menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > małopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #961  
Nieprzeczytane 07-05-2013, 21:01
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazio

Piszesz, że załączasz zdjęcia ze slajdów. Bądź tak dobry i powiedz mi jak to robisz bo ja mam mnóstwo slajdów ale nie wiem jak zrobić z nich zdjęcia.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #962  
Nieprzeczytane 07-05-2013, 21:04
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazio

Czy korzystasz ze zwykłego skanera?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #963  
Nieprzeczytane 08-05-2013, 09:24
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 526
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Czy korzystasz ze zwykłego skanera?
Witam miło, próbowałem wczoraj coś napisać, ale nie można było zamieścić postu. Co do skanera - to mam tani, amatorski skaner z przystawka, czyli w pokrywie jest światełko oraz specjalna plastykowa ramka, gdzie można wkładać slajdy w ramkach lub negatywy w kawałkach po 6 klatek. Resztę załatwia oprogramowanie. Skaner to Epson 200V Photo, kupiony kilka lat temu, typowy domowy leżak, odkurzony i "przywrócony do życia". Jeśli potrzeba więcej informacji - chętnie służę pomocą - chociaż wcześniej nie bawiłem się w skanowanie filmów. Nie próbowałem np. niwelować pomarańczowej maski, chociaż są możliwości w programie. Nie mam zbyt wiele slajdów z gór, próbuję raczej skanować negatywy cz-b i kolorowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #964  
Nieprzeczytane 08-05-2013, 12:33
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kaziu

Dziękuję za informację.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #965  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 12:35
jasiek's Avatar
jasiek jasiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Poronin
Posty: 25
Domyślnie

Wycieczka na Rysy:






















..... i na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem:








Pozdrawiam.

jasiek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #966  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 14:25
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Jaśku

Przepiękne te Twoje zdjęcia. Pozazdrościć Ci tylko kondycji, że możesz oglądać te widoki w naturze.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #967  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 18:05
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 526
Domyślnie

Spróbuję jeszcze raz - widok z Giewontu sprzed 30 lat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #968  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 19:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 181
Domyślnie

Jaśkowych wypraw i zdjęć można tylko pozazdrościć
Ja się tak wysoko nie wspinałam, lęk wysokości, zdobyłam tylko Giewont bo obiecałam i Nosal.
Szczyty w chmurach niesamowite.
Kaziu, na Giewont wlazłam jakieś 20 lat temu i ten widok pamiętam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #969  
Nieprzeczytane 13-05-2013, 17:57
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie

Jasiek przepięknie pokazuje niesamowite góry w chmurach z góry, ja się tam nie wdrapię,
więc zadzieram głowę i podziwiam z dołu. Ale to za chwilę.
Na razie spacer po wiosennej łące, Zakopane, ul. Strążyska, tuż przy wejściu
do Doliny Strążyskiej


w ciekawym towarzystwie

pierwiosnki, kaczeńce i kierdel owiec,

i owczy pęd - coś je podkusiło i pędzą do góry, juhas powiedział, że tam bardziej słodka trawa

Jak zeszły niżej pasły się w kręgu, w środku były młode

ani kroku bliżej

więc poszłam z sunią między kaczeńce

tuż przy ul. Bogdańskiego

gdzie w szłasie wielkie wiosenne sprzątanie!
juhas powiedział:
góry dymią, dym się ściele, idzie dysc.

I rzeczywiście nazajutrz były pięęękne chmury i lało jak należy. Bogdanie, z tą Zakopianką nie jest tak źle - trzeba tylko mieć sposób. Ale o tym potem.
Pozdrowienia Niutka

Ostatnio edytowane przez Niutka : 14-05-2013 o 16:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #970  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 19:52
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Niutko

Z wielką przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia. Są mi bardzo bliskie i budzą wiele wspomnień.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #971  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 12:23
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie w góry, w góry miły bracie!

