menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 14:02
marek2215 marek2215 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie Nordic walking - napewno warto

Cytat:
Napisał Esia
jakie są wymierne korzyści spacerów z kijkami?
czy zauważyliście w rzeczywistości poprawę kondycji (po jakim czasie da się już to zauważyć)?
czy od tego da się troszeczkę stracić na wadze? bo że wszyscy zachwalają to już wiem, tylko nie znam nikogo kto by regularnie uprawiał nordic walking i mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w dłuższej perspektywie. Chciałabym zacząć uprawiać przed jesiennym wyjazdem w góry - w spacerach po górach jestem wprawiona, ale ostatnio ze względu na problemy zdrowotne nastąpił u mnie spadek kondycji i przybyło mi trochę niepotrzebnych kilogramów i ogólnie czuję spadek formy

Znalazłem sympatyczny artykuł zachęcający do nordic walking- polecam go tym którzy myślą jak zadbać o zdrowie i kondycję.Spacer w stylu nordyckim, czyli jak uzyskać wymarzoną figurę i dobry humor
Autor: Agnieszka Dark, http://www.babskicomber.pl/artykul/2...bry-humor.html
Oczywiście, że warto uprawiać nordic walking. Po pierwsze jest pretekst aby wyjść z domu na spacer co samo w sobie jest już zdrowe. A to tego marsz nordic walking to ćwiczenie bardzo wielu mięsni. Jest też aspekt społeczny- mieszkamy w bloku i z większością sąsiadów kontakty ograniczały się do mówienia sobie dzień dobry. Od chwili gdy okazało się, ze mamy wspólne hobby jesteśmy zaprzyjaźnieni z trzema rodzinami z naszego osiedla. Do NW potrzebujemy niewiele; własną wolę, dobre kije do nordic walking, i wygodne buty do nordic walking lub po prostu wygodne buty. Kije radzę kupić w wyspecjalizowanym sklepie. Możemy być pewni, że będą to kije do nordic walking a nie np. kije trekkingowi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-05-2013, 19:02
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Zgadzam się z tym co pisze marek 2215 chodzenie z kijkami to samo zdrowie! Więc kijki do ręki i w drogę - najlepiej zabrać ze sobą doborowe towarzystwo również z kijkami ! Pozdrawiam wszystkich którzy uprawiają ten sport.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 17:45
jagoda06's Avatar
jagoda06 jagoda06 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Siedlce
Posty: 9
Zawstydzony Rower

Rower piękna sprawa. Można w ciekawe miejsca dotrzeć. Nie ma żadnego problemu z zaparkowaniem. Warunek jest taki ze mamy odpowiedni rower, oczywiście odpowiednia sile w nogach.
Ale to wszystko dla zdrowia, wiec czasem warto trochę się pomęczyć wylać trochę potu. Przyjemniej na świeżym powietrzu niż w siłowni, ta możemy zostawić na zimę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 16:28
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Od jakiegoś czasu myślę o tym, by kupić sobie kijki. Być może już na wiosnę dojrzeje do tej formy relaksu. Nie wiem tylko jak dobrać kijki dla siebie i jak prawidłowo chodzić, by mi to nie zaszkodziło....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 09:40
frank566's Avatar
frank566 frank566 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Kraków
Posty: 7
Domyślnie Rower

Cytat:
Napisał tomeh
Rowerem robię rocznie około 10 000 km - mam klub sportowy który prowadzę. Nordic walking jeszcze nie próbowałem, ale jeszcze mam czas na spróbowanie.
Jesteś TYTANEM !!!

Czy robisz te 10 tys raczej długimi trasami czy raczej codziennymi wypadami?

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-03-2014, 17:43
Telimena's Avatar
Telimena Telimena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Suwałki
Posty: 97
Domyślnie

Tyle,że trzeba wiedzieć w jaki sposób używać kijków. Pamiętajcie, że nie są to kule.
Nieprawidłowe używanie kijków przynosi odwrotny efekt.
Poczytajcie instrukcję albo niech ktoś fachowo przeszkoli.
Ja wiem jak prawidłowo ale nie umiem opisać .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-03-2014, 13:44
Wintek Wintek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Domyślnie

Potwierdzam, chodzenie z kijami nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Żeby faktycznie spełniały swoje funkcji i faktycznie pobudzały odpowiednie mięśnie warto skorzystać z porad profesjonalnego trenera. Jest różnica - czujesz że ćwiczysz a nie tylko nosisz ze sobą te kije.

_____________
Elementy złączne produkuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-04-2014, 17:14
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

nordic walking, rower i jeszcze pływanie :-) super sposób na zgubienie paru kg i nie tylko.

