menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #901  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 19:57
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Aluniu- musialabym mieć 2 godziny na pacjenta- a wg NFZ mam 15 minut, i tak myslę, ze w razie kontroli NFZ zapłacę duzą kare- bo moje pisanie po pierwsze jest niewyrażne, po drugie pisze wyjatkowo krótko, a oni wymagają olbrzymich epistoł.
Eluniu, ja to rozumiem...
Jest za mało lekarzy, albo za dużo chorych...
Za dużo chorych bo żyjemy niezdrowo, w zanieczyszczonym środowisku, jemy paskudne rzeczy, które zamiast odżywiać nasz organizm to go zatruwają itd...itd...itd.
Są przeszkody obiektywne, albo trudne do poprawienia tak ot-hoc!
Dlatego napisałam to ostatnie zdanie
Cytat:
...jeśli z różnych powodów tak się nie dzieje, dlaczego krytykuje się tych, którzy szukają metod alternatywnych
lub wierzą, że moc samoleczenia tkwi w nas samych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #902  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 20:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia

Jest za mało lekarzy, albo za dużo chorych...
Za dużo chorych bo żyjemy niezdrowo, w zanieczyszczonym środowisku, jemy paskudne rzeczy, które zamiast odżywiać nasz organizm to go zatruwają itd...itd...itd.
Są przeszkody obiektywne, albo trudne do poprawienia tak ot-hoc!
Nie do końca się zgadzam, że tak niezdrowo żyjemy.

Jak Bismarck wymyślił fundusz emerytalny to elegancko się samofinansował bo do emerytury dożywało 20% członków. Teraz dożywa 80% i więcej dlatego podnosi się wiek emerytalny. Starsi ludzie są bardzo teraz żywotni i długowieczni. Dlatego teraz służba zdrowia ma inne zadanie... bo państwo nie wyrabia.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #903  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 20:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 631
Domyślnie

Cytat:
Czy nie byłoby słuszniejsze wynagradzanie lekarzy za utrzymywanie człowieka w zdrowiu, a nie za aplikowanie chorym medykamentów?
Wymagasz by lekarz zajmował się sprawami które wynosimy z domu i szkoły edukowani przez rodziców i nauczycieli jak należy zachowywać się by być zdrowym i co robić by je utrzymać jak najdłużej kondycję i nie chodzić do lekarza.
Opieka lekarska realizowana jest z publicznych środków a jej skuteczność uzależniona jest od nakładów na diagnostykę i wycenione procedury określają ilość pacjentów mogących skorzystać z opieki zdrowotnej kiedy potrzebna jest interwencja lekarza.Liczy się efektywność a farmakologia ją zapewnia.

Czy ktoś komuś broni iść do dietetyka ,psychologa zrobić badania okresowe skonsultować z geriatrą jeżeli przekroczył barierę 60+ skorzystać z porad jakie ćwiczenia wykonywać by sprawność manualna była jak najwyższa a specjaliści od rehabilitacji o tym nam powiedzą.Są środki które nie wymagają recepty i dostępne są w każdej aptece czy supermarkecie.
Profilaktykę robimy sami i finansujemy z własnych środków wtedy tą usługę cenimy.Jest to wszystko dostępne i każdy może to zrobić .Jeżeli nie stosuje profilaktyki to umrze wcześniej bo niektóre organy nie podlegają transplantacji i jeszcze w naszym kato landzie czeka się na to w długiej kolejce.

Jest mrowie literatury pisanej przez lekarzy mających zdolności do podania w dobrym opakowaniu swoich przeżyć jak w telenowelach o lekarzach i dywagacjach o spływającej energii z kosmosu .

Babciela -Olaf Blanke badał pacjentkę chorą na padaczkę ,którą się jego zespół zajmował i przypadkowo znalazł miejsce w mózgu działające jak przełącznik opuszcza ciało powraca do ciała i opisał ten przypadek .Doznania wyjścia z ciała jak i doznanie bliskiej śmierci / tunel światło na końcu / jest opisane i wyjaśnione /Thomas Lempert klinika Castle Park,klinika Mayo Rochester/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #904  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 21:13
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Wymagasz by lekarz
Ależ niczego, zupełnie niczego nie wymagam........ i na tym kończę mój udział w tej dyskusji..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #905  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 21:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Basiu, Wacławie...wydaje mi się, że nieco zboczyliście ze ścieżki, którą my wędrowaliśmy?

