menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #129801  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 17:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Nieludzki jesteś, na wrotki, ze o rowerze nie wspomnę, bez serca
a z lancą i przy szabli???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129802  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 17:36
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

A po co mu słuchawki?
Przecież zna pięć języków.
Widać tylko przez kurtuazję zakłada te nauszniki !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129803  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 19:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

jeden spostrzegawczy człek zauważył słusznie:
Cytat:
to cokolwiek głupia sytuacja, gdy częściowo wskutek intencji organizatorów (Putin), a częściowo wbrew nim (Trump, Macron, Johnson),

najwyższymi rangą gośćmi zagranicznymi na rocznicy wybuchu II wojny światowej (sic!)

są przedstawiciele Niemiec
.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #129804  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 20:20
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

I dodać wypada, że rzadko się zdarza, żeby kanclerz i prezydent występowali za granicą razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129805  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 21:43
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dopiszę jeszcze że wiara góry przenosi
A i owszem, przenosi.
Nie znasz takich przypadkow, gdy np. dziecko przyt
łukł jakiś ciezar i matka rzuca się, by ten ciezar podniesc i …. o dziwo podnosi i ratuje wlasne dziecko mimo, ze w normalnych okolicznosciach nawet by ten ciezar nie drgnął, zwazywszy na siłe, jaką ta matka dysponuje?
Wiara w to, ze uda jej się dziecko uratowac, ze musi to zrobic i ten ciezar podniesc
(bo innej opcji nie ma) powoduje, ze w tym momencie właśnie „przenosi” tę przysłowiową „gore”.



Cytat:
Napisał pluto37
Ale na wszelki wypadek BOŻE chroń mnie od psychologów, bo zresztą poradzę sobie sam
Czesto jest tak, ze psycholog okazuje się być bardzo pomocnym i skutecznym, czasem wręcz nieodzownym, by ktos mogl dalej funkcjonowac w spoleczenstwie, kpienie więc z tej profesji wydaje mi się troche nie na miejscu.
W kazdym razie, ja nie jestem psychologiem, studiowalam na Wydziale Mat-Fiz-Chem, więc dość daleko od psychologii, ale mialam rozne pasje, między innymi psychologie.
No i w związku z powyzszym, mam nadzieje, ze to nie na
widok mojego nicka az tak Cie wzdryga, iż wzywasz na pomoc Najwyzszego.


Cytat:
"Twoja mysl: To się nie uda, przegramy itd."

Cytat:
Napisał pluto37
a po czym'ś to poznała?

Po pierwsze: pojecie plan B i „czarny scenariusz” jakos mi trudno skojarzyc z przekonaniem o sukcesie planu A.
Po drugie: Nie wyrywaj jednego zdania z kontekstu, bo wtedy traci to sens.
Trzeba ten fragment brac całosciowo – co
ś tlumaczylam za pomoca czegoś i na koncu uzylam przykladu ( ale tylko przykladu ), zeby było latwiej zrozumiec, co mam na mysli.



Cytat:
Napisał pluto37
Ale każdy rozsądny dowódca musi i taką możliwość brać pod uwagę. Inaczej kończy jak
Napoleon pod Smoleńskiem.

Wydaje mi się, ze Napoleon tak skonczyl pod Smolenskiem akurat nie dlatego, ze nie myslal o porazce, ale dlatego, ze …, zreszta, Ty pewnie wiesz lepiej zwłaszcza, ze cudu tu zadnego nie było, a ja tylko w cudach robie.



Szanowny Pluto, teraz tak ogolnie: Jeśli myslisz, ze ja wierze w cuda, o jakich Ty myslisz, ze ja mam na mysli ..., no to zle myslisz.
Cyba nie sugerujesz, ze jak komus np. nogi utnie, to według mnie ,wystarczy zeby tylko on sobie pomyslał i uwierzyl, iż nadal ma obie, a nogi wnet wskocza na swoje miejsce?
Ze jeśli wspominam o powiedzeniu „wiara czyni cuda”, to biore je doslownie i ze według mnie, dziury w rułach, które się same naprawią, to będzie ten cud, z tego powiedzenia.
No bo jeśli jednak tak mnie postrzegasz, to Ci powiem, ze z tego typu umyslowo ograniczoną babą, to ja bym na Twoim miejscu w ogole nie dyskutowala, szkoda czasu, takiej nie przekonasz, zeby nie wiem co.
I wiem, co mowie.

.


