menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6901  
Nieprzeczytane 30-05-2018, 11:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-A co do Krasnoludków, to dzieci już o wszystkim wiedzą i mogłyby cię uświadomić, bo bajki najwyraźniej ci się pomieszały.
Fracie jak dzieci wiedzą że krasnoludki nie istnieją to jak mam rozumieć twój post #6895 jako bredzenie , czy błyśnięcie przed wszystkimi na tym forum swoim intelektem z znajomością bajek . Tylko cię na tyle stać.??

Napisałem ci nad czym możesz się zastanowić i coś z sensem napisać do załączonych nagrań jeżeli masz jakąś wiedzę w temacie chrześcijaństwo Biblia . A jak nie masz pojęcia to czytaj to co zamieszczam i się ucz , byś kiedyś coś napisał sensem o religii którą ci wtłoczono do głowy kiedy byłeś mały . Fracie ja cenię ludzi konkretnych którzy potrafią sklecić zdanie w co wierzą i nie robią z tego tajemnicy. Swojej wiary nie należy się wstydzić że się ją wyznaje bo to sprawa kulturowa.

Ten wątek jest otwarty też dla wszystkich seniorów którzy coś mają do powiedzenia i zakomunikowania w tematach które poruszam .Przekrój Forum SC jest szeroki od ludzi inteligentnych oczytanych z dużą wiedzą i prymitywnych piszących trzy po trzy. To czytający oceniają piszących po tym co zamieszczają .Po postach wiesz kto prostak i cham a kto normalny człowiek z którym można wymienić poglądy. Cen swoje słowa które wypowiadasz by miały sens.Wiele seniorów ten wątek czyta weź to pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6902  
Nieprzeczytane 30-05-2018, 12:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Waciu, nie złość się, bo koledzy oddają Ci wielką przysługę.
Chciałeś sam pisać do siebie?
No dobra, to napisz mi, czy muzułmanin wierzący może pożerać lunch w czasie Ramadanu?
Bo mam zdjęcia nawet z drinkami.
Czyli są to także ateiści, czy jakoś inaczej trzeba ich nazwać?

PS. żona jednego z nich chodziła w szmatach od stóp do głów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6903  
Nieprzeczytane 30-05-2018, 13:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Polityka 30.05.2018- "Listy Ateistów" Motto: Wielkość mierzymy miarą,
Małość mierzymy wiarą.

Maleńki fragment wiersza.
....
Gdyby bóg cokolwiek mógł,
Pewnie nie chciałby kościołów,
I nie potrzebowałby sług,
I modlących się matołów.
...

Ostatnio edytowane przez wankabor : 31-05-2018 o 12:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6904  
Nieprzeczytane 30-05-2018, 14:32
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Ten wątek jest otwarty też dla wszystkich seniorów którzy coś mają do powiedzenia i zakomunikowania w tematach które poruszam .Przekrój Forum SC jest szeroki od ludzi inteligentnych oczytanych z dużą wiedzą i prymitywnych piszących trzy po trzy. To czytający oceniają piszących po tym co zamieszczają .Po postach wiesz kto prostak i cham a kto normalny człowiek z którym można wymienić poglądy. Cen swoje słowa które wypowiadasz by miały sens.Wiele seniorów ten wątek czyta weź to pod uwagę.


I to byłoby MEMENTO warte zapamiętania, a nawet wyrycia na byczej skórze niczym cyrograf z Diabłem... Ech, co też ja o Diable na ateistycznym wątku...

No to może jak tezy Marcina Lutra na drzwiach katedry w Wittenberdze...
Chyba to jednak również niestosowne.
To może jak Manifest Komunistyczny definiujący naukowy socjalizm. To bardzo konkretne i jest się z czego uczyć.

PS. A wiedza – kto jest kim, po postach – bezcenna, ale ja już ją posiadłem i trudno będzie mnie zaskoczyć.







__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6905  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 00:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Frat
I to byłoby MEMENTO warte zapamiętania, a nawet wyrycia na byczej skórze niczym cyrograf z Diabłem... Ech, co też ja o Diable na ateistycznym wątku...