Mysle, ze nie Jezeli chodzi o mnie to nienawidze sie leczyc, brac prochy i sluchac "kazan", ze mi cos pika lub strzyka. Nie da sie ukryc, ze mam sporo schorzen, ktore mi dokuczaja w codziennym zyciu. Staram sie jesc jak trzeba, duzo slonca,spacerym, ruch, duza doza magnezium ale nie z apteki tylko od herborysty. Rano przed jedzeniem koniecznie sok z prawdziwej cytryny.
Cytat:
bo człowiek ma nie tylko ciało, ale i psychikę. Psychikę, która powoduje powstawanie chorób, bądź też pomaga w drodze do wyzdrowienia.

Pomaga ale nie leczy w 100%.Czy psychika powoduje powstanie choroby? No coz, mam odmienne zdanie. Wez taki przyklad jak ostatni virus Ebola i znany od dawna AIDS. Co tu poradzi psychika? Zlapiesz swinstwo lub nie - jak beda Cie dobrze leczyc "chemikaliami" to przezyjesz.
Cytat:
Mam natomiast krytyczny pogląd na chemio i radioterapię.
Aluniu, przepraszam za niedyskrecje: czy bylas poddana chemio czy radio terapii z powodu nowotworu zlosliwego?
Cytat:
Wiele wątpliwości budzi też nakłanianie wszystkich kobiet "jak leci" do badań mammograficznych.
Lepiej zapobiegac i wykrywac na czas. Jak jest za pozno - dramat, ktory odbiera zycie.Z tego co wiem "od slubnego" juz sa testowane inne metody wykrywania raka piersi u kobiet, skonczy sie mamografia.
Cytat:
..I wtedy będzie konieczność spojrzenia na człowieka jako całość, na warunki w jakich żyje, czym się odżywia lub jakie emocje towarzyszą mu w pracy, domu itd.itd.
Warunki w jakich zyje czlowiek, to tez zalezy. Co powiesz o chorobach genetycznych? Nie zyjemy w czasach Spartan, ktorzy radykalnie zalatwiali sprawe.

Ilez nieszczesc uniknelyby rodziny poddajac matke badaniom pre-natalnym? Jedne swiadomie godza sie na niesienie na plecach "wyroku" zlego losu, uszczesliwiaja tym cale spoleczenstwo. Inne, podejmuja odwazna decyzje bardzo czesto sprzeczna z ich sumieniem.
Badz tu madry. Kto potrafi ocenic sytuacje...podjac wlasciwa decyzje...bez badan, bez pomocy nauki?
Cytat:
Czy nie byłoby słuszniejsze wynagradzanie lekarzy za utrzymywanie człowieka w zdrowiu, a nie za aplikowanie chorym medykamentów?
Nie wiem jak to sie obecnie dzieje w Polsce ale "u nas" tj. Europie lekarze nie tylko lecza ale usiluja utrzymywac pacjenta przy zdrowiu. Bardzo czesto podejmuja sie rzeczy niemozliwych, sa obecni.Cale zespoly pracuja nad profilaktyka. Mam lekarzy w rodzinie, wiem jak funkcjonuja. Jeden z moich synow i jego zona benevolnie dwa, trzy razy do roku pracuja w Czarnej Afryce. Nie opuszczaja rak - nikt im za to nie placi. Kazde uratowane zycie, wyrwane kostusze jest dla nich zwyciestwem. Maja ciezka prace bo wielokrotnie na "drodze" staje szaman lub czarownik. Mimo to jakos sobie radza. Dyplomacja i pare centimow robi cuda.
Cytat:
I dalej, jeśli z różnych powodów tak się nie dzieje, dlaczego krytykuje się tych, którzy szukają metod alternatywnych
lub wierzą, że moc samoleczenia tkwi w nas samych?
Kazdy decyduje o swoim zyciu, chce samoleczenia - nikt nikogo do niczego nie zmusi. Tylko dlaczego jak jest naprawde zle - wola sie o pomoc lekarza lub Boga?
No i na koniec. Wywiazala sie dyskusja, nawet nie wiem kto ja zaczal. Mysle, ze kazda wypowiedz ma swoj sens i nie nalezy jej odrzucac lub ignorowac.

