menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 18:59
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Do Kazimierza
No, wraca polskie poczucie humoru.
Mam tylko pare pytan do ciebie Ammi":czy to twoje Ammi to pochodzi od znanego mi "Ammi go home", bo mnie z tym sie kojarzy;czy usom pochodzi od usy,bo ja mam usy,a komarzyce (bo to one tną) siadają mi za usami.Ale tam pisze "komar i us na seniorze sie dzielnie trzyma".No,ale tego już całkiem nie kumam:"bez ukąszenia krew z ofiar wysysa".Gdyby jeszcze poeta napisał "ze znieczuleniem" to by było logiczne. Ale bez ukąszenia komarnica nie może krwi wyssać zza usów seniorowi,choć wiem,że senioritom tyż nie przepuści,a juści.

User to nie uszy , a osoba pisząca na forach netowych ;nick Ammi nie pochodzi z tego łacińskiego powiedzenia , wiersz personalnie nie jest broń boże skierowany ani do Danmala ,ani do Lili - obie te osoby bardzo lubie ani tym bardziej do Ciebie ,żeby dalszym domniemaniom połozyć kres nie dotyczy Seniora A.P. Odnosić się może do osób w sposób cichy podjudzają - usiłujacych swoja pisaniną rozbić to forum czyli do takich co to" dziurki nie zrobia a krew wyssą" albo wyśsią nie wiem która z form jest bardziej poprawna ,wierzyć chcę ,że to powiedzenie nie było Ci znane. Acha coby odpowiedz w pełni Cię usytasfakcjonowała dodam że nie jestem autorką tego wierszka albo rymowanki . Pozdrawiam życząc miłego wieczoru
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #142  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 20:50
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Dziękuję,Ammi,za wyjaśnienie,ale rymowanka była zatytułowana. "Komar i usom śmierć." Nie było w niej słowa "user" w treści.To moje "łacińskie" powiedzonko brzmieć "Ami go home", czyli "Przyjaciele do domu". Tak Francuzi i Włosi, i inne nacje, wołały do swych wyzwolicieli po wojnie,gdy ci zbyt długo u nich siedzieli. Teraz to hasło wróciło na transparenty w Iraku i odnosi się nie tylko do Amerykanów.
Ammi to też Ammica. Tłumaczyć nie muszę,choć to z jednego,czy więcej, łacińskich języków.Przepraszam za te wyjaśnienia.
  #143  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 21:58
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie Odpowiedż seniorowi A.P.na post nr 129

[quote=senior A.P.]Mila Rodaczko z Podkarpacia !
Na temat "eurokolchozu" napisano juz wszystko i dziwi mnie,ze Pani z doktoratem nie odroznia dobra od zla.

Seniorze mamy tak różne pojęcia o tym co dobre, a co złe, że nie zamierzam więcej z Tobą dyskutować, bo ja nie zrozumiem Ciebie, ani Ty mnie. Wyjaśnię tylko,że żaden ze znanych mi rolników nie poczuwa się co byłby psem, a gdybyś im to w oczy powiedział, to kłonica poszłaby w ruch, ani chybi. Solidaryzując się z moimi sąsiadami, którzy godność swoją mają, czasy transformacji ustrojowej zrozumieli i wykorzystali ( zarejestrowali wiele wyrobów regionalnych na rynki unijne), domy wybudowali, dzieci kształcą, samochodami jeżdżą - przestaję czytać Twoje posty.Ty i tak jako jedyny wiesz wszystko najlepiej i jesteś kompletnie impregnowany na inne poglądy.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #144  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 23:30
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

ami lub jak ktoś woli mammi to murzyńska niania z Przemineło z wiatrem taką przewrotna nazwę kiedyżi pracownicy mi nadali a ponieważ wcale mniei to nie raziło ,a jeszcze niektórzy tak fajnie mówili ammi to córka podłapała i zostało
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 27-01-2008 o 23:33.
  #145  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 02:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

I - Grażynka.... II - ammi
....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #146  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 09:14
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Hihihihi dobre dzięki
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #147  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 09:19
lida lida jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 15
Domyślnie

Sosenko,co powiesz na autobiografię(oczywiściwe p.Ch)z czerwonym to masz rację,absolutnie.Czy tez tak masz,ze mozesz byle którą książke ,od byle której strony zaczac i swiat robi się "w porzo"(tak mówi mój nastoletni wnuk)pozdrawiam
__________________
koty sa po to,aby byc
  #148  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 11:45
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie

Dokładnie tak Lido
dla mnie J.Ch. to często antydepresant
Autobiografię mam ,ciekawa o tyle że życie jej podsuwało tematy
książek
fakt jest" w porzo"
pozdrawiam
  #149  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 14:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Polskie poczucie humoru jest bardzo czarne.
Dowody na to w postach wyzej.
Humor zeszytow szkolnych warty cytowania na forach mlodziezowych.
Dla mnie humorem jest bogactwo polskiego chlopa,ktore zauwaza "babka-gratka".
Zadna Murzynka nie ma waskich warg.
Biale kobiety lubia sobie poszerzac usta - ostatni krzyk mody w Ameryce ,w Polsce i Europie dopiero to przyjdzie.
Na szczescie na amerykanskich transparentach pojawia sie imie i nazwisko "RON PAUL" ale telewizja tego nie zauwaza.
Przyszlosc Ameryki zalezy od przyszlosci Izraela.

Co nie humorystyczne po przeczytaniu wykreslic !
  #150  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 20:35
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

Zasłyszane od mojego sąsiada na podkarpackiej wsi:
Jedzie sobie facet wypasioną bryką. Szosa prosta i pusta, nawet bez dziur,wokół tylko łany zbóż; więc kierowca stopniowo zwiększa prędkość: 100,... za chwilę 120,... potem 140.....Nagle z bocznej drogi wyjeżdża pomalutku chłopska furmanka - dwa koniki i dwóch chłopów na wozie. Facet hamuje i skręca w pole, bo inaczej śmierć pewna. Zakurzyło się , załomotało w zbożu. Na to jeden chłop do drugiego: Widzisz??? Jakby my nie wyjechali z tego pola, to by w nas przypier...lił!!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #151  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 14:25
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Napisała Babka Gratka
Cytat:

Niestety moi drodzy Senior nas rozszyfrował. A tak długo nam się udawało, tak nam swojsko było i dobrze . Radzę się przyznać, ja od razu zeznaję, że już dobrze nie pamiętam, kto mnie nasłał w te Bieszczady...MOSAR jaki, czy cóś koło tego. Mam tu chłopów do Unii przekonywać i do współpracy przygranicznej namawiać. Ale z młodości to pamiętam jeszcze towarzysza Lenina, ciotką rewolucji byłam, więc Senior, który tak walczy o równość społeczną powinien mi cześć oddać. Pamiętam Leninowi też się kapitalizm nie podobał, a Dzierżyński gdyby żył (świeć Panie nad jego duszą) to by bractwo z tego forum wystrzelał razem ze "wszystkimi możnymi tego świata" i innymi wstrętnymi internacjonalistami co to nie uznają podziałów rasowych, jakby go Senior wcześniej oświecił. Stalin, pamiętam zimną wojnę z zachodem toczył, bo musiał biedaczyna. Tak go ci burżuje z USA razem z NRFem do muru przycisnęli, że musiał miliony Ukraińców zagłodzić, ale ci znów się odrodzili, jak donosi Senior.
Niestety, nie jest lekko. Przyznajcie się po kolei Polu, Tar-ninko, kufo, Nimrodzie, hannobarbaro, sosenko (przecież wiadomo z czterech pancernych, że sosna i brzoza to wywiad wojskowy), Anielka - pewnie spec-służby kościelne, bo się z aniołem kojarzy. Ewita już dawno rozszyfrowana, ale idzie w zaparte. Powiedzcie, kto z nas tajniakiem KGB, kto z WSI, kto z ABW, kto ma rodzinę za granicą , proście o niski wymiar kary. Małgosia niech nie udaje zatroskanej o zdrowie Wodza, a Anna-Maria też niech przeprosi nim właściciele tego portalu pójdą z torbami, jak ich Senior A.P. urządzi. Myślę, że kajanie się może się odbywać na wątku humor polski. jeszcze kombinuję- może głupio- że te, co jeszcze Seniora głaszczą pod włos, to wyższe ode mnie stopniem, ale na pewno szkolone w Izraelu - po prostu wiedzą jak go podejść, a On się biedaczysko daje nabierać.
Zrozumcie, starzy bywalcy, że jedyny dla nas ratunek, to powiedzieć prawdę, którą Wódz zna od dawna zresztą.

Napisała Sosna
o kurcze
Cytat:

No i sprawa się rypła już wiadomo kto ja i skąd
wypada mi tylko Babko Gratko zacierać ślady .Kartę z telefonu komórkowego zjeść.Laptop wygruzić za okno i się przyczaić
może burza bokiem przejdzie.Ale idę w zaparte i przyznawać się do moich powiązań nie mam zamiaru.
A w razie czego śmignę na emigrację a co!!!!!!!