Bogdanie, Cieszę się, że mogłam Ci sprawić trochę radości i rozumiem jak bardzo Ci przykro, jeśli nie możesz wybrać się choć na chwilę do Zakopanego, bo ja sama bardzo boję się tej chwili, kiedy już nie będę mogła prowadzić samochodu. Ale póki co, staram się tam wpaść choć na kilka dni, w drodze na coroczną kurację w Solcu-Zdroju. (Że nie całkiem po drodze - nie szkodzi, ale ile radości).Przesyłam więc specjalnie dla Ciebie (choć nie tylko) trochę zdjęć z samochodowych i kolejkowych wędrówek, bo na nogach to już daleko nie zajdę. Jest tego niestety niewiele, bo byłam tylko kilka dni a i mocno zakręcona, bo na dwa dni przyjechała moja córka, którą rzadko widuję, a w dodatku pogoda była, no, mocno barowa. A oto obiecane mocno zachmurzone widoczki, na początek - z Kotelnicy


i z Zębu, a właściwie z Furmanowej, na pierwszym planie moje dziecko dokumentuje pobyt w najwyżej położonej miejscwości w Polsce

idzie dysc i rzeczywiście po chwili lunęło całkiem solidnie, szkoda,że nie mam zdjęcia bo było pięknie!

Teraz wizyta następnego dnia na Gubałówce, straganów nie fotografowałam, bo dziecko okropnie na nie wybrzydzało, że to nie to, co na dole i nie ma bunca!


czy widzicie po lewej stronie sterty ostatniego wiosennego śniegu ?!!! a jest już 7 maja

no i znowu nadciągają chmury i będzie padało

Pozdrawiam wszystkich bardzo, bardzo serdecznie, ciąg dalszy za chwilę. Na raport z Solca - Zdroju zapraszam wkrótce do wątku sanatoria. Niutka

Ostatnio edytowane przez Niutka : 18-05-2013 o 15:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #972  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 12:41
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie zakopiańskie przygody

Na mnie już przyszła pora. Ruszam do Solca - Zdroju, niestety najgorszą trasa jaką mogłam wybrać - przez Rabkę. Jak już samorządy uporają się z remontami i przebudowami dróg - będzie pewnie super. A na razie brak znaków kierunkowych, człowiek jak głupi jeździ w kółko usiłując wydostać się z Rabki w kierunku na Sandomierz - Rzeszów. Dalej jest nie lepiej. Dopiero od Gdowa zaczyna być jak należy. Wolę jednak dłuższą, ale przepiękną drogę przez Bukowinę, Białkę, Szczawnicę-Krościenko i nad Dunajcem przez Zabrzeż, Łącko, Stary i Nowy Sącz. Na zakończenie - widoki z Zakopianki - w obie strony tak to wyglądało, pod warunkiem, że do Zakopanego jedzie się w niedzielę, a z powrotem w środku tygodnia - polecam. Jest środa, 08 maja godz. 15.30.


Na rozstajach

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich, z wielkim żalem żegnam Zakopane, ale z nadzieją, że może jeszcze w tym roku mi się uda........?
Doniu , co z Twoim komputerem - czekamy na Ciebie! A na razie specjalnie dla Ciebie dwa drzewa: to chyba limba?

i platan - stoi przed pięknymi łazienkami w Solcu-Zdroju (tu ich nie widać, ale będą w "sanatoriach")

Ostatnio edytowane przez Niutka : 17-05-2013 o 23:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #973  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 18:25
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Niutko

Co to znaczy "będą w sanatoriach"?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #974  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 21:03
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie

Bogdanie, Szybko odpowiadam, bo chyba idzie burza i zrywa mi łącze, a tu jest kiepski internet. Chodzi o wątek do którego wejdziesz poprzez:
KLUB SENIOR CAFE > ZDROWIE > OPIEKA SANATORIUM - NIE TYLKO NA POWAŻNIE CZ.3
Chyba tam postaram się zamieścić zdjęcia i kilka słów o pobycie w Solcu- Zdroju, bo nie mam innego pomysłu.
Chyba, że masz inną propozycję. Tak, czy inaczej zrobię to chyba dopiero po powrocie do domu,
bo tu ostatnie dni będą bardzo wypełnione zabiegami.
A na zachętę wiosna w całej krasie. Solec-Zdrój w maju, to tyle kwitnących kasztanów,
że gdziekolwiek nie pójdziesz w obrębie Uzdrowiska, idziesz pod baldachimem cudownych kwiatów.
Widok na sanatorium "Jasna" (dawniej "Pensjonat"), budynek z ok. 1910 r. (pierwotnie bez nadbudówki)

Z tyłu, za kasztanami skryło się sanatorium "Świt" (dawniej "Hotel") zbudowane w 1918 roku.

i czyż nie jestem piękny!?

Historię tego uroczego kameralnego Uzdrowiska znajdziesz na
http://www.uzdrowiskosolec.pl/historia,1,2,2.html
Pozdrawiam, Niutka

Ostatnio edytowane przez Niutka : 18-05-2013 o 15:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #975  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 22:31
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

[quote=Niutka]Cd. w góry, w góry miły bracie!

Jest środa, 08 maja godz. 15.30.



Zorganizowanie zimowej olimpiady z taka droga dojazdowa i takim dworcem kolejowym,to chyba senne mrzonki?
Ta druga fotka pod "Zakopianka" wyglada juz duzo,duzo lepiej.
I tak to powinno wygladac.
Nie wiem,ale chyba nawet nie ma polaczenia kolejowego z lotniskiem Balice.
Ten dworzec jakis taki,obskurny jak w latach 60,a przeciez Zakopane,to nasza narodowa wizytowka miasta - stolicy Tatr.
Nawet zadaszenia nie ma na calym odcinku peronow.
A jak ulewa i trzeba wysiasc z pociagu,to co?
Prosto pod "prysznic"?!
Albo oczekujacy w czasie ulewy na peronach na pociag nadjezdzajacy?Wszyscy podrozni,ktorych w sezonie jest mnostwo nie znajda dachu nad glowa na tych kawalkach peronow zadaszonych.
Ech...,takie inwestycje sa na miare wladz lokalnych,tym bardziej,ze Zakopane zdziera z "Ceprow" niemalo grosza.
Chyba,ze jest jakis konflikt miedzy wladzami Zakopanego a zarzadem PKP,ktory nie pozwala na szybka modernizacje dworca i okolicy,ze szkoda dla podroznych,a i samych mieszkancow Zakopanego,ktorzy takim stanem rzeczy sa chyba poirytowani.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #976  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 00:14
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie

Wybacz, Karolu, ale nie zauważyłam, żeby gmina Zakopane cokolwiek ze mnie "zdzierała". Podatków do kasy gminnej w Zakopanem nie płacę. Mieszkam u prywatnych ludzi i jadam w prywatnych gospodach w takim standardzie, na jaki mnie stać. Ja jestem gościem mieszkańców Zakopanego i nie mam zamiaru pouczać Ich na co ma iść gminna kasa z Ich podatków. Niech każdy robi porządki w swoim własnym domu.Nie martw się, jak mieszkańcy Zakopanego zirytują się i uznają, że czas by Im dworzec wyremontowali, to z pewnością dopną swego. A co do PKP - może są ważniejsze potrzeby w tym regionie niż remont dworca? Na przykład remonty i modernizacja torów, co jest warunkiem bezpieczeństwa podróżnych.

