menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 12:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Oleno!
To jedynie rozpaczliwa próba zagłuszenia własnego sumienia.
I strach przed konsekwencjami własnego działania.
Łatwiej forsować petycje do ministra niż iść na policję, do prokuratora itd bo tam trzeba pokazać sie osobiście i złożyć podpis.

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego podobnie jak paniczka pod wiejska ubojnią. Bo strach przed chłopem sąsiadem.
Wszak donos do admina jest ...łatwiejszy

pssst junior123!Jeśli potrafisz czytać regulamin ze zrozumieniem, to zauważysz, że żadnego paragrafu nie złamałem. Nie wymienilem żadnego pseudonimu artystycznego i nawet cytat dałem bez adresata.
A temat? Miesci się także w wątku religijnym, politycznym i ogólnym. Ale to zapewne zrozumiesz jak wyrośniesz z wieku juniora.
I nie wierzę, że nie odczuwasz wstretu na widok maltretowanych w inny sposób niż religijnie motywowane. Chociaz.....różni różnie mają.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 05-07-2012 o 12:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 20:30
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Albo mi się zdaje, albo nie trzymasz tematu.
Junior jak sam w takich razach mawia, tym razem sam wypiął się na swoją inteligencję.
Że przypomnę cytatem:
Cytat:
Napisał junior123
@pluto37,
jaki jest temat tego wątku?

Kolejny już raz wypinasz się na własną inteligencję.

Pluto napisałeś:
Cytat:
To jedynie rozpaczliwa próba zagłuszenia własnego sumienia.
I strach przed konsekwencjami własnego działania.
Łatwiej forsować petycje do ministra niż iść na policję, do prokuratora itd bo tam trzeba pokazać sie osobiście i złożyć podpis.

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego

Coś mi się teraz wydaje, że Junior walczy nie o zwierzęta, ale o łamanie prawa jako takiego.
Może dlatego nie bardzo mu się podobają wtręty o cierpieniach innych zwierząt.
Dlaczego mam podstawy, aby tak myśleć?
Napisał:
Cytat:
15 lat temu ubój rytualny był w Polsce dozwolony. Dlatego w tamtym czasie nikt z tym nie walczył.
A więc w istocie rzeczy aż do chwili, gdy nastąpiło złamanie prawa, cierpienia zwierząt guzik były wcześniej warte, aby protestować???
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:01
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Rytualnie

Cytat:
Napisał Malwina
Podpisałam oczywiscie, ale bez ogladania.....bez oglądania.....

No widzisz,Ty nie możesz nawet oglądać,a jakaś niewinna,przerażona istota musi być OBIEKTEM tego koszmaru.A Tusek,który pierdzieli,że lubi psy (czemu tylko psy?może sam lubi obgryzać kości),załatwia umowy.Nie tylko brakuje mu wiedzy i konsultacji prawniczej ale jeszcze drogowskazu SUMIENIA.Straciłam już do naszych władz całkowicie zaufanie.Nie trzeba być geniuszem by rzadzić krajem,nie trzeba mieć skończonych studiow w oksfordzie ale trzeba mieć SUMIENIE -to jest podstawowy drogowskaz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:08
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Rytualny .pl

Cytat:
Napisał junior123
A może chcielibyście zrobić coś więcej dla zwierząt? Może chcecie przyłączyć sie do nas i wyjść do Obywateli z wiedzą o uboju rytualnym? Zapewniam Was, że nawet ułamek procenta Polaków nie zna faktów, o których tu piszemy.

Więcej informacji na stronach:
www.rytualny.pl - to za chwilę,
oraz
http://www.platforma.org/forum/index.../page__st__150
Cos ten link nie działa-klikam,klikam i NIC
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:14
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Rytualny

