menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2721  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 13:18
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Ta wolność daje nam starym popalić i gdzie nie spojrzysz to ludzie naszego czasu są sfrustrowani i zdeterminowani.Brak więzi Rodzinnej i wszystko ucieka przez palce.
Pozostaje tylko,jedno ważne słowo;Pieniądż a dla młodych -auto i dobra komóra.
Żadne spacery ze starymi dziadkami i siedzenie i słuchanie opowieści z naszego życia i rad.Oni są nad wyraz DOSKONALI i oczy mają zapatrzone w całkiem inny świat.Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2722  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 15:43
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

Nas jest dwoje + Sonia .
Samotna się nie czuję na razie.
Dziecko daleko bardzo bo w stolicy kilkaset kilometrów.
Przyjaciół właściwie mam ale to nie jest ze biegamy do siebie co dziennie .
Możemy na siebie liczyć ale zadko bywamy w swych domach częściej na działkach ogrodach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2723  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 20:07
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Zosinek....Ja nie mam dzieci....za to męża-odludka i....domatora.Marzę pobyć sama w domu choćby godzinę na tydzień....Napisz do mnie,gdy będzie Ci żle.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2724  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 20:17
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Barbarko dzięki.Napiszę także gdy będzie dobrze.Najgorsze dni przychodzą jesenią ... nie dam się, nie dajmy się...

Pozdrawiam
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2725  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 07:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zosinku, wielu z nas mówi, że " nie tak miało być", niestety... Barbaro, chetnie oddam ci troche tych samotnych godzin, mam ich pod dostatkiem...no, ale z drugiej strony... bez nich tez byłoby mi źle...więc poniekąd cię rozumiem. Może i do mnie napiszecie? Zyczę wam miłej niedzieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2726  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 12:40
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

Czy chodzi Ci o listy na PW?
Powiem że tak też mogła bym napisać mój mąż lubi dom i spacery z Sonią.
Zły czas może być zawsze .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2727  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 16:14
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 258
Domyślnie

Dziwnie jest z tą samotnością. Może być wokoło mnóstwo ludzi, obcych czy znajomych, wszystko jedno, liczna rodzina na którą może i można liczyć w jakimś tragicznym momencie,,,ale na co dzień samotnosć potrafi tak strasznie dokuczyć, zwłaszcza gdy cierpienie dopada,gdy trzeba borykać się z rozmaitymi z tego powodu problemami i nie ma do kogo buzi otworzyć.
Nie myślę tu o ciągłym narzekaniu,,ale czasem radę chociaż jaką, gdy człowiek już tak otumaniony, odsyłany od annasza do kaifasza,,,tak bardzo brak wtedy życzliwego słowa,rady..., zamiast tego jeszcze" kopa" się dostanie.

Dziś,piękna pogoda,,po koszmarnej nocy pozbierałam się, tak chciałoby się gdzieś na powietrze,,a tu tyle ograniczeń,wszędzie za daleko,
wprawdzie dosć blisko ktoś mnie zaprosił na herbatę, ktoś od kogo tylko słyszę gorzkie wspomnienia, wymówki i samochwalstwo ,same ochy i achy, i czuję się wtedy już naprawdę nikim, odmówię -żle, pójdę-odchoruję jak ostatnie 3 miesiące. Te spotkania dodatkowo pogarszają mój stan zdrowia, nie ma mowy o wsparciu,o zrozumieniu. I bądż tu człowieku mądry.
Masz rację Marianam, 'Zły czas może być zawsze ."gorzej jest gdy trwa i trwa bez nadziei na lepsze.A czas nieubłagany przygina do ziemi.

Pozdrawiam wszystkie samotne duszyczki i życzę przynajmniej zdrowia
i radości z otaczającej przyrody.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2728  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 17:19
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Złe dni przychodzą i odchodzą.Dla mnie osobiscie kiedy jestem sama, najgorsze są dni gdy nie ma słonca i pada deszcz. Mam wrazenie że nawet lat mi wówczas przybywa.Mam za ścianą młodziutką 16 latkę ,która wpada do mnie i jak promyk słońca rozgrzewa moje serce. Drugim sposobem na pustkę są książki a ponieważ są drogie więc wypożyczam z biblioteki która u nas jeszcze jest.

