menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 12:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Kazimierzu !
Jaka mozesz miec nadzieje (popularnie zwana matka glupich) w naprawie lub zmianie ustroju nie stosujac,nie dyskutujac o polityce (zastrzezenie jak w tytule tematu) ?
Ja nie wyobrazam sobie zadnych zmian ustrojowych bez polityki.
Przeciez nasze zycie tez jest polityka taka lub inna - prawda ?

Ja nie proponukę zmian ani naprawiania ustrojów, ani nikt z dyskutantów biorących dotychczas udział w dyskusjii. Forumowicze piszą tylko o swoich ideałach, sugerują to, co im się obecnie nie podoba np. kominy zarobkowe.
Ty np.wg mnie, chcesz,aby Polska była polska, i tylko polska, a mniejszości, ludzie z tych mniejszości,mogą mieszkać w Polsce,ale nie mogą być prezdentem Polski,którym może zostać tylko Polak,którego jakaś "komisja weryfikacyjna" uzna za czystego rasowo Polaka. Nie będzie partii politycznych, ale będą politycy "niezależni".
Ma być parlament złożony, tak rozumiem twój post, z izby samorządowej i senatu.
Prezydent, wszystkich,prawdziwych Polaków, gospodarka tylko w rękach prawdziwych Polaków,rozdział wszelkich religii od państwa. To byłby ten tip-of-top państwa.
No dobrze, ponieważ i tak i tak dyskutujemy o bieżacej sytuacji poklitycznej, olej to moje zastrzeżenie w tytule. W końcu nie mam żadnych praw do wątku. Wiem to z doświadczenia.
  #22  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 10:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Zajrzałam kilka razy, zwabiona pięknym tytułem - "Wielkie filozofie,Wielkie idee, wielkie nadzieje...tylko bez polityki"... liczyłam na łyk, również nam współczesnej, filozofii, np. codziennej, o której tak pięknie pisze m.in. prof. M. Szyszkowska...
Niestety... nic tu po mnie... wracam do szydełka; miłej (politycznej! bo jakże by innej) zabawy życzę

Stało sie tak,jak sie stało. Wielkie przerodziło sie w małe. Szkoda,Ostatku, że będziesz omijać ten wątek.
Watek "Wielkie Religie", to Twój wątek,i niech tak będzie.
  #23  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 10:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Życie...

Wielkie filozofie, ile ich ludzkość już zaliczyła.
A życie toczy się dalej.
Przyszedł Ktoś z dobrą nowiną - i co ludzie z tego zrobili.Gdyby ludzie żyli w zgodzie ze swym sumieniem( w znaczeniu: krytyki zła, bo do tego służy) - nie potrzebne byłoby filozofowanie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #24  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 18:31
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

