menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #112721  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 09:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Podobno Cenckiewicz - rocznik 71 - wnuk swojego dziadka, pracuje nad tym i niedługo nam obwieści w pracy tzw naukowej jak to było, bo co taki Borowczak wie.

No dobra!
Nie ma się co znęcać nad małolatem w końcu skoro sam wuc był powstańcem z Warszawy ksywa JAROSŁAW
i minami Putina wystraszył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112722  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 10:34
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Coś do porannej kawki, zgadzam sie z profesorem.
"Język jest adaptacją języka bolszewizmu, już same słowa mają budować pogardę dla przeciwnika, lokować go wśród zdrajców, z którymi nie można rozmawiać, układać się, zawierać kompromisów, respektować ich praw. Wzór takiego języka daje J. Kaczyński–Jest to przeciwieństwo języka demokratycznego, gdzie przeciwnik jest godzien szacunku i ma prawo mieć inne zdanie. Pisiorski motłoch tego nie rozumie, żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza. To jest straszna formacja, bardzo przypominająca Marzec 1968, ale sięgając wstecz trzeba szukać analogii z komunizmem i faszyzmem. Ten ich antyelitaryzm, powoływanie się na anonimowy lud (prostego człowieka), przekonanie o wyłączności własnych racji, utożsamianie partii z narodem, swoboda kłamstwa (np., że w SN są sędziowie stanu wojennego), uogólnianie jakichś incydentów, by znieważyć całą grupę, są z tego podręcznika kłamstw."
http://wdolnymslasku.com/2018/07/07/...a-ich-napedza/
I kolejny naukowiec, pani profesor Penson o Jarosławie Kaczyńskim:
"Nie wiem zresztą, gdzie Pan stał w sierpniu 1980 r. Byłam w Stoczni Gdańskiej przez cały strajk, ale nigdy Pana nie spotkałam”.
https://koduj24.pl/prof-joanna-penso...nie-spotkalam/
Ważne, że wraz z bratem będzie miał tablice informująca że byli w hali stoczni w 1988 rok, co za bohaterstwo. Ciekawe czy kanapa na której przespał do południa 13 grudnia tez będzie miała swoje miejsce w historii???

Ostatnio edytowane przez maja59. : 29-08-2018 o 10:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112723  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 11:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II

a mógł jak KACZYŃSKI powiedzieć że .... pożyczył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112724  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 11:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Coś do porannej kawki, zgadzam sie z profesorem.
Wzór takiego języka daje J. Kaczyński–Jest to przeciwieństwo języka demokratycznego, gdzie przeciwnik jest godzien szacunku i ma prawo mieć inne zdanie. Pisiorski motłoch tego nie rozumie, żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza. To jest straszna formacja, bardzo przypominająca Marzec 1968, ale sięgając wstecz trzeba szukać analogii z komunizmem i faszyzmem. ...../[/url]
Ważne, że wraz z bratem będzie miał tablice informująca że byli w hali stoczni w 1988 rok, co za bohaterstwo. Ciekawe czy kanapa na której przespał do południa 13 grudnia tez będzie miała swoje miejsce w historii???

Maju!
Skutek jest taki, że młode mają to w ........... i tak jak nam -nie wszystkim - ulewało się Gomułką, tak im się ulewa KACZYŃSKIMI. Oczywiście poza tymi co widzą koryto .... jak Misiewicz.

w ramach spacerów mijam kilka pomników i tylko jeden z Marszałkiem jest czyszczony. Inne od Pułaskiego, przez Staszica i Popiełuszkę są ślicznie obsrane podobnie jak kilka tablic na okoliczność.
I sądzisz że ktoś kiedyś obczyta co wisi na tablicy z KACZYNSKIMI co ponoć byli, a nie wiadomo kiedy i po co?

