menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117461  
Nieprzeczytane 27-12-2023, 09:16
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 886
Domyślnie Witam Rodzinkę

Fajnie piszecie kobitki.Nie wolno się przejadać, ci co nie maja co zjeść . To wiadomo, jak dopadną żarcia to nie ma końca. To są pijaczki i nierobole. Co im ręce powykrzywiało od roboty.Jeszcze pies poje i koty mojego jedzenia, dostają szynkę i kiełbasę też, chociaż na smak. Upasione jak lwy są. Za grudzień .Opłaty i zakupy poszło mi 3000 tyś zł
Zawsze sobie piszę ile wydaję miesięcznie. Pamiętnik też piszę to już ponad 20 lat. Kilka zeszytów spisałem. Piszę kto mnie odwiedził , co się dzieje na wsi, co mówią o mnie. Co robiłem, jaka pogoda w danym dniu była. Mam czas otwieram stare pamiętnik, i czytam sobie . Fajna pogoda dzisiaj , taka wiosenna jest, słoneczna , będzie cieplutko koło południa.
Pozdrawiam wszystkich tukej.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117462  
Nieprzeczytane 27-12-2023, 09:29
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam po świętach i pozdrawiam wszystkich, milego dzionka.[IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117463  
Nieprzeczytane 27-12-2023, 12:46
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

Witam poświątecznie...
Pięknie dziękuję za odwiedziny Rodzinki i Basi... chociaż mam Ją w sercu od wielu, wielu lat! Basiu, dziękuję Kochana....
Danusiu, człowiek jest tylko człowiekiem albo, aż człowiekiem... wszystko musimy przeżyć, przecierpieć, i, cieszyć się ze wszystkiego... dla kogoś z boku może to być dziwne, a dla nas jest Radością. Zauważyłam to w ŚWIĘTA PATRZĄC NA MOJEGO PRAWNUKA, ILE W NIM WERWY, ŻYCIA, RADOŚCI... MAŁE CUDO! TO SĄ TE NASZE RADOŚCI I SĄ SMUTKI JAK POMYŚLIMY O TYCH,
KTÓRYCH JUŻ NIE PRZYTULIMY.
HELENKO, WITAJ I PRZYJMIJ NAJLEPSZE ŻYCZENIA NA NOWY ROK!
Izabel, tak, miałam co dzień odwiedziny... wczoraj wieczorem była jeszcze Natalcia... dzisiaj już była Pani z Poczty... miło było z takich odwiedzin. Jutro ma wpaść pielęgniarka, w piątek będzie godzinkę...
Gienio odkasował wydatki, a w Nowym Roku jest ich więcej, jakieś podatki od domu, posiadłości trzeba płacić... Na szczęście ja ich nie mam... mieszkanie wnusi i Ona robi te opłaty...
Kochani, pozdrawiam Was, życzę miłego dnia... a słoneczko świeci, pewnie jest w miarę ciepło...
JAKBY NIE MOJE ZDECHŁE KOŚCI, TO BYM ZESZŁA Z SUNIĄ...
ALE MI SIĘ KROCHMALI Z PISANIEMMMMMMM
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117464  
Nieprzeczytane 27-12-2023, 13:12
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie


Witam serdeczne wszystkich na różnościach
U mnie po śniegu nie ma żadnego śladu, słoneczko przedostaje się przez chmurki, lekki wiaterek wieje.
Wczoraj odwiedził nas syn z rodziną, posiedzieliśmy sobie przy kawie, sałatkach, Podzielili się wrażeniami ze spotkania u synowej w rodzinie.
Myśmy miło spędzili wspólny wieczór, a momentami lał na dworze deszcz, a myśmy sobie siedzieli, rozmawiali w ciepłym salonie.
Zamiast zimy mamy wiosnę i zielono na ogrodzie.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117465  
Nieprzeczytane 27-12-2023, 21:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

Zosiu, witaj przyjmij życzenia na dobrą noc.
Miło się czyta o tak spędzonych Świętach.... miło i radośnie nawet pogoda była ładna...
U mnie też było ładna pogoda, dzisiaj też słoneczko świeciło cały dzień...
Porozmawiałam przez telefon , wrażenie fajne bo i Przyjaciółki prawdziwe! Miałam jeszcze dzwonić do Izabel... odłożę na jutro... Tak, że jutro musisz!! mi powiedzieć jak było w te trzy dni!
Na dzisiaj wystarczy mojego gadulstwa...
DOBREJ NOCY RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117466  
Nieprzeczytane 28-12-2023, 10:07
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 886
Domyślnie

witam pozdrawiam was miło, słonecznie , ale chłodno jest.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117467  
Nieprzeczytane 28-12-2023, 12:20
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