__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129806  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 22:07
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Warto przypomnieć w rocznicę wybuchu II WŚ. PiS pisze ostatnio nową historię Polski więc taki film może komuś uświadomić kto był twórcą Solidarności.
https://www.facebook.com/wspolnie.so...action_generic


Warto, jak najbardziej.
I nawet trzeba.
Niech nie mysla, ze ich propaganda zrobila swoje i ze juz odpuscilismy.
Ja nigdy nie zapomne, kto stal na czele Solidarnosci wtedy, kiedy ta funkcja wiazala sie z narazaniem nie tylko zdrowia, ale i zycia.
Nie zapomne, z jakiego powodu stoczniowcy nosili Walese na rekach.
Kazdy Polak, ktory mieni sie patriota, tez nie powinien o tym zapominac.

.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129807  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 22:18
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Warto, jak najbardziej.
I nawet trzeba.
Niech nie mysla, ze ich propaganda zrobila swoje i ze juz odpuscilismy.
Ja nigdy nie zapomne, kto stal na czele Solidarnosci wtedy, kiedy ta funkcja wiazala sie z narazaniem nie tylko zdrowia, ale i zycia.
Nie zapomne, z jakiego powodu stoczniowcy nosili Walese na rekach.
Kazdy Polak, ktory mieni sie patriota, tez nie powinien o tym zapominac.

.

Z Twojego wywodu wynika że Gwiazda i Walentynowicz to nie patrioci.
Zapewne za patriotkę uważasz łamistrajka H Krzywonos
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129808  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 22:52
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Z Twojego wywodu wynika że Gwiazda i Walentynowicz to nie patrioci.
Zapewne za patriotkę uważasz łamistrajka H Krzywonos


Chyba wyrazilam się dość jasno, dlatego dodatkowe wyjasnienia uwazam za zbyteczne.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wlasnej opinii.

Jesli dla kogoś patriotą jest ten, kto siedzial w domciu w cieplutkich pieleszach podczas, gdy inni ciagani byli przez SB-kow i wsadzani
byli do wiezien, a teraz, jak już jest bezpiecznie, bo ktos inny wywalczyl im wolnosc i teraz dopiero taki wychodzi i przekonuje, ze to jednak on jest najwiekszym polskim patriota ..., to niech tak dalej mysli.
Ja mu tego przekonania nie będę odbierac, bo najwyrazniej roznie pojmujemy pojęcie patriotyzmu.


A odnosnie Gwiazdy i Walentynowicz, to mam spore wątpliwosci, czy zaprzeczali temu, co w swoim poprzednim poscie napisalam o Walesie, czy zaprzeczali faktom, które w nim przedstawilam.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129809  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 22:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Zawsze mnie dziwili ludzie kąpiący się w Wiśle i wędkarze...za komuny wszystko spływało do rzeki, ale jak opowiadasz to fajnie było.

)))) noooo spływało ....wszystko i nie truło rzeki.

Mieszkający nad Wisłą pamiętają co wrzucali do niej
a w czasie wojny trupy żołnierzy płynęły.

Za komuny niewiele ludzie mieli do wrzucenia do Wisły
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 01-09-2019 o 23:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129810  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 08:07
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
)))) noooo spływało ....wszystko i nie truło rzeki.


Czyli obecna awaria Czajki to drobiazg, prawda?

Kiedyś w ogóle nie było oczyszczalni, wszystkie ścieki z zakładów przemysłowych też szły do rzeki i, jak twierdzisz, było dobrze? Nie truło?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129811  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 08:55
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Czyli obecna awaria Czajki to drobiazg, prawda?

Kiedyś w ogóle nie było oczyszczalni, wszystkie ścieki z zakładów przemysłowych też szły do rzeki i, jak twierdzisz, było dobrze? Nie truło?

Wiara czyni cuda.
G.wno człowieka tysiąclecia wtedy oczyszczało nawet ścieki przemysłowe
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129812  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 09:22
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Chyba wyrazilam się dość jasno, dlatego dodatkowe wyjasnienia uwazam za zbyteczne.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wlasnej opinii.

Jesli dla kogoś patriotą jest ten, kto siedzial w domciu w cieplutkich pieleszach podczas, gdy inni ciagani byli przez SB-kow i wsadzani
byli do wiezien, a teraz, jak już jest bezpiecznie, bo ktos inny wywalczyl im wolnosc i teraz dopiero taki wychodzi i przekonuje, ze to jednak on jest najwiekszym polskim patriota ..., to niech tak dalej mysli.
Ja mu tego przekonania nie będę odbierac, bo najwyrazniej roznie pojmujemy pojęcie patriotyzmu.


