menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115081  
Nieprzeczytane 12-10-2022, 19:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Wydawało mi się ,że widziałam Ninę na Facebooku, ale bardzo być może, że mi się tylko wydawało.

Jeszcze raz pozdrawiam.

PS. Gieniu dla kogo tyle szykujesz przetworów?
Ja nie mam ani jednego słoika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115082  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 08:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry tym, co zaglądają. Witam ciepło i serdecznie pomimo chłodu za oknem.
Lilu...wszystko możliwe, że widziałaś Ninkę na Facebooku... jak z Nią rozmawiałam to mówiła, że ma jakieś problemy i nie może wejść na Seniorka. Dziś z Nią porozmawiam i dopytam o szczegóły.
Pozdrawiam Wszystkich...Miłego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115083  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 09:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Lilio , jak wincy jest. jak to mówią >od przybytku głowa nie boli. Co swoje to swoje. Ogórki wczoraj otworzyłem , takie dobre są ,że palce lizać . takich w sklepie nie kupisz. Tylko trza dać więcej czosnku. Sklepowe to kwasiory są.Przyjedz do mnie to skosztujesz moich wyrobów różnych ....

fajna pogoda jest po nocnych przymrozkach

Pozdrawiam was miło.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115084  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 18:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór....
Rozmawiałam z Ninką... twierdzi, że problemy ma tylko z wejściem i zalogowaniem się na Seniorka...ponoć jakiś "złośliwiec" zablokował Jej konto. Kontaktowała się z naszym Stefanem..próbowali wspólnie rozwikłać problem, niestety bezskutecznie.
Nie ma też możliwości dostarczenia komputera do serwisu, a tamtejszy informatyk nie świadczy usług w domu klienta i koło się zamyka.
Dzień był słoneczny i ciepły...przedpołudnie spędziłam w ogrodzie...jutro pewnie będzie powtórka.
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115085  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 19:46
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 188
Domyślnie Dobry wieczór .

Witam Was .
Pewnie jesteście zaskoczeni , że tu piszę ale chcę Wam tylko powiedzieć , że dziś w dzień widziałam Ninkę zalogowaną tu jako barteczek . Od dawna wiem , że ma taki nick bo lata temu bywałam w Różnościankach gdy jeszcze pisały Mira , Omi , Montak , Eve itd...
Prawdę mówiąc zdziwiłam się troszkę bo ponoć ma kłopoty z wejściem na Seniorka a jednak była . Ktoś podszywa się pod nią ? Poza tym sama kiedyś miałam zainfekowany laptop i powiem Wam , że nie mogłam wejść nigdzie . Dopiero w serwisie pan mi oczyścił wszystko i powiedział , że to był po prostu haker . To tyle z mojej strony , pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej nocki .
P.s. odnośnie naszego Janka (Stefana) to mam z nim inny kontakt ale on ma też swoje biedy i problemy...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115086  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 21:45
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Dobry wieczór...

Dzisiejszy dzień na spędziłam na działce.
To znaczy 4 godziny a i tak już byłam padnięta.
Było pięknie słonecznie i ciepło.
I tak jak Izabela jutro też zamierzam być na powietrzu bo znów ma być ładnie więc trzeba korzystać.

Ja podobnie jak Lila nie zrobiłam w tym roku ani jednego słoiczka.

Co mogłam to zjadłam a reszta do zamrażarki - przecież nie dam zmarnować plonów.
Zimą będzie
więcej czasu na przetwarzanie na bieżąco.

Danusiu piszesz że widziałaś dziś zalogowana Ninkę na seniorku - może ktoś coś próbuje naprawić...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc dobrej nocy

Odpowiedź z Cytowaniem
  #115087  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 09:11
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry na progu weekendu. Witam tych, co byli.
Danciu...dzięki, że informujesz nas...widziałaś Ninki nicka na Seniorku, ale czy to była Ona, czy właśnie ten haker - nie wiemy. Ninka twierdzi, że nie może wejść, więc musimy Jej wierzyć. Bardzo boleje nad tym że nie może z nami być...w końcu wątek to Jej dzieło.
Krystynko...na jesieni jest sporo prac w ogrodzie. Też staram się pracować, póki jest względna pogoda...jak przyjdą pluchy trzeba będzie siedzieć w domu.
Pozdrawiam....Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115088  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 09:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Pochmurno u nas na razie , potem ma być pogoda od południa .
Tyle na razie , po sniadaniu jestem . Robota czeka na mnie karmić psa i koty , kury też.