Witaj Gienio....
Witam Rodzinkę...
Nie wiem o czym mam pisać, chyba że, była pielęgniarka aby wyjść z sunią, kupiła jej karmę.. jutro będzie do mnie.... nie wiedziałam, że sunia ma takie wierne Przyjaciółki...
Do potem Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117468  
Nieprzeczytane 28-12-2023, 13:43
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie


Witam Rodzinkę.
Ninko, pozdrawiam , o wszystkim sobie piszemy, co nas cieszy, co boli, bo takie jest nasze życie.

Pozdrowienia i do Izabeli, Helenki, Genka i pozostałych nas odwiedzających.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117469  
Nieprzeczytane 28-12-2023, 20:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 886
Domyślnie Witam Rodzinkę

Pozdrawiam całą rodzinkę. Jak szybko mija czas.Za trzy dni koniec roku 2023 .


Ja muszę sobie sam radzić. Najwyżej was się pytam, lub sąsiadki z obu stron . Mam duzo popisano w zeszycie . Jeszcze żona za życia dużo wpisywała. Ale ja też z ciągam z internetu , z gazet . TWOJE IMPERIUM. Tam ciekawe rzeczy są. Po za tym mam 5 książek kucharskich.Ale tylko ze 3 sztuk korzystam. Są najciekawsze rzeczy , pieczeń rosoły sałatki I to mi się podoba . A że lubię pichcić , przy piecu . To druga sprawa. Po nowym roku będę więcej gotował. Teraz mam co jeść.

Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117470  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 08:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 826
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim...
Wczoraj mnie nie było, bo miałam pogrzeb, a potem spotkałam się z rodziną przy stole. Pożegnaliśmy zmarłego z tradycją.
Ninko...dobrze więc, że nie dzwoniłaś do mnie, bo miałam wyciszony telefon, a potem przy gwarze rozmów nie usłyszałabym nawet dzwonka telefonu. Dziś ja zadzwonię do Ciebie, to pogadamy. Teraz szykuję się do wizyty lekarskiej - mam zgłosić się do rodzinnego, więc nie wiem ile mi zejdzie.
Zosiu...u mnie też bez śniegu - wiosennie....a temperatura do 10 stopni ciepła. Ale ponoć zima ma jeszcze powrócić. Dzięki za pozdrowienia.
Helenko...
Gienku...jak piszesz radzisz sobie sam bardzo dobrze. Gdybyś potrzebował jakichś rad - chętnie pomożemy i doradzimy. Na Seniorku są przeważnie fajni ludzie i coś tam podpowiedzą. A i masz książki kucharskie i gazety, więc nie jest źle.
Danusiu...czekamy tu na Ciebie...nie zapominaj o nas.
Miłego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117471  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 10:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 886
Domyślnie Witam Rodzinkę

Pozdrawiam was miło. I koniec roku się szybko zbliża. Zimno a dworze i wiatr dokucza, lekko słonecznie . Jest duży niż. Wiem ,że mi pomagacie , nie tylko na tym wątku. . Właściwie pomagamy sobie całe czasy, i tak powinno być. Gotuję rosół na kurze , coś zrobię barszczu czerwonego.. Reszta dam do obróbki i dam groszek z puszki pogniotę przez sito, dodam śmietankę żółtka z jajek , będzie fajna zupa z groszkiem i zioła . Bo tym polega cała zupa smakowa, zapachowa.
Mam jeszcze sałatkę łososia . Jedzenia dużo mam , nawet tego apetytu nie mam, jak piwko sobie wypiję,,, na potem pogadamy.