I wspomnij Boya co pisał:

Tu po tą gruszką
Sikał Kościuszko
A pod tą drugą
Kołłątaj Hugo
załatwiał potrzebę grubą.

to można uwspółcześnić

Tu gdzie tablica
KACZYNSKI kicał
Gdzie pomnik pod krawatem
wydalał razem z bratem

i tam PiSowskie ręce
składają wieńce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112725  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 11:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
On czasu nie ma, od takiej roboty ma dublerów.
"Momenty" wycięto, no bo jak?......

Polu!!!
Najlepszy jajc to taki, że kastrującym Żeromskiego okazał się być 'inteligent" z REJSU Barei i TYMA
Bareja z Mrożkiem chyba nie wykombinowaliby takiego finału.
Czekam na komentarz Tyma. Niecierpliwie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112726  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 11:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Historia

tablicami utkana:
Cytat:
Napis, który znajdzie się na tablicy brzmi: "W tym budynku w sierpniu 1988 roku strajkowali razem ze stoczniowcami o przywrócenie NSZZ "Solidarność" śp. prezydent RP Lech Aleksander Kaczyński oraz premier RP Jarosław Kaczyński" - ujawnił Guziewicz.
Czy na WC, z której korzystał pisokrata, też będzie jakaś tablica, że tu ulgi doznawał ten, który staje się "nowotwórcą" najnowszej historii?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112727  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
tablicami utkana:

Czy na WC, z której korzystał pisokrata, też będzie jakaś tablica, że tu ulgi doznawał ten, który staje się "nowotwórcą" najnowszej historii?

TEŻ!!!!
co powyżej obwieściłem z godnością i suwerennie.
Jeno kolana mi się zdarzyło mieć w stanie "siedzącym"

A w/w obiekcie mogłaby być odlana w spiżu informacja

TU ...KACZYŃSKI STAŁ
i .....AŁ!!!


Więc Widzu!
Złóż kwiecie
i tu nie szcz,
w końcu on
prawie wieszcz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112728  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

-
Cytat:
Zawiodłem się na Kaczyńskim. Do końca życia nie zapomnę, jak tak można potraktować człowieka, jak zrobił to wobec mnie Kaczyński - oświadczył Stanisław Kowalczyk, słynny paprykarz, który zadał Donaldowi Tuskowi pytanie "Jak żyć?". -
Cynizm i obłuda z PiS się wylewa - dodał w rozmowie z portalem "Wirtualna Polska".

Relacje Kowalczyka z partią PiS zmieniły się od momentu "kiedy politycy odwrócili się od niego i udawali, że go nie znają".
- Co niektórzy nazywali mnie agentem od Tuska! Nie zapomnę tego do końca życia, kiedy prezes Kaczyński trzy metry ode mnie stał i udawał, że mnie nie widzi, że nie wie, kim jestem. A pół roku wcześniej był u mnie w domu! Nawet jego ochroniarze się do mnie uśmiechali, bo mnie poznali. A on mnie nie poznał? Nie chciał mnie poznać! - opowiadał.
Teraz twierdzi, że za Tuska było ciężko, ale nie tak, jak za pisowskich rządów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112729  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:35
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Jakiż to sort zarządza miastem,na uliczkach którego zażywający - jak Pola - spacerów,narażeni są na tak nieestetyczne widoki?
Za dwa m-ce wybory.Najwyższy już czas wybudzić z letargu szare komórki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112730  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

i taka jest PRAWDA CZASU ery PiS

Cytat:
Minister Ziobro Zaradkiewicza bronił. - Daję wiary człowiekowi. Czynami dał wyraz tego, że jest gotów się narazić wpływowym środowiskom, i swoje poglądy zmieniając, konsekwentnie je później broni - mówił minister sprawiedliwości.


