menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 14:06
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

Dziewczynki, mam problem.
Dlaczego kiedy zaznaczone tlo rozczka magiczna, probuje zlikwidowac... zmienia sie na zielone, a nie na przezroczyste?
W PSP naturalnie. Wszedzie potrafie je zlikwidowac, tylko w PSP nie!!!
Co robic?...Nie mam zadnych pomocy ze soba.
Pomozcie!
  #202  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 14:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

Cos tam sobie probowalam, znalazlam miejsce w Filtr-3D, cien.
Ale proby nie wypadly zadawalajaco. Jakos ten cien jest: jak by za gruby, nie przylega do obrazka. Robilam rozne proby, powiekszalam go, wydluzalam, ale to co widzicie, wydaje mi sie jeszcze za "grube". Co trzeba zrobic?

Mowilam, ze jak zaczne sie uczyc, to pytania beda padac czesto.

...

... i jeszcze jedno pytanie: dlaczego jedne obrazki z tlem przezroczystym otwieraja sie w PSP, normalnie. A inne maja tlo biale. A to sa przeciez takie same obrazki, z tlem przezroczystym.
Czy PSP jest jakis specjalny pod tym wzgledem?...
Pozdrawiam...
  #203  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 14:44
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Irenko w PSP są tzw warstwy Background /tło/ - to jest odmiana warstwy rastrowej, ale nie mająca przezroczystości.
Większość otwieranych w PSP obrazków .jpg, .gif i nawet .png ma stałe tło.
Bardzo łatwo je zmienić na raster. Kliknąć Warstwy - Awansuj warstwę tła. To jak rozwiniesz na górnym pasku - Warstwy, to będzie to 18-ta pozycja w PSPX2.
Po tej czynności jak coś zaznaczysz różdżką i będziesz chciała wyciąc, to już będzie na przeżroczystym tle.
__________________
  #204  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 15:28
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Iluzja obrazek super zrobiłaś, tylko nie wiem w jakim programie , dobrze że mamy Urszulę i Evi zawsze nam podpowiedzą.
Obrazek zrobiłam w PSP tak jak potrafię na tym programie.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 30-03-2009 o 15:52.
  #205  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 15:46
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

PSP, przepraszam, nie dodalam. Ale teraz jak zadaje pytania to tylko dotyczace PSP.
Urszulko, dzieki, musze sie do tego przestawic. Zrobie pare razy jak radzisz, i chyba wejdzie mi to w krew.
Ale czasami obrazki sa na spodzie przezroczystym. I to mnie kompletnie zmylilo.
Wiedzialam, ze mozna na ciebie liczyc, Urszulko. Zaraz sprobuje i natychmiast, no moze nie natychmiast, bo wychodze, zadam nastepne pytanie, to bede juz moggla robic jakies obrazki.
Do zobaczenia...
ps: Jasiu, powiedz od razu jak robisz, ze jest u ciebie "przenikanie". Albo powiedz gdzie szukac. Ale wole jak mowicie, bo same to zrobilyscie juz, i wiecie o co chodzi.
  #206  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:00
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