Jestem materialistka, nie nadaje sie do rzecy nadprzyrodzonych i nie podpartych nauka. Moze stad moja reakcja na poglady dot. samo-medycyny, do ktorej mam wiele zastrzezen.

Ps. Podalam, zacytowalam ciekawa ksiazke jak leczyc bol odpowiednim jedzeniem....nikt nie zwrocil na nia uwagi, choc ksiazka napisana jest przez naukowca. Wlasnie to mi sie podoba. - zdecydowanie daje wyniki. Zdrowe jedzenie, bez tluszczu, bez modyfikowanej genetyki, produkty bio.

Koniec dyskusji z mojej strony.

Wracamy do przygotowan swiatecznych.Tak bedzie lepiej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #906  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 22:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
.. i na tym kończę mój udział w tej dyskusji..
Dopiero reanimowałaś swój doskonały wątek i teraz dałaś się wypchnąć na aut???
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #907  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 22:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dopiero reanimowałaś swój doskonały wątek i teraz dałaś się wypchnąć na aut???
To nie aut, tylko ..Wacław ma głos strzela karne.... to się nie pcham
Z Basią łatwiej pójść na kompromis
Ja poczekam na nową dyscyplinę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #908  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 22:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ja poczekam na nową dyscyplinę
Myślę, że ta nieraz potrzebna.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #909  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 23:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
To nie aut, tylko ..Wacław ma głos strzela karne.... to się nie pcham
Z Basią łatwiej pójść na kompromis
Ja poczekam na nową dyscyplinę

Na dobranoc a moze do dyskusji pewnych cytatow?

Kasia Sobczyk - Mały Książę
https://www.youtube.com/watch?v=lN8hHquERTg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #910  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 06:50
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 428
Domyślnie

Nie mam zamiaru już dyskutować, zwłaszcza ze sceptykami,
bo to mija się z celem i jest stratą czasu.
Nie wiem, kto to napisał, ale jest bardzo trafne:

Umysł człowieka jest jak spadochron - zamknięty nie działa.


Pozdrawiam Gospodynię wątku.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #911  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 09:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Wczoraj pokazywałam balet tysięcy ptaków,
a dziś balet chmary ludzkiej na otwarciu centrum handlowego w Kołobrzegu.
Powodem tego licznego zgromadzenia i emocji były darmowe kubki i parasolki z okazji inauguracji działalności galeryjki.
Kubki, których nikomu nie brakuje i parasolki, które przetrwają jeden deszcz lub kilka manipulacji przy otwieraniu.
Tytuł artykułu "Upadlają nas jak w PRL-u" trzeba by chyba zmienić na "Jak się upodlić na własne życzenie".


http://www.fakt.pl/wydarzenia/szturm-ludzi-na-centrum-

Odpowiedź z Cytowaniem
  #912  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 10:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Zastrzelili byka żubra, bo uprawiał seks z krowami!

Cytat:
Wystarczyło, że zaczął się zalecać do krów. Widząc cale stada młodych krów, żubr zapragnął je zapładniać, a one zamiast uciekać jak płoche pensjonarki – zaczęły do niego lgnąć. Nie spodobało się to miejscowym hodowcom, bo krowy zamiast na noc iść do obory, szły za żubrem do lasu. – Widocznie miały lepiej z nim niż w oborze – śmieje się sołtys, choć sprawa śmieszna nie jest.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/zastrz...ly,508988.html


Bartus balamucacy ....krowy.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #913  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 13:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 631
Domyślnie

Miszmasz jest o wszystkim i o wszystkim można dyskutować ale nie narzekać jak w kolejce do lekarza pierwszego kontaktu.Tych dyskusji też potrzeba ograniczyć lekarzowi wykonującemu swoją pracę.
Basiu możesz nie wiedzieć ale w Polsce sprywatyzowana jest w 98% podstawowa opieka zdrowotna /lekarze pierwszego kontaktu/ wszyscy lekarze prowadzą własne firmy lub są zatrudnieni w prywatnej firmie.Podpisuje się umowy o świadczenie usług które są wycenione w złotówkach i określony jest czas wizyty u lekarza.Dla lekarza pracodawcą jest Kasa Chorych