A jednak... filozofia = polityka. Wreszcie zasłużyłam na cenzorskie nożyce... za niechęć do polityki w każdym temacie? Faktycznie, nic tu po mnie.
I niech tak będzie... enter.
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 19:40
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #26  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 22:09
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Nie istnieje i nie zaistnieje uniwersalna ideologia. Tak przynajmniej myślę. Bo ilu jest ludzi, tyle ideologi. Gdyby ktoś wymyślił idealną ideologię, to znalazłby się ktoś, kto chciałby ją wprowadzić w życie, jakiś ideowiec. A ideowcy są najbardziej okrutnymi władcami lub przywódcami. Bo patrząc na historię wstecz, dochodzi się do wniosku, że ideowcy tak bardzo kochają swoją ideę, że aby ją wprowadzić w życie, gotowi są złamać wszelkie zasady i podeptać wszelkie inne idee i stają się tym samym zaprzeczeniem własnych idei.
Najlepszym systemem politycznym, czy gospodarczo-politycznym i społecznym, jest system w którym rządzą dobrzy i uczciwi ludzie.
Nie pamiętam gdzie to wyczytałem, chyba w gdzieś w żywotach świętych, że prawo powinno być sprawiedliwe i surowe, ale ci którzy to prawo sprawują, powinni być miłosierni. Więc skoro nie może ludzkość połączyć tak prostej zasady, to nie może wymyślić sprawiedliwego systemu.
  #27  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 14:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ale sprzataja az iskry leca !
Czyj to "service" - polski czy zagraniczny ?
Grzecznie czlowiek pisze ,wola mnie i mowi: " zobacz jak na polskim forum seniora czyszcza !".
Przychodze,patrze czytam i dostrzegam tylko smietanke - a gdzie sie podziala kawka .
Tylko nie mowcie,ze znowu "jip" wypil.
  #28  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 19:04
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Czy ktoś zna ten projekt,plan, zarysowany poniżej. Jest to wstęp (tłumaczenie moje), ze strony:http://www.thevenusproject.com/
Na stronie tej można też znależć wersję tego projektu po polsku, w tłumaczeniu komputerowym. Sens można pojąć,ale, aby go dobrze zrozumieć, trzeba przeczytać oryginał w języku angielskim. Obecnie jestem na etapie czytania całości, bo oprócz tekstu: Co to jest Projekt Venus ? , są jeszcze inne wielce ciekawe.
Projekt nie jest nowy i wielu mogło już o nim wiele wiedzieć. Projekt może wzbudzać wiele kontrowersjii i dyskusja na jego temat może być bardzo interesująca.
Mnie np. bardzo zainteresowały problemy ekonomiczne tam naświetlone, a szczególnie tzw. ekonomia oparta na zasobach ( resource based economy), w miejsce obecnej ekonomii monetarnej ( monetary based economy).

"Projekt Venus reprezentuje śmiały, nowy kierunek rozwoju ludzkości, który zakłada po prostu totalną zmianę naszej kultury. Wiele ludzi dzisiaj, związanych z poważnymi problemami, które stoją przed nasze współczesne społeczeństwo:bezrobocie, przestępczość, wypieranie ludzi przez technologię, przeludnienie i niekorzystne zmiany w ekosystemie Ziemi. Jak zobaczycie, Projekt Venus dedykowany jest skonfrontowaniu wszystkich tych problemów przez zaangażxowanie się w badania, rozwój i zastosowanie możliwych do realizacjii rozwiązań. Poprzez użycie innowacyjnego podejścia do społecznej świadomości,bodźców edukacyjnych i konsekwentnej realizacjii najlepszych, jakimi dysponuje obecnie nauka i technologia rozwiązań, bezpośrednio systemie społecznym. Projekt Venus oferuje ogólny plan społecznej regeneracjii, w której istota ludzka, technologia i przyroda będą mogły koegzystować długoterminowo, w trwałej równowadze."

©2007, The Venus Project. All rights reserved.
  #29  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 10:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kazimierzu !
Znasz powiedzenie (przyznam wulgarne ale dobitne) :
"Powoli,powoli slon mrowke wyp......!"
Tak tez jest z wszystkimi nowymi ustrojami.
Wszelkie "novum" kryje w sobie wiele pytan .
Ale podyskutowac mozna.
  #30  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 11:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Kazimierzu !
Znasz powiedzenie (przyznam wulgarne ale dobitne) :
"Powoli,powoli slon mrowke wyp......!"
Tak tez jest z wszystkimi nowymi ustrojami.
Wszelkie "novum" kryje w sobie wiele pytan .
Ale podyskutowac mozna.
Wiedziałem,że mogę liczyć na dyskusję z tobą na ten temat. W końcu Venus leży na Florydzie, a projekt zawiera treści,które,moim zdaniem,są w pewnym stopniu zgodne z twoim zdaniem nt. globlizmu,ekologii i ekonomii.
Chciałbym ci tylko powiedzieć, że to nie jest projekt jakiegoś nowego ustroju i wiele problemów wymaga dyskusji. Ale experymenty są już ponoć czynione.
Sama kwestia ekonomii zasobów (resource based economy) nasuwa mi wiele pytań. Nie poznałem jeszcze wielu szczegółów proponowanych w tym projekcie. Jestem w trakcie tłumaczenia tego projektu, a tłymacząc go muszę go starannie czytać, ponieważ to tłumaczenie komputerowe,które jest na stronie PV (Project Venus) jest, moim zdaniem,marne.
Po przeczytaniu i przetłumaczeniu całości będziemy mogli podyskutować o szczegółach. Liczę na to, że do dyskusjii nt. temat włączą się też inni.
Moje tłumaczenia na temat PV będę zamieszczał w moim blogu,którego jeszcze nie otworzyłem,ponieważ wtedy każdy będzie mógł skonfrontować moje rozumienie całości, ze swoim rozumieniem. W końcu, możemy różnie rozumieć tekst angielski, ze względu na język i fachowe słownictwo, itd.
PV wzbudza wiele kontrowersji (byłem na jednym z takich forów, gdzie były nt, temat opinie). Opinie były, moim zdaniem, często prymitywne i naiwne.
Cieszę sie, Augi, że podjąłeś dyskusję. Pozdrawiam.
  #31  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 11:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W przerwach pracy nad tym co wzbudzilo Twoje zainteresowania i podjecie tematu filozoficznego ,proponuje zajac sie tez tym co proponuje jeden z czlonkow Parlamentu Europejskiego (mieszkasz przeciez w Polsce)- Przewodniczacy Partii Niepodleglosci Zjednoczonego Krolestwa (GB) bardzo mlody, zdolny ,prawy i sprawiedliwy czlowiek Nigel Farage.

