menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 19:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie.Mówiono,że rozkaz...
Tylko wśród sędziów byli tacy,którzy nikogo sądzić nie powinni.Bo byli takimi samymi zbrodniarzami ,jak ich podsądni.
Usunęłam wątek z powodu błędu, którego nie udało mi sie porawić przed wysłaniem. Bardzo proszę o podanie nazwisk sędziów, którzy byli zbrodniarzami. Czytałam sprawozdanie Pana Małcużyńskiego z tego procesu "Oskarżeni nie przyznają się do winy" ale żaden z sędziów mi się ze zbrodnią nie kojarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 19:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Maju,bardzo proszę przeczytać nazwiska strony sowieckiej....I bardzo proszę przyjąć do wiadomości,że Sowiety powinny być osądzone za ludobójstwo na polskich oficerach.Choćby..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:46
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Oczywiście, że powinny być osądzone za zbrodnię katyńską. Trochę żal, że cywilizowany świat nie wspiera nas w staraniach. Pewnie boi się Ruskich. Byt kształtuje świadomość jak mawiał Marks, dla dobrych stosunków, dużego rynku zbytu, rakiet i gazu nikt się za nami nie wstawi. To też przyczynek do syskusji o tarczy rakietowej. Czy na pewno Amerykanie będą przelewać krew za np. Gdańsk, Francuzi i Anglicy nie chcieli. Jak staje sprawa co powie na to Rosja to wszystko ucieka do mysiej dziury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 15:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nie będą,

nigdy nie byli i nie będą i dlatego nie powinniśmy pozwolić, aby grano nami i naszym losem, a tak się robi; albo ponad naszymi gówami, albo za naszymi plecami, dlatego odpowiadało mi wystąpienie Tuska w sprawie tarczy. Co dalej zrobi - czas pokaże na ile będzie konsekwentny.

Wracam do wątku o Jaruzelskim - cisza jakaś zapanowała. Kłopotliwa pewno dla tego, który wywołał mnie do odpowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 15:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Pola,mnie też odpowiadało - o dziwo .Tylko to taka buńczuczność na pokaz nieco ,jak się okazuje.Rozmowy w sprawie tarczy będą wznowione...

A Czesi protestują .Nie chcą mieć tego ustrojstwa u siebie,ale sprawa jest przesądzona.Condoleeza przybyła uroczyście.

I co z tym gen.Jaruzelskim ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 23:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pola,mnie też odpowiadało - o dziwo .Tylko to taka buńczuczność na pokaz nieco ,jak się okazuje.Rozmowy w sprawie tarczy będą wznowione...

A Czesi protestują .Nie chcą mieć tego ustrojstwa u siebie,ale sprawa jest przesądzona.Condoleeza przybyła uroczyście.

I co z tym gen.Jaruzelskim ???
Wznowienie rozmów niczym jeszcze nie grozi pod warunkiem, że DT nie ustąpi, a jeśli ustąpi, to jest .... (takie niedomówienie), a nie premier całą gębą.

Mirek ma w nosie Czechów, a ja mam w nosie Mirka, choć Czechów mi żal. Kolejny dowód, że maluczcy są ważni jedynie w dniu wyborów. Potem - na odstrzał.

Jaruzelski ma się dobrze, a pewien desant z Florydy zamilkł na jego temat. Szuka kontrargumentów, ale nie znajdzie, aligatorki zeżarły? Dzięki temu wątek wyzionie ducha śmiercią naturalną i też dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 23:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Pola,Seniorowi ma zabraknąć argumentów ?
Nie łudź się.Onże saperką je wykopie ,ze szlaku od Lenino do Berlina.Na pewno znajdą się jakieś na obronę ukochanego dowódcy ..hi..

ps.Pasjami lubię argumenty Seniora..Jestem pewna,że to tylko drobne przeoczenie z jego strony..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 23:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila, pewno masz rację, może saperkę zgubił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 09:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Witaj Polu i cala reszta poprawnosci politycznej !
Na nic checi tych aby wreszcie gen.Jaruzelski umarl,bo mysla,ze jeszcze moze byc niebezpieczny dla nich nawet piorem czy mowa.Nie da sie go tez "przekrecic" tak jak Jaroszewiczow,niech zyje a Pan Bog daje mu zdrowie.