Może trzeba szerzej otworzyć oczy, żeby zobaczyć jak kraj się zmienił, a w tym i drogi, po których z jednej strony jeszcze trudno się odcinkami poruszać, bo trwa wielka budowa, a jednocześnie coraz łatwiej i szybciej się jeździ tam, gdzie ją zakończono, choć nudniej, bo często ekrany zasłaniają krajobraz. Na szczęście są fotoradary, które zmuszają do dyscypliny i powodują, że ja na trasie czuję się bezpieczniej. Bardzo mi przykro, że dałam Ci pretekst do wykorzystania moich zdjęć do narzekania i krytykowania innych. Usunęłam więc cały osobisty wątek ze zdjęciami z dworca. Podzielenie się na tym forum radością z mojej wizyty w Zakopanem okazało by się kompletnie bez sensu, gdyby nie przyjemność, którą sprawiłam Bogdanowi swoimi zdjęciami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #977  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 02:24
jasiek's Avatar
jasiek jasiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Poronin
Posty: 25
Domyślnie

Niutka - ja także z ogromną przyjemnością i ciekawością oglądam wszystkie Twoje zdjęcia (opisy też). Zakopane, Ząb, Bukowina, Białka.... - same miłe wspomnienia!! Bardzo szkoda, że usunęłaś "cały osobisty wątek" - zapewne była tam masa interesujących refleksji.....

Pozdrawiam uprzejmie.

Ostatnio edytowane przez jasiek : 18-05-2013 o 02:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #978  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 16:08
Niutka's Avatar
Niutka Niutka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska, woj. mazowiecie
Posty: 69
Domyślnie

Jaśku, dzięki wielkie za ciepłe słowa. Na razie muszę "przetrawić" to, co się wydarzyło. Moje skromne prace zostały użyte całkowicie niezgodnie z intencją, w jakiej były zrobione. To chyba mało eleganckie i nie wiem, czego jeszcze mogę się spodziewać. Osobisty wątek dotyczył pobytu mojej córki w Zakopanem, stąd min. zdjęcia dworca w dzień i w nocy, i miały ilustrować radość ze spotkania z (dorosłym) dzieckiem. Rozumiesz więc, że mnie zablokowało. Na razie może jeszcze tylko zdjęcia zabudowy rewitalizowanego Placu Niepodległości.
Budynki zamykające Plac po obu stronach ul.Generała Andrzeja Galicy.


oraz zabudowa południowej strony placu dawniej i dziś


Pozdrawiam, Niutka

Ostatnio edytowane przez Niutka : 18-05-2013 o 16:32. Powód: dodanie zdjęć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #979  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 17:28
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Dzien dobry.
Niutka,czy Ty aby nie jestes nadwrazliwa?
Umiescilas na forum publicznym kilka fotek.Nie interesuje mnie zupelnie kto z Twojej rodziny jest na tych fotkach,ale mam prawo odniesc sie do fotek co na nich widze obok.Prawda?
Moze byc to zatem cos,co mnie urzeka lub cos,co mi sie zupelnie nie podoba.Nie znaczy to,ze autor fotek wkleil cos niewlasciwego.Nie,to nie jest tak.
W tym watku poziwiamy Tatry i Zakopane,ale tez mamy prawo skrytykowac w tychze Tatrach i Zakopanem to,co jest zle,niedobre,zaniedbane lub nieudane.Byc moze takie posty sie tu tez pokaza.
Nie widze,by cokolwiek nadzwyczajnego sie tu wydarzylo.
Z reszta do tematu dworca w Zakopanem nawiazala kiedys autorka tego watku - Donka.
Ciebie jednak tu jeszcze wtedy nie bylo,a byc moze nie zdazylas przeczytac poprzednich postow w archiwum.
Prosze zatem,jesli w jakims stopniu czujesz sie dotknieta,to wypada i napisac jedno slowo.
Przepraszam.
Pozdrawiam Karol X.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #980  
Nieprzeczytane 19-05-2013, 15:39
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 526
Domyślnie

....kurde no....
http://allegro.pl/tatry-historia-fot...238552531.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakopane i Tatry donka małopolskie 578 02-12-2009 21:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.