Cytat:
Napisał junior123
Nikt nie twierdzi, ze jest inaczej, ale tematem TEGO WĄTKU JEST UBÓJ RYTUALNY.
Haniebny temat-wstydzę się spojrzeć w oczy nawet własnemu psu.Jak można tak nisko upaść by maltretować niewinne istoty w imię jakichś dyrdymałów sprzed tysiecy lat,ludzie,puknijcie się w czerepy .Ani względy etyczne(deptanie publicznej moralności),ani ekonomiczne(ubój trwa dłużej),ani zdrowotne (we Francji jest plaga śmiertelnych zatruć mięsem HALAL-zwłaszcza u dzieci)nie motywują tego bestialstwa,więc jakie względy motywują?TAK BO TAK LUB NIE BO NIE?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:15
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Koleżanki i Koledzy!
Pomimo istnienia ustawowego nakazu ogłuszania zwierząt przed ubojem, w Polsce na ogromna skalę dokonuje się tzw. uboju rytualnego, polegającego na unieruchomieniu, poderżnięciu gardła, przecięciu tchawicy i przełyku, a następnie wykrwawianiu zwierząt bez wyłączenia świadomości. Nielegalny ten proceder odbywa się w Polsce w ponad stu rzeźniach, przy pełnym poparciu i zaangażowaniu w jego upowszechnianie służby weterynaryjnej podległej Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tak oto, w niewyobrażalnych cierpieniach fizycznych i psychicznych, zabija się w Polsce setki tysięcy zwierząt, a pozyskane mięso trafia na eksport do krajów, w których ten sposób uboju jest wymagany obyczajem religijnym, czyli do krajów muzułmańskich i Izraela. Pomimo ustawowego zakazu, w ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się liderem wśród dostawców mięsa na tamte rynki, a także liderem w niechlubnym rankingu państw europejskich pod względem ilości zwierząt poddawanych ubojowi bez ogłuszania!
W wyniku energicznych działań organizacji zajmujących się ochroną zwierząt Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście postanowieniem z dnia 22 maja 2012 r. wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez wydanie i stosowanie przepisów rozporządzenia z dnia 9 września 2004 r. dotyczącego sposobu uboju zwierząt niezgodnego z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto Prokurator Generalny zaskarżył niezgodne z ustawą rozporządzenie do Trybunału Konstytucyjnego.

W tej sytuacji Ministerstwo Rolnictwa planuje dokonać szybkich zmian w ustawie o ochronie zwierząt, tak aby zalegalizować ubój rytualny – pod pretekstem dostosowania polskiego prawa do unijnego Rozporządzenia 1099/2009, które ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r., i usprawiedliwiając konstytucyjną gwarancją swobody praktykowania obyczajów religijnych. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że Ministerstwo Rolnictwa rozmyślnie wprowadza Obywateli w błąd, gdyż zgodnie z w/w unijnym Rozporządzeniem państwo członkowskie może zachować własne, wyższe standardy ochrony zwierząt (art. 26 Rozporządzenia 1099/2009), zaś konstytucyjna gwarancja swobody praktykowania obyczajów religijnych nie może być równoznaczna z dopuszczeniem takich obyczajów, które naruszają porządek moralny lub zadawanie niepotrzebnego cierpienia innym istotom! Poza tym żaden argument o konieczności zapewnienia praktykowania obyczajów religijnych nie ma tutaj zastosowania, ponieważ w polskich ubojniach ubój rytualny wykonywany jest w niemal 100% z myślą o gigantycznych zyskach z eksportu tego mięsa i produktów mięsnych!
W najbliższym czasie, tj. w lipcu i sierpniu, w całym kraju planujemy uliczne akcje protestacyjno-informacyjne. Wyjdziemy do ludzi informować ich o bezprawiu i zadawaniu cierpienia zwierzętom pod egidą Ministra Rolnictwa. Każdy Obywatel musi się dowiedzieć, że ubój rytualny to setki tysięcy istnień zwierzęcych wykrwawianych w pełni świadomości w niewyobrażalnym bólu i cierpieniu. Polacy muszą się dowiedzieć, jakie standardy ochrony zwierząt chce wprowadzić z czysto merkantylnych powodów minister Sawicki, legalizując w Polsce ten barbarzyński proceder!
Koleżanki i Koledzy, nie możemy dopuścić do planowanej przez ministra Sawickiego i jego ekipę legalizacji uboju rytualnego!
Przyłączcie się do nas!
Zorganizujmy protesty i manifestacje w stolicy, w miastach, miasteczkach, spotkajmy się z lokalnymi społecznościami, z przedstawicielami mediów. Wyposażymy Waszych wolontariuszy z niezbędną wiedzę i materiały. W tej sprawie musimy mówić jednym głosem:
NIE MA ZGODY DLA LEGALIZACJI UBOJU RYTUALNEGO W POLSCE!

Do akcji już przystąpiły:
Fundacja Viva!, OTOZ Animals, Fundacja IUS ANIMALIA, Fundacja ARGOS, Fundacja TARA, Polska Fundacja Ochrony Zwierząt, Fundacja Zmieńmy Świat, POLSKIE TOWARZYSTWO ETYCZNE, Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt, TOZ Białystok, Klub Gaja, Pogotowie dla Zwierząt, Zarząd Okręgu Stołecznego LOP, Eurogroup for Animals, oraz liczna grupa niezrzeszonych miłośników zwierząt

Kontakt:
uboj.rytualny@wp.pl
www.rytualny.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:22
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopprzemocy
Cos ten link nie działa-klikam,klikam i NIC
Już działają linki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:32
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Schiza

Cytat:
Napisał Artfilka
Lilu to nie jest ubój rytualny a którym donosisz.


