menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #581  
Nieprzeczytane 04-05-2021, 21:16
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 640
Domyślnie

Gratko wstrząsające jest to że to może być bomba biologiczna w centrum miast !!! czemu dawniej oddzielnie były cmentarze choleryczne ?..ponoć ziemia skażona tam na ok 100 lat..Czemu nikt dziś o tym nie pomyśli?..To może być tysiąc razy groźniejsze niż postępujące zmiany klimatyczne ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #582  
Nieprzeczytane 05-05-2021, 14:57
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie statystyka

Masz rację kobro. Może biolodzy wiedzą w jakiej cieczy ginie koronawirus i do śmiertelnego worka jej dolewają odpowiednie służby ?

W 2020 r. zmarło 486 tys. Polaków (dane urzędów stanu cywilnego gromadzone przez Ministerstwo Cyfryzacji). To aż o 82 tys. powyżej średniej (z lat 2016–19).

Jednak w pierwszych 15 tygodniach 2021 r. rozegrał się znacznie większy dramat. W tym czasie zmarło 170 tys. Polaków, a to 41 tys. powyżej średniej z poprzednich lat.

Można więc podsumować, że od początku pandemii mamy 123 tys. nadmiarowych zgonów.
To tak jakby nagle z mapy zniknęło Opole, Płock, Elbląg albo Gorzów.

Szacuje się, że 30 proc. nadmiarowych zgonów dotyczy ludzi, którzy nie byli zakażeni wirusem.
Umierali, bo będący na granicy wydolności system ochrony zdrowia walczył z covidem, a na inne choroby nie starczało sił i środków.

Dane zaczerpnęłam z Polityki z 5 maja 2021.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #583  
Nieprzeczytane 08-05-2021, 09:36
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

W różnych pisemkach typu "program telewizyjny plus gwiazdy ekranu"
znajdują się szpalty poświęcone lekom i terapiom. A to na wypryski skórne,
a to na bóle kręgosłupa, kolan, na migreny, na wzrok, szumy uszne itp.
W Internecie liczba takich reklam przekroczy wkrótce nieskończoność.
Niemożliwe? Wątpię .
Wszystkie one mają jedną wspólną cechę - obiecanki; że w krótkim czasie dają super efekty.
Lepsze od leczenia w klinikach. Po co wydawać pieniądze na lekarzy gdy cudowny
specyfik po 70% zniżce kosztuje tylko 137 zł ? A jak zadzwonisz w ciągu 5 minut,
to tylko 69zł zapłacisz przy odbiorze!! Spiesz się!

Przypuszczam, że te oszustwa ( bo jak to inaczej nazwać?) uprawiane bezkarnie od
kilkudziesięciu lat też miały wpływ na niedowierzanie ludzi informacjom o szczepionkach.

http://a-cardin.prodi.website/l?fbcl...DJSke7QQGw7qTo
A fortuny rosną....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #584  
Nieprzeczytane 08-05-2021, 15:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał gratka
W różnych pisemkach typu "program telewizyjny plus gwiazdy ekranu"
znajdują się szpalty poświęcone lekom i terapiom. A to na wypryski skórne,
a to na bóle kręgosłupa, kolan, na migreny, na wzrok, szumy uszne itp.
Przypuszczam, że te oszustwa ( bo jak to inaczej nazwać?) uprawiane bezkarnie od
kilkudziesięciu lat też miały wpływ na niedowierzanie ludzi informacjom o szczepionkach.

http://a-cardin.prodi.website/l?fbcl...DJSke7QQGw7qTo
A fortuny rosną....

Gratko!
Przecie te techniki sprzedaży /wszystko jedno czego/ działają od wieków. A teraz jedynie zmieniły się narzędzia.
Kiedyś domokrążca musiał się namęczyć żeby sprzedać cudowne leki na wszystko i cudowne relikwie ....też na wszystko - plus zbawienie wieczne.
A teraz dobrą nowinę można głosić via internet i via internet dokonać zakupu.