A odnosnie Gwiazdy i Walentynowicz, to mam spore wątpliwosci, czy zaprzeczali temu, co w swoim poprzednim poscie napisalam o Walesie, czy zaprzeczali faktom, które w nim przedstawilam.
.

bolesny kompleks nieobecności uwiera przez dziesiątki lat...
To oni ukradli Polakom SOLIDARNOŚ, prawdziwą SOLIDARNOŚ

On był przeciwnikiem dużej organizacji związkowej. Kiedyś zapytałem: "Lechu, dlaczego?". A on na to: "Władek, biorę tych, co do których możemy mieć pewność, nawet ograniczoną pewność. Ci, na których możemy się oprzeć, to wyłącznie ci, którzy zaryzykowali i strajkowali w sierpniu '80 roku. Ci, co zapisali się po 1 września, to nigdy nie wiesz, z jakich pobudek. Nigdy nie wiesz, czy ktoś im nie kazał".

Wrzeszczącym dziś o Bolku tropicielom zdrady mówię: mali jesteście i żałośni. Z was są pętaki. Dla was: Pan Bolek

... Reakcje ludzi niechętnych Wałęsie to "kompleks nieobecności". Nie było ich, kiedy trzeba było walczyć, więc siedzą, czytają o kolejnych wykładach Lecha i klną pod nosem: "Co, *****? Ten głupek bez szkoły, zwykły elektryk bohaterem? A ja się nie wykazałem, ja, absolwent szkół i uczelni? No musiał ktoś temu Wałęsie pomagać. Pewnie Kiszczak z bezpieką!".

... "A może byście, *****, kiedyś przeprosili Lecha Wałęsę za to, że nie mieliście wtedy odwagi za nim stanąć?".





http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,...kamieniem.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129813  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 10:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
)))) noooo spływało ....wszystko i nie truło rzeki.

Mieszkający nad Wisłą pamiętają co wrzucali do niej
a w czasie wojny trupy żołnierzy płynęły.

Za komuny niewiele ludzie mieli do wrzucenia do Wisły

Arti!
I w tym wszystkim zażywałaś kąpieli z własnej woli?
przecie to/jak mawia poseł SUSKI z RADOMIA/
CZARNOBYL był.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129814  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 10:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
... Reakcje ludzi niechętnych Wałęsie to "kompleks nieobecności". Nie było ich, kiedy trzeba było walczyć, więc siedzą, czytają o kolejnych wykładach Lecha i klną pod nosem: "Co, *****? Ten głupek bez szkoły, zwykły elektryk bohaterem? A ja się nie wykazałem, ja, absolwent szkół i uczelni? No musiał ktoś temu Wałęsie pomagać. Pewnie Kiszczak z bezpieką!".

... "A może byście, *****, kiedyś przeprosili Lecha Wałęsę za to, że nie mieliście wtedy odwagi za nim stanąć?".


http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,...kamieniem.html

bo to to samo jak z KACZYŃSKIM.
HEROSEM być chciołem
ino późno wstołem


te kompleksy wylazły jak glizdy ciągu ostatnich kilku dni.
Wystarczyło że ktoś /jakiś TRUMP albo wyrób tumpopochodny / wydalił coś o WIELKOŚCI NARODU POLSKIEGO, NIEZŁOMNEGO i DUMNEGO, CO BEZ SKAZY i ZAWSZE to ....ta publika łyka te durnoty jakby sama se ten Wrzesień wygrała.

Tak i z tym Wałęsą.... ONE te HEROINY to by lepiej tamtą Solidarność zrobiły i byłyby dzielniejsze i SB-ekom by wp....l spuściły i nie kapowały.
Bo Lechu /jak TUSK/ jest wrzodem na ich prywatnych zadach. I to takim co ich nie tyle uwiera co boli jak rak w ostatnim stadium.
Bo jak on prostak i cham jeden niedouczony śmiał a.....ONE NIE!

Przecie one takie śliczne .....
wykształcone, ZAGRANICZNE
i takie kuku im zrobił sam
Toż TAAAKI nieuk i taki CHAM
I dalej z szamba słychać plusk.
Mało WAŁĘSA , ale i .....TUSK!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129815  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 11:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I zapowiada się INWIGILACJA .......TOTALNA
Ten Pegasus to jedynie DODATEK uzuełniający...
Cytat:
podaje "Forsal" spis w 2021 roku będzie sprawdzał charakterystykę demograficzną, aktywność ekonomiczną, poziom wykształcenia, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystykę etniczno-kulturową, gospodarstwa domowe i rodziny oraz stan i charakterystykę zasobów mieszkaniowych.


Charakterystyka demograficzna osób: płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia, kraj posiadanego obywatelstwa.

Aktywność ekonomiczna: status aktywności zawodowej, lokalizacja miejsca pracy, rodzaj działalności, zawód wykonywany, status zatrudnienia, wymiar czasu pracy, rodzaje pobieranych świadczeń, źródło utrzymania.

Niepełnosprawność: samoocena niepełnosprawności,
stopień niepełnosprawności, orzeczenie o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy, schorzeń powodujące trudności w wykonywaniu codziennych czynności.


