menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1041  
Nieprzeczytane 20-12-2021, 21:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie



Bądźmy zdrowi i weseli w święta, śnijmy o nowym roku... A w nowym roku niech czekają nas długie trasy przez lasy, łąki, pola, strumyki, ze sprzyjającym wiatrem i zawsze z górki.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1042  
Nieprzeczytane 23-12-2021, 17:14
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie jeszcze grudniowe

Cytat:
Napisał Kaima
...Rowerkiem pojechałeś w te piękne okoliczności ...

W grudniu akurat rowerkiem nie było już dane mi jechać, chociaż ja go nigdy nie odstawiam z powodu zimy, ale na pewno troszkę trudniej jest się wtedy wstrzelić w odpowiednią pogodę

..i trzy fotki ze spacerków pieszych:





Odpowiedź z Cytowaniem
  #1043  
Nieprzeczytane 23-12-2021, 17:20
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Życzenia świateczne

Wszystkim, którzy tu zaglądają, a zwłaszcza tym, którzy również pisują ...



...a fotka z Iwonicza z grudnia 2011
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1044  
Nieprzeczytane 30-12-2021, 10:43
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie fotki grudniowe

...nad Nerem:





...piesio sprawdza, co też kocio dostał pod choinkę

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1045  
Nieprzeczytane 30-12-2021, 16:56
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Fotki z mojej okolicy ...moj świąteczny spacer. Zyczę w nadchodzącym roku wszelkiej pomyślności a przede wszystkim dużo zdrowia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1046  
Nieprzeczytane 31-12-2021, 14:05
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Fotki ze świątecznego spaceru

Cytat:
Napisał helena62
[font="Book Antiqua"][size="4"]Fotki z mojej okolicy ...moj świąteczny spacer.

...a to zdjęcia z mojego świątecznego spaceru, gdy jeszcze tydzień temu zima była :



















...życzę zdrowia i pomyślności w Nowym Roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1047  
Nieprzeczytane 13-01-2022, 19:44
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Zdjęcia styczniowe

Witam w nowym roku :








Odpowiedź z Cytowaniem
  #1048  
Nieprzeczytane 04-03-2022, 20:48
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Polo... nie nie tak... Nowy sezon czas zacząć! Ale ja inaczej, literacko... Przeczytałam właśnie dobrą książkę



Na Podlasie ode mnie niezbyt daleko, bywałam nie jeden raz, zwiedzałam, oglądałam, ale nigdy tak, jak w tej książce. To nie jest sprawozdanie z religijnych pielgrzymek, to jest gawęda o ludziach, miejscach, czasie. Jedzie sobie gość na rowerze, spotyka ciekawych ludzi, zwiedza urokliwe miejsca - trochę legend, trochę historii, trochę prawd oczywistych i nie całkiem... Ale jak o tym pisze! Poczytajcie:

"Jadę do Knoryd zobaczyć to, co zostało. Tymczasem droga zaczyna się plątać. Nie potrafię tego opisać. Czasem jest tak, że droga sama niesie. Czasem jest jednak tak, jakby droga wcale nie chciała, aby nią jechać."
Też czasem mam takie odczucia.

Niekiedy rower się zmęczy: "Siedziałem i myślałem. Ach, jak dobrze się odpoczywało w tym miejscu. Pod dębami na brzegu rzeki. Jak jest rzeka i jak jest drzewo, to można siedzieć godzinami. Święte Miejsce."
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1049  
Nieprzeczytane 04-03-2022, 21:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Nie mogę oprzeć się ochocie i jeszcze kawałeczek przytoczę:
"Najlepiej dojechać od Augustowa. Trasa na Szczebrę, w Szczebrze skręt w lewo na Raczki. I cały czas prosto. Jak się skończy asfalt nie skręcać w lewo na Szczeberkę. Cały czas prosto przez Puszczę, około 6 kilometrów.. Jedzie się i jedzie. Jedzie i jedzie. I końca tej drogi przez Puszczę Augustowską nie widać. Kiedy już stracimy wszelką nadzieję, kiedy już będziemy pewni, że wybraliśmy złą drogę, że to nie tędy, że z tej Puszczy nigdy nie wyjedziemy - ukaże się naszym oczom przydrożny krzyż. I tabliczka: "Święte Miejsce 1500m" Tam to już z górki. Bo już wiadomo, że dobrze. Że niedaleko. Kiedy zaś po prawej ręce zobaczymy za drzewami jezioro, to już prawie jesteśmy w domu. To jezioro Jałowe. Z niego wypływa rzeka Jałówka, która wpada do Rospudy opodal miejsca, którego szukamy."
Czuję, że dzisiejszej nocy będę pedałowała nad Rospudę.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1050  
Nieprzeczytane 05-03-2022, 10:36
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Nad Rospudę nie pojechałam, ale śniło mi się, że mam nowy rower. Chyba kupię, bo przecież dobre sny powinny się spełniać.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1051  
Nieprzeczytane 13-03-2022, 20:44
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Marcowe fotki

Nawiązując do postu Kaimy, ja polecam książkę - reportaż z podróży rowerem Bernarda Newmana z 1934 r. Jechał po drogach, a właściwie bezdrożach ówczesnej Polski. Czyta się to jednym tchem. Bo też Newman był człowiekiem niepospolitym i tej Polski już nie ma. To jest okładka książki z zaznaczoną trasą jego podróży:



..i marcowe fotki:





Odpowiedź z Cytowaniem
  #1052  
Nieprzeczytane 15-03-2022, 14:45
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Zaliczyłam pierwszą przejażdżkę tego roku. Jeszcze na starym rowerze i niedaleko - raptem 7 km - nad rzeką i kawałkiem brzegu jeziorka. Było trochę mglisto, ale przyjemnie.
Nowy rower już mam zamówiony, podobnie jak i książkę "Rowerem przez II RP".





