menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 18:27
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

ale zaraz, zaraz..pani zrobiła pomiar słuchu i od razu dałąś sobie wycisk zrobić i aparacik we wtorek..? chwila moment...a rozmowa, a wykres do laryngologa porozmawiać o zakresie niedosłuchu, czy aparat już , czy jeszcze...Pani robi interes w firmie w której pracuje ale Ty decydujesz wspólnie z lekarzem...no proszę Cię...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 18:28
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Domyślnie

Noszenie aparatu obojetnie jaki by byl to wielka ulga dla czlowieka,ktory nie slyszy lub nie rozumie co do niego sie mowi.Ja mam aparat i jest to dla mnie wielka ulga bo moge nie tylko slyszec mowe ale i ja rozumie.Wszystkich niedoslyzsacych serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 18:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

ale powiedz coś więcej o tym swoim aparacie- jaki, jak Ci sie udało dobrać, dziewczyny tu narzekają na dobór, jak sie w nim funkcjonuje na codzień, kiedy zacząłeś nosić i co spowodowało, ze zacząłeś....opowiadaj, bo mnie tez dotyczy i chce max wiedzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 09:44
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

tak , dołączam sie do postu Malwiny. proszę opowiedzieć coś o aparacie. bardzo serdecznie proszę wszystkch, którzy juz korzystaja z wewnątrzusznej protezy słuchu o opinie. będzie to z korzyścią dla początkujących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 10:12
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Post

Przepraszam,że dopiero dzisiaj odpowiadam. wczoraj nie mogłam. Pani protetyk dała mi czas do wtorku, bo będzie wysyłała zamówienie na aparat.. wizyte u lekarza wyznaczyła na piątek , bo już nie pamiętam dlaczego ma mi się opłacać taka chronologia działań ratujących moje słyszenie.
Piszesz o wykresie, co to takiego ?. dzięki twojej wypowiedzi myslę,że poczekam do wizyty u lekarza.już troszkę pogrzebałam w Internecie / nieocenione źródło wiadomości/ i mam nadzieję, że forumowicze także sie dołączą. o co jeszcze raz z uśmiechem bardzo proszę.
pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 18:31
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

szczęśliwi, którzy nie muszą używać aparatów - protez słuchowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 22:29
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

naprawdę wszyscy użytkownicy klubu seniora.pl słyszą bez aparatów? to pogratulować. cieszę się, że tylko dwie osoby mają gorszy słuch, przepraszam trzy, bo i Pan ciekwski , który już korzysta, ale opinie zachował dla siebie.
pozdrawiam czytajacych anonimków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-11-2008, 10:50
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Mruga oczkiem (żart) aparaty słuchu

dla malwiny. dzieki za podpowiedź.
byłam dzisiaj powtórnie u p. protetyk i lekarza, który działa na jej zlecenie. miałam przy sobie drugi wykres.. z innej przychodni, gdzie całkiem dobrze wypadł mój słuch. panią basię zdziwiła rozbieżność, więc przeprowadziła badanie pomocnicze "tympanografię" i okazało się, że mam uszkodzone strzemiączka co jest równoznaczne z rezygnacją z wewnątrzusznego aparatu na rzecz zausznych dwóch. powinny być noszone przez 6 godz. dziennie w domu. P. Basia jest rewelacyjna w sprzedaży aparatów. pan doktor laryngolog jest od wypisywania zleceń, całą diagnostykę prowadzi p. protetyk. :
ciekawe doświadczenie, jestem dopiero co po wizycie i musze nabrać dystansu do całego wydarzenia. pozdrawiam przyszłych pacjentów i uzytkowników protez usznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-11-2008, 14:51
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Witam Leluri.
Aparat, o którym mówisz jest aparatem na niewielkie i średnie ubytki słuchu. Wykres (audiogram) nie powinien zejść poniżej 90 dB. Poza tym jako aparat cyfrowy powinien mieć kilka możliwości dopasowania. Jedyny sposób sprawdzenia czy został dobrze ustawiony to noszenie aparatu.
Poprawa słyszenia powinna być zauważona przez Ciebie( w zależności od ubytku słuchu) od razu lub w kilka dni po założeniu aparatu.Jeżeli masz wątpliwości do profesjonalizmu osoby dobierającej aparat możesz udać się do innego gabinetu protetyki słuchu. Nie rozumiem dlaczego Pani najpierw Ci aparatu przymierzyła.
Zamówiony aparat wcale nie musisz odbierać. Nie będziesz mogła go zwrócić gdy już zostaną przelane dofinansowania i sama za niego zapłacisz.
Faktem jest, że raz stwierdzony ubytek powinien być dość szybko zaaparatowany, aby nie mieć coraz to większych problemów ze zrozumieniem mowy. Im szybciej tym lepiej, ale pamiętaj że nawet aparat możesz sama wybrać.

Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie, że nie wszystkie Panie Protetyczki tak Was potraktują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-11-2008, 14:56
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Leluri,
idź do dobrego laryngologa. Nie takiego jaki wskazuje pani "protetyk". Czasami "uszkodzone strzemiączka"
wcale nie oznaczają aparatów zausznych.
Trzymaj się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 10:16
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

tak też zrobię. pójdę do innego lekarza ,mądrzejsza o posiadaną już wiedzę. Dlaczego pacjent musi się "znać" na chorobach?
Mój Protetyku Słuchu dziękuję za posty,a czy mógłbyś powiedzieć coś o strzemiączkach?. Na wykresie audiometrycznym od p.protetyk niedosłuch mieścił się w 60 dB, na drugim wykresie w 30 dB. Wykres tympanografii jest płaski, co oznacza ,że dźwiek wpadając do ucha nie rezonuje i stąd kłopoty z rozumieniem mowy w miejscach gdzie jest hałas np.autobus lub echo np. duży kościół.
pozdrawiam niedzielnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 14:23
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Pacjent nie musi znać się na chorobach.
Strzemiączka są częścią ucha środkowego i ich główne zadanie polega na przewodzeniu dźwięku. Oby ocenić pracę ucha środkowego na wykresie powinny być cztery linie. Po dwie dla każdego ucha. Problemy uchem środkowym mogą być spowodowane chorobą (np otoskleroza), wadą wrodzoną czy mechanicznym uszkodzeniem. Dużo można by pisać. Zrób badanie słuchu i powiedz, ze potrzebujesz przewodnictwo powietrzne i kostne.
Wynik tympanometrii już masz. Oba badania są potrzebne ponieważ bez tego laryngolog nie będzie wiedział co powiedzieć. Oczywiście i tak możesz usłyszeć, ze aparat jest potrzeby ale tego typu wyniki należy najpierw zdiagnozować.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 21:49
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

posłucham. pozdrawiam serdecznie.
czy mogę zapytać? korzystasz już z aparatu ? i pomysleć,że kiedys okulary były dziwem, a teraz stanowia ozdobe, nawet kiedys spotkałam osobe, która nosiła zwykłe szkło w ładnej twarzowej oprawce, uweażała i bylo to prawdą,że lepiej wyglada w okularach niz bez.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 08:55
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Sama nie noszę, ale połowa mojej rodziny. Teraz ludzie noszą różne rzeczy na uszach i nikt nie wie czy to aparat słuchowy, słuchawka od MP3 czy do telefonu komórkowego. Na aparaty robi się teraz taka moda że producenci proponują jakieś kolorowe obudowy. Możesz mieć, zebre za uchem albo motylka. Ogranicza Cie tylko twój umysł i wyobraźnia.
Napisz na czym sprawa w końcu stanęła. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 09:54
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Co to jest tympanometria? mama ( 80 lat) ma na razie zrobione badania audiometryczne, powinnam przed wizytą u laryngologa jeszcze to załatwić? I gdzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 10:57
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Tympanometria to badanie sprawdzające czynność ucha środkowego. Konieczne nie jest. Lekarz zleca to badanie jeśli wynik audiometrii jest specyficzny. Badanie to robią niektóre firmy z aparatami słuchowymi lub w dobrze wyposażonych przychodniach. Dobrze jest zrobić dla własnego komfortu. Lekarz będzie miał pełny obraz co do stanu ucha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 12:21
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Protetyku słuchu
Cieszę si,że się odezwałaś, bo już myślałam,że Cię uraziłam. cd mojej przygody z aparatem przede mną. jestem umówiona w mojej przychodni na kolejny audiogram sic! na 07.01.2009 .jak byłam u lekarza (koniec listopada) to był zepsuty audiometr, przewidywany czas naprawy 3 dekada grudnia 2008. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 13:24
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Domyślnie

Czym urazić? :-) Wszystko gra tylko mnie choroba dopadła.
To strasznie długo każą czekać. Jeżeli nic nagle się nie stanie to spokojnie poczekaj. Bez czekania natomiast jak się szumy w ach pojawią, zawroty głowy czy ból ucha. Dbaj o siebie. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 14:04
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Ok dużo zdrówka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-05-2011, 13:07
~gość: 78.30.98.xxx's Avatar
~gość: 78.30.98.xxx
 
Posty: n/a
Post

bzdury tu piszecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.