Dobrego dnia .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115089  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 18:36
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór....
Po mokrym i zimnym poranku dzień był słoneczny i ciepły. Popracowałam w ogrodzie i w przydomowym lasku i czuję się wyeksploatowana. Ale pewnie za to będzie spokojny sen i dobrze przespana noc.
Gienku...w obejściu jest zawsze sporo do zrobienia...trzeba nakarmić trzódkę, popracować na grządkach, zebrać i przetworzyć płody rolne...dajesz sobie ze wszystkim radę i to się chwali.
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115090  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 19:15
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Jeszcze coś tam marchewki zostało , bo całe lato brałem do obiadu. A posadzić czosnek jeszcze ozimy z 100 sztuk tylko . Ryc trochę ogrodu , to już musi być chęć.Jutro śrutował będę zboże kurkom około 100 kg styknie na dwa miesiące, może dłużej . Bo ziemniaków kurkom nie ma za drogie są. Tylko oszkrabiny od sąsiadów i moje.
Dobrego wieczora

__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115091  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 21:36
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 331
Domyślnie

Witam wieczorem naszych bywalców.
Izabelle Krysię, Lilę , Genka.Pospacerowałam sobie, odwiedziła mnie koleżanka, pograłyśmy sobie w remika.Córka z mężem pracowali na ogrodzie przy spulchnianiu ziemi i plewieniu, potem obiad i tak w zdrowiu dzień nam upłynął.

Pozdrówcie Ninkę, jak będziecie miały z nią kontakt.:-)
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115092  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 22:35
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Witam Was...

Zosiu, znów śliczną karteczkę nam zostawiłaś, tylko taka maciupka tym razem. Poprzednia była Ok.

Izabello, mówisz że masz nadzieję, że będzie dobrze przespana noc po zmęczeniu na powietrzu i oby tak było czego Ci z serca życzę

A ja taką noc mam za sobą.
To znaczy popołudnie zamieniło mi się w noc.

Po powrocie z działki zjadłam co tam miałam w lodówce, wypiłam kawę i myślałam że postawi mnie ona na nogi, a ona mnie chyba ululała.

Zasnęłam nawet nie wiem kiedy i to twardo dwie godziny.
To dopiero będę miała noc...

O, też muszę czosnek jeszcze posadzić...
Do jutra moi drodzy - dobrej nocy

Odpowiedź z Cytowaniem
  #115093  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 10:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Krystynka, to ile tego czosnku sadzisz . Ja też każdego roku sadzę czosnek ozimy. W zeszłym roku wsadziłem 200 ząbków , w tym roku wsadzę około 80 sztuk dopiero pod sam koniec października.
Po nocnych mgłach robi se pogoda, słoneczko wychodzi za chmur. Będzie cieplutko później , i słonecznie.
Pozdrawiam sobotnie was miło i serdecznie. Pozdrawiam serdecznie NINKĘ.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115094  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 11:44
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 331
Domyślnie

Dzień
dobry wszystkim różnościankom,ja co pewien czas skanuję swój laptop darmowym skanerem eset online.I odwiedzam swoje stałe wątki.

Pozdrowiam wszystkich i Nineczkę.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115095  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 13:42
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry....
Dziś jestem później niż zwykle, ale real mnie pochłonął....Najpierw sobotnie porządki, potem cmentarz i prace w ogrodzie....no i jeszcze odwiedziny córki, która wpadła pogadać. I tak przedpołudnie minęło. Teraz szybki obiad i chwila przy kompie.
Zosiu...fajnie, że wpadasz....Twoje posty są ciepłe i wnoszą wiele dobrego.
Krystynko...mam nadzieję, że mimo wszystko noc była nie najgorsza....ja gdy zdrzemnę się po południu i noc mam dobrą.
Gieniu...trzymam kciuki za dobre plony.
Pozdrawiam.....Miłego popołudnia....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115096  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 19:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór...
Po ciepłym, słonecznym dniu i pracach polowych czas na moczenie się w wannie i odpoczynek.
Wszystkim miłego wieczoru...Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115097  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 20:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Ja prysznic biorę tylko, wanny nie ma . Też się wymoczę reszta w misce np. nóżki, tylko soli dosypuję. Lub igły sosnowe zdrowe są. Ale suszone, parzone i dopiero do miski daję. Zdrowe są. Tak to śrutowałem kurkom zboże . Śrutownik mam swój , bo zrobiłem sobie i braciom też . Jak pracowałem na zakładzie. Silnik 4 konie to mocny pieron jest. 100 kg 1 godz.. mnie zeszło, potem porządki. Na cmentarzu byłem zaświecić wkłady do zniczów 5 sztuk. U żony trzy sztuki i teściom dwa. Bo od bratanka żona w poniedziałek dała znicz duży i kwiaty. Pisałem jej dzisiaj ,że dałem wkłady dzisiaj nowe. Cztery wiązanki kwiatów jest na jej pomniku.
Po kolacji też jestem , wyciągłem mięso do odmrożenia . Jutro na nową patelnie pójdzie . To udka kurczaka. Ale bez kości są. To inaczej se nazywa.
Dobrej nocy.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115098  
Nieprzeczytane 15-10-2022, 21:59
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Witam...