Jest klient , to i towar się znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #585  
Nieprzeczytane 09-05-2021, 11:42
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie relikwie dobre na wszystko

Cytat:
sprzedać cudowne leki na wszystko i cudowne relikwie ....też na wszystko - plus zbawienie wieczne.
No tak, okazuje się, że nawet relikwie mogą działać we dwie strony: pomagać lub szkodzić.

Na ten przykład legenda podaje, że w 1372 r., kiedy to Litwini i Żmudzini
pod wodzą księcia Kiejstuta najechali Księstwo Mazowieckie,
jeden z pododdziałów zapuścił się na Łysą Górę do klasztoru Świętego Krzyża i kompletnie go złupił.
Żmudzini zrabowali wtedy relikwie Drzewa Krzyża Świętego,
która to relikwia już wtedy cieszyła się w Polsce wielkim kultem.
W drodze powrotnej wóz z relikwią utknął na przeprawie przez rzekę,
zrabowane przedmioty utonęły.

Srebrny relikwiarz został jednak wyniesiony z rzeki przez żołnierza,
który zmarł jeszcze w czasie wyprawy.
Uwieziona na Żmudź relikwia stała się nieszczęściem, ktokolwiek ją dotknął,
w krótkim czasie umierał. Chcąc pozbyć się nieszczęsnego przedmiotu książę Witold
w "braterskim geście", przy okazji koronacji króla Władysława II Jagiełły zwrócił
relikwie klasztorowi.
( W oparciu o Wikipedię https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awie%C5%84czyc)
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #586  
Nieprzeczytane 11-05-2021, 14:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Gratko!
Na czas zarazy w tem temacie dobrze jest sięgnąć po literaturę z tzw epoki.
Mam od kilku dni dorywczo lekturę pt Pamiątki Soplicy Rzewuskiego.
Nie dość że język przedni, to jeszcze rodzajowe scenki są ....klimatyczne. Znaczy w klimacie upadłej ojczyzny naszej ukochanej oglądanej od środka.
Opis stosunków społecznych i sylwetki dobrodziejów kreślone bezbłędnie..

Kraszewski wymięka ....

A religijne wzmożenia ludu obywatelskiego do podręczników Czarnka powinny trafić.
A całość do kanonu lektur
Odpowiedź z Cytowaniem
  #587  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 21:13
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Ale to przecież tylko od Was zależy, w jakim kierunku pójdziecie z tematem Waszego wypoczynku. Wiem, że wiele osób stawia na seriale, co mnie w ogóle nie dziwi. Też lubię obejrzeć coś dobrego przed snem Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście nowego Terminatora, to powinniśćie zajrzeć do https://www.turbofikcja.pl/anime-ter...erial-netflix/ i poznać bliżej to anime. Mi się ono bardzo spodobało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #588  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 20:38
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 430
Domyślnie

Warto wiedzieć nad czym pracują naukowcy w naszych czasach :

Stworzono „magnetyczne” białko do kontroli umysłu
Opublikowano: 19.05.2021



Naukowcy opracowali nową metodę kontrolowania pewnych komórek nerwowych w mózgu w celu manipulowania ich zachowaniami – i jest ona dostarczana do ciała poprzez wstrzyknięcie.

https://wolnemedia.net/stworzono-mag...ntroli-umyslu/
W 2016 roku naukowcy z University of Virginia w Charlottesville stworzyli namagnesowane białko GMO o nazwie Magneto, które jest wstawiane do wirusa, który jest wstrzykiwany do mózgu zwierzęcia w celu manipulowania aktywnością neuronów pod zdalnym wpływem pól magnetycznych.
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #589  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 21:54
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Eric Clapton atakuje szczepionkową propagandę. Po koszmarnych reakcjach na zastrzyki bał się, że już nigdy nie zagra

Słynny muzyk rockowy Eric Clapton atakuje szczepionkową propagandę. Przyznaje, że uległ jej i przyjął AstraZenecę i zareagował tak, że nie wiedział, czy będzie mógł jeszcze grać.