Lekarz z pieniędzy które otrzymuje musi zapłacić : lokal media swoją obsługę administracyjną ,sprzątanie ,informatyka ,wydrukować recepty ,zakupić środki czystości i ochrony osobistej nie mówiąc o samochodzie bo zobowiązany jest do wizyt do ludzi ciężko chorych.Też płaci za parking bo musi gdzieś zaparkować gdy jedzie z wizytą do chorego.Z tych pieniędzy które otrzymuje finansuje sobie dokształcanie bo to co nauczył się 40 lat temu to wiedza historyczna.

Pacjenci 60 + jak małe dzieci nie wiedzą co zażywają mówią o czerwonych zielonych drażetkach nie czytają ulotek znajdujących się w opakowaniach leku i nie wiedzą co zażywają. Lekarz ma kartotekę ,ale apteki sprzedają zamienniki bo tańsze i o nich usłyszał w kolejce.Lekarza traktuje się jak osobę u której można się wygadać i pochwalić co robią ich dzieci.

Modne się u nas stało okresowe napuszczanie jednych na drugich by masy się wygadały na forach.Ale wszystko jest siermiężne a niskie nakłady na służbę zdrowia są przyczyną stanu jaki mamy.Aby lekarz mógł stwierdzić rodzaj dolegliwości muszą być wykonane badania bo nie jest bioterapeutą który ruchami rąk poprawia aurę nad chorym bo on ją widzi.

Zgadzam się z piszącymi ze zwracać uwagę na przyczyny a nie leczyć skutki. Lekarz przy pomocy farmakologi może zatrzymać proces chorobowy i przesunąć nasz zgon w czasie . Ci co wcześniej podejmują terapię żyją dłużej i to należy pamiętać bo nikt wam nie da nowego organu . Terapia komórkami macierzystymi pomimo sukcesów jeszcze wymaga dopracowania bo zdarzają też porażki zakończone zgonem.

Ważna jest profilaktyka i badania okresowe które należy sobie sfinansować z własnych środków .Laboratoria które funkcjonują na rynku usług piszą na wynikach jaka jest norma .Przekroczenie powinno być sygnałem by się sprawą własnego zdrowia zainteresować i skorzystać z internetu Jak interpretować wyniki podstawowych badań medycznych .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #914  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 21:37
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Podobnie jak Alunia, kończę dyskusję o lekarzach,,,
mam swój rozum, swoje doświadczenia, własne poglądy na ten temat i nikt mi od nich nie odwiedzie,,,
wielu było sceptyków,,,niedowiarków w różnych dziedzinach/ i nie mam zamiaru włączać tutaj jakiejkolwiek religii,,bo nie o to tutaj chodzi,/, nie raz musiało zmienić swój pogląd i zastanowić się nad zjawiskami, które ich niezmiernie zadziwiły.

Ciało ludzkie, umysł, świadomość jest tak skomplikowana i pomimo wszystko jeszcze wciąż tajemnicza,że jeszcze chyba wiele czasu upłynie zanim ktokolwiek to naprawdę zrozumie.

Tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi, tak i siła działająca w człowieku, powodująca stany emocjonalne, choroby, zdrowie dla każdej osoby ma inny kod.,,
,
Dlatego zawsze pokłonię się takiemu medykowi, który najpierw zobaczy człowieka, a dopiero dostosuje lub porówna z przypadkiem,

Miałam to szczęście w swoim życiu poznać 3 takich lekarzy medycyny konwencjonalnej w swojej młodości, którzy naprowadzili mnie na drogę zainteresownia medycyną niekonwencjonalną, która uratowała życie nie jednej osobie.
Kto chce niech wierzy,,,,inni, niech trwają przy swoich poglądach,,,,każdy ma prawo wyboru drogi swojego życia i kierowania nim w sposób jaki mu odpowiada.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #915  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 23:50
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli
nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie, dbać o siebie i swoje własne uczucia. Poświęcać się temu co sprawia przyjemność. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę. To bardzo ważne, by siebie samego nie nastawiać na dzień czy na całe życie tak ambitnie, że niepowodzenie będzie nieuniknione. Jeśli człowiek chce za dużo osiągnąć, zaplanować, zrealizować, to jest stale z siebie niezadowolony. A może po to, by być z siebie zadowolonym, wystarczy robić rzeczy, które są potrzebne, godziwe, warte, dobre, bez wymagania od siebie więcej, niż można osiągnąć.”