- Panie ministrze chcę powiedzieć, że pan Zaradkiewicz wszystko na użytek tego

konkursu powie, napisze i przyrzeknie
- ripostowała Pawłowicz

I co się Krycha dziwi???
Przecie zna nazwisko.....Piotrowicz.
A w końcu Zaradkiewicz znaczy chyba że ZARADNY jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112731  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super


Spór o "Przedwiośnie". Oryginał czy adaptacja? Dylematy prof. Jerzego Bralczyka
Cytat:
Żeromski miał licznych wielbicieli swojego raczej wyszukanego stylu. Bogactwo jego słownictwa było zadziwiające. Ale dziś większość czyta go raczej z trudem i z obowiązku. Albo wcale, też przez ten język
Adaptowanie klasycznych tekstów literackich jest stare i powszechne, wielu poznało Guliwera, Robinsona Crusoe czy Don Kichota w wersji ad usum Delphini, pozbawionej a to naruszających skromność fragmentów, a to nadmiernie rozbudowanych refleksji czy też niegdyś pięknych, a potem nużących opisów przyrody.
http://wyborcza.pl/7,162657,23835717...maty-prof.html
Z uwagi na sympatię i szacunek do profesora, przeczytałam całość z uwagą. Przyznam, że mam uczucia ambiwalentne, bo z jednej strony szacunek do klasyka, z drugiej strony język nieustannie ewoluuje, a będąc nie tylko podstawowym środkiem komunikacji, ale również nośnikiem wartości i idei, powinien być jak najbardziej i najszerzej zrozumiały.

Niedawno z czwórką dwudziestoparolatków zgadało się o arcydziele renesansu Decameronie Boccaccia oraz Żywotach pań swawolnych Brantoma w przekładzie Boya. Choć to inteligetni ludzie po studiach, to z powodu języka - de facto staropolsczyzna - te książki są dla nich nieprzyswajalne i męczące, i choć przyznają, że 50 twarzy Greya to szmira, jednak zrozumiała, obojętnie czy po polsku czy w oryginale i dlatego tak popularna wśród wielu młodych.
Oczywiście wymienione tytuły z uwagi na tematykę są specyficzne, ale jeśli lekturę z tak lekkim tematem napisaną językiem archaicznym, młody człowiek odrzuca, to tym bardziej kiedy zderzy się z literaturą o cieższej tematyce.
Hmm, skoro profesor Bralczyk ma wątpliwości, to ja też je mogę mieć.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112732  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 12:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
-
Teraz twierdzi, że za Tuska było ciężko, ale nie tak, jak za pisowskich rządów.

jednem słowem KACZYNSKI spuścił elektorat w kanalizację.
Ale .....chyba folia po KACZYNSKIM mu została na pamiątkę

na co to narzekali niektóre za TUSKA?
na ciepłą wodę w kranie?
Tak właśnie wygląda ..... wrzątek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112733  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 13:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
[b]
Spór o "Przedwiośnie".

Niedawno z czwórką dwudziestoparolatków zgadało się o arcydziele renesansu Decameronie Boccaccia oraz Żywotach pań swawolnych Brantoma w przekładzie Boya. Choć to inteligetni ludzie po studiach, to z powodu języka - de facto staropolsczyzna - te książki są dla nich nieprzyswajalne i męczące,......

Hypatio!

Na podobnej zasadzie kastrowano pomniki i dzieła malarstwa.

Jak się komuś nie podoba dzieło, to niech sprokuruje własne.
zawsze można być lepszym Michałem Aniołem, Caravaggiem czy innym Mickiewiczem.

No i opowieść tym, że ktoś czegoś z polszczyzny nie rozumie, to kretyństwo jakieś jest.

Jak DUDA nie rozumie Przedwiośnia to może KACZYNSKI wyśle go do szkoły na dokształt?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112734  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 13:50
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Wracając do "Przedwiośnia", pamiętam, że było naszą lekturą w liceum i przeczytaliśmy bez problemu. Adrian ma maturę???? Proponuje "Koziołka Matołka" tez trudna pozycja z dawnych czasów ale może sobie poradzi.
"Ratuj mamo jęknął kozioł
który był już mandarynem
znacznie gorsze to od śmierci
ci wciąż goni za twym synem"
Mandaryna proponuję uaktualnić na prezydenta i można czytać suwerenowi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112735  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 13:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Co w mediach?