Gienek, tylko cię podziwiać za to zacięcie do kucharzenia.

Mnie jakoś szkoda czasu.

Kupiłam sobie zupę pieczarkową hortexu, bardzo smaczna; pyzy z mięsem dwa opakowania bo lubię - pyszne były, a w Biedronce kupuje pierogi z kapustą i grzybami bo też mi smakują.
A jaka oszczędność czasu na inne przyjemności.

Dziś byłam na działce, na cmentarzu ponieważ moja mama miała na imię Jadwiga A dziś 15 października - znicze zapaliłam.
Kwiaty były jeszcze ładne więc nie zmieniałam - sztuczne oczywiście.

Odnośnie czosnku to nie wiem dokładnie ile ząbków sadzę bo nie liczę.
Sadzę na zagonkach, sadzę przy czarnej porzeczce, sadzę przy różach, między truskawkami, także trochę tego jest - ze 100 ząbków na pewno.

Dzisiaj trochę wpadłam w doła bo poczytałam że grozi nam udział w wojnie na wschodzie, ale nie będę się w tym wątku rozpisywać. Od tego są wątki polityczne.
A Ninka też mówiła że nie lubi polityki.

No to tyle na dzisiaj,
Dobrej nocy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115099  
Nieprzeczytane 16-10-2022, 08:06
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie....Witam Krystynkę, Zosię i Gienka oraz tych co się nie ujawniają.
Wstał pochmurny dzień, ale jest dość ciepło. Później zapewne wyjrzy słonko i temperatura jeszcze poszybuje w górę.
Krystynko...rzadko kupuję gotowce...wprawdzie można zaoszczędzić czas na gotowanie, ale wolę przygotować sobie sama posiłek, póki mam chęci i siły. Jak tego zabraknie zapewne skorzystam z takiej opcji.
Zosiu...dzięki za kawę...
Gienku...dobrze sobie sam radzisz...i w kuchni i w obejściu. Śrutujesz kukurydzę czy zboże?
Wczoraj u nas był dzień cmentarny...odwiedzaliśmy naszych bliskich na grobach...
Pozdrawiam...Miłego świętowania....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115100  
Nieprzeczytane 16-10-2022, 12:21
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 882
Domyślnie Witam Rodzinkę

Iza trza śrutować zboże mieszane. Tak samo dawać kurkom.Kukurydza ma za dużo białka i pszenica też. Jest lekko pochmurno ale ciepło dosyć. Ja w domu siedzę ugotowałem sobie pyszny obiad na dwa dni . Czerwona kapusta, rosół , makaron . Pieczeń zrobiłem kotlety na nowej patelni, świetnie się pieką i szybko. Tylko ze dwa ziemniaki jeszcze i o 13,00 spożywam obiad . Jak za dawnych czasów z żoną. do czerwonej kapusty daje majeranek , bazylię i goździki 5 sztuk . To zioła tylko . Boczek też, liść laurowy. . Kapusta musi być dobra w smaku.
Lepsze jest jedzenie jak sobie sam zrobię . Też czasem kupię gotowe , ale daleko odchodzi od normy swojego gotowania.
Szybko się gotuje , mam piec elektryczny nowe garnki. A, bardzo lubię kucharzyć. Nawet za żony też kucharzyłem , ona co innego coś tam robiła.
Zapraszam do mnie na obiad niedzielny.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.