Prof. W. Osiatyński
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #916  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 10:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Na zakończenie kontrowersyjnego tematu służby zdrowia, to taka mała migawka z dzisiejszego poranka.
Byłem rano w szpitaliku na zapłacone i uzgodnione prześwietlenie. Zapłacone bo inaczej termin za dwa tygodnie chyba, że ktoś nie dożyje to można wskoczyć na jego termin.
Siedziałem na korytarzu oczekując najpierw na prześwietlenie i na opis godzinę. W tym czasie (tej godziny) przewinęło się przede mną wzdłuż i wszerz 273 "fartuszki". Większość wędrowała od bazaru wewnątrz szpitala do "przymierzalni". Wszystko w godzinach ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bez komentu. Gdyby to byli politycy mógłbym powiedzieć, nie zagłosuję na nich więcej.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #917  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 11:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 631
Domyślnie

Przykład podany przez Jarosława świadczy o złej organizacji pracy ,pewnie jakiś styropianowiec jest dyrektorem tej placówki. Dyrektorzy dodatkowo mogą zyskać nagrody od środków które poza kontraktem z Kasą Chorych wypracuje Szpital , stąd dbając o własne pieniądze ze Szpitala zrobił Bazar.

Nic prostszego zainstalować kamery przez co poprawi się bezpieczeństwo w szpitalu i dodatkowo będzie materiał do zrobienia restrukturyzacji zmniejszając zatrudnienie.Myślę że Dyrektor przed restrukturyzacją nie wymyślił Bazaru by potem nie szarpać się z zwalnianym personelem.Różne drogi prowadzą do celu.

Zdjęcie jest robione na kliszy i potrzebny jest czas na jego wywołanie .Robi się to partiami a zdjęcia muszą wyschnąć.Potem opis zdjęcia przez radiologa ewentualny czas na konsultację.Wszystko w godzinie niezły czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #918  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 15:39
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie Aluniu

Temat nowy, jeszcze ciepły.

Zastanawiam się nad dzisiejszym zezwoleniem w naszym kraju na ubój rytualny. Tu chodzi wyłącznie o kesz, kesz, kesz. W Polsce jest tylu ortodoksyjnych żydów żywiących się koszernym mięsem, że jedna krowa by wystarczyła dla wszystkich na rok. Reszta tego nie przestrzega a nawet wpinkala schabowe. A zezwolenie jest na setki i tysiące krów aby gminy żydowskie mogły to eksportować za duże pieniądze. Bo cadyk ma pieczątkę, którą przystawia na świadectwie.

Zastanawiam się, że gdyby Niemcy zamiast Cyklonu B używali noże do podcinania gardeł nie było by teraz problemu z zezwoleniem na bestialskie mordowanie zwierząt. A nasz TK do tego przykłada łapy. A nasi rzeźnicy mordują, bo żyd tego nie zrobi.

Dziwne to w takim kraju katolickim, kiedy ci sami co domagają się mięsa koszernego w ofierze złożyli na krzyżu Chrystusa. No tak, lepiej jednego niż cały naród.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 10-12-2014 o 17:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #919  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 16:32
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

Zgadzam się z JarosławemII o rytualnym uboju zwierząt, bestialstwo niczym konkretnym nie uzasadnione .Zwierzaki cierpią też w ubojniach,ale czy trzeba jeszcze zwiększać liczbę tych cierpiących bydlątek. Ciężki temat,ale niestety jest aktualny a najgorsze jest to,że nic nie możemy zmienić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #920  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 17:35
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 833
Domyślnie

Witam

Nie brałam wprawdzie udziału w dyskusji o lekarzach
i sposobach leczenia, ale z pewną nieśmiałością
polecam do przeczytania ot tak żeby wiedzieć .....

http://www.dobreksiazki.pl/b140136-u...rapie.htm#desc

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.