Ubój koszerny
Ssaki i ptactwo, które mogą być spożywane muszą być zabijane zgodnie z prawem żydowskim (Deut. 12:21) nie wolno nam spożywać zwierząt, które padły z przyczyn naturalnych (Deut. 14:21), lub które zostały zabite przez inne zwierzęta. Dodatkowo, zwierzę w momencie uboju nie może mieć żadnych chorób, bądź też skaz na organach wewnętrznych. Restrykcje te nie dotyczą ryb, tylko zwierząt stadnych i pasących się (Num. 11:22).

Rytualny ubój znany jest pod nazwą shechitah, a osoba, która trudni się takim ubojem nazywana jest shochet. Oba te słowa pochodzą od hebrajskiego rdzenia Shin-Chet-Tav oznaczającego zabijać albo niszczyć. Metoda uboju jest szybka; głębokie cięcie wzdłuż wykonane za pomocą doskonale naostrzonego ostrza bez nacięć czy jakichkolwiek nierówności. Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.



dokładny opis --->http://the614thcs.com/index.php?id=2...C0%2C0%2C1%2C0
Życzę im wyrywać zęby rytualnie,wycinać woreczki żółciowe też rytualnie .O sobie pomyśleli,ale naiwnym wmawiają że przecinanie szyi nożem to bagatela-szczyty hipokryzji.A może zaproponać takim zwykłe,rytualne kleszcze do rwania zębów?I nóż kuchenny do wycięcia woreczka -po znieczuleniu kieliszkiem ?Ich rodak Singer mawiał,że ludzie modlą się o miłosierdzie,niechętnie jednak obdzielając nim innych .Super prawda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:48
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Wice wersa

Cytat:
Napisał Tinkerbell
Wybacz Artfilko, ale nie orientujesz się zupełnie w temacie. Lingwistyczna ekwilibrystyka zaprowadzi Cię na manowce...

Ubój rytualny (zgodny z wymogami zasad szechita (judaizm) lib halal (islam) dlatego jest niezgodny z zasadami humanitarnego traktowania zwierząt i ich ochrony przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem, ponieważ uboju rytualnego dokonuje się przez poderżnięcie gardła unieruchomionemu w tzw. klatce ubojowej zwierzęciu, które nie zostało wcześniej pozbawione świadomości i w pełni świadome, paniczny strach i niewyobrażalne cierpienie kona przed kilkadziesiąt sekund do nawet kilkunastu minut! Zapewniam Cię, że autor tego artykułu, o którym tak lekceważąco wyraziłaś się, że coś "wysmażył", jak również autorzy innych artykułów i filmów poświęconych temu barbarzyńskiemu obyczajowi, doskonale wiedzą, o czym piszą.

Zanim napiszesz coś jeszcze, obejrzyj sobie i poczytaj jak to się naprawdę odbywa zamiast powtarzać kompletnie niewiarygodne opinie.
W ten sposób zabijane są w ponad 100 polskich rzeźniach setki tysięcy zwierząt!!! Po co? Na eksport to krajów muzułmańskich. Kasa, kasa, kasa...
http://www.newsweek.pl/szymon-holown...92429,1,1.html

A tutaj możesz obejrzeć i wysłuchać opinii naukowców na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew
No i jak tu wspólczuć i pomagać ludziom w nieszczęściach?Kiedy okazuje się że homo sapiens to upiór!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 23:51
stopprzemocy stopprzemocy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie Aha

Cytat:
Napisał babciela
Sl;uchajcie- do premiera i prezydenta nie łaczy, a jak wypełniam petycję , to przy podpisywaniu obraz znika...
to może między innymi dlatego jest tak mało petycji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 01:03
Tinkerbell Tinkerbell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Oleno!
To jedynie rozpaczliwa próba zagłuszenia własnego sumienia.
I strach przed konsekwencjami własnego działania.
Łatwiej forsować petycje do ministra niż iść na policję, do prokuratora itd bo tam trzeba pokazać sie osobiście i złożyć podpis.

junior nie zorganizuje pikiety pod ministerstwem Sawickiego podobnie jak paniczka pod wiejska ubojnią. Bo strach przed chłopem sąsiadem.
Wszak donos do admina jest ...łatwiejszy
To może pochwal się, ile powiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt TY złożyłeś do prokuratury? Ile razy składałeś podpis pod swoimi zeznaniami na policji?