Migracje wewnętrzne i zagraniczne: okres zamieszkania w obecnej miejscowości, miejsce poprzedniego zamieszkania, miejsce zamieszkania rok przed spisem, przebywanie kiedykolwiek za granicą (rok przyjazdu do Polski, miejsce zamieszkania za granicą - kraj), kraj przebywania i rok wyjazdu z Polski (dla osób przebywających czasowo za granicą).

Charakterystyka etniczno-kulturowa: narodowość, język, wyznanie.


Gospodarstwa domowe i rodziny: stopień pokrewieństwa ze współlokatorami, tytuł prawny gospodarstwa domowego.


Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych: rodzaj pomieszczeń, stan zamieszkania, własność mieszkania, liczba osób w mieszkaniu, powierzchnia użytkowa mieszkania, liczba pokoi w mieszkaniu, wyposażenie mieszkania w urządzenia techniczno-sanitarne, tytuł prawny mieszkania, rodzaj budynku, w którym znajduje się mieszkanie,stan zamieszkania budynku, powierzchnia użytkowa mieszkań w budynku, własność budynku, liczba mieszkań w budynku, rok wybudowania budynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129816  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 12:42
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Rosyjskie gazety obsmarowały Polskie uroczystości 1 września.
Cytat:
„Kiedy polscy urzędnicy tchórzliwie nie zapraszają realnych wyzwolicieli swojego państwa (…) i objaśniają swój krok przestrzeganiem >>współczesnych kryteriów<<, to mówi to nie tylko o krótkiej pamięci i o niewdzięczności historycznej władz polskich”

w opiniach gazet rosyjskich dominuje krytyka z powodu nieobecności delegacji Rosji na uroczystościach, padają zarzuty o „fałsz” historyczny i „antyrosyjskość” władz Polski.
hmm czyli nie wszyscy są antyrosyjcy w Polsce...władze są.

Cytat:
Polska była nie pierwszą i nie ostatnią ofiarą reżimu nazistowskiego, a później kraj wyzwoliła Armia Czerwona.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129817  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 13:01
Booster. Booster. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Gdansk
Posty: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Z Twojego wywodu wynika że Gwiazda i Walentynowicz to nie patrioci.
Zapewne za patriotkę uważasz łamistrajka H Krzywonos
H.Krzywonos nie byla lamistrajka.
Z tym tramwajem nie bylo tak na 100% kiedy go zatrzymala i "ten tramwaj dalej nie jedzie"
ale lamistajka nie byla.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129818  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 13:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Izrael też obserwował uroczystości....
izraelski „Haarec”, oceniając, że podczas obchodów „Polacy zapomnieli o Żydach”.
Prezydent Duda „jednym zdaniem” wspomniał wprawdzie o żydowskich obywatelach Polski więzionych w gettach i wysyłanych do obozów zagłady, ale przedstawił to jako „część <>, który stał się losem <> polskiego narodu”.

Cytat:
Prawicowy, nacjonalistyczny rząd Polski może świętować wielkie zwycięstwo. W długiej wojnie o <>, którą za cel obrał sobie po dojściu do władzy w 2015 roku, wczoraj (tj. w niedzielę 1 września – PAP) zdobył ostatni bastion. Po tym, jak Izrael uznał polską narrację – podkreślającą cierpienie narodu polskiego i umniejszającą jego rolę w zadawaniu cierpienia innemu narodowi (żydowskiemu – PAP) – teraz także Niemcy i Stany Zjednoczone zostały przekonane o słuszności polskiego postulatu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129819  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 13:24
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Niemiecka prasa relacjonuje dziś obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu i Warszawie, w których uczestniczył prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier.
Frankfurter Allgemeine Zeitung podkreślił, że Polska wciąż odczuwa konsekwencje wojny.

Przypomniał, że 1 września 1939 roku jest nie do pomyślenia bez paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego tydzień wcześniej. Agresja Niemiec na Polskę stała się „blitzkriegiem” dopiero 17 września 1939 roku, kiedy Armia Czerwona zaatakowała Polaków od tyłu.

Lewicowo-liberalny Sueddeutsche Zeitung w relacji z Polski szczególnie podkreślił wypowiedziane przez Steinmeiera trzy zdania po Polsku:

Cytat:
„Chylę czoła przed ofiarami ataku na Wieluń. Chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii. I proszę o przebaczenie”. Odnotowuje też, że prezydent RFN pośrednio odniósł się do kwestii reparacji wojennych, stwierdzając, że „nie można obliczyć cierpienia”.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129820  
Nieprzeczytane 02-09-2019, 13:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski -Zagrożenie ze strony Rosji jest niewątpliwie realne, dokonuje się trwały proces modernizacji sił rosyjskich.
Należy być ostrożnym i czujnym – podkreślił.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.