menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 18:19
baarbaraa baarbaraa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 1
Domyślnie Nowy laptop


Witam wszystkich serdecznie Miesiąc tem syn nauczył mnie obsługi komputera,bardzo mi się spodobało i teraz systematycznie serfuje po internecie, jednak mogę to robić tylko u syna, ponieważ nie mam swojego komputera.Postanowiłam zmienić tę sytuacje, wnuk powiedział,że najlepiej jak bym sobie kupiła laptopa. Spędziłam wiele godzin chodząc po sklepach ze sprzętem, aż wkońcu trafiłam do sklepu o nazwie Vobis i tam bardzo miły pan doradził mi laptopa "Toshiba NB100". Co myślicie o tym laptopie,warto go kupić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 11:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał baarbaraa
Witam wszystkich serdecznie Miesiąc tem syn nauczył mnie obsługi komputera,bardzo mi się spodobało i teraz systematycznie serfuje po internecie, jednak mogę to robić tylko u syna, ponieważ nie mam swojego komputera.Postanowiłam zmienić tę sytuacje, wnuk powiedział,że najlepiej jak bym sobie kupiła laptopa. Spędziłam wiele godzin chodząc po sklepach ze sprzętem, aż wkońcu trafiłam do sklepu o nazwie Vobis i tam bardzo miły pan doradził mi laptopa "Toshiba NB100". Co myślicie o tym laptopie,warto go kupić?
Witaj Basiu.
Jak widzę nie dostałaś odpowiedzi na zadane pytanie. Ja też nie odpowiem na tak zadane pytanie. Nie znam się na tym. Poradzę Ci jednak inaczej zadać pytanie sobie i osobie towarzyszącej przy zakupie. "Do czego ten laptop jest potrzebny" Jeśli do wykonywania jakiejś pracy np. pisania pracy naukowej lub tp. Jeśli tylko do serfowania po sieci, pisania emali to też inny rodzaj. Jeśli będziesz kupować np samochód tylko do poruszania się po mieście i do zakupów nie kupisz pewnie jakiegoś wielkiego krążownika szos, lecz mały zwrotny samochód. To takie małe porównanie. Życzę udanego zakupu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 21:57
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał baarbaraa
Witam wszystkich serdecznie Miesiąc tem syn nauczył mnie obsługi komputera,bardzo mi się spodobało i teraz systematycznie serfuje po internecie, jednak mogę to robić tylko u syna, ponieważ nie mam swojego komputera.Postanowiłam zmienić tę sytuacje, wnuk powiedział,że najlepiej jak bym sobie kupiła laptopa. Spędziłam wiele godzin chodząc po sklepach ze sprzętem, aż wkońcu trafiłam do sklepu o nazwie Vobis i tam bardzo miły pan doradził mi laptopa "Toshiba NB100". Co myślicie o tym laptopie,warto go kupić?

Wg mnie ten model zalicza się do netbooke.Ma ekran niecałe 10 cali.Wbij w Google tę nazwę i poczytaj o nim,może będa jakieś opinie.Ja osobiście wolałabym cos o większym ekranie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 00:11
hanna-g hanna-g jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

Myślę, że powinnaś pójść z synem do tego salonu i jeszcze raz porozmawiać ze sprzedawcą i rozejrzeć się za innym laptopem.

Przejrzałam parę sklepów internetowych i wydaję mi się, że odpowiednim laptopem będzie http://sklep.vobis.pl/oferta/noteboo...5450_15_4.aspx - ma standardową wielkość ekranu, toshiba, którą podałaś ma tylko 10" - przy takiej przekątnej szybko męczą się oczy.
Pozdrawiam
Hanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 20:27
Bartłomiej Bartłomiej jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

To prawda matryca 10 cali bardzo męczy oczy, potrzebujesz czegoś minimum z 15 do 17 matrycą.
Wydaje mi się że dobrym wyborem będzie LENOVO Y530 15,4
http://sklep.vobis.pl/oferta/noteboo...530_t5800.aspx

Jest w rozsądnej cenie, ma również kamera internetowa 1,3Mpx , Jak twój syn wyjedzie będziecie mogli rozmawiać na odległość i jednocześnie się widzieć. Ja tak rozmawiam ze swoją córką która jest w Irlandi.
Od siebie polecam LENOVO

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-02-2009, 21:15
Bartłomiej Bartłomiej jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

Znalazlem jeszcze taki sam z jakiego ja korzystam, wiec również mogę go Pani polecić.pozdrawiam
Tutaj można go obejrzeć.

http://sklep.vobis.pl/oferta/noteboo..._l350-146.aspx
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki laptop kupić Fami eSenior 69 28-08-2023 11:32
(Nie)nowy eliksir młodości? - komentarze sabka46 Ogólny 0 11-01-2009 22:32
św.Łucja - wróżba na Nowy Rok an_inna Humor, zabawa - wątki archiwalne 468 04-01-2009 15:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.