Udanego piątku.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117472  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 11:49
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie


Witam wszystkich serdecznie w piątek, który u mnie jest pochmurny i wiat wieje, wieje, więc jestem w swoim pokoiku.
Wszystkim życzę miłego, radosnego ,spokojnego dnia




__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 29-12-2023 o 12:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117473  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 12:38
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

Witam
Cieszę się że Gienio radzi sobie nad wyraz dobrze.... to całe szczęście. Też mam pełną lodówkę jedzenia.
Izabel, , zadzwoń w wolnej chwili ja jestem zawsze dostępna ale, nie zawsze potrafię odebrać... staram się od razu oddzwonić...
Zosiu, sunia była z pielęgniarką w Parku, i Jola mówiła, że szły jedną stroną, bo dalej wiało i sunię by wiatr porwał. Ważne że była a teraz śpi jak zawsze wtulona w moje kolana.. nawet jej półka od klawiatury nie przeszkadza... przyzwyczaiła się...
Danusia może zajrzy?
Ja mam problem z okiem, bardzo... źle mi czytać, ręką mi z nerwów drży, odbijam po kilka razy jedną literę...
Jakoś to będzie....
Zostawiam Wam moc ciepełka! i
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117474  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 13:23
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

TRZYMAJCIE SIĘ ZDROWO
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117475  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 17:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 697
Domyślnie

Miłego wieczoru życzę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117476  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 18:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 826
Domyślnie

Dobry wieczór....
Medyka, a przy okazji spacer - zaliczyłam...a potem ugrzęzłam w fotelu z książką. Lubię takie dni, kiedy nic nie muszę...lodówka pełna, dom wysprzątany, cisza wokół. Żyć nie umierać.
Ninko...Zosiu...Gienku...
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117477  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 18:49
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie


Witam serdecznie, już jestem spokojna, uczestniczyłam w pogrzebie rodzinnie mojej przyjaciółki..
Sporo osób przyszło ją pożegnać, Kluby Seniora, Rada Seniorów przy burmistrzu, delegacje z zakładów pracy syna, synowej .Oczywiście był mój chrześniak z rodziną z Anglii.
Rodzina duża: z kieleckiego, z Buska Zdroju, Jeleniej Góry, ze Szczecina z Czarnego zapraszano nas na stypę, ale podziękowaliśmy, rodzina duża niech sobie porozmawiają. My tylko przyjaciele zmarłej. Powinność swoją spełniliśmy.
Odwiedziliśmy grób moich rodziców, rodziny byłych moich teściów rodziny zięcia.. zostawiając zapalone znicze.
Dobrze ,że pogoda dopisała, ..deszcz nie padał, tylko mocno wiał wiatr... daliśmy radę.
Ninko... Izabel...Genku

__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 29-12-2023 o 18:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117478  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 19:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 886
Domyślnie

Witam was miło.
Był bratanek na chwilę u mnie , piwko sobie wypił , pogadaliśmy. Pochwalił mnie za ten wypiek ,-ciasto które upiekłem i dałem kawałek bratowej. Smakowało im. Wujek każdy się pytał skąd masz . Matki się pytali. Przynajmniej ie podpadłem z tym wypiekiem. To taka słodycz. Dla dzieci to super, ale mnie też smakowało.Trocha roboty jest przy tym. Wszystkie ziarna śrutowałem ,mam taką maszynkę specjalną . Orzechy włoskie zrobi a mąkę, pestki dyni prawe też. Musiał być do tego wypieku baton MUSLI i mleko skonwertowane to specjalne mleko bardzo słodkie.
Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117479  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 19:36
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

Dobry wieczór .
Izuniu i Zosiu wyrazy współczucia z powodu straty bliskich , straszne uczucie , wiem coś o tym . Jeszcze dziś myślę o swoim zmarłym bracie i wyobrażam sobie co mógłby w danej chwili robić .
Ninko , dobrze , że w święta nie byłaś sama , że pielęgniarka przychodzi itd...ale dbaj o oczy , proszę .
Dziś poodkurzałam , podlałam w mieszkaniu kwiaty a że dużo jedzenia zostało od świąt to tylko ziemniaki trzeba było ugotować a resztę odgrzać . Zapasy zamrożone , powekowane więc super . Zupy tylko mi się chciało więc jest rosół . Oglądałam skoki narciarskie ale przerwałam w drugiej serii bo nasze orły słabo skaczą a młodzi są do kitu i następców brak .
Pogadusiałam z siostrą , z koleżanką a wczoraj wieczorem z koleżanką , którą poznałam w sanatorium w 2022 roku . Mieszka w pomorskim ale kontakt utrzymujemy i jeśli dobrze pójdzie to może latem spotkamy się .
Helenki naszej prawie nie widać , mam nadzieję , że u niej choć w miarę w porządku .
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i spokojnej nocki życzę , bądźcie zdrowi bo to najważniejsze .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117480  
Nieprzeczytane 29-12-2023, 20:09
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie



Gienku , dziś chyba są Twoje imieniny więc przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.