Artysta był wielki przeciwnikiem pandemicznych obostrzeń i zamknięć z powodu koronawirusa.

Teraz zaatakował jeszcze szczepionkowa propagandę. Do mediów przedostał się jego list do włoskiego producenta muzycznego Robina Monotti Graziadei, w którym skarży się na skutki przyjęcia szczepionki AstraZeneca.

Eric Clapton pisze, że jego ręce i stopy stały się „bezużyteczne” i ma obawy, że nigdy więcej nie zagra.

„Przyjąłem pierwszy zastrzyk AZ (AstraZeneca) i od razu miałem ostre reakcje, które trwały dziesięć dni” – pisze do swojego producenta. 76-letni artysta pisze, iż w końcu wyzdrowiał, ale sześć tygodni później po drugim zastrzyków doświadczył dalszych „katastrofalnych reakcji”.

„Moje ręce i stopy były albo zmarznięte, odrętwiałe, albo parzyły mnie i prawie przez dwa tygodnie były bezużyteczne, bałam się, że nigdy więcej nie zagram … Nigdy nie powinienem był zbliżać się do igły” – napisał słynny rockman. „Ale propaganda wmawiała, że ​​szczepionka jest bezpieczna dla każdego”.

„Przez całe życie byłem buntownikiem przeciwko tyranii i aroganckim autorytetom, które mamy teraz” – kończy swój list do Graziadei.

https://nczas.com/2021/05/16/eric-cl...e-zagra-video/
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #590  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 12:10
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Pandemia zwolniła od myślenia.
Pandemia zwolniła od odpowiedzialności.
Rządy PIS oduczają społeczeństwo od uczciwości.
Media publiczne i sądy zostały "zreformowane".
I zapytacie, a gdzie tu Kościół.
Kościół został skorumpowany.

A pewien mądry, wielki Polak powiedział:
"takie będą Rzeczpospolite, jakie..." - sparafrazujcie sobie sami.


P.S.
A Maryla zakpiła sobie śpiewając:
"ja to mam szczęście. Że żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą...(...), ludzie...".

Ostatnio edytowane przez Stefan : 20-05-2021 o 13:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #591  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 15:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Eric Clapton atakuje szczepionkową propagandę. Po koszmarnych reakcjach na zastrzyki bał się, że już nigdy nie zagra
......

Zapewne każdy reaguje inaczej.
Zauważcie, że tych co doznali komplikacji po szczepieniu są w sumie niewielkie ilości. A każdy przypadek staje się wydarzeniem globalnym.
A co do Claptona, to w końcu nie wiemy co mu się w organizmie pozmieniało po latach eksperymentów z różnymi ciekawostkami o jakich na się nie śniło.
To może być jak po ukąszeniu pszczoły, czy innej osy alergika. Jednego poswędzi, a drugi ma wstrząs...

Znałem gościa /kierowcę pogotowia/ co mdlał na widok igły i strzykawki....
Chyba z tydzień temu około 40-lat razem z teściową wylądowali na wieczny odpoczynek, bo im covid płuca rozsypał...
Nie lubię przesadzać, rzadko widuje konowała, ale w końcu 100 tys nadliczbowych nieboszczyków powinno dawać do myślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #592  
Nieprzeczytane 22-05-2021, 08:36
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

"Druga twarz koronawirusa. Lekarze dostają 15 tys. zł dodatku covidowego. Za jeden dyżur w miesiącu"

"W wielu szpitalach zdecydowanie więcej wydaje się na dodatki covidowe dla personelu niż na leczenie pacjentów chorych na koronawirusa"