No to może jak tezy Marcina Lutra na drzwiach katedry w Wittenberdze...
Chyba to jednak również niestosowne.
To może jak Manifest Komunistyczny definiujący naukowy socjalizm. To bardzo konkretne i jest się z czego uczyć.

PS. A wiedza – kto jest kim, po postach – bezcenna, ale ja już ją posiadłem i trudno będzie mnie zaskoczyć.







Marcin Luter, Manifest Komunistyczny........
Spuśćmy z tonu.
Proponuję zamiast tez Lutra i dysertacji Marksa, Desiderate Maxa Ehrmanna.
Dla ateuszy oraz posiadaczy duszy.

DESIDERATA

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor: Max Ehrmann
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6906  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 06:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał -I to byłoby MEMENTO warte zapamiętania,
memento
1. «ostrzeżenie, przestroga»
2. «w liturgii katolickiej: modlitwa w intencji osoby żyjącej lub zmarłej»
Napisz waclaw46 na kartce powieś na ścianie i możesz się do mnie modlić jak do następnego Boga w twoim prywatnym Panteonie.Oferuję po śmierci życie wieczne w raju.W moim raju są hurysy , jest cielesne ,codzienne rozrywki ,tym się rożni od tego które oferuje Islam Chrześcijaństwo Judaizm .Pamiętaj , nie ma piekła. to hasło reklamowe.
Jak nie wiesz jak się modlić posyłam ci link na pewno ci tam pomogą.
https://kursy.szukajacboga.pl/jak-si...SAAEgJbVPD_BwE
Cytat:
PS. A wiedza – kto jest kim, po postach – bezcenna, ale ja już ją posiadłem i trudno będzie mnie zaskoczyć.
Przeczytaj jeszcze raz dyskusje "trąbki" z "tubą". To dopiero debata , prawie jak na Uniwersytecie Oksfordzkim , jestem pod wrażeniem .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6907  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 09:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
memento
1. «ostrzeżenie, przestroga»
2. «w liturgii katolickiej: modlitwa w intencji osoby żyjącej lub zmarłej»
Spisałeś się Waciu dzielnie w ten radosny dzień bożocielny i zasłużyłeś na nagrodę od publiczności.
Cytat:
Napisz waclaw46 na kartce powieś na ścianie i możesz się do mnie modlić jak do następnego Boga w twoim prywatnym Panteonie.
Nie wywołuj wilka z lasu, bo jakiś kapturek czerwony skorzysta z rady, a ściana nie będzie w panteonie tylko w całkiem innym miejscu. Nigdy nie wiadomo bowiem gdzie jaka puchała chadza.
Cytat:
Oferuję po śmierci życie wieczne w raju.W moim raju są hurysy , jest cielesne ,codzienne rozrywki ,tym się rożni od tego które oferuje Islam Chrześcijaństwo Judaizm .Pamiętaj , nie ma piekła. to hasło reklamowe.
Wacek! Ty serio uprawiasz te wszystkie cielesne extrawagancje? W twoim wieku? To chyba rozpusta cię zżera jak niejakiego Casanovę rodem z Italii. Albo jakiego stwórcę króliczków z Playboya.
Teraz wyszło szydło z wora, żeś ty żaden ateista a extrawagant sexualny, co mu tylko hurysy pod fryzem się kolebią. Innemy słowy szalejesz jak młody kleryk po zakończeniu ramadanu.
Cytat:
Jak nie wiesz jak się modlić posyłam ci link na pewno ci tam pomogą.
Wacek! Ty jakieś dziwnie się zachowujesz. Ateista rozrywkowy proponujący modły komuś kto nie wyznał, że jest zaangażowany religijnie to jest wredna prowokacja jaką kiedyś preparowali inkwizytorzy z ramienia jezuitów.
Tylko człek zdeprawowany do cna posługuje się tak niegodziwymi metodami, które już dawno zostały spuszczone w niebyt przez zdrowe ideowo ateistyczne środowiska.

