menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 19:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Nooo ,powiedzcie ,jaka treść.Zaciekawiłam się..

Mnie osobiście interesuje temat:Żydokomuna uczy przyjemności.....mrauuu..
  #242  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 20:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

to nie polityka... to jest antagonizm pomiedzy jedna religia a druga.. albo wlasciwie miedzy dwoma narodami..

Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich..

Wiara Katolicka jest teraz jak ten kon osaczony przez wilki.. Nic dziwnego ze kopie i gryzie.. Ja tak czuje przynajmniej..

Nie wiem czy i kiedy to sie skonczy..
  #243  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 22:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Moje pytania były

Cytat:
Napisał siekierka
Każde z tych pytań mogłoby stać się kanwą kilkugodzinnego wykładu. Bowiem odpowiedź krótką, bez rozwinięcia mógłby udzielić jedynie ktoś klasy Wodza (czy to z przed pół- czy więcej -wiecza) czy też współczesnego dyplomatołka. Ja do TAKIEJ klasy nie pretenduję, nie będę wiec mógł pokrótce wyjaśnić, czym się od wieków różni Polska TOLERANCJA i SPOLEGLIWOŚĆ od tzw. wzorców zachodnich. Zresztą ze sposobu zadawania pytań widzę, że odpowiedź na nie, jest Ci dobrze znana.
W czym upatruję zagrożenia? W bezprzykładnych atakach na co poważniejszych pasterzy Kościoła. (Patrz abp.Wielgus, zresztą i abp. Nycz nie miał wiele łatwiej). O pomniejszych nie wspomnę.
Także ciągłe nieuzasadnione ataki na Radio,TV TRWAM i WSKSiM oraz osoby je wspierające, a także zmianę kryteriów unijnych wyłącznie w tym celu, aby cofnąć już przyznane Uczelni środki.
A co do trzeciego Twojego pytania. Historia potrafi się powtarzać...
proste i nie wymagały żadnego wykładu, chciałam poznać Twoją argumentację, ale zgodnie z moim przewidywaniem uciekłeś od odpowiedzi. No cóż, to też się zdarza, nawet dość często.

Polecam Ci teczkę abp. Wielgusa, zadałam sobie trud i przeczytałam, całość. Ksiądz, bez względu na rangę, nie powinien mijać się z prawdą, a fakt, że nosi sutannę czy piastuje wysokie stanowisko nie oznacza dla mnie, że wszystko, co głosi, nie podlega weryfikacji. Podlega.

TV T-m na ogół nie oglądam, ale słucham RM i polecam Ci "Rozmowy niedokończone", te polityczne, zwłaszcza po północy, a może wtedy zmienisz zdanie i dostrzeżesz niestosowność postaw niektórych pasterzy.

Dodam, Siekierko, że zanim zdecyduję się na osąd, najpierw oglądam dane zjawisko z wszelkich możliwych stron.
  #244  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 08:18
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Uśmiech

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
to nie polityka... to jest antagonizm pomiedzy jedna religia a druga.. albo wlasciwie miedzy dwoma narodami..

Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich..

Wiara Katolicka jest teraz jak ten kon osaczony przez wilki.. Nic dziwnego ze kopie i gryzie.. Ja tak czuje przynajmniej..

Nie wiem czy i kiedy to sie skonczy..

Religia chrześcijańska Asieńko nie wie...a przynajmniej nie powinna wiedzieć.. co to antagonizm...natomiast powinna wiedzieć co to ..miłosierdzie i miłość do bliźniego swego..stworzonego na wzór i podobieństwo boże.
Ja wiem, że jak to ładnie powiedziałaś.."..Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich.."
To prawda..ale powiedz mi ..jeśli będziemy się zachowywać tak jak oni...to czym wobec tego będziemy się od nich różnić?

A ja chcę sie różnić..choćby daleko posuniętą tolerancją ..i miłością ..oraz szacunkiem...do KAŻDEGO CZŁOWIEKA ..bez względu na rasę...kolor skóry..wyznanie ...czy orientację seksualną.
Pozdrawiam.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 09-03-2008 o 08:43.
  #245  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 12:17
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Zapewne każdy wybiera do oglądania to, co mu bardziej odpowiada. Gdy mam do wyboru TRWAM i Rozmowy niedokończone albo TVN z Sekielsko-Morozowskim lub którymś z obleśników typu Szymon M., to jednak wolę TRWAM.
  #246  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 15:15
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Sz. Majewski napewno nie jest obleśny, jest inteligentnym mężczyzną...ma tylko..specyficzne poczucie humoru.. może Ci się ono nie podobać..rozumiem to..bo też mi sie nie podoba .
Ale nigdy..nie nazwałabym go obleśnym...sam wyraz obleśny..inaczej mi się kojarzy.
A tak poza tym w programach tele...jest w czym wybierać...i wolno Ci oglądać TV Trwam..
J wolę Discovery np.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
  #247  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 15:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Religia chrześcijańska Asieńko nie wie...a przynajmniej nie powinna wiedzieć.. co to antagonizm...natomiast powinna wiedzieć co to ..miłosierdzie i miłość do bliźniego swego..stworzonego na wzór i podobieństwo boże.
Ja wiem, że jak to ładnie powiedziałaś.."..Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich.."
To prawda..ale powiedz mi ..jeśli będziemy się zachowywać tak jak oni...to czym wobec tego będziemy się od nich różnić?

A ja chcę sie różnić..choćby daleko posuniętą tolerancją ..i miłością ..oraz szacunkiem...do KAŻDEGO CZŁOWIEKA ..bez względu na rasę...kolor skóry..wyznanie ...czy orientację seksualną.
Pozdrawiam.
No jasne!!! Ze wszyscy powinni kierowac sie tylko miloscia blizniego... Tylko cos tej milosci nie ma... A jak czujesz ze ci ktos chce gardlo podezrnac... to masz chyba prawo sie bronic.. A to juz nie milosc.. to wojna.. Jezus umarl na krzyzu za swoja"filozofie" milosci... bo zli ludzie nie chcieli jej zaakceptowac...
A wiesz dlaczego? Bo to dla czlowieka jest zbyt trudne do zrozumienia.. my jeszcze nie mamy tej iskry bozej w sobie.. Moze kiedys???
Tylko czy daleko posunieta tolerancja moze byc zastosowana jezeli widzi sie jawne ZLO??
A tak naprawde CO TO JEST ZLO???
  #248  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 16:29
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Asieńko..czy Ty aby nie przesadzasz z tym gardłem..kto i po co miałby to robić?
a co do iskry bożej..to jakaś iskierka chyba się w nas tli ...ale to tylko od nas zależy..czy z tej iskierki będzie ognisko, przy którym można się będzie ogrzać..czy pożoga nie oszczędzajaca nikogo..i niczego.
Acha i jeszcze jedno...nie o takiej tolerancji mówiłam ....dla zła nie ma tolerancji.
A co to jest zło?
Według Wikipedii:
Zło to jedna z dwóch, podstawowych wartości moralnych, przeciwieństwo dobra.
Pozdrawiam.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
  #249  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 17:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Acha i jeszcze jedno...nie o takiej tolerancji mówiłam ....dla zła nie ma tolerancji.
A co to jest zło?
Według Wikipedii:
Zło to jedna z dwóch, podstawowych wartości moralnych, przeciwieństwo dobra.
Pozdrawiam.

No z ta Wikipedia tak zawsze.. pisza to co chca..
Dla mnie ZLO jest po prostu brakiem milosci.. czyli brakiem tej iskry Bozej.. Tej "gwiazdy" przewodniej ktora powoduje ze czlowiek wie..
Nawet niektore zwierzeta maja wiecej tej iskry niz niektorzy ludzie...

Tolerancja to tez pojecie wzgledne.. bo przeciez co on winny ze cos ma tam w mozgu nie tak..
Nawet zly czlowiek to Boskie Stworzenie w koncu prawda??
  #250  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 20:32
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Boskie Stworzenie owszem..ale jakieś diablisko ani chybi maczało w nim swoje brudne paluchy.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
  #251  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 21:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Boskie Stworzenie owszem..ale jakieś diablisko ani chybi maczało w nim swoje brudne paluchy.

Nie zapominaj ze "diablisko" to tez boskie stworzenie
  #252  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 20:08
Danuta Barabara Danuta Barabara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie

Witajcie! Wprawdzie "musztarda po obiedzie",ale muszę się odezwać,zupelnie przypadkowo trafiłam na tę dysputę.Całkowicie popieram Stałego Bywalca!Uważam,że to,co się"TAM" głosi urąga przede wszystkim idei miłości chrześcijańskiej,którą Kościół glosi!
  #253  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 20:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Hmm..Danuśka,my tu już wszyscy stali bywalcy...
  #254  
Nieprzeczytane 22-04-2008, 10:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"diablisko" nie jest boskim stworzeniem,nie ma dowodow na to .
Ostatnio unika sie diabla nawet w KK.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paradoksy Świata nair Polityka - wątki archiwalne 5 09-04-2008 15:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.