__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1053  
Nieprzeczytane 23-03-2022, 06:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Pogoda cudna, więc grzechem byłoby siedzieć w domu. Pojechałam zobaczyć, co zmieniło się w okolicy.

Tu zaszła zmiana - tego maleństwa rok temu nie było.



A poza tym - wieś trzyma się mocno.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1054  
Nieprzeczytane 26-03-2022, 16:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Jeszcze nie wystawiliście swoich wspaniałych maszyn? W oczekiwaniu na nowy rower pojeździłam trochę na starym i zastanawiam się, czy jest mi potrzebny nowy. Ale skoro zamówiłam...
Dzisiaj zepsuła się pogoda i mam wolne, bo nici z planowanej pracy na działce. Zaczęłam czytać "Rowerem po II RP". Dobrze, że kolega Gostbiker polecił tę pozycję. Jeszcze nie oddaliłam się od Gdańska, a już czuję się "wciągnięta".
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1055  
Nieprzeczytane 06-04-2022, 21:23
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Z drżeniem w sercu oglądam codziennie prognozy, że może już juro ucichnie wiatr i będę mogła wypróbować nowy rower. Tak naprawdę jeszcze dobrze go nie obejrzałam, ale jest w pięknym zielonym kolorze i ma trochę większe koła (28 cali), też raczej niewypasiony.
Zamiast jeździć - czytałam. Polecam nie tylko cyklistom.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1056  
Nieprzeczytane 16-04-2022, 21:50
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Pierwszy post na tej stronie to życzenia na Boże Narodzenie. A już mamy Wielkanoc!
"Ludzie, ludzie jak ten czas leci, to nie do wiary wprost..."
Żeby z taką szybkością na rowerze pod górkę i pod wiatr...



Spokojnych i zdrowych świąt, dobrego nastroju i aury sprzyjającej rowerowym eskapadom.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1057  
Nieprzeczytane 27-04-2022, 20:40
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie zdjęcia kwietniowe

Dobry wieczór, Kaimo, ja pierwsza przejażdżkę rowerową w tym roku zaliczyłem już drugiego stycznia, ale później to już nie byłem takim aktywistą-cyklistą . Książkę Newmana już na pewno przeczytałaś i na pewno nie żałujesz czasu na to poświęconego.

Moje fotki z bieżącego kwietnia z Kudowy-Zdroju.

Sanatorium Zameczek:


w Parku Zdrojowym:


widok z Góry Parkowej - ten zaśnieżony szczyt to oczywiście Śnieżka w nieodległych Karkonoszach:




Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1058  
Nieprzeczytane 27-04-2022, 21:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 750
Domyślnie

Hej, GostkuBe! Książkę przeczytałam, naprawdę bardzo interesująca pozycja. "Chodzi" teraz po znajomych, bo warto, aby ludzie ją przeczytali. Tutaj na "Seniorku" też na jakimś wątku o niej pisałam.
Jeździłam trochę na bliskich trasach - nakręciłam raptem ok. 80 km i to większość na starej maszynie. Do nowej muszę się przyzwyczaić - jest wyższa, dłuższa i cięższa. W dodatku w tylnym kole coś zgrzyta i jutro odprowadzę ją do sklepu, niech coś zrobią. To jest zwykły rower miejski, u nas jest raczej płasko, więc inny mi niepotrzebny.
Myślałam, że na Dolnym Śląsku jest bardziej zielono, ale widzę na Twoich fotkach, że drzewa takie jak i u nas.
Nic to, już wkrótce...



PS: Polecam książkę Tomasza Grzywaczewskiego "Wymazana granica" - tematyka podobna, ale nie na rowerze i bardziej rozciągnięta w czasie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1059  
Nieprzeczytane 29-04-2022, 23:29
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie ..z dzisiejszej wycieczki rowerowej

Cytat:
Napisał Kaima

Myślałam, że na Dolnym Śląsku jest bardziej zielono, ale widzę na Twoich fotkach, że drzewa takie jak i u nas.


Dobry wieczór

Kaimo, tamte fotki robiłem w okresie okołoświątecznym, gdy w całej Polsce było dosyć chłodno, a dodatkowo Kudowa leży na wysokości ok.400 metrów n.p.m i stąd pewnie brak zieleni. Teraz przyroda szybko nadrabia zaległości i dziś w północnej części Dolnego Śląska, gdzie jeździłem było już zieloniutko i bielutko od kwiatów. I pięknie pachniało i ptaszki też śpiewały pięknie. Na Mazowszu pewnie też tak było.

To dzisiejsze fotki:







Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1060  
Nieprzeczytane 30-04-2022, 17:37
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Kotlina Kłodzka

Jeszcze cztery kwietniowe zdjęcia z Kotliny Kłodzkiej.

Duszniki-Zdrój - Dworek Fryderyka Chopina:



Polanica-Zdrój:




Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moje,bydgoskie fotki. Doc Bydgoszcz 9616 04-06-2022 00:06
Relax - literki i fotki. Kasandra1 Humor, zabawa 16069 29-03-2021 09:08
Sanktuaria maryjne - cel majowych wycieczek cz. II - komentarze e.gajewska Ogólny 0 22-06-2011 07:09
Informacje o imprezach Turystycznych i rowerowych tomeh Podróże, turystyka 1 22-02-2011 15:54
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.