Cytat:
Przeczytaj jeszcze raz dyskusje "trąbki" z "tubą". To dopiero debata , prawie jak na Uniwersytecie Oksfordzkim , jestem pod wrażeniem
Nie wiem co Frat na to, ale moim zdaniem do twych muzycznych zestawów nie wpisałeś vibratora co zdecydowanie zaburzyło harmonię wydawanych przez ciebie dźwięków. A jeszcze bardziej zawarty powyżej obraz szczęśliwości jaki powstał w twem ulotnym i analitycznym umyśle.

Wacek!
A teraz zmów ze trzy zdrowaśki
Idź do pokoju!!!
I nie grzesz więcej!
Mową i myślą i zostaw uczynki w spokoju, bo to grozi znacznym uszczerbkiem na zdrowiu.

I nie zapomnij o uczestnictwie w okolicznościowym spacerze dla niepoznaki zwanym procesją.
Sypanie kwiecia przed biskupem możesz sobie darować ze względu na wiek.
To mogą czynić nieletnie hurysy. Bez szwanku na organizmach.

Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6908  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 09:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lila pisze -napisz mi, czy muzułmanin wierzący może pożerać lunch w czasie Ramadanu?Bo mam zdjęcia nawet z drinkami. Czyli są to także ateiści, czy jakoś inaczej trzeba ich nazwać?PS. żona jednego z nich chodziła w szmatach od stóp do głów.

Lilu nie wszyscy wyznawcy islamu są ortodoksyjnymi wyznawcami religii ,ortodoksów jest garstka , ale za to są głośni , tak samo jest z chrześcijanami czy wyznawcami judaizmu.
Wyznawcy religii w XXI wieku w większości nie przestrzegają reguł jakie narzuca wyznawcy wiara.Przecież większość polskich chrześcijan jest nie praktykująca i nie lata co niedziela do kościoła i zawraca sobie głowę postami. Wiara staje się indywidualna wielu chrześcijan nie wieży w Boskość Jezusa ,dziewictwo Maryi .Muzułmanie tak samo nie przestrzegają kanonów swojej wiary.

Wielu wierzy w Boga bezosobowego który stworzył świat i ustalił stałe natury dzięki którym wyewoluowało życie. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa i nie ma kasty kapłańskiej i miejsc kultu .Uważają się za chrześcijan a są deistami , a czy nazwa jest ważna ???.

Prosta zasada czym bogatsze społeczeństwo tym mniej religijne. Nie potrzebujesz iluzji drugiego życia by się najeść.Wiedza pozwala na znalezienie odpowiedzi na słowo dlaczego .Dlaczego niebo jest niebieski ,dlaczego nie latamy jak ptaki ,dlaczego gasną gwiazdy itd . Byt określa Świadomość

Ubiór to część kultury z stąd różnorodność. Czy cię nie dziwi ubiór zakonnicy czy kapłana a zdziwienie wywołuje ubiór muzułmanki. ? Mogłabyś darować sobie barwnych opisów : w szmatach od stup do głów i pożeranie lunchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6909  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 09:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
.................................................. .....
Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Autor: Max Ehrmann

Zobacz Hypatio ile ten tekst niesie ze sobą uniwersalnych treści.

A Wackowi tylko trąby i vibratory mementa grają i cymbały myśl mu bełtają bezwstydnie.

Szkoda człowieka.... mimo wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6910  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 10:00
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

memento
1. Ťostrzeżenie, przestrogať
2. Ťw liturgii katolickiej: modlitwa w intencji osoby żyjącej lub zmarłejť
Napisz waclaw46 na kartce powieś na ścianie i możesz się do mnie modlić jak do następnego Boga w twoim prywatnym Panteonie.Oferuję po śmierci życie wieczne w raju.W moim raju są hurysy , jest cielesne ,codzienne rozrywki ,tym się rożni od tego które oferuje Islam Chrześcijaństwo Judaizm .Pamiętaj , nie ma piekła. to hasło reklamowe.

Jak nie wiesz jak się modlić posyłam ci link na pewno ci tam pomogą.
https://kursy.szukajacboga.pl/jak-si...SAAEgJbVPD_BwE
Przeczytaj jeszcze raz dyskusje "trąbki" z "tubą". To dopiero debata , prawie jak na Uniwersytecie Oksfordzkim , jestem pod wrażeniem .