Aha, i koniecznie daj znać, kiedy będziesz organizował następną pikietę na Wspólnej. Chętnie się przyłączę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 10:14
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie prof. dr hab. Andrzej Elżanowski

Religijne okrucieństwo
"Krytyka uboju rytualnego jest skutecznie utrudniana poprzez określenie jej jako próby dyskryminacji religijnej oraz twierdzenie, jakoby ubój rytualny był bardziej humanitarny niż ubój zaczynający się od pozbawienia świadomości"
cd
http://www.rp.pl/artykul/9157,879665...ucienstwo.html
.
Cytat:
Napisał senior A.P.
No a co z tym goralem ,ktoremu kon padl pod bryczka nadmiernie przeciazonej turystami ?

Ladnie to tak konie polskie wykorzystywa ???
Pytasz, czy sie chwalisz, że coś konkretnego zrobiłeś w tej sprawie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 15:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto- a skad Ty wiesz jak mu dzialamy w obronie zwierzat-dlaczego miałabym bac się prokuratora czy policjanta?
nie rozumiem- jest petycja- to staram się podpisac- pełnym imieniem i nazwiskiem.
A ujezdzane koniki nie maja się tak zle-moja corka wykupiła dwa przeznaczone na rzez-i życzyłabym kazdemu zwierzeciu takich warunków jak jej konie-jezdza na nich to jasne- ale nie zameczaja i nie dręczą.
A czy Ty masz jakies zwierze , ktore nie mialo nigdy swojego pana, a czy Ty praynajmniej raz udzieliłes pomocy półzywemu kotkowi- u mnie w domu sa wlasnie takie zwiarzeta- a nie zlicze
l nocy przespanych na podlodze - bo jakies bezdomne mialo kroplowkę wlaczoną...
Czego ja się mam bać???...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 15:22
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Sięgnijcie do źródeł. Jest światełko w tunelu


http://www.euroislam.pl/index.php/20...traca-fortune/
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 16:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Można to robić na statkach w strefie neutralnej jak się robi aborcję.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 17:11
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Można to robić na statkach w strefie neutralnej jak się robi aborcję.

Baaardzo śmieszne
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 06-07-2012, 21:02
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Afera w Ministerstwie Rolnictwa związana z wydawaniem zezwoleń na ubój rytualny, zatacza coraz szersze kręgi!
http://www.facebook.com/photo.php?fb...e=1&permPage=1

Klikajcie w prawym górnym rogu listy, dalej.

Okazuje się, że tych zakładów są dziesiątki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 07-07-2012, 09:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=babciela]
Cytat:
Pluto- a skad Ty wiesz jak mu dzialamy w obronie zwierzat-dlaczego miałabym bac się prokuratora czy policjanta?
Elu! bo mam oczy. Wybierz może się na rynek w upalny dzien.

Cytat:
nie rozumiem- jest petycja- to staram się podpisac- pełnym imieniem i nazwiskiem.
Słusznie. Tylko petycja to plaster na tętnicę dla zaspokojenia wrodzonego miłosierdzia i poczucia spełnienia obowiązku.
Cytat:
A ujezdzane koniki nie maja się tak zle-moja corka wykupiła dwa przeznaczone na rzez-i życzyłabym kazdemu zwierzeciu takich warunków jak jej konie-jezdza na nich to jasne- ale nie zameczaja i nie dręczą.
A może kiedyś jeździec założyłby sobie siodło, scisnął brzuszysko popręgiem, wsadził między szczeki uzdę i zaaprosił na grzbiet jeźdźca obutego z dodatkowym osprzętem w postaci ostróg. A potem wybrał się na parkur najnizszej klasy....
Dawnymi czasy zdarzało mi się oglądać stajnie klubowe od środka, więc wiem o czym mówię.
Elu! Naprawdę doceniam to ..."Nie mają tak źle".. Na wszelki wypadek spytałbym któregoś konika o zdanie.
Cytat:
A czy Ty masz jakies zwierze , ktore nie mialo nigdy swojego pana....
Kiedy miałem po temu warunki, to ...miałem. Nie widzę sensu w trzymaniu zwierzęcia kiedy odpowiednich warunków brak. W jednym z bloków na Trzech Wieszczów litościwa kobita miała chyba 30 kotów... wokół bród, smród i smietnisko. Ale "była dobra dla zwierząt".
Cytat:
Czego ja się mam bać???...
Przy podpisywaniu petycji ....niczego!
To jest w dzisiejszych czasach zupełnie bezpieczna forma protestu. Ale przecie pisałem w skasowanych postach, że w przypadku "akcji bieżącej" można się narazić na nieprzyjemność.
I ja nie pisałem o baniu się prokuratora czy policjanta, tylko np dostawcy do rzeźni, albo tych co rzeźnią rządzą, bądź w niej pracują. Przecie sąsiada świniobójcy na raty tez nie podkablujesz z wiadomych paragrafów, ze nierytualnie morduje bydłę kłonicą... A petycją jego zwyczajów chyba nie zmienisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 07-07-2012, 10:53
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Elu! bo mam oczy. Wybierz może się na rynek w upalny dzien.