Napisalem inny post ale NSA i centralny swiatowy serwer tak zadzial,ze natychmiast wcielo mi polaczenie z internetem.
Jako zolnierz co to sie internetowi i zlym ludziom nie klania pisze krotszy i dopisuje,ze na zycie generala niech sie nikt nie odwazy targnac, nawet "doktor smierc".
To prawy,sprawiedliwy i uczciwy czlowiek a takich ma Bog w opiece,Bog chroni wszystkich dobrych a nie tylko wybranych ludzi !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 09:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A pewno ,Senior..Niech Bóg broni..i chroni..Generała i Ciebie też..
Tylko on kiedyś Boga się wyparł ,więc raczej Go nie mieszaj do tego..
No i generał nie pisze pamiętników,więc zamach mu nie grozi.On sądom polskim potrzebny jest żywy,choć osobiście współczuję takiej starości.

ps.Miałeś odpowiedzieć Poli..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 11:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Augustyn
Podaj drzewo rodowe tego uwielbianego przez ciebie generała. Wojciecha Jaruzelskiego tak może kilka pokoleń.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 11:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Najpierw odpowiedz dla Lili:
Czasem to mnie nawet zaskakujesz znajomoscia relacji ludzi z Bogiem i wiesz,ze gen. Jaruzelski Boga sie wyparl - czyzby ci sie z tego zwierzyl,chyba sprzataczka u niego nie bylas ?
Tak samo skad mozesz wiedziec ,ze general Jaruzelski nie pisze pamietnikow ???
Tak wyglada,ze "przeskakujesz" nawet siebie ale nie obraz sie ,nam wszystkim sie wydaje,ze wiemy wszystko ale wiemy g.... !
Teraz Tadeuszku !
Jaruzelscy stary polski rod ziemianski napewno "niewybramy",mozesz sobie na ten temat poczytac wybierajac strone na google.
Nie sugeruj sie tez nazwiskami,nazwiska ludzie zmieniaja ale nie slyszalem tego aby Jaruzelscy je zmieniali i byli (dajmy na to) Kalksteinami,chyba ze ty wiesz lepiej to mnie popraw - zawsze masz do tego prawo jako "czuwajacy" nad poprawnoscia polityczna tego forum,co latwo daje sie zauwazyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 11:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Hi...hi...no powiedzcie sami..jak ja mam nie kochać Seniora ?
Albo mi sugeruje geszefty z portalem,albo sprzątanie u Jaruzelskiego..
Seniorku..adyć wylałby mnie po jednym dniu,jakbym mu posprzątała.. No i wiesz...tacy podoficerkowie jak on w młodości ,to u mojego dziadka bywali ordynansami..

Niewątpliwie pochodzenie miał.Pamiętają go jako panicza Wojtka.Tym samym stał się RENEGATEM,bo zapomniał skąd pochodzi i zaprzedał się Sowietom.Już po Katyniu..I z tym felernym pochodzeniem zrobił niesłychaną karierę .Dlaczego ? Może Senior odpowiesz sobie sam ?

No i te mity o nim ,jako o zbawcy kraju..wrrr..

W 1981 roku, Jaruzelski, jak przez całą swoją karierę wiernie wykonywał zalecenia Moskwy. Dostał zadanie „zdławienia ''kontrrewolucji i je wykonał. Interwencja groziła za to rok wcześniej, kiedy u steru rządów stał chwiejny Stanisław Kania. Stan wojenny nie uchronił Polaków przed rozlewem krwi. Komisja Rokity doliczyła się około 100 bezpośrednich ofiar stanu wojennego. Jak policzyć ilu ludzi ucierpiało wskutek przerwania łączności telefonicznej, co uniemożliwiało np. wezwanie pogotowia, czy straży pożarnej?