Wacławie, za umiejętność kopiowania Wiki lub Słownika PWN- ocena 5 ci się należy, natomiast za zdolność wyjaśniania tylko 3+.
"MEMENTO" znaczy przede wszystkim PAMIĘTAJ, co warto abyś wiedział.
A w moim Panteonie nie ma miejsca dla tanich lub prymitywnych misjonarzy niezależnie od wyznania jakie prezentują. Tak więc swoje rajskie rozrywki będziesz musiał skonsumować sam lub próbować sprzedać na wolnym rynku.

A w chwili wolnej od misjonarskiej aktywności przeczytaj sobie uważnie DESIDERATĘ, zacytowaną tu przez Hypatię.
Abyś nie musiał biegać do Wikipedii, wyjaśniam -to znaczy ŻYCZENIE z podejrzeniem trudnospełnialności.
W szczególności ostatnie zdanie powinno do ciebie przemówić ze szczególną mocą, choć jeśli idzie o jego pełne zrozumienie, to byłbym mniej niż ostrożnym optymistą.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6911  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 10:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dzisiaj Boże Ciało nie może zabraknąć Zwyczajni ateiści: Paweł Hajncel, Człowiek-Motyl https://www.youtube.com/watch?v=K9DE8xArH5A
Procesja z bóstwem znana była w Starożytnym Egipcie wierzono że Bóg mieszka w posągu stąd w procesji niesiono bóstwo by pokazać świat wiernych nawet wożono posąg po Nilu. Jak się spytać osobę idącą w procesji w Boże Ciało po co to robi ? to nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć.

Osiem osób na północy Filipin zgodnie z miejscową tradycją dało się przybić do krzyży w Wielki Piątek, aby na oczach tysięcy uczestników drogi krzyżowej i turystów upamiętnić w ten sposób cierpienie Jezusa. Wcześniej ulicami miasta przeszedł krwawy marsz biczujących się osób
Hiszpania i biczujący się katolicy idący w procesji.W internecie znajdziecie zdjęcia.

My też mamy folklor http://wejherowo.naszemiasto.pl/arty...owie-vidOdpust w Sianowie. Tańczące feretrony z Szemuda, Kartuz i Baninaeo,2293374,art,t,id,tm.html
Odpust w Sianowie. Tańczące feretrony z Szemuda, Kartuz i Banina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6912  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 10:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Dzisiaj Boże Ciało nie może zabraknąć Zwyczajni ateiści: Paweł Hajncel, Człowiek-Motyl https://www.youtube.com/watch?v=K9DE8xArH5A
Procesja z bóstwem znana była w Starożytnym Egipcie wierzono że Bóg mieszka w posągu stąd w procesji niesiono bóstwo by pokazać świat wiernych nawet wożono posąg po Nilu. Jak się spytać osobę idącą w procesji w Boże Ciało po co to robi ? to nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć.

Osiem osób na północy Filipin zgodnie z miejscową tradycją dało się przybić do krzyży w Wielki Piątek, aby na oczach tysięcy uczestników drogi krzyżowej i turystów upamiętnić w ten sposób cierpienie Jezusa. Wcześniej ulicami miasta przeszedł krwawy marsz biczujących się osób
Hiszpania i biczujący się katolicy idący w procesji.W internecie znajdziecie zdjęcia.

My też mamy folklor http://wejherowo.naszemiasto.pl/arty...owie-vidOdpust w Sianowie. Tańczące feretrony z Szemuda, Kartuz i Baninaeo,2293374,art,t,id,tm.html
Odpust w Sianowie. Tańczące feretrony z Szemuda, Kartuz i Banina

Wacek!
ty już się nie przybijaj do niczego. W końcu'ś nie jest żaden Filipnez i nie musisz wzorować się na cudzoziemcach z oddali.

Ale za MOTYLA to mógłbyś odważnie wzdłuż bożocielnej procesji pobiegać.
Nie sztuka klepać o dźwiękach orkiestralnego vibratora w zestawie trąb i cymbała podczas ateistycznej mszy odprawianej za pomocą odpadków z wikipedii.