Cytat:
Wystarczy jeden dyżur w miesiącu na oddziale covidowym, jeden kontakt z pacjentem i do kieszeni lekarza wpada dodatkowe 15 tys. zł. To efekt polecenia ministra zdrowia, które zaczęło obowiązywać 1 listopada. Tylko do końca marca w całym kraju na dodatki przeznaczono ponad 4 mld zł. - Niektórzy lekarze cwaniakują, są roszczeniowi i skaczą między jednym szpitalem, a drugim. Tu dyżur, tam dyżur covidowy, bo takie dodatki mogą dostać w kilku szpitalach w miesiącu. Nikt tego nie kontroluje, a publiczne pieniądze, pod szczytnym hasłem walki z pandemią, są wożone niemalże taczkami - alarmują dyrektorzy szpitali.

https://www.onet.pl/informacje/onetp...emzvn,79cfc278

Pandemio trwaj!
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 22-05-2021 o 19:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #593  
Nieprzeczytane 22-05-2021, 09:24
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka

Pandemio trwaj!

Jestem za .....
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #594  
Nieprzeczytane 22-05-2021, 17:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Lulko obiegowe opinie i ti co jest publikowane w mediach majce na celu skierowanie uwagi na innych , bo chcą ukryć swoją indolencję , brak kompetencji PiS.

Czy ty uważasz że jest że dla ciebie i lekarza może być super zysk ubieranie " szmat " , które mają go chronić przed koronawirusem by zyskać kilka złotych by wyżyć.??? Nie chcą się wyspać ?? Lekarze mają swoje rodziny i nie chcą zarażać bliskich?

Brakuje też pielęgniarek masz pole do popisu. To jest prawda że się umierając się dusisz . Pierwszeństwo do tlenu mają pielęgniarki bo to one pomagają innym , niż ty zarażona oczekująca co miesiąc na emeryturę. To tak obrazowo , bo na to jest przyzwolenie społeczne. Nie obowiązują tu zapisy na listę kolejkową , uważam że dobrze. Nic nie umiesz nie pomagasz innym , czekasz? To jest dobrze.

Lekarze w każdej społeczności na zachodzie europy zarabiają dobrze . Bo okres wyrzeczeń kiedy zdobywają wiedzę jest duży a studia to 6 lat a jeszcze kwalifikacje by zdobyć zawód.Następne pięć lat . Pies ogrodnika , " sam nie zje innemu nie da " Już publikowałem by zostać lekarzem w USA bierze się kredyt kosztuje to 500 000 usd .
Zwracanie uwagi na to że lekarze chcą zarabiać godnie , w stosunku do innych zawodów w Polsce to żle??? Przecież jak uważa min. edukacji możemy kształcić egzorcystów na KUL i uczelni Rydzyka.

Mało z was było kilka lat na zachodzie i nie wiecie jak publiczna służba zdrowia wygląda , większość z was porównuje z PRL , do tego w tamtym okresie obowiązującym poziomem techniki.

Korzystamy z specjalistów hydraulik 50 zł za dojazd + 50 zł za godzinę , nie przyjeżdżają do zarażonych . Niech się wasze wnuki przekwalifikują i zaczną zarabiać jak lekarze.
1oo x 100 = 10 000 przestańcie " pieprzyć ".

Pełną władzę ma PiS a najniższa pensja to decyzja parlamentarna. Niemcy 1 584 x 4,496 kupno = 7 022 zł tyle najniższa pensja. Przestańcie bredzić o sukcesie PiS - PO .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-05-2021 o 17:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #595  
Nieprzeczytane 22-05-2021, 19:27
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46


Czy ty uważasz że jest że dla ciebie i lekarza może być super zysk ubieranie " szmat " , które mają go chronić przed koronawirusem by zyskać kilka złotych by wyżyć.??? Nie chcą się wyspać ?? Lekarze mają swoje rodziny i nie chcą zarażać bliskich?

Brakuje też pielęgniarek masz pole do popisu. To jest prawda że się umierając się dusisz . Pierwszeństwo do tlenu mają pielęgniarki bo to one pomagają innym , niż ty zarażona oczekująca co miesiąc na emeryturę. To tak obrazowo , bo na to jest przyzwolenie społeczne. Nie obowiązują tu zapisy na listę kolejkową , uważam że dobrze. Nic nie umiesz nie pomagasz innym , czekasz? To jest dobrze.

