menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 09:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Paradoksy współczesności


Jako młode dziewczę bardzo często byłam znudzona i zdegustowana komentarzami rodziców i dziadków,że za "ich czasów"wszystko było lepsze,ładniejsze...itp.Teraz-będąc dojrzałą niewiastą sama często powtarzam te znamienne słowa.Wiele spraw obecnych w otaczającej mnie rzeczywistości szokuje mnie i denerwuje...ot wczoraj na przykład.Mąż przynióśł stertę śmieci reklamowych ze skrzynki pocztowej,a tam juz propozycje kupna choinek i ozdób światecznych.W październiku!!Zaraz po święcie zmarłych rozpocznie się kampania na całego, w super- i hiper- marketach zalśni od ozdób choinkowych,puszczą kolędy...drazni mnie to,gdyż listopad tradycyjnie kojarzy mi sie z nostalgią,smutną zadumą,reflrksja i oczekiwaniem na magię świąt.Ale w póżniejszym terminie.Co Wy na to?
  #2  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 10:06
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Ja przez te nieszczęsne reklamy mam zepsute całe święta. Od poczatku listopada tyle naogladam się choinek w sklepach,że już nie mam chęci na ustrojenie domowej.Ten przedswiateczny okres jest o wiele za długi. Podobnie jest ze Świetami Wielkanocnymi.No ale handlowcy patrzą na to inaczej.
__________________
  #3  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 10:25
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

A ja to lubię Częściowo przesłania mi to ponury listopad - nie lubię kontemplować ponurości! Bez względu na handlowców już myślę o Świętach, o tych porządkach, gotowaniu, pieczeniu, przedświątecznej krzątaninie i o prezentach. I sprawia mi to dużo radości, której i Wam życzę
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 11:23
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie baaardzo długie świętowanie

Mnie ten nadmiar szczęscia dobija.Podobnie ma się rzecz np.z całoroczną dostępnością prodiktów uważanych dawniej za sezonowe.Pamiętam lato i wczesna jesień jako sezon pomidorków purpurowych,smacznych i rozkosznie pachnących...potem z żalem śpiewalam za panem Michnikowskim "Adios,pomidory.." i czekałam na nie do lata.to oczekiwanie było radością.Teraz przez cały rok sa dostepne, poza sezonem pełne chemii i po oczekiwaniu.pomidory.jpg
  #5  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 12:23
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie do Niki

Ależ Niko, ciesz się więc oczekiwaniem na sezonowe pomidory! I w ogóle się ciesz, ale wiem, że to trudne jak człowieka wirusy dopadną Może paradoksalnie lody by Ci pomogły? Zdrówka życzę
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 12:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Jestem zadowolona z faktu

że nie muszę czekać ......... bardzo nie lubię czekania, lubię mieć od razu to na co mam w danej chwili ochotę. Widocznie "mój typ" tak ma.
  #7  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 13:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie kochane poczestujcie sie moimi

prosto z krzaka az do swiat..


  #8  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 13:43
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 851
Domyślnie

Piękne pomidory Pani Słowikowo. Ja lubię pomidory przez cały rok choć latem są smaczniejsze. Nie narzekam na to co dobre. Zaczynanie Świąt Bożego Narodzenia juz w październiku rownież mnie irytuje.
__________________
Jadka
  #9  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:11
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie paradoksy

Żeby nie było tak kulinarnie!
http://voila.pl/4vnjt
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #10  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:00
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