Słusznie. Tylko petycja to plaster na tętnicę dla zaspokojenia wrodzonego miłosierdzia i poczucia spełnienia obowiązku.

A może kiedyś jeździec założyłby sobie siodło, scisnął brzuszysko popręgiem, wsadził między szczeki uzdę i zaaprosił na grzbiet jeźdźca obutego z dodatkowym osprzętem w postaci ostróg. A potem wybrał się na parkur najnizszej klasy....
Dawnymi czasy zdarzało mi się oglądać stajnie klubowe od środka, więc wiem o czym mówię.
Elu! Naprawdę doceniam to ..."Nie mają tak źle".. Na wszelki wypadek spytałbym któregoś konika o zdanie.
Kiedy miałem po temu warunki, to ...miałem. Nie widzę sensu w trzymaniu zwierzęcia kiedy odpowiednich warunków brak. W jednym z bloków na Trzech Wieszczów litościwa kobita miała chyba 30 kotów... wokół bród, smród i smietnisko. Ale "była dobra dla zwierząt".

Przy podpisywaniu petycji ....niczego!
To jest w dzisiejszych czasach zupełnie bezpieczna forma protestu. Ale przecie pisałem w skasowanych postach, że w przypadku "akcji bieżącej" można się narazić na nieprzyjemność.
I ja nie pisałem o baniu się prokuratora czy policjanta, tylko np dostawcy do rzeźni, albo tych co rzeźnią rządzą, bądź w niej pracują. Przecie sąsiada świniobójcy na raty tez nie podkablujesz z wiadomych paragrafów, ze nierytualnie morduje bydłę kłonicą... A petycją jego zwyczajów chyba nie zmienisz?
Oczy są ważne, ale nie mniej ważna jest mózgownica i analiza faktów, a to kiepsko ci idzie.

Zauważ, że ten wątek jest jak Media Markt, nie dla idiotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 10-07-2012, 13:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Olena napisała-jestem przeciwna każdej niehumanitarnej postawie wobec zwierząt i ich zabijaniu w ogóle.
Większość z nas jest za tym co napisałaś natomiast co do zabijania ich w ogóle , jest to nie realne ponieważ nasz organizm potrzebuje białka a dostarczycielem są zwierzęta. Wspominanie o dietach wysokobiałkowych ,już sobie darujmy.

W dyskusjach o uboju rytualnym pomija się wyznania które to głoszą w imię poprawności z nie krytykowaniem religii bo to nie wypada.Jest to pogląd według mnie nie słuszny Przecież jeżeli przesuniemy problem za granicę kraju to uważamy że jest załatwiony? Temat zamieciony pod dywan.Jestem za protestami szerszymi i nazywaniem problemu takim jakim jest.Przecież to muszą zrozumieć wyznawcy dwóch religii judaizmu i islamu by zmienić swoje przyzwyczajenia i zastanowić się nad tym problemem.A czy powszechna edukacja w danym kraju nie powinna się tym zagadnieniem zająć i wskazywać dlaczego jest to nie etyczne i nie godne człowieka XXI wieku.
Czy nauczanie religii w szkole powinno być kiedy istnieją różnice w postawach etycznych ich wyznawców z ogólnie przyjętą etyką.?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka osteoporozy - powiedz stop kruchym kościom - komentarze Ania18 Ogólny 0 22-06-2011 19:18
STOP zmienianiu czasu!!! elizka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 23-03-2010 21:03
Stop chrapaniu! Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem - komentarze Waanda Ogólny 0 15-12-2009 21:56
STOP Codex Alimentarius! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 64 11-08-2009 08:54
Stop ZUS-owskim absurdom! pro Emerytura, renta, ZUS 2 24-09-2008 09:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.