Bądź dzielny i działaj. Jak ci nie pasuje MOTYL, to może PSZCZÓŁKA MAJA da ci zadowolenie z dobrze spełnionego obowiązku.

czego ci serdecznie życzę.

Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6913  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 12:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Dla tych co dzisiaj zaliczyli pochód wrócili szczęśliwie do domu , usiedli przed monitorem zaliczyli wątek W obliczu śmierci teraz mogą spokojnie za subskrybować nowy kanał na Youtube Bezboga
https://www.youtube.com/watch?v=vKJiQAdCRzk

Czy do tej pory kiedykolwiek zastanawiałeś się, po co CI religia? Czy faktycznie, jest Ci ona w życiu potrzebna? Co właściwie nam, ludziom, religia daje, a co zabiera, o tym dowiecie się w moim pierwszym materiale na tym kanale. Daj znać, czy podobał Ci się ten materiał w postaci łapki w górę, zachęcam również do dyskusji pod filmikiem i zasubskrybowania tego kanału. Bezboga

Przypowieść o staruszce ,aby się dowiedzieć musisz wysłuchać co chce powiedzieć ten młody człowiek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6914  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
............
Przypowieść o staruszce ,aby się dowiedzieć musisz wysłuchać co chce powiedzieć ten młody człowiek[/size]

Wacek uoj Wacek!
Sam jesteś już zmurszały staruszek i głosisz przypowieści własne w nietypowym miejscu.

Tu sama młodzież w starszym wieku z dość ustabilizowanymi przez lata pracy i wyrzeczeń poglądami na wiarę i wybryki funkcjonariuszy PANABOGA w różnych odmianach.

Sam rusz to co ci przyssało się do krzesła i idź do młodych ludzi i głoś co ci się przyśniło.

A potem podnieś łapki na znak, że polubiłeś to coś wygłosił.

W każdym razie ja, a chyba Frat też, cie lubimy w sosie własnym i żadnych młodzianów nawiedzających staruszki na nie potrza.
Co zaś do hurys, to w realu byłbym ZA.
A kol.Frat wypowie się w imieniu własnym w tej sprawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6915  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Padłam......



...na amen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6916  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 13:42
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał waclaw46
Fracie jak dzieci wiedzą że krasnoludki nie istnieją to jak mam rozumieć twój post #6895 jako bredzenie , czy błyśnięcie przed wszystkimi na tym forum swoim intelektem z znajomością bajek . Tylko cię na tyle stać.??
…. ja... bez żadnego trybu i związku... przepraszam Forumowiczów pamiętających kobylaste wpisy i Nowych, którzy spróbują się zmierzyć z ilością słów. Przyszłam tutaj w obronie krasnoludków okrutnie postponowanych i wyszydzanych przez redaktora naczelnego wątku i antyteistę w jednym.
Bajka Konopnickiej nie jest traktatem naukowym, nie jest dowodem na istnienie słowiańskich skrzatów. I NIE MA BYĆ. Niesie inne wartości i przesłania, których nie może lub nie chce zrozumieć racjonalista przedkładający tabliczkę mnożenia nad idee i poetyckie metafory, wszystko odczytujący dosłownie. Przekaz ezoteryczny baśni jest prosty dla dzieci i niektórych dorosłych. A dziełko Konopnickiej nie ustępuje Małemu Księciu. Ktoś go widział? Dotknął?? Toż on bajkowy jak krasnoludek, w dodatku nieznośnie masoński... można zatem wierzyć w mądrość zawartą w księgach?
1. Król Błystek, który zrozumiał, że nie ogrzeje go bogactwo. Ważna jest pomoc niesiona innym stworzeniom (szczur Wiechetek, wizje podsuwane Skrobkowi, realne działania - wspólne, gromadne);
2. Słowo klucz zmieniające karłów/skrzaty w olbrzymów. Miłosierdzie. Nie wiedza, nauka, internet;
3. Koszałek Opałek kronikarz. Alchemiczna przemiana żelaznego serca w złote. Z zarozumiałego 'naukowca' plotącego trzy-po-trzy zmienia się w istotę dobrą i cichą. Zostaje z ludźmi;
4. Marysia, kochająca swoje gąski. Dla nich idzie na koniec świata, nie chce niczego dla siebie, nie nęcą jej bogactwa i sława;
5. Królowa Tatra, do której dotarła sierotka. Ezoteryczne wtajemniczenie. Próby powietrza, ognia i wody przez które można przejść tylko z czystym sercem;
6. Słowiańskie legendy wplecione w baśń;
7. Ucieczka krasnoludków pod ziemię. Schroniły się przed dźwiękiem dzwonów, przed nową religią i wartościami.
Mało? Można poszukać więcej, jeśli się zechce. Dla jasności, nie jestem wielbicielką twórczości Konopnickiej. Zainteresowała mnie ezoteryczna ścieżka. W moim wpisie nie ma religii ani walki z bogami. Jak na początku - nie ma być. Wątek jest ateistyczny. Podobno najlepszy z wątków religijnych na forum. Prawda, żaden wątek nie walczy tak dzielnie..... z bogami, religiami, ludźmi.
Z pozdrowieniami. I przeprosinami za wtręt zbędny. Poprawię się, daję słowo – więcej nie będę!
Cytat:
Jeden Koszałek-Opałek chodzi po świecie, z jasnego szronu pereł sznurki niże. Porzucił już zupełnie on te myśli o sławie, co były początkiem i pychy jego, i niedoli. Prosty się zrobił, dobry, cichy, z maluczkimi przestający, z wszelkim żywym stworzeniem sercem się dzielący. Wielkiej swojej Historii Krasnoludków pewno nigdy już nie napisze. Co mu, co i światu po księdze takiej, którą ogień spalić, a wiatr rozwiać może? On sobie znalazł lepszą, żywą księgę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6917  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 17:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks.Adam Boniecki (FB)
"Odbiorcy wszelkich mediów, na litość Boską, nie dajcie robić sobie wody z mózgu. Żadnym mediom, także tym "katolickim" . Kiedy więc zauważycie, że próbują za was myśleć, ideologicznie was pochłaniać, strzeżcie się ich jak zarazy."
Kochany ks. A. Boniecki - wielki patriota.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6918  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 20:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ze wszystkich plag jakie nawiedzają ludzkość, tyrania kleru jest najgorsza. /Daniel Defoe/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6919  
Nieprzeczytane 31-05-2018, 20:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ze wszystkich plag jakie nawiedzają ludzkość, tyrania kleru jest najgorsza. /Daniel Defoe/

Wandeczka nasza miła nie zauważyła, że wśród naszego zestawu osobowego nie ma nikogo - nawet Wacka - kto zaprzeczyłby, że wybryki kleru są delikatnie mówiąc naganne.
A z drugiej strony, że wśród klerykalnych czarnych owiec stada są ludzie godni szacunku.

Problem jednak w tym, że pobratymcy Wandeczki wybierają na rządców takich co idą na smyczy tego ciemnego kleru.
W końcu uwielbienie dla Gosiewskiego a potem Kempy pod knutem bpa Ryczana nie wzięło się z powietrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6920  
Nieprzeczytane 01-06-2018, 06:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Zaliczyliśmy Swięto wracamy do realu a dzisiaj piątek i czas na Śmiem Wątpić...Sceptycyzm * Nauka * Filozofia .Z wideo dostępnego w sieci wybrałem PODCAST 05 - Sam Harris - Koniec Wiary - Wiara i...https://www.youtube.com/watch?v=tXM5aff6hsI
Nie mówimy o osobach a o wierzeniach i spróbujcie się zastanowić nad znaczeniem wierzenie -przekonanie . Wierzenie powszechne a wierzenie jednostki i wyobraźmy to sobie , czy argumentacja Łukasza Wybrańczyka i Sama Harrisa nie jest logiczna.???

https://www.facebook.com/events/232673423984340/ Zaprasza na spotkanie Ateizm dla początkujących w Częstochowie 5 czerwca.Koło Naukowe Filozofów AJD w linku szczegóły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.