Wystarczy wrzucic Jego imie i nazwisko w polskie Google i poczytac,posluchac co ten czlowiek pisze,mowi,glosi na temat wspolczesnego swiata i jego przyszlosci - fantastycznie i podniecajaco,nawet Sarkozy ("dobry aktor") mu nie dorownuje w "grze slownej".
Pozdrawiam i Zycze udanego tygodnia !
  #32  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 12:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
W przerwach pracy nad tym co wzbudzilo Twoje zainteresowania i podjecie tematu filozoficznego ,proponuje zajac sie tez tym co proponuje jeden z czlonkow Parlamentu Europejskiego (mieszkasz przeciez w Polsce)- Przewodniczacy Partii Niepodleglosci Zjednoczonego Krolestwa (GB) bardzo mlody, zdolny ,prawy i sprawiedliwy czlowiek Nigel Farage.

Wystarczy wrzucic Jego imie i nazwisko w polskie Google i poczytac,posluchac co ten czlowiek pisze,mowi,glosi na temat wspolczesnego swiata i jego przyszlosci - fantastycznie i podniecajaco,nawet Sarkozy ("dobry aktor") mu nie dorownuje w "grze slownej".
Pozdrawiam i Zycze udanego tygodnia !

Dyskusja na temat PV to nie jest tematem filozoficznym. Tytuł wątku, być może to sugeruje, ale mój początkowy zamiar był inny. Teraz lepiej pasował by tytuł wątku: "Nowe pomysły reformowania świata".
Ten Nigel Farage jest rozumiem przeciwnikiem UE, jak wielu ludzi w Polsce i za granicą, ale to już inny temat, w który jeszcze nie wszedłem. Narazie jestem zwolennikiem UE.
Jak będę miał coś nowego na temat PV opublikuję na blogu i będę czekał na komentarze. Narazie zamieściłem na blogu 1cz. mojego tłumaczenia PV.
Pozdrawiam i Zycze Tobie też udanego tygodnia !
  #33  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziekuje Kazimierzu !
Myslenie i dzialanie ma przyszlosc,w przeciwienstwie do znieczulicy i bezczynnosci.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Eleni - wielkie greckie serce - komentarze kinga Ogólny 8 28-06-2011 16:41
O pożytkach z polityki dla zdrowia płynących ;-) Anna_Maria_57 Społeczeństwo - wątki archiwalne 100 20-12-2007 22:27
strach ma wielkie oczy malgos651 Humor, zabawa - wątki archiwalne 21 04-05-2007 21:32
Zbyt wielkie wymagania - komentarze ekrystyna Ogólny 0 03-12-2006 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.