W wakacje mam nieco lepiej bo przez cały czas jest u mnie moja kochana wnusia

Pozdrawiam wszystkich samotnych i zdrówka życzę
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2729  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 17:23
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Viko,życze ci zdrowia i sympatycznych ludzi wokół, na toksyczne znajomości szkoda sił i czasu. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2730  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 19:00
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

Wolę aby mnie nie lubiano niż truto.
Są tacy ludzie jak osoba którą opisałaś ,wymagający aby im otworzyć oczy na rzeczywistość.
Bądź omijać szerokim łukiem.
To ostatnio dużo zdrowsze,zapewniam tańsze.
Bo nie trzeba łykać nic uspakajającego.
Taki wampir nawet jak myśli że jest nam niezbędny,rozczaruje się gdy braknie koszyka do którego wrzuca swoje frustracje.
Bo służysz babolowi do wsypania do Twego koszyka tego co ja uwiera gniecie boli.
Mam dwie znajome obie po 85 roku życia żadna nie truje cieszą się gdy przyjdę.
Jedna 9 rok siedzi w domu.Jeszcze wnusia zmieniła jej TV na nowe i nie słyszy nic.
Wszystkim opowiadałam jak to mój mąż marzy o starym telewizorku bo słyszał w tych nowych niestety coś trudno fonię ustawić.
A tu tak wnusia sąsiadkę obdarowała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2731  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 10:10
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Masz racje, niektórych ludzi należy omijac szerokim łukiem. Zawsze myslałam,ze jestem osoba niekonfliktową i nie mam wrogów, a tu w ostatnich latach okazało sie,ze jestem w błędzie i to za sprawą jednego babsztyla, który za swoje nieudane zycie obarcza odpowiedzialnościa wszystkich wokól nie oszczedzajac nawet najblizszych. Sfrustrowanych, podłych, kłótliwych ludzi trzeba unikać jak ognia, bo ich złe emocje przenoszą sie na nas, a po co nam to? nie dość innych problemów? Życze wam i sobie samych zyczliwych, pogodnych ludzi wokół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2732  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 10:52
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witajcie i ja jestem samotna,poczytałam tu troche i nie chciałabym truc.Kazdy człowiek ma jakieś swoje problemy więć po co jeszcze dokładać.Myśle ze niektórzy ludzie z tego powodu sie zamykają w sobie i popadaja w depresję.Mam kilka takich znajomych które wiecznie gadają no i cóz skazana jestem tylko na wolnego słuchacza a tak chciałam pogadać ale...kogo to obchodzi?i to jest przykre. Czasami odbieram to z uśmiechem ale czasami jest mi po prostu przykro.Nie nigdy sie nie nudze , mam pracę, zainteresowania i zwyczajne problemy ale sa dni że czuje sie bardzo samotna brr musze sie otrząsnac, dam rade.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2733  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 11:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Do BarbarkiM

Basiu, nas jest te z dwóch plus Larunia. I też mąż domator.
W zasadzie zawsze taki był. Ale gdy jeszcze pracował , nie odczuwałam tego tak bardzo. Bo i ja pracowałam. Zawsze się coś działo, no i mieszkaliśmy w mieście, a nie na odległym, cichym, ukrytym za płotami osiedlu.
Teraz , kiedy jesteśmy od rana do wieczora w zasadzie tylko ze sobą, a mąż coraz większy milczek , to nie marzę o tym by pobyć sama. A odwrotnie , by znaleźć się w śród ludzi.
A co gorsze, zaczynam upodabniać się do męża.
Nie na daremno jest przysłowie.... z jakim przystajesz , takim się stajesz. Tyle, że mąż od rana do wieczora przy telewizorze
a ja powróciłam do książek. No i jeszcze spacery, ale tylko z Larunią. Mąż już nie chodzi z nami. Wiek i nogi cukrzyka...
chodzi tylko po ogrodzie, albo w altanie przy radiu.
No , ale i ja nie jestem co rok młodsza, a na odwrótnie .
Więc z roku na rok coraz mniej jest to dokuczliwe.
No i co tam , jest jak jest oby nie było gorzej.
Pa, pozdrawiam i miłego dnia życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2734  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 11:24
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