BG
Cytat:
Nic z Panem nie będę snuła, ot co!
Ręce mi z klawiatury spadły, włos się zjeżył i wyję !!!!!. Po jakiego czorta ja takie fajne kumpele wydałam????
Dobrze , że nie wyjawiłam kim jest kufa i skąd ten jego nick "kufa86"!? Sam się Pan domyśli; Pan już cóś podejrzewał.....zdolny ........nawet po pijaku jak o du.pie seniora wiersz napisał, to ja stara ciotka rewolucji - popłakałam się jak nieobrzezane niemowlę .Tacy zdolni, co to niemieckie piwo piją to wiadomo...........
Co było w 86? Pan wie lepiej od wszystkich historyków, sam Pan pisał, że historycy przekłamują i trzeba za nich historię tworzyć.
Myślałam, że jak się już przyznamy, to Pan odpuści, przestanie..........


Z dawna już słysząc o najeździe głupca....
I ja i moje kamraty,
Tutaj na forum, przy piwie od Słupca
Siedliśmy społem na czaty.

Sprawa jest zadawniona.
W latach sześćdziesiątych zaczęto kręcić serial „Pięciu pancernych’
Po pewnym czasie okazało się, że jeden pancerny w stopniu kapitana zniknął razem z nowoczesnym czołgiem, ślady prowadziły do Izraela albo na złom.
Pojawił się natomiast pies. Szarik okazał się twardzielem, nic nie zeznał w śledztwie.
Co było robić, zmieniono tytuł na „Czterech pancernych i pies”

Śledztwo poszło dalej. Oczywiście grupa śledcza jest tak tajna, że nawet nie można pomyśleć jej nazwy. Czołg pojawił się podczas napaści na CSRS w 1968 roku, kapitan zniknął.
Ale nie z nami takie numery, ślady kapitana znalazły się w Izraelu, pracował tam na zmywaku.
Przełom nastąpił w 1986 roku, kiedy kapitan ze sprytem właściwym swej rasie dokonał licznych malwersacji i wypłynął w USA.
Ale nasze macki sięgają daleko. Skromnie powiem, że dzięki mojemu osobistemu urokowi i sporej paczce $ przekupiliśmy uroczą papugę płci żeńskiej, która wczoraj podała drinki ze skopolaminą – efekty tego widać we wczorajszej pisaninie w/w.
  #152  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 14:39
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

hahahaha dobre 10/10
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #153  
Nieprzeczytane 02-02-2008, 19:20
lida lida jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 15
Domyślnie

zasłyszane gdzieś tam...kobietom Senior potrzebny jest tak,jak rybom rower.
__________________
koty sa po to,aby byc
  #154  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 08:33
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

http://pl.youtube.com/watch?v=RYLLo4k0ISE
A to na poprawienie humoru...nie ma jak polska rozmowa
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 03-02-2008 o 08:45.
  #155  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 13:42
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

Alu ten polski biznesmen jest w 150 procentach polski. Wysłałam ten link do USA i tam moja rodzina też boki zrywa. Dzięki!!!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #156  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 13:51
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

bardziej odpowiada mi krakowskie poczucie humoru w dobrym tego słowa znaczeniu http://wiadomosci.onet.pl/1685136,69,item.html
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #157  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 14:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dobre, dobre,

Cytat:
Napisał ammi1952
bardziej odpowiada mi krakowskie poczucie humoru w dobrym tego słowa znaczeniu http://wiadomosci.onet.pl/1685136,69,item.html
powiem więcej, lepsze niż dobre.
Wczoraj posłuchałam tekstów Szpaka, Dudka i Załuckiego.
Przednia uczta
  #158  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 19:23
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Gaduła

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Alu ten polski biznesmen jest w 150 procentach polski. Wysłałam ten link do USA i tam moja rodzina też boki zrywa. Dzięki!!!

Drobiazg..jak ja go dostałam to myślałam, że zawału dostanę ze śmiechu...nawet nie mam pojęcia dlaczego..
Pozdrawiam.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
  #159  
Nieprzeczytane 10-02-2008, 20:26
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie

Brakuje tu kufy86!!!
Byłam na komedii polskiej "Lejdis". Wszystkim z poczuciem humoru serdecznie polecam ten film. Uderzyła mnie różnica mentalności współczesnych pań, które są bohaterkami tego filmu i pań z mojego pokolenia. Kufie by się film podobał, bo język soczysty, oj soczysty!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #160  
Nieprzeczytane 10-02-2008, 22:19
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 166
Domyślnie

Tak B.G. ale podobno faceci nie śmieją w tych momentach co kobitki...chyba inaczej myślą...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sądownictwo polskie kufa86 Polityka - wątki archiwalne 40 08-05-2008 17:30
Polskie Boze Narodzenie Pani Slowikowa Różności - wątki archiwalne 97 21-12-2007 17:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.