Augustynie,nie upieraj się jak osioł dardanelski, tylko dlatego ,że to Twój dowódca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 12:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dowodca i to jaki ale marszalkiem nie mogl zostac tylko dlatego,ze przeciwstawil sie "narodowi przebranemu" !
Moze to Cie nastawi na prawidlowe myslenie a nie powielanie tego co wyczytalas w lzemediach.
gen.Jaruzelski byl bardzo krotko podoficerem i napewno nie ordynansem,szczegolnie takim,ktory by sie nadawal na dwor Twojego dziadka !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 12:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Może i nie.Panicze nie zostawali ordynansami...

ps.zwracam Ci uwagę ,że ordynans przysługiwał w mieszkaniu służbowym,nie we dworze.I tylko w czasie służby czynnej..

ps 2 .A czemu się tak burzysz ? Skoro hipotetycznie ja mogłam sprzątać u Wojciecha ,to i on mógł rąbać drewienka na opał u mojego dziadka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 12:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Odwołuję to co przedtem pisałam o Jaruzelskim

Cytat:
Napisał Lila
Hi...hi...no powiedzcie sami..jak ja mam nie kochać Seniora ?
Albo mi sugeruje geszefty z portalem,albo sprzątanie u Jaruzelskiego..
Seniorku..adyć wylałby mnie po jednym dniu,jakbym mu posprzątała.. No i wiesz...tacy podoficerkowie jak on w młodości ,to u mojego dziadka bywali ordynansami..

Niewątpliwie pochodzenie miał.Pamiętają go jako panicza Wojtka.Tym samym stał się RENEGATEM,bo zapomniał skąd pochodzi i zaprzedał się Sowietom.Już po Katyniu..I z tym felernym pochodzeniem zrobił niesłychaną karierę .Dlaczego ? Może Senior odpowiesz sobie sam ?

No i te mity o nim ,jako o zbawcy kraju..wrrr..

W 1981 roku, Jaruzelski, jak przez całą swoją karierę wiernie wykonywał zalecenia Moskwy. Dostał zadanie „zdławienia ''kontrrewolucji i je wykonał. Interwencja groziła za to rok wcześniej, kiedy u steru rządów stał chwiejny Stanisław Kania. Stan wojenny nie uchronił Polaków przed rozlewem krwi. Komisja Rokity doliczyła się około 100 bezpośrednich ofiar stanu wojennego. Jak policzyć ilu ludzi ucierpiało wskutek przerwania łączności telefonicznej, co uniemożliwiało np. wezwanie pogotowia, czy straży pożarnej?

Augustynie,nie upieraj się jak osioł dardanelski, tylko dlatego ,że to Twój dowódca.

jest RENEGATEM a my żyliśmy w zbrodniczym ustroju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 13:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Teraz Tadeuszku !
Jaruzelscy stary polski rod ziemianski napewno "niewybramy",mozesz sobie na ten temat poczytac wybierajac strone na google.
Nie sugeruj sie tez nazwiskami,nazwiska ludzie zmieniaja ale nie slyszalem tego aby Jaruzelscy je zmieniali i byli (dajmy na to) Kalksteinami,chyba ze ty wiesz lepiej to mnie popraw - zawsze masz do tego prawo jako "czuwajacy" nad poprawnoscia polityczna tego forum,co latwo daje sie zauwazyc.
Augusiu gdzie mam szukac korzeni zdrajcy narodu to ja wiem bo akurat troche sie interesuja genealogia. Pytałem ciebie i jak zwykle wymigałeś sie od odpowiedzi.
Natomiast z innego wątku powiedz jakie to kopalnie zostały sprzedane, bo ja "ciemny górnik" nic o tym nie wiem.
Pytasz o austriaka Fritza i z prostego rachunku wychodzi,że jest austriakiem. Dlaczego nie piszesz w swoich wątkach o nędzy w Bangladeszu czy wyborach w Papua Nowej Gwinei, tylko o wymyślonych przez ciebie sposobie wyborów w Polsce.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 13:05
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Z pełną powagą proponuję Seniorowi zorganizowanie wyborów w Papui Nowej Gwinei, piekny kraj, owoce, ocean spokoju zbawienny dla umysłu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 13:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Z pełną powagą proponuję Seniorowi zorganizowanie wyborów w Papui Nowej Gwinei, piekny kraj, owoce, ocean spokoju zbawienny dla umysłu.

Noo ....a przeciwników politycznych można zjeść,uprzednio ich grillując..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 13:22
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Noo ....a przeciwników politycznych można zjeść,uprzednio ich grillując..
Fantastyczne, że też nie pomyslałam o zakąsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.