menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 09:03
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

W pierwszej chwili tez uważałam, że chodzi o seniorów i ich znaczenie. Juz zaczęłam sie zastanawiać co ja znacze dla innych, lub na co inni czekają ode mnie, gdy zorientowałam się że chodzi o naszego seniorka. Bardzo dobrze, że taki wątek znalazł się.
Jakie znaczenie ma on dla mnie? Okazuje się, że dość duże. Nie piszę wiele, ale chętnie czytam i dzięki temu wiem jakie problemy nurtują moje koleżanki, czasami sie identyfikuje ale czasami nie. Podziwiam znajome poetki, tych co z wielka wnikliwościa i zaangażowaniem piszą na tematy publicystyczne, religijne, krajoznawcze. Wszystko mnie bardzo interesuję i dziękuje im za to. Nie piszę o większych i małych docineczkach, ale tłumacze to sobie charakterem a każy z nas ma inny.
Nie jestem sama ani osamotniona, ale bardzo rozumiem te osoby dla których seniorek jest odskocznią od codzienności życia, zresztą dla mnie także..
__________________
  #62  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 11:30
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Alisio ......
oj, nie wróci , nie wróci.
Mnie też nie podoba się i śmieszy ta obawa przyznania się , ze jestem seniorem/ką, no bo co wtedy tu robie?, po co tu jestem?.

Alisio..Zen...
założyłabym się ,że jest nas o wiele więcej tak myślących, tylko obawa przed
pouczaniem, głaskaniem.Mało która to lubi. Przygnała nas tu normalna potrzeba porozmawiania o normalnych codziennych sprawach.
Tak Zen, Seniorek jest dla dużo z nas odskocznia od może nawet za spokojnego życia, monotonnego.
Alisio, Zen...pozdrawiam Was cieplutko i....rozmawiajmy, rozmawiajmy a szczególnie jeżeli w realu nie mamy w pobliżu pokrewnej duszy.
  #63  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 12:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witaj Sagelko

SAGELKO, .....
Czy zakładając ten watek spodziewałaś się takiego odgłosu.
Czy to nie daje dostarczającej odpowiedzi ,, że KSC jest potrzebny.
Moze w nie jednym wypadku , jedną z desek ratunku.
Dla osob które poczuły się nagle opuszczone ,osamotnione, bo odeszła najbliższa osoba....albo i takie które są krzywdzone,wtedy potrzebują i pocieszenia i współczucia, nawet tego pogłaskania po główce,
Ale po jakimś czasie, ten niespokojny czas przechodzi.......a dużo z nich i tak zostaje w klubiku.
DLACZEGO ? bo znaleźli tu to, czego może nawet nie szukali, a nagle tu odkryli
że maja jakąś pasje, jedni twórczą, inni bardziej prozaiczną, a jeszcze inni
bo zobaczyli ,że nie tylko Oni znaleźli się w takiej czy innej sytuacji, znaleźli pokrewne dysze,odkryli ,że maja z kim pogadać, bo tego im akurat najbardziej brakowało. Do tych ostatnich akurat i ja należę.
W zasadzie nic mi nie brakuje, na nic nie mogę się uskarżać ,no chyba na zdrowie , jak prawie wszyscy z nas. ale i to łatwiej teraz znosze , nie myślę tyle o chorobie, dolegliwościach , bo mam rozrywkę i co ważniejsze mam z kim porozmawiać. A to, jak już gdzieś pisałam ...jest też do życia potrzebne .POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez Jolina : 06-01-2010 o 15:29.
  #64  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 13:02
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

I tak ma byc....,byl czas pisakownicy ,skakanki ,pierwszej randki,
pieluch naszych milusinskich,ich wzlotow i upadkow,a teraz jest ostatnia prosta i niespieszac sie, trzeba ja przejsc z podniesionym czolem ,ale nie z zadartym nosem,jestesmy zwyczajnymi ludzmi ,nie widze tu czlonkow mensy,ani ludzi z piecioma fakultetami,ot zwyczjny przrkroj poskiego spoleczenstwa,nie wiem skad ta napastliwosc jednych na drugich i domaganie sie wiecznych igrzysk ....bo nudno.

Popisy sa dobre na scenie ,w cyrku .....
  #65  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 15:07
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Alisiuwłaśnie o to chodzi. KSC jest nam potrzebny dla rozrywki czy pomocy - kiedy trzeba. Jesteśmy doświadczeni ZYCIEM, każdy inaczej - dobrze i żle. Teraz możemy wymieniać swoje doświadczenia. Kiedy trzeba, bawmy się, ale kiedy spotkamy osobę potrzebującą rozmowy, pomocy czy wsparcia odzajemniajmy się. Cieszę się, że jest nas więcej myślących podobnie.
Zyczę wszystkim słoneczka każdego dnia...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #66  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 20:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarna
Sagelo,myślę podobnie.
Chociaż mam sporo znajomych,przyjaciół,życzliwych sąsiadów ,chętnie zaglądam do seniora.I cieszę się,że tutaj też mam znajomych i to nieważne,że to tylko znajomości wirtualne.
Loguję się najczęściej wieczorami, bo w ciągu dnia nie bardzo mam czas i możliwości.I mam już sprawdzone grono przyjaznych mi osób.Chętnie z nimi "pogadam".Nie chce mi się ani kłócić,ani smucić!.Zycie jest krótkie ... po co je więc komplikować.

Dla samotnych osób,uważam,że jest to wspaniała odskocznia od samotnościPozdrowienia

Myślę dokładnie tak samo i podpisuję się pod tym ....
  #67  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 23:56
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witajcie myslace podobnie.

Cieszę się ,że jest nas tylu, ale mogłoby być więcej......
Może z czasem....powiększy sie nasze małe grono .
Czego Wam i sobie życzę.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 21:04
Rajstopy - ważny element damskiego stroju - komentarze majteczki1 Ogólny 5 26-09-2009 16:20
Dla kogo polityka ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 2 23-12-2008 13:53
Emeryt – ważny konsument - komentarze senior A.P. Ogólny 4 15-05-2008 21:34
Co dla kogo jest ważniejsze?? lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 05-04-2008 13:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.