieku łatwo nie zmienia się poglądów i na to u Kazika nie licz.
A co do SD i stanowiska w sprawach OFE zostawia to do indywidualnej oceny jej członków a od początku swojego istnienia jest za indywidualnym przez członków działań do zabezpieczenia się na starość i nie liczenia na jałmużnę społeczną,. Natomiast wiedząc że na pieniądze trzeba zapracować, inaczej podchodzi do ich wydawania i o nie dbania jak się je uczciwie zarobiło. III filar to zapożyczony pomysł SD. Jak posiadasz w Banku odpowiednią kwotę oszczędności to sam Bank do ciebie dzwoni i oferuje ci produkt na którym możesz zarobić więcej niż na odsetkach obligacjach i akcjach ,przesyłają ci materiały rozmawiasz indywidualnie z doradcą i w większości są to inwestycje udane.I tonie jakieś gigantyczne sumy . Zasada jest jedna nie lokujesz wszystkich pieniędzy Masz mniejsze pieniądze korzystasz z usług firm doradczych ,nie stać cię na firmę doradczą korzystasz z Ii II filaru przymusowo i III filaru bo jesteś młody na początku swego życia dbasz o swoją starość. I filar to obiecanki polityków i przymus ,II filar to twoje pieniądze i przymus ,III filar to twoje pieniądze ,twoje ryzyko i twoja decyzja.Państwo nie jest za prowadzeniem obywatela za rączkę.Natomiast jako SD jesteśmy za umożliwieniem funduszom PTE/OFE na bezpośrednie inwestowanie w podmioty gospodarcze bez pośrednictwa giełdy ,jako źródło kapitału dla sektora prywatnego.
A tak ten stary system oparty na ZUS i wypłat emerytur z środków które wpłacą ci co pracują musi wcześniej czy później paść i o tym piszą mądrzy ekonomiści i uczulają przed dalszym brnięciem w tak rozwiązany system.Też niektórzy ekonomiści uczulali , że to co robią banki i nsdmuchują balon udzielaja na prawo i lewo kredytów i system się zawalił i mieliśmy kryzys światowy finansów, tylko wydrukowanie pieniądza bez pokrycia całość systemu uratowała.
Zawsze większość ma rację a kawał dlaczego sejm jest okrągły a nie kwadratowy z powrotem wraca jak bumerang.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 01-02-2011, 18:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec...wiadomosc.html Może aby wątek nie był monotematyczny a sprawa przyszłych emerytur to sprawa ludzi młodych to sprawa mieszkania na Ukrainie nie wiem czy by wszystkim podobała tym co mieszkają na spornych terenach.To że nacjonaliści ukraińscy mają pretensję do naszych ziem w obecnych granicach znajdzie oddźwięk u naszych patriotów zajmujących się katastrofą samolotu albo postanowili oddać te tereny w ramach pomocy bratniej Ukrainie. Natomiast możemy się cieszyć że aby być członkiem NATO i Unii muszą być uregulowane sprawy terytorialne - jeszcze dużo przed nami i naszymi sąsiadami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE.cz.17 jolita Polityka - wątki archiwalne 503 01-04-2010 14:48
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.