A co do techniki chodzenia ja jestem amatorką i chodzić nauczyłam się sama. Nie wiem czy dobrze, ale podczas chodzenia czuję, że wszytki mięśnie ładnie pracują i marsz jest nieco lżejszy niż bez kijków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-05-2014, 16:36
katarzynasmyk katarzynasmyk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: centrum
Posty: 5
Domyślnie

Plywanie najlepsze :-PPP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-09-2014, 11:11
Felsi's Avatar
Felsi Felsi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 14
Domyślnie Rower

Witam
A ja w kwestii roweru. Chciałabym kupić rower ale taki aby nie bolał mnie kręgosłup gdy jadę. Mam starego Jubilata ale po ok godzinnej jeżdzie niestety boli mnie kręgosłup lędźwiowy i to zniechęca do jazdy. Czy ktoś miałby jakieś rady jaki rower kupić, na co zwracać uwagę przy kupnie?
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-09-2014, 12:02
Kris's Avatar
Kris Kris jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1 384
Domyślnie

Witaj Felsi, może uda mi się pomóc Tobie w wyborze roweru ponieważ kilka miesięcy wstecz miałam ten sam dylemat. Poszukałam podpowiedzi w necie, znalazłam dobre porady i wklejam link. Powodzenia i zadowolenia z wyboru!
http://www.rowerowe-porady.pl/na-co-...kupnie-roweru/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-02-2015, 23:06
Felsi's Avatar
Felsi Felsi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 14
Domyślnie

Dzięki za odzew Kris Blog o rowerach bardzo pomocny. Niestety nie kupiłam jeszcze roweru ale za chwilę wiosna i zabiorę się za to. Ciekawi mnie jak radzisz sobie ze znoszeniem roweru po schodach albo wynoszeniem go z piwnicy? Jest ciężki, Czy nie boli Cię kręgosłup od tego? Zastanawiam się czy w ogóle kupować rower gdy po każdym wyniesieniu i potem wniesieniu roweru boli kręgosłup. Gdzie tu przyjemność? Może kupić jedynie stacjonarny ? Przynajmniej nie będzie bolał kręgosłup. Co o tym sądzisz Ty jaki i ew. inni czytający ?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 12:37
tabagienny tabagienny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 1
Domyślnie

Zastanawiam się dlaczego na największym polskim forum o odchudzaniu, w dziale o nordic walking wieje taką nudą i nikt nic nie pisze...
Ja osobiście porównałem trzy formy aktywności fizycznej, pod kątem odchudzania: bieganie, jazdza na rowerze i nordic walking.
Jakie efekty-nordic walking deklasuje i bieganie i rower.
Pierwsze i najważniejsze-czas. Z kijkami można chodzić codziennie nawet po 4-5 godzin. A więc można spalić mniej więcej 2000-2500kcal dziennie. W żadnej innej aktywności się tyle nie spali. Nie da się biegać 4 godziny, bo skończysz na ostrym dyżurze w szpitalu. Nawet nie da się biegać po 3 godziny dziennie. Z kolei na rowerze spala się dość mało kalorii-około 300-350. Podczas gdy z kijkami nawet 500-600kcal. Do tego człowiek nie jest jakoś strasznie zmęczony.
Moim zdaniem poprzez nordic walking można spokojnie chudnąć 1kg dziennie, chodząc po 4 godziny. Żadna inna forma aktywności nie da takich efektów. Czemu więc nikt tu nic nie pisze?
Ja dzisiaj spaliłem ok 2200 kcal chodząc w niesamowitym upale a nawet nie jestem specjalnie wycieńczony. Piszcie coś wtym dziale i chodźcie z kijkami. Pozdrawiam.

---------------------
dsl dla firm na długi okres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-03-2015, 11:49
zbyszek123 zbyszek123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie nordic walking i rower

Nordic Walking uprawiam regularnie. Na wiosnę chciałbym też kupić sobie rower. Nie wiem jaki rower wybrać, bo długo już nie jeździłem na rowerze. Może mi poradzicie? Czy taki rower http://www.cyklotur.com/rowery/miejs...ni,291300.html będzie odpowiedni dla emeryta?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 24-04-2015, 16:29
barbara_51 barbara_51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Ja uwielbiam jeździć na rowerze - spokojna, regularna jazda dobrze robi mi na kolana Nordic walking nie próbowałam, ale powoli się przymierzam.

W kwestii modelu roweru - polecam typ "holenderka". Wśród nich można znaleźć łatwo takie egzemplarze, na których siedzi się prosto, dzięki temu nie boli kręgosłup.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-05-2015, 20:58
henoma23's Avatar
henoma23 henoma23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 1
Domyślnie

Już wielką radością jest spotykanie się z przyjaciółmi, wspólne rozmowy,dzielenie się ze swoimi małymi radosciami, czy też smutkami a przy tym jednocześnie kontakt z przyrodą, otoczeniem no i oczywiście ruch na świeżym powietrzu. Kijki nordic walking dodają mi pewności siebie, pomagają też w marszach na wycieczkach górskich, mogę pójść każdym szlakiem...a rowerem niestety nie zawsze się da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 14:21
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 526
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek123
Nordic Walking uprawiam regularnie. Na wiosnę chciałbym też kupić sobie rower. Nie wiem jaki rower wybrać, bo długo już nie jeździłem na rowerze. Może mi poradzicie? Czy taki rower http://www.cyklotur.com/rowery/miejs...ni,291300.html będzie odpowiedni dla emeryta?

Pochwaliłbyś się co kupiłeś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-07-2015, 11:09
hajka hajka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Śląsk
Posty: 35
Domyślnie

A co powiecie o tym by szerzej się zainteresować czymś takim- https://skydive.pl/galeria/
Przecież chyba nie trzeba skakać samemu. W parach też się da!
To moje odwieczne marzenie, co powiecie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aktywność pod hasłem Nordic Walking mieszko Zaproszenia 1 04-04-2011 11:43
Aktywność pod hasłem Nordic Walking mieszko Zaproszenia 168 07-09-2010 19:34
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Nordic Walking mieszko Zaproszenia 0 10-11-2007 13:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.