Rymanowski przechodzi do Polsatu, Lubecka z P. przechodzi do Zetki na miejsce Piaseckiego, a ten odchodzi do tvn24.
Czy coś się zmieni i w którą stronę, czas pokaże.
Czabański wykopał z PR Sobalę.
Szykują się dalsze zmiany i przetasowania niekoniecznie z korzyścią dla jakości przekazów.
,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112736  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 14:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

To tera marszał KUCHCIŃSKI zrobił nadzorcy dobrze!

Cytat:
Tajemniczy zakup w Sejmie za pieniądze podatników. Po co im szable?!


Marek Kuchciński zamarzył sobie, aby Straż Marszałkowska została wyposażona w szable. Pragnienia marszałka szybko zrealizowano za pieniądze podatników. Kłopot w tym, że Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić, ile kosztowała broń paradna. Straż podległa Marszałkowi Sejmu dysponuje szablami od lipca. Jak podaje „Rzeczpospolita" do tej pory nie wiadomo ile ich kupiono i w jakiej cenie.

wchodzi taki prosty, zwyczajny, malutki posełek KACZYNSKI do sejmu, a tu mu cieć sejmowy szabliskiem do dacha!!! Ciach!
a nawet rach! ciach! ciach!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112737  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 14:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Wracając do "Przedwiośnia", pamiętam, że było naszą lekturą w liceum i przeczytaliśmy bez problemu. Adrian ma maturę???? Proponuje "Koziołka Matołka" tez trudna pozycja z dawnych czasów ale może sobie poradzi..

Dobrze że nie zaczął od KOMEDII niejakiego Fredry. Bo co by było gdyby krzyknął słowem herosa w miejscu publicznym:

- SPUŚĆ SIĘ NA MNIE???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112738  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 14:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Rymanowski przechodzi do Polsatu, Lubecka z P. przechodzi do Zetki na miejsce Piaseckiego, a ten odchodzi do tvn24.
Czy coś się zmieni i w którą stronę, czas pokaże.
Czabański wykopał z PR Sobalę.
Szykują się dalsze zmiany i przetasowania niekoniecznie z korzyścią dla jakości przekazów.
,

a Rydzyk zostaje, czy już u Kurskiego w tzw TVP?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112739  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 14:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Wracając do "Przedwiośnia", pamiętam, że było naszą lekturą w liceum i przeczytaliśmy bez problemu. Adrian ma maturę???? Proponuje "Koziołka Matołka" tez trudna pozycja z dawnych czasów ale może sobie poradzi.
"Ratuj mamo jęknął kozioł
który był już mandarynem
znacznie gorsze to od śmierci
ci wciąż goni za twym synem"
Mandaryna proponuję uaktualnić na prezydenta i można czytać suwerenowi.

Coś takiego! w liceum bez problemu przeczytane Przedwiośnie kopę lat temu z okładem.
Wyczyn nie lada.
W związku z tym należy kopnąć w wychowanka prof. Zimmermanna w mniemaniu, że on równie matoł co cytowany Koziołek.

Nie przyszło do głowy/ poza Hypatią/ że obecne pokolenie tego języka zwyczajnie nie przyswaja
a adresatami '' czytania'' nie są obecne tu starocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112740  
Nieprzeczytane 29-08-2018, 14:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To tera marszał KUCHCIŃSKI zrobił nadzorcy dobrze!



wchodzi taki prosty, zwyczajny, malutki posełek KACZYNSKI do sejmu, a tu mu cieć sejmowy szabliskiem do dacha!!! Ciach!
a nawet rach! ciach! ciach!!!


Broń paradna jest tania.
Potrzeba noszenia jej może być zrozumiała jedynie dla potomków nosicieli szabel.
Wasi bohaterzy są co najwyżej nosicielami HIV,
jak sławna Leokadia z KODu.

Tak ..że....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.