Lekarze w każdej społeczności na zachodzie europy zarabiają dobrze . Bo okres wyrzeczeń kiedy zdobywają wiedzę jest duży a studia to 6 lat a jeszcze kwalifikacje by zdobyć zawód.Następne pięć lat . Pies ogrodnika , " sam nie zje innemu nie da " Już publikowałem by zostać lekarzem w USA bierze się kredyt kosztuje to 500 000 usd .
Zwracanie uwagi na to że lekarze chcą zarabiać godnie , w stosunku do innych zawodów w Polsce to żle??? Przecież jak uważa min. edukacji możemy kształcić egzorcystów na KUL i uczelni Rydzyka.

Mało z was było kilka lat na zachodzie i nie wiecie jak publiczna służba zdrowia wygląda , większość z was porównuje z PRL , do tego w tamtym okresie obowiązującym poziomem techniki.

Korzystamy z specjalistów hydraulik 50 zł za dojazd + 50 zł za godzinę , nie przyjeżdżają do zarażonych . Niech się wasze wnuki przekwalifikują i zaczną zarabiać jak lekarze.
1oo x 100 = 10 000 przestańcie " pieprzyć ".

Pełną władzę ma PiS a najniższa pensja to decyzja parlamentarna. Niemcy 1 584 x 4,496 kupno = 7 022 zł tyle najniższa pensja. Przestańcie bredzić o sukcesie PiS - PO .
O czym ty mówisz?
Gdzie wyraziłam słowo krytyki na temat zarobków pod adresem lekarzy?
Jacy lekarze w USA?
Jaki sukces PiS - PO?


Zacytowałam tylko artykuł z onetu o nieprawidłowościach
w pobieraniu dodatków covidowych, na który zwracał uwagę LEKARZ, podkreślam, DYREKTOR SZPITALA
jeżeli nie doczytałeś.
Cytat:
- Od listopada mamy do czynienia z paranoją. Nie tylko podzielono pracowników na tych, którzy dostają zdecydowanie zbyt wiele i na tych, który nie dostają nic za pracę z pacjentami covidowymi. To rodzi konflikty, pretensje, mnóstwo pytań. Polecenie ministra nie wprowadziło więc równości, ani także proporcjonalności. Nieważne czy masz jeden dyżur w miesiącu czy pięć, masz taki sam dodatek. Niektórzy są przy tym bardzo roszczeniowi, dantejsko walczą o te dodatki. Tylko raz dotkną pacjenta w izbie przyjęć, już wołają: mnie się należy. Nie ma zmiłuj. A przecież to publiczne pieniądze, nas wszystkich - podkreśla Paweł Daszkiewicz, dyrektor Szpitala im. Jonschera w Poznaniu.

Wypraszam sobie wycieczki osobiste pod moim adresem.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #596  
Nieprzeczytane 22-05-2021, 21:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Wystarczy jeden dyżur w miesiącu na oddziale covidowym, jeden kontakt z pacjentem i do kieszeni lekarza wpada dodatkowe 15 tys. zł. To efekt polecenia ministra zdrowia, które zaczęło obowiązywać 1 listopada. Tylko do końca marca w całym kraju na dodatki przeznaczono ponad 4 mld zł. - Niektórzy lekarze cwaniakują, są roszczeniowi i skaczą między jednym szpitalem, a drugim. Tu dyżur, tam dyżur covidowy, bo takie dodatki mogą dostać w kilku szpitalach w miesiącu. Nikt tego nie kontroluje, a publiczne pieniądze, pod szczytnym hasłem walki z pandemią, są wożone niemalże taczkami - alarmują dyrektorzy szpitali.

Lulko to twój nie mój cytat i do niego się odniosłem , jeżeli dyrektor widzi nieprawidłowości i łamanie prawa to jego psim obowiązkiem jest zgłoszenie do prokuratury jeżeli nagminnie jest to prawo łamane . Jeżeli nieprawidłowości wynikają z błędów decyzyjnych ministerstwa informuje swoich przełożonych.