W nawiazaniu do reklamowania wszystkiego co wiaze ,czy kojarzy sie ze swietami to istny przesyt - komercjalizacja. wkracza i rozpycha sie
W tym wszystkim gubimy sie -,pospiech i nerwy wszechobecne ,wybieranie prezentow,zakupy i czestokroc zapominamy o tym co najwazniejsze i o tym po co to robimy
Ze swiat po rostu robi sie zwykle acz wystawne przyjecie.
Dla mnie ten wydluzony czas oczekiwania jest nie do zaakceptowania - wsciekam sie i zzymam na wszystko .
Zeby w listopadzie juz stwarzac atmosfere Swiat B.N. ??
Doskonale pamietam przygotowania swiateczne w moim rodzinnym domu i ich niepowtarzalna atmosfere , spokoju, wyczekiwania z powaga na ich nadejscie.
Ale o tym w innym poscie.
A przeciez listopad to jeszcze jesien ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #11  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:32
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Slowikowa Pani Czuje nawet zapach tych pomidorkow .. i zupelnie inny smak anizeli te kupione na targu czy jak inni mowia na bazarze
Jak mialam mala szklarenke to rowniez pomidory "sawojskie" dotrwaly zawsze do wigilii.
Podobnie bylo z gruszkami ktore byly bardzo pozna odmiana i czesto ostatni "egzemplarz" byl zjadany na wczesna wiosne.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #12  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:02
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie To wariactwo świąteczne od pazdziernika

doprowadza mnie do pasji. Te kolędy podczas kupowania pietruszki, te reklamy, ta nachalność

Za moich czasów było inaczej. Ale to denerwuje wszystkich bez względu na wiek...
  #13  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Masz rację

Cytat:
Napisał Alsko
doprowadza mnie do pasji. Te kolędy podczas kupowania pietruszki, te reklamy, ta nachalność

Za moich czasów było inaczej. Ale to denerwuje wszystkich bez względu na wiek...
to rzeczywiście wkurza.
  #14  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 13:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie graffiti

pokrywa ściany domów,sklepów,murów,zabytków architektury /!!!/-widziałam nawet białe ściany kośćiółka z tymi bazgrołami.Nie jest to tylko problem estetyczny ,ale i ekonomiczny-napisy zatykają tynk,co powoduję jego szybsze złuszczanie się i odpadanie,a więć koniecznoęść częstych remontów!Czy naprawdę nie ma rady na graficiarzy?
  #15  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 17:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie wiecie co..

to nie jest wspolczesnosc.. to jest imitacja najgorszych wad zachodniej cywilizacjii.. Nie rozumiem dlaczego w Polsce musza malpowac najpierw to co jest zle... zamiast to co jest dobre..
  #16  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 18:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Bardzo słuszna uwaga
  #17  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 18:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To nie jest malpowanie tylko pasja niektorych -nie lubie bazgrolów gdzie popadnie ,ale graffiti lubie np.na plocie na Służewcu ,czasem jakis własciciel sklepu ze sprzętem sportowym zamawia sobie taka dekoracje .Niektore sa b.dobre i doewcipne .Ale tagi byle gdzie, nie....Akurat ten na pociągu fajny -lepszy pociąg pokryty graffiti niż brudny ,zapyziały i smierdzacy
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #18  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 20:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie malgosia

czyli dla ciebie te graffiti to sztuka tak??
ja tam wole piekny nowiuski kolorowy pociag, bez graffiti..Te ostatnie kojarza mi sie z subkultura i gangami..
  #19  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 21:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale w Polsce jezdza pociagi troche inne jak u Ciebie-sa rzeczywiscie brudne i zapyziale.jedynie intercity nadaja sie do pokazania i jezdzenia-ale sa cholernie drogie.na trasie czestochowa -Katowice bardzo czesto jezdza pociagi z obstawa policji,bo tyle jest pobic i inkszych rzeczy.Jadac sleepingiem do Pragi bylam zamknieta przez konduktorke dla mojego bezpieczenstwa-po przekroczeniu granicy moglam spokojnie poruszac sie po wagonie.To takie obrazki-zyjemy troche w innych swiatach
  #20  
Nieprzeczytane 01-11-2007, 21:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mowię o zapyzialych pociągach podmiejskich te pograffitowane są przynajmniej kolorowe...a subkultura to też kultura .W MOM-ie w NY widzialam fantastyczną wystawę graffiti -malunki byly absolutnie uliczne i subkulturowe!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paradoksy Świata nair Polityka - wątki archiwalne 5 09-04-2008 15:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.