Witam!
Ja tylko na moment.
Widzę że w pewnym wieku mamy te same problemy trzeba po prostu otworzyć się na innych.Trochę szczerości brak słodzenia ,którym posługujemy się aby innych nie drażnić.Co zresztą na dłuższą metę nie działa.
Chyba w tym wieku trzeba być bardziej sobą,a przyjaźnie niech są prawdziwe.Mam tu na myśli że nie chcę wkradać się w łaski kogoś kto nie widzi we mnie człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2735  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 12:17
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam masz racje Mariannam ale z tym tez róznie bywa,otworze bede szczera i naraże się na złosliwości, krytykę i po co mi to jeszcze?zreszta czy tak naprawdę kogos to interesuje? Przepraszam zawracałam głowę , znikam , musze wyjśc z domu
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2736  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 12:36
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Pozdrawiam Was miło wszystkie i poczytałam posty,ale nie będę się wiele rozpisywać bo już tyle opisałyśmy ,że czasami pozostaje tylko milczenie jako dowód tego że respektujemy ten stan.
Jolinko opisałaś to super i tak w życiu jest.,Jeden jest wesoły a drugi milczek.
Ja dopiszę potem bo to nie jest koniec a teraz czas obiadu.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2737  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 12:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Ewo, a może tak powinno być. Na zasadzie - rożni.
Bo co by to było, jak by się dobrało dwóch milczków. Rodzina omijała by dużym kołem.
A dwoje wesołków?, pewnie całkiem fajnie by było.
Chociaż.... kto wie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2738  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 13:34
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Trudne sytuacje mają głębszy sens,i czegoś uczą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2739  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 15:50
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Czyli co nas nie zabije to nas wzmocni? Oklepana to prawda, ale może jest w tym jakis sens...niektórzy twierdzą wrecz ,ze wszystko co nam sie przydaza jest "po cos", trudno tylko zawsze o tym pamietac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2740  
Nieprzeczytane 15-08-2011, 16:52
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie Witam was kochani

Dawno nie zabierałam na wątku głosu,chciałabym podzielić się pewną historią mianowicie; moja dobra znajoma często skarżyła mi się ,że córka nie zauważa jej samotności ,że jej nie rozumie itd..tłumaczyłam jej, no cóż dzieci mają swoje życie i inne patrzenie na nasze problemy.Nie znając wcześniej owej córki ,wspierałam znajomą w jej troskach i narzekaniach.Dziś zupełnie przypadkowo będąc ze znajomą na spacerze,spotkałyśmy jej córkę i zaprosiła nas do siebie na kawę .Po kilku chwilach atmosfera zrobiła się ciężka , mama z córką zaczęły sobie wyrzucać i wypominać wszystko co złe ,byłam zdumiona i zaskoczona .W potoku tych słów zrozumiałam całą sytuację .Matka czuła się opuszczona ,ale córka jeszcze bardziej, bo niestety zrozumiałam że to już nie mur je dzieli tylko cały wąwóz ....Morał historii nasuwa się taki; że często wymagamy od bliskich pomocy zrozumienia ,nie zauważając ,że oni może bardziej tej pomocy potrzebują ..A może ktoś ma inne zdanie?

..Wszystkim samotnym i samym życzę ciepłych i radosnych dni ....


http://www.youtube.com/watch?v=BX8dx3zAHL0
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
samotność w małżeństwie doda Miłość, przyjaźń, związki, samotność 419 15-11-2019 19:24
Internet pomaga pokona samotno - komentarze Ludgarda Ogólny 223 16-08-2011 09:55
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 14:53
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 12:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 20:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.