"Druga twarz koronawirusa. Lekarze dostają 15 tys. zł dodatku covidowego. Za jeden dyżur w miesiącu"
"W wielu szpitalach zdecydowanie więcej wydaje się na dodatki covidowe dla personelu niż na leczenie pacjentów chorych na koronawirusa"

Czy tego nie pogrubiłaś byśmy uważali lekarzy za tych co żerują na Covidzie19?
Nie Napisałaś że za mało nasi lekarze w Polsce zarabiają by gonić za dodatkowymi etatami. Lekarz ma pracować 8 godzin i powinien mieć czas na podnoszenie kwalifikacji. Ty apelujesz do seniorów by na służbę zdrowia płacili więcej .Tak jest w Europie zachodniej.

Napisałem ile kosztują studia medyczne w USA i jak to rozwiązano że młodym ludziom chce się studiować i wykonywać ten zawód . Nie ma tam problemów z kadrami.
Należy płacić tak jak w USA lekarze z całego świata przyjadą do nas.Nie ma problemów by dostać się do specjalisty , ważne jest ubezpieczenie jaki zakres sobie kupisz.

Nie chce ci się płacić wysokiej składki , korzystasz z egzorcysty.Niektórym to pomaga , każdy ma wolny wybór.
Niskie nakłady na służbę zdrowia są od początku transformacji , budżet Państwa jest zatwierdzany przez Sejm i w nim zasiadających posłów.My posłów wybieramy co cztery lata . ???????????? Zastanów się kiedy wrzucasz głos .+

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-05-2021 o 21:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #597  
Nieprzeczytane 23-05-2021, 13:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Problemy ochrony zdrowia – jeśli nie zostaną rozwiązane – będą się tylko pogłębiać. Receptą nie mogą być kolejne kosmetyczne zmiany ani cząstkowe „łatania”. Nie wystarczy też „dosypywanie pieniędzy”, bo choć konieczne, musi ono iść w parze z całościową przebudową, realizowaną z myślą o pokoleniach, nie jednej kadencji.

Szczegóły naszego planu naprawy systemu ochrony zdrowia przedstawimy w kilkunastu dokumentach, które będą publikowane w kolejnych tygodniach. W niniejszym raporcie prezentujemy zaś główne kierunki proponowanych przez nas zmian. Nasza propozycja zbudowana jest wokół sześciu zasad.

https://strategie2050.pl/analiza-co-...an-na-zdrowie/

Ochrona zdrowia jest tematem ważnym i powinna być przedmiotem dyskusji ponad podziałami .Program wieloletni powinien obowiązywać wszystkie siły polityczne a jego realizacja powinna być kontynuowana bez względu na barwy ugrupowań zasiadających w sejmie . Należy skorzystać z doświadczeń innych krajów by zmniejszyć ilość ilość błędnych rozwiązań które się nie sprawdziły .

24 maja 2021 r. Instytut Strategie 2050 organizuje debatę publiczną „Ludzie zdrowia. Godna praca, godna płaca”. Debata odbędzie na profilu FB Strategie 2050.Dyskusję poprowadzi Stanisław Zakroczymski, Instytut Strategie 2050

Zapraszamy do oglądania transmisji on-line 24 maja w godz.18.00-20.00 i już dziś zachęcamy do zapisania się na wydarzenie. Każdy widz debaty będzie mógł zadać pytanie poprzez chat.

O czym powinniśmy wiedzieć ?
3 gru 2020 — Średnia dla całej Unii Europejskiej wynosi 9,9 proc. -. Wydatki na zdrowie jako % PKB. Dane: Eurostat (2020).
W 2016 r. Stany Zjednoczone wydały 17,8 proc. PKB, na ochronę zdrowia.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #598  
Nieprzeczytane 23-05-2021, 13:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Żarówka

Cytat:
Napisał Lulka
O czym ty mówisz?
Gdzie wyraziłam słowo krytyki na temat zarobków pod adresem lekarzy?
Jacy lekarze w USA?
Jaki sukces PiS - PO?

Wypraszam sobie wycieczki osobiste pod moim adresem.

Lulko!
Wacek żyje we własnym wyimaginowanym świecie i te imaginacje wrzuca innym na plecy.
Nie zdziw się jak zostaniesz katolikiem-antychrystem, PiSowcem, albo innym takim co go Wacek nie lubi.
Dla niego czytanie ze zrozumieniem jest tak odległe jak nasza planeta od Alfa Centauri.

Jeśli mogę radzić, to .... nie zwracaj uwagi.
Nawet jak uraczy Cię ...wykładem z wygrzebanych w dowolnym śmietku rewelacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #599  
Nieprzeczytane 24-05-2021, 17:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Jeśli mogę radzić, to .... nie zwracaj uwagi. bo imaginacje wrzuca innym na plecy.


Słynny muzyk rockowy Eric Clapton atakuje szczepionkową propagandę. Przyznaje, że uległ jej i przyjął AstraZenecę i zareagował tak, że nie wiedział, czy będzie mógł jeszcze grać.

Niektórzy seniorzy po przyjęciu szczepionki zaczynają pleść trzy po trzy nie wiemy jeszcze czy ten stan jest trwały czy okresowy. Polscy naukowcy z KUL nad tym pracują.

Warto wiedzieć nad czym pracują naukowcy w naszych czasach :

Stworzono „magnetyczne” białko do kontroli umysłu
Opublikowano: 19.05.2021

Uważajcie seniorzy magnetyczne białko do kontroli umysłu może być w andrutach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #600  
Nieprzeczytane 25-05-2021, 11:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Bez cenzury – jak Covid obnażył system ochrony zdrowia
https://sekielscy.pl/bez-cenzury-jak...hrony-zdrowia/

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu


Niedowierzanie, lekceważenie i wyśmiewanie zagrożenia – o początkach pandemii Covid 19. Agnieszka Sztyler -Turovsky, dziennikarka Onetu, bez cenzury o tym, jak wyglądały pierwsze chwile z pandemią w polskich szpitalach. Książka Oddział Zakaźny – historie bez cenzury to obraz polskiej służby zdrowia bez koloryzowania. Rozmawiamy o tym, jak Covid 19 obnażył system zdrowia, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, jak opieka nad pacjentem zmienia się na naszych oczach, jak lekarze – zmuszeni sytuacją – wykorzystują w codziennej praktyce nowe technologie i jak każdy z nas może system ochrony zdrowia wspierać. Zapraszam do wysłuchania rozmowy i zajrzenia na stronę https://oddzialzakazny.pl/ Zostaw swój komentarz i napisz jak TA historia toczy się dla Ciebie.

Warto posłuchać jak to wszystko wyglądało , od kuchni strony , dobrze że istnieją niezależne media , bo wiemy więcej.
Należy pamiętać że wirus mutuje .

Zdalna Opieka Medyczna to usługa telemedyczna, która pozwala na stały monitoring stanu zdrowia pacjentów oraz wykonanie badań profilaktycznych i kontrolnych poza środowiskiem szpitalnym. Taki sposób świadczenia opieki jest możliwy dzięki przenośnym urządzeniom medycznym, rejestrującym określone parametry życiowe. Wyniki badań są przesyłane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie automatycznie poddawane są analizie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości personel medyczny kontaktuje się z pacjentem, a w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia lub – wzywa pogotowie ratunkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rachunki za telefon: seniorzy bardziej rzetelni niż ludzie młodsi - komentarze 78.11.177.xxx Ogólny 0 09-05-2018 18:54
„Obyś żył w ciekawych czasach” - komentarze 31.174.28.xxx Ogólny 1 17-09-2016 19:06
Nędza motłochokracji - studium zarazy - cz.1 Liberwig Polityka - wątki archiwalne 510 21-06-2011 22:01
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 22:57
Jak zyc w dzisiejszych czasach ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 14-04-2008 10:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.