menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 14:40
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

myślę, że każdy ma w sobie dobry potencjał, ważne, żeby go odnaleźć w sobie i działać

samo nic nie przychodzi, pozytywne myślenie pomoże, ale tylko gdy będziemy działać - Tu i Teraz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 29-11-2013, 11:03
Sykria's Avatar
Sykria Sykria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: woj. śląskie
Posty: 10
Domyślnie

Wtrącę moje 3 grosze...

Moja znajoma, wręcz pociotka, nauczycielka, inteligantna babka...
- jeden syn 30letni alkoholik, z długami alimentacyjnymi, bezrobotny, nie zameldowany u niej, ale tam mieszkający,
- drugi 35 lat własna działalność z długami, rodzina na karku, na szczęście nie pije..

i jej sąsiedzi bez reakcji na awantury w tym mieszkaniu, które słychać 2 piętra niżej, pogróżki o jej zabiciu, rękoczyny...

Wiem, że policja nie lubi 'domowych interwencji', tzw organizacje 'pomoc rodzinie', 'kryzys w rodzinie', itp - mimo zgłoszeń bez reakcji... Ostatni drobiazgi coś warte z niej wydzierają 'chłopaki', czy to siłą, czy szantażem moralnym - nie dam kontaku z wnukami jak mi nie dasz..., ostatnio zmusili do pobrania kredytu, a żadnej pomocy z nikąd.
Ja sama mogę ją tylko czasem wspomóc radą, przechować na noc..
Tyle się pisze, w tv się chwalą czy reklamują, różne 'linie' otwierają, a jak do konkretów, to nawet nie da rady przymusu leczenia pijaka wydać, bo musi się on na to zgodzić...

Czy dopiero musi dojść do najgorszego, bo tego się obawiam, by ktoś zareagował?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 29-11-2013, 11:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykria
Wtrącę moje 3 grosze...

Moja znajoma, wręcz pociotka, nauczycielka, inteligantna babka...
- jeden syn 30letni alkoholik, z długami alimentacyjnymi, bezrobotny, nie zameldowany u niej, ale tam mieszkający,
- drugi 35 lat własna działalność z długami, rodzina na karku, na szczęście nie pije..

i jej sąsiedzi bez reakcji na awantury w tym mieszkaniu, które słychać 2 piętra niżej, pogróżki o jej zabiciu, rękoczyny...

Wiem, że policja nie lubi 'domowych interwencji', tzw organizacje 'pomoc rodzinie', 'kryzys w rodzinie', itp - mimo zgłoszeń bez reakcji... Ostatni drobiazgi coś warte z niej wydzierają 'chłopaki', czy to siłą, czy szantażem moralnym - nie dam kontaku z wnukami jak mi nie dasz..., ostatnio zmusili do pobrania kredytu, a żadnej pomocy z nikąd.
Ja sama mogę ją tylko czasem wspomóc radą, przechować na noc..
Tyle się pisze, w tv się chwalą czy reklamują, różne 'linie' otwierają, a jak do konkretów, to nawet nie da rady przymusu leczenia pijaka wydać, bo musi się on na to zgodzić...

Czy dopiero musi dojść do najgorszego, bo tego się obawiam, by ktoś zareagował?
Dla naszego wymiaru sprawiedliwości taki finał najlepszy, jest przestępca jest wina, jest wyrok.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 29-11-2013, 20:53
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 429
Domyślnie Bardzo żałuję ,że walczyłam o leczenie m.męża z uzależnienia...

Cytat:
Napisał Sykria
nie da rady przymusu leczenia pijaka wydać, bo musi się on na to zgodzić...

Moje sąsiadki ,,przetrzymały"i doczekały ,że w wieku 50+ ich alkoholicy się wykończyli )nowotwory , wylew)...Jedna to nawet nie wezwała do męża pogotowia jak miał wylew ,,bo nie chciał"... Teraz mają spokój święty, a suchy alkoholik jest 100 razy gorszy od czynnego ....wiem co mówię....bo co ? Nie pije i zle ? A no zle , bo zachowania u takiego się nie zmieniają , a wręcz przeciwnie ....chore emocje dopiero teraz dają znać o sobie ze zwiększoną siłą...Facet zaczyna na trzezwo odbierać rzeczywistość i to mu nie pasuje ....Nie ma zamiaru niczego zmieniać w swoim zachowaniu , wymaga ,aby otoczenie mu schodziło z drogi bo PAN łaskawie jest trzezwy...
Wiele by mówić o przemocy...Przemoc ma różne oblicza...Poza tym państwo ma dosyć bezdomnych i większość problemów spada na głowę rodzinie.Sąsiedzi nie chcą się wtrącać bo to ,,nie ich problem"....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łamanie głowy Alunia Profilaktyka i zdrowy styl życia 538 12-12-2018 23:58
Nieprzyjemne zawroty głowy Gocha60 Choroby, badania, terapie 28 22-03-2010 09:49
Guz głowy trzustki... agusia Choroby, badania, terapie 6 26-04-2009 15:23
Po rozum do głowy? chickita Różności - wątki archiwalne 84 08-03-2008 14:57
Cenzura czy chowanie głowy w piasek? Basia. Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2007 18:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.