Cos probuje.
Dodalam warstwe, u mnie nazywa sie "warstwa do tla".
Zlikwidowalam bialy kolor, i jak polaczylam warstwy, to znowu kolor zrobil sie bialy.
Potem wrocilam do tylu, i zarejestrowalam bez polaczenia warstw... i ciekawa jestem co wyszlo.
Nie wyszlo, nie moglam zarejestrowac jako gif, cos trzeba zrobic. Ale co?...
W PFS, jak tlo jest przezroczyste to rejestruje sie automatycznie jako PNG, i mozna wybrac i zmienic na GIF zeby bylo lzejsze.
Dziewczynki, wytlumaczcie, co zrobic z tym obrazkiem i "warstwa tla"...?... Moze cos powinnam zrobic z tlem?...
Teraz to juz sie szykuje i wychodze.
  #207  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:12
tamora42's Avatar
tamora42 tamora42 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Jaworzno
Posty: 2 085
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
Dziewczynki, mam problem.
Dlaczego kiedy zaznaczone tlo rozczka magiczna, probuje zlikwidowac... zmienia sie na zielone, a nie na przezroczyste?
W PSP naturalnie. Wszedzie potrafie je zlikwidowac, tylko w PSP nie!!!
Co robic?...Nie mam zadnych pomocy ze soba.
Pomozcie!
Iluzjo...poniewaz sama dopiero sie uczę poodpieram sie m dz.Jankiem i innymi ale zawsze zagladam do pomocy,........................................... .....................
chciałabym[/url] pomoc...na razie nie potafie...ogladnelam cienie.. mam nastawione na :2,2 75,18 i kolor czarny...i sa dobre jesli z drugiej strony to tak jak mowiła Urszula ujemne nwartosci...
http://www.psp-pomoc.com/wdj2/tuts.html
  #208  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:22
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Irenko jak pisalam ja przeż dzień nie bawię się grafiką,poprostu nie mam jak zaglądam poczytaom co tu i tam slychac.Jeżeli chodzi o Photo Shopa to maam na razie dosc coś wogóle w menu nie tak się otwiera.Jezeli chodzi o tlo to w PF.robię gif z obrazka i biale tlo kubelkim robię czarne wówczas przezroczystosc wychodzi.Ja na gimpie też nie jestem zaradna często robię tla i bawię się fraktalami.
dziś mam to tla z gimpa.Wklejanie obrazków w PF.
__________________
  #209  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:49
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie


__________________
  #210  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:50
krynia's Avatar
krynia krynia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 11 771
Domyślnie

Moje Kochane . Od dłuższego czasu zaglądam na ten wątek bo mnie bardzo interesuje.Podziwiam to co tworzycie ale nic a nic nie rozumiem. Czy jest jakiś podręcznik który bym mogła kupić, taki co prostym językiem wprowadziłby mnie w świat tworzenia obrazów itp.Program do tworzenia mam w komputerze ale nie wiem "jak go ugryść".Nauczyłam się tylko z pps wybierać te obrazy które mi się najbardziej podobają i zmieniać ich wielkość. Dobre i to. Pozdrawiam.
__________________
Choć to życia popołudnie, może być cudnie

  #211  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:04
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

Dziewczynki, jak widzicie, zrzut w PSP to cos najlatwiejszego, co spotkalam do tej pory.
Popatrzcie, otworzylam obrazek otworzyl mi sie z tlem przezroczystym. I napisane bylo z boku, tam gdzie widac "obrazek warstwy" -raster 1.
Nic nie musialam robic.
Z tm klopotow nie ma.
Potem pocwicze... robie to w locie, bo wnuk odrabia lekcje, i o 17.30 wychodzimy... jak wroce moze mi sie uda cos jeszcze zrobic.
Krynia, poopowiadam ci co trzeba zrobic jak wroce. Moze inne dziewczyny powiedza ci co trzeba na poczatek. To na razie...

...

...
  #212  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:05
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

__________________

Ostatnio edytowane przez inka-ni : 30-03-2009 o 22:34.
  #213  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:13
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Kryniu,ja ne za bardzo uię Ci podowiedziec,ale wejdz na pierwsze wątki nasza grafika i tam przeglądnij porady tych co podpowiadają,kolezanki dużo objasniają i jak trochę poczytasz zapisz sobie co ci jest potrzebne na wstępie i pózniej zawsze o cos możesz pytac tych co naprawdę się dobrze znają.Ja wciąż kombinuję.Nie raz robię cos i nie wiem co z tego wyjdzie.Powodzenia.
__________________
  #214  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:14
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Iluzjo dzięki będę studiowac.Ja mam po polsku.
__________________
  #215  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:14
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie

Krynia, jaki program masz?...
Od tego zalezec bedzie co ci bedziemy radzic.
Jak wrocisz i przegladniesz sobie poprzednie czesci tego watku, to zobaczysz duzo rad i zrzutow, ale do Photo Filtra i do Photo Filtre Studio.
Potem zaczely sie rady do Paint Shop Pro. Ja tez zaczelam pracowac na Adobe PhotoShop, wiec masz do wyboru.
Najlepiej znamy Photo Filtre Studio.
Napisz cos na temat programu jaki posiadasz.
Pozdrawiam...
  #216  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:25
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tak trochę napiszę o tych książkach, ja dopiero teraz się nimi zainteresowałam , wcześniej niczego nie miałam,a jesienią nie umiałam programu otworzyć zwykłego nawet PF, wszystko idzie się nauczyć tylko trochę czasu i potem już łatwiej, jednak zawsze trzeba się zaczynać uczyć
na łatwiejszych programach by potem zrozumieć inne programy, niczego nie da rady się przeskoczyć. Inka jak nie da rady teraz na PS to nic , póżniej się przyda. Iluzja jak tak łatwo robi się zrzut na PSP to może podasz jak, będę umieć a to konieczne bym umiała.
W tapianie robię na razie w ten sposób jak Evi podała na zrzucie
Z boku z prawej tak podobnie jak PFS jest napisane warstwy, troszeczkę niżej pasek a na nim napisane 100 tam klikasz i parzysz na obrazek, obrazek się zmienia. Najlepiej to już zrobić sobie tło na tło dajesz obrazek potem usunąć białe tło i zrobić w tapianie, przesunąć obrazek tam gdzie chcesz by był, (narzędzie przesunięcie.)
Tło usuwam za pomocą filtra super się usuwa, nie wiem jeszcze gdzie to jest w narzędziach, gumki też można użyć jak tło nie zupełnie się wyczyści. Tło się usuwa tym filtrem dopiero wtedy jak masz wklejony obrazek inaczej się nie da.
  #217  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:37
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Iluzja musiałabyś by mieć filtry Mehdi >Eraser Classic do usuwania tła już my o nich pisały, masz je w innych programach.
__________________
  #218  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Poszłam do Dz.Janka i tam znów pouczający tutek. Otwieranie zamkniętych drzwi. Robi się to z zastosowaniem wektorów, w tym wypadku narzędziem Wskażnik tylko tryb raz perspektywa, a potem skala.Okienka sama zrobiłam przeżroczyste, bo wszystkie były białe. Wycinałam je po kolei i za każdym razem na nowej warstwie raster wypełniałam gradientem biało-czarnym i zmieniałam krycie tych warstw na ok 60.
Mówię Wam dziewczyny jak chcecie poznać program to tylko Donna i Dz.Janek.

~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #219  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:49
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Witam graficzki.
Moja pierwsz próba na Photoshopie.
__________________
  #220  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 19:30
Evi's Avatar
Evi Evi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: poza Polska
Posty: 1 760
Domyślnie

Witam dziewczyny ,sliczne pracki.Urszula ,bardzo ladnie wyszla Twoja rameczka.Ten filtr jak widac z Twojego przykladu nie musi byc trzeba tylko troche pokombinowac.U nas piekna pogoda i trzba bylo troche w ogrodzie porobic ale tez w przerwach troche popracowacprzy komp.Znalazlam blad ktory robilam przy tym tuto z ramka.Brakowalo mi porostu 4 kartek zle mialam wydrukowane.Tuto ma 16 stron .Jest trudne ale da sie zrobic.
Jezeli chodzi o pomoc ,chetnie pomoge co umie ,niestety mam problem z tlumaczeniem i uwzam ze lepiej jak Dz,Janka ja nie potrafie wytlumaczyc.
To jest moja gotowa pracka.

z tych rameczek mozna jeszcze takie cos zrobic;
__________________
Kiedy człowiek nie miał już naturalnych wrogów, wynalazł komputer, potem Internet, a potem sieci społecznościowe.

Ostatnio edytowane przez Evi : 30-03-2009 o 22:30.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. IX tar-ninka Hobby, pasje 532 24-03-2009 17:49
. . .Nasza grafika - obrazki . . .cz. VI tar-ninka Hobby, pasje 515 02-02-2009 20:49
....Nasza grafika - obrazki cz. V tar-ninka Hobby, pasje 507 21-01-2009 11:29
....Nasza grafika-obrazki ...cz. IV tar-ninka Hobby, pasje 503 05-01-2009 12:02
...Nasza grafika...obrazki - cz. II tar-ninka Hobby